Zazdrość zżera duszę? Dowiedz się, jak powstrzymać zazdrość

Zawartość:

W szpitalu były dwa śmiertelnie chory. Jeden z nich leżał w oknie, a drugi był przycisk przywołania pielęgniarki. Pierwszym z nich jest zawsze mówi sąsiada w niebezpieczeństwie o wszystkim, co dzieje się w świecie rzeczywistym: jest puszysty biały śnieg, kapanie letni deszcz, walcząc potargane wróble, jeździ drogim samochodem, bieganie dziewczyna w lekkiej sukience.

load...

Ale gdy tego pacjenta, który leżał przy oknie, to była zła noc. Błagał swojego przyjaciela, aby zadzwonić do pielęgniarki, ale jakoś nie. A pacjent zmarł. Następnego dnia rano, oddział przyniósł nowego pacjenta, weteran poprosił przekazać go na łóżku przy oknie. Gdy jego prośba spełniony, widział przez okno … tylko pustą ścianę szpitala. Potem zwrócił się do nowego i zapytał: „Jeśli w nocy, byłem bardzo zły – nie wezwać pielęgniarkę” (Przypowieść o zazdrości)

„Zawiść – wstyd dla czyjejś dobrej lub dobrej; niechęci dobry do drugiego, a jedna tylko sami” (Słownik Dahl). Czy są wśród nas tych, których serce nigdy nie miesza się zimne, nieprzyjemne uczucie zazdrości? Nie popełnić lekkomyślnych czynów, my, kierując się poczuciem żalu przeciwko szczęśliwca?

Nie patrząc my zmrużył oczy, znajomi ładny facet, nie przetrwać albo z powodu współpracowników promocja? I przez cały ten czas, aby przekonać się, że życie jest niesprawiedliwe: po jednym więcej szczęścia niż inni. Tak naprawdę jest to przypadek, czy nadszedł czas, aby zastanowić się, jak przestać czuć zazdrość wobec tych, którzy są „szybciej, wyżej, mocniej”?

Czarno-biały zazdrość

Ktoś wpadł na bardzo sprytnego podzielonym zawiści w dwóch kolorach: czarnym i białym. Pozornie jest to możliwe do zazdrości, bez powodowania niedogodności dla siebie lub innych. Liście, biały zawiść – to tylko radość dla jego sąsiada, do jego sukcesu i osiągnięć? Więc dlaczego nie nazwać jakość „mocy”?

load...

Załóżmy, że Twój przyjaciel został przyjęty na studia na prestiżowej uczelni za pierwszym razem, a ty i trzecia próba się tam dostać nie można. Gratulujemy, podziw dla jej inteligencji, szczęście – to wszystko szczerze, „białe”? Spróbuj uczciwie spojrzeć do środka w tym momencie: Czy jest w twoim sercu, ale radość jest także wstyd, że dziewczyna jest mądrzejszy, szczęście, agile? Jeśli będzie całkowicie szczery z wami, a następnie upewnij się nieprzyjemnych emocji.

Niekoniecznie musi być gotów do „natychmiastowego śmierć” lucky wypadku do poczucia zwanego zazdrość. Po tym wszystkim, bez względu na kolor nie został powołany – biały, czarny, fioletowy – to powoduje, że ci ból i niszczy relacje z ludźmi. Nie daj się nabrać, uspokojenia sumienia, że ​​zazdrość jest biały. W każdym razie, twoje uczucia są destrukcyjne.

Wszystko zaczyna się od niewinnego porównywanie siebie z innymi ludźmi. Ktoś mieszkanie więcej, ktoś szczuplejsze nogi, dobrze, inni żenią się milionerem. Jest to uczucie złości, wrogości, a nawet tylko poniżenie wiedząc „własnej nicości.” I co ciekawe, możemy porównywać się z ludźmi z kręgu społecznego.

Nie tylko żebraka na ulicy, aby przyjść do głowy pomysł, aby naprawdę zazdroszczę właściciela fabryki herbaty. Jej uczucia raczej poruszyć parę dużych rachunków w rękach szczęśliwego sąsiada na ganku. To jednak jest zupełnie naturalne – marzyć, oczywiście, nie jest szkodliwe. Ale sny zazdrościć nic wspólnego. Podobnie my – my zazdrościmy fakt, że aby osiągnąć prawdziwe, nagrać swoją duszę z myślami, jak:

  • Dostać jeden dla siebie co najmniej takie same korzyści (w dłuższej perspektywie – dużo więcej!);
  • W szczęśliwszych rywalami zniknął przedmiot naszej zawiści.

A jaki jest sens, aby twierdzić, że taką zazdrość, „biały”? W każdym razie, chcesz mieć to, co inni mają, a co nie jest twoje. Często ludzie nawet nie myśleć o tym, jak wiele energii i wysiłku wymaga szczęścia, aby osiągnąć coś w życiu.

I leżąc na kanapie, sukces strasznie nieszczęśliwy zazdrość innych ludzi i przeklinając jego nieszczęście, zły na innych. Ale trzeba tylko wstać z punktu piątego i działać jako nieosiągalne szczyty powyżej będzie na nogach! I zazdrosny, w większości przypadków, gdyby zaczęły działać, nie może dostać mniejsze.

Envy – grzech śmiertelny czy silnik postępu?

Co do zasady, znalazł się uczucie zazdrości, ludzie często zaczynają cierpieć z wyrzutami sumienia. Ale nie pokazał się w górę! Uczucie zazdrości jest wspólny dla wszystkich. Nie ma prawie jedna osoba na tym świecie, którzy nigdy nie dźgnąć serce na myśl o cudzym sukcesem.

Ale po tym, „nakłuć” coś dziwnego się dzieje: ludzie dzielą się na dwie kategorie. Niektóre z nich wyłamać i starają się przezwyciężyć, aby przekonać, aby dotrzeć, aby uzyskać. Inne rozmaz łzy złości i nienawiści siebie i wszystko, oskarżając świat niesprawiedliwości. Co się okazuje: ktoś zazdrości – to zachęta do dalszego wzrostu, ale dla innych – źródłem goryczy i żalu? Dlaczego ktoś może przekroczyć nieprzyjemne uczucie rozczarowania, podczas gdy inni zrezygnować pływa?

To wszystko zależy od osobowości i charakteru danej osoby. Jeśli jesteś przyzwyczajony do na własną rękę, aby osiągnąć swoje cele, aby przezwyciężyć trudności i naprzód – dobrze, że jesteś szczęśliwy. W twoim przypadku, zazdrość jest ulotne, stawia tylko przed sobą jeszcze jeden cel do osiągnięcia, z których można podjąć z pasją i entuzjazmem. W historii wielu przypadkach ludzie mają poczucie rywalizacji osiągnęła niewyobrażalne wyżyny.

Uzyskać co najmniej znanego dowódcy Aleksandra Suvorova. Z kruchej chorowity chłopiec, stał się wielki wojownik, strateg i myśliciel. I nie było powodu, dla całej zazdrości, kiedy z okna własnej sypialni, spojrzał na silnych chłopców, grając „voynushki”? Innym doskonałym przykładem – stworzenie słynnego sportowego samochodu Lamborghini. Po tym wszystkim, znanym Ferruccio Lamborghini podjął firmę „na przekór” giganta motoryzacyjnego ENTSO Ferrari, sprytny i szczęśliwym wyprawę i jeźdźca.

Więc może nie powinniśmy myśleć o tym, jak zatrzymać ludzi zazdrosnych? Po ulepszane się, niektórzy z nas są w stanie skierować przysłowiową zazdrość we właściwym kierunku i stać się bardziej udany, szczęśliwy. To jest tylko wtedy, gdy zazdrość – jedyna zachęta do przodu, a następnie możemy wypalić: zawsze znajdzie się ktoś bogatszy, ładniejszy, mądrzejszy, szczęścia niż my. A jeśli nadal ścigać sukcesów innych ludzi, cieszyć się po prostu nie mają wystarczająco dużo siły, ani czasu.

Lekarstwo na zazdrość

Jeśli zastanawiasz się, jak zatrzymać ludzi zazdrość – jesteś w połowie drogi rozwiązaniem. Ważne jest, aby uświadomić sobie, że dręczy cię uczucie destrukcyjne. Oczywiście, aby zatrzymać raz na zawsze zazdrościć nierealne – po prostu natura ludzka jest taka, że ​​od czasu do czasu każdy z nas, kiedy błysk zazdrości różnych powodów.

Ale nie obrócić to uczucie do katastrofy, psuje życie sobie i innym, po prostu musi. W przeciwnym razie staniesz się biedak z przypowieści, który zazdrości pozwolono umrzeć sąsiada w oddziale. Dlatego, aby zrozumieć, jak nie zazdrości, zaczynają żyć z czystym sumieniem i dobrego nastroju, posłuchać kilku porad:

  • Systematyzacji.

Weź kartkę papieru i po jednej stronie zapisz dlaczego jesteś zazdrosny o konkretnej osobie. Z drugiej strony napisać wszystkie punkty, które zostały wprowadzone, aby osiągnąć ten sam rezultat. Dość szybko zdasz sobie sprawę, jeden z dwóch prawd: albo coś, czego nie kiwnąć palcem do pożądanego rezultatu, albo że twoje działania nie są po prostu za mało. W tym i w innym przypadku będzie przydatna. Lub przestają być upokorzony i zazdrosny lub rozważyć wady i iść do końca.

  • Nie chwalić.

Mniej pokazać swoje osiągnięcia. Na pewno i wiesz, że chluby i zazdrość – najbliższych przyjaciół. Im więcej się martwić, że ktoś jest bardziej skuteczne jesteś, tym dłużej krzyczeć o swoich osiągnięciach. Jeśli staramy się wypełnić pustkę własnych niespełnionych pragnień, udowadniając innym, że są również dobrze zrobione. To trąci chęci powodować zazdrość do swojej ukochanej, aby utopić swoją frustrację.

Do niczego dobrego w końcu nie będzie. Cóż, powiedzmy, że przekonać innych o znaczeniu i sukcesu. Ale jego własne niezadowolenie z czymś nigdzie się nie wybiera. Tak, i przyjaciele mogą zacząć zazdroszczę ci. Złe oko można uwierzyć, że nie może – ale negatywna energia w żadnym wypadku nie przyniósł korzyści wszystkim.

  • Ocenić sytuację.

Pamiętaj, że możesz mieć coś, czego inni nie. Jeśli jesteś zazdrosny o swojego przyjaciela z udanej kariery, można pomyśleć – może byłoby to łatwe do handlu do szczęśliwego życia małżeńskiego. Jeśli cierpisz z powodu krzywizny nóg, to twój przeciwnik może pozazdrościć zdrowia i brak żylaków. Wszędzie ma swoje plusy i minusy – po prostu nie zapomnieć o odwrotnej stronie medalu (wierzcie mi, to nie jest bez nagrody).

  • Wyeliminowanie drażniących.

Bądź przygotowany na to, że aby wygrać zazdrość nie jest takie proste – czasem za to musimy włożyć wiele wysiłku. Nie zniechęcaj się, jeśli uda się uspokoić zazdrość nie od razu – może trzeba trochę czasu. A najlepsze w tym czasie, odizolowane od obiektu zazdrości. Jesteś zazdrosna dziewczyna? Od pewnego czasu pod pretekstem odmówić komunii.

  • Kochaj siebie, miłość.

Kochaj siebie i zacząć cieszyć się życiem. Każdego dnia, każdej godziny istnienia. Jak tylko znajdziesz wewnętrznej harmonii, czasu i wysiłku, aby zazdrościć po prostu nie będzie. Ty – najlepszy, inteligentne i piękne, trzeba wszystko się uda! Najważniejsze – w to wierzyć.

Każdy z nas ma własny sposób. Aby zrozumieć, jak przestać zazdrościć innym, po prostu żyć swoim życiem, a nie czyjeś ambicje. Nie możesz wiedzieć, co kryje się za fasadą pomyślne, ludzi sukcesu – być może oni gryźć takie same problemy jak ty. Tylko cieszyć swoje zwycięstwo i nie zapomnieć o własnych celów – dla ciebie, nikt nie sięgnie.

load...