Zazdrość: psychologia swojej niewiary

Zawartość:

Wszelkie psycholog powie, nie ma sensu, aby radzić sobie z zazdrością, zwłaszcza na czole. Spędził całą swoją wewnętrzną siłę, a wynik nadal nie dociera, tylko psuć relacji z partnerem. Poza zazdrosny bardzo twórczy i zawsze znaleźć nowe powody, dla tego uczucia. Jest tylko jedno narzędzie, które może zwalczać go w swojej rodzinie. To szczere pragnienie nieufnych strony do zmiany postaw i zachowań.

load...

W każdym zazdrości zawsze mają swoje powody, a to nie ma znaczenia, są one prawdziwe lub fikcyjne. To może być pewne obawy własnej niepewności lub emocjonalne samotności. A także – podświadoma chęć dominacji przedmiot miłości. Dlatego tylko zazdrosny, samodzielnie lub z pomocą może rozwijać nowy system reagowania na zdarzenia, które są drażniące dla niego.

Zazdrość i jego przyczyny

Tak, to jest zazdrość? Ten brak zaufania do bliskiej osoby, dręczące wątpliwości, czy to prawda, czy skaleczenie faktu jego zdrady. Zazdrość, w przeciwieństwie do zazdrości, nie skupia się na materiale i obiektów nieożywionych i bliskich. Jest to rodzaj trójkąta, które są ściśle związane z trzech stron:

  • Revnivets lub revnivitsa;
  • Przedmiotem zazdrości
  • Jeden do kogo są zazdrośni.

Jakie są przyczyny tych sprzecznych uczuć? Przede wszystkim, to jest testowany dla tych z nas, którzy są w niektórych sytuacjach nagle w obliczu wkroczenia na ich własności. Dlatego zazdrość do pewnego punktu przynosi pozytywne aspekty, ponieważ pozwala ludziom zachować to, co do nich należy, czy ich zdaniem należy.

load...

To uczucie zazwyczaj powstaje i istnieje już nawiązanego rodziny. Ale trzeba przyznać, że przynajmniej raz w życiu doświadczył każdą osobę, ponieważ zdarza się w dzieciństwie (rywalizacja o uwagę rodziców między rodzeństwem), w odniesieniu do małżeństwa. Zazdrość jest również obecny w przyjaźń powstaje w stosunku do kolegów z innych dziedzin naszego życia. Jeden konsekwentnie do wszystkich jego podgatunków: zazdrosny człowiek podświadomie chce w pełni posiąść przedmiot swej miłości. I często, że w jego duszy oczywistego złości i nienawiści. Ale najbardziej niebezpieczne jest poczucie staje się, jeśli jest jeszcze o związkach w bieżącym pary.

Nie jest tylko ranny dumę i spowodował uszkodzenie samoocenę, kto czuje się oszukany lub sugeruje, że może to się zdarzyć. Najgorsze jest to, że w tym przypadku jesteśmy rozczarowani nie tylko partnerem, ale także w poczuciu miłości, bo to jest zbędne, a wielbicielem uciskanych. O ile, oczywiście, jest to faktem dokonanym zdrada, nie bezpodstawne podejrzenia histeryczna osoba. Odczucia mamy kiedy stajemy twarzą w twarz z zazdrości spornych, stanowią palety ciemnych odcieni smutku, emocjonalnego zamieszania i bólu, bólu, złości, wstydu, samotności i wewnętrznej pustki.

I w tej sytuacji, nie wszyscy są w stanie wykonywać racjonalności i zdrowego rozsądku, więc często robią rzeczy, o których później żałować. Za to, co dzieje się dalej, po tym jak osoba otrzymała prawdziwy powód, by wątpić w lojalność drugiej połowie, lub przekonanie, że oszukiwanie odbyła być? On zaczyna wykazywać despotyzm, narusza poszczególnych podejrzanych partnerskich wolność i tak dalej.

Czasami dochodzi do tragedii, ponieważ nie każda osoba jest w stanie kontrolować swoje emocje. Ale częściej mieszkają razem po prostu przekształcony w torturach dla obu z nich, aw niektórych przypadkach kończy się zerwaniem stosunków, jeśli nie w rzeczywistości, ich duchowy składnik dokładnie. Dlaczego? Ale zazdrość raca stopniowo spalić w ludzie kochają czynią krzywdy z powrotem, aby poniżać i obrażać, że jest po prostu zabić uczucie szacunku między mężczyznami i kobietami.

Klasyfikacja gorliwi reakcje

Psychologia zazdrości – przedmiotem kontroli specjalistów z różnych dziedzin medycyny. Przez wiele lat obserwacji i badań byli w stanie sklasyfikować te reakcje, które występują u osób doświadczających tego uczucia. Takie rozwiązania są bardzo pomocne dla psychologów ujawnić swoje prawdziwe przyczyny i znaleźć sposoby, aby skutecznie pokonać, co pozwala zaoszczędzić rodzinę.

Uczucie zazdrość normalną lub nie. Ze swej natury, jest ona podzielona na afektywnych, behawioralnych i kognitywnych odpowiedzi. Doświadczenia związane ze zapale może być wyrażony w postaci pasywnego lub aktywnego Psychologowie również wyróżnić trzy poziomy intensywności: umiarkowany, głębokie i ciężkich. Te ostatnie prowadzi do zjawiska depresyjne. Co kryje się za każde kryterium uczucia zazdrości?

Jeśli mówimy o jego przejaw, który nazywany jest normalne, a następnie reakcję zazdrosny lub revnivitsy odpowiedniego i kontrolowane, również oni zrozumienia między innymi. Jeśli chodzi o patologiczną zazdrość, to jest jak tsunami, zmiatając wszystko na swojej drodze, a więc jest to dość niebezpieczne. Człowiek nie jest w stanie odeprzeć przezwycięża swoje uczucia i często może powodować ból fizyczny do partnera.

Zgodnie z emocjonalnych reakcji, aby zrozumieć emocje, które mamy doświadczenie, nauka o zdradę lub znając go: nienawiść, pogarda, rozpacz, nadzieja, i tak dalej. Mogą się znacznie różnić w zależności od typu osobowości każdego człowieka. Na przykład, natury artystycznej, a osób z cienką organizacji psychicznej, najczęściej są w stanie afektu z faktu, niewierności i przeżywa wielkie cierpienie, jeśli jest podejrzana.

Percepcja poznawcza charakteryzuje przede wszystkim chęć analizowania niewierności. Człowiek stara się znaleźć przyczynę, co się stało, kto jest winien. On chce, aby zobaczyć cały obraz, aby śledzić relację zdarzeń przeszłych i obecnych, aby poprawić wszystkie oceny i przewidywania dalszego rozwoju sytuacji. Jeśli oszukiwanie jeszcze nie nastąpiło, to stara się temu zapobiec w przyszłości za pomocą inteligencji, a nie pięści. Przychodzi na fakt niewierności tak skutecznie, jak zdolnym życie okolicznościach. Takie zachowanie jest typowe dla osób ze skłonnością do refleksji i konieczności magazynową asteniczny osobowość.

Zwalczanie lub zaniechanie, które często występują w ludzkim sercu doświadczamy zapał stanowią reakcje behawioralne. Są one wyrażone w próbie wyjaśnienia, omówienia, wyjaśnienia i poprawy stosunków. Wszystko idzie: groźby, błagania, prośby, a nawet szantaż. Szukali sposobów, aby przesunąć uwagę sobie kokieterii, wyimaginowanej choroby, prób samobójczych, i tak dalej. Jeśli masz nadzieję przywrócić dawne stosunki znika, a powyższe metody nie działają, przychodzi okres alienacji, odrzucenia i przenieść się do pół-oficjalny organ w dalszym dialogu.

Aktywny zapał charakterystyczne dla ludzi, którzy mają stenichnym i extroverted typu zachowań. Mają tendencję, aby spróbować znaleźć dowody niewierności lub jego zaprzeczenie, szczerego wyrażania uczuć, starając się przywrócić kogoś bliskiego, a nawet konkurować z rywalem. Astenik i introwertycy często zachowują się zamknięty, doświadczają oni swoje uczucia w środku, a nie próbować w jakiś sposób wpływać na sytuację, tym samym wykazując bierność.

Intensywność zabarwienia jest związane z doświadczeniami jako nagłe rozerwanie niewierności w relacjach małżonków. W takim przypadku w ponad szczęśliwej rodziny, a uczucia wywołane przez zazdrość, będzie ostry i głęboki. Po tym wszystkim, wierny i lojalny człowiek cierpi bardziej niż inne. Zazdrość jest szczególnie nie do zniesienia, gdy mąż lub żona, która go spowodowała opóźnić rozwiązania sytuacji i podjąć jasną decyzję.

Istnieją czynniki, które zwiększają uczucie zazdrości:

  • Inercja, w których trudno jest zrozumieć fakt zdrady i zdecydować o dalszych działaniach;
  • Życie w „różowe okulary”, w którym nie ma miejsca na kompromis;
  • Zastrzeżony postawa nieodłącznym egocentryczne;
  • Zawyżona samoocena, która często prowadzi do despotyzmu w stosunku do partnera naruszającego;
  • Niska samoocena, promuje wyniszczenie;
  • Unikającej, w której partnerem jest pojedynczym ukochanej, a jego pielęgnacja pogrąża się w głębokiej izolacji;
  • Zależność finansową lub emocjonalne od partnera, i tak dalej.

Inny kierunek i ma agresji, która pojawia się, gdy zazdrość. Mężczyzna lub kobieta, którzy woleliby pozwalają się kochać, niż robi to sam, wyślij wszystkie swoje negatywne na zdrajcę. A ludzie, którzy aktywnie wyrażone swoich uczuć, przeżyć więcej agresji przeciwnika lub przeciwnika, jest przedmiotem miłości, jak gdyby są one uzasadnione w ich własnych oczach.

Rodzaje zazdrości

Zazdrość, który powstaje w związku mężczyzny i kobiety, ma cztery główne typy i podzielona przez despotyczny, uwięziony, a przeszczep stojące. Każdy z nich jest bezpośrednim wynikiem naszych własnych psycho, charakterów i przekonań. W większości przypadków, zazdrość jest wynikiem mieszania kilka jej gatunków z przewagą jedno – najważniejsze.

Despotyczny zazdrość osobliwe przeżycie osób z wysoką samooceną, dominującego, upartego i emocjonalnie ograniczone. Oni wydają się być bardzo wysokie wymagań partnerskich. Często jest to niemożliwe do wykonania z nich w pełni i prowadzi do tego, że związek wchodzi alienację. W kilka osób, które uległy zmianie, szukających przyczyną tego nie jest sama w sobie i całkowicie przenosi winę na zdrajcy, a nawet przypisuje mu złych skłonności. Często można usłyszeć od ludzi fraza „zmiana, bo kurwa”. Jest to bezpośredni przejaw tyranii zazdrości wynikającej z niezdolności do autoanalizy i samokrytyki.

Tyranów często silnie nękały partnerzy winni zdrady. Nie pozwalają one na rozwód zagrożone, aby wybrać dzieci, którym odmówiono pomocy dla ich utrzymania. Należy zauważyć, że takie zachowanie nie jest skierowany stara się utrzymać związek i połączony z dążeniem do wywoływania reakcji na ból, a zatem dochodzić siebie we własnych oczach. Nawet jeśli rodzina nie pęka natychmiast, to normalne współżycie w nim staje się niemożliwe, ponieważ tyran nie umie przebaczać, zawsze winę przeszłość partnera i nękać podejrzewał w przyszłości.

Ludzie, którzy mają zwiększone podejrzliwość, niską samoocenę i są niepewni siebie, są bardziej narażone na rodzaj zazdrości, związanego z zlekceważony dumy. Nawiasem mówiąc, te osoby mogą doświadczyć tego uczucia bez powodu, widząc przeciwnika lub rywal wszędzie. Wszelkie zaniedbania ze strony partnera uważają za powód, aby wątpić w jego lojalność i odwołać się do jego poczucia winy – że tak powiem, na prewencji.

Niektórzy ludzie mają tego rodzaju cierpienia w milczeniu, starannie ukrywa swoje uczucia, a tym samym stworzyć napięcie w rodzinie bez wyraźnego powodu. Histeryczna osoba każdy ich prawdziwe lub fikcyjne powodem zazdrości próbują zwrócić uwagę partnera, sprawdzić swoją kieszeń, czytać wiadomości na telefonie, zainteresowanych w korespondencji w Internecie i tak dalej. Mówiąc najprościej, zachowują się tak, że ludzie nawet nie myśleć o zmianie już ten ruch, aby czuć się winny w tej sprawie, i nie tylko.

Najczęstszym i przyziemne rodzaju zazdrość jest uczuciem, że tak powiem, odwracanie, lub do tyłu. Jest to wynikiem projekcji własnych grzechów na partnera, jeśli zmienię, to może robić, a on lub ona jest. Taka zazdrość pojawia się, gdy związek przechodzi od miłości i wzajemnego szacunku, bo inaczej partnerzy nie myśleć o tym, jak się bawić na boku.

W odniesieniu do szczepionej zazdrości, to występuje najczęściej obwiniają ludzi wokół nas. Na przykład matka, która doświadczyła zdrady męża, dorasta córkę inspiruje myśl, że wszyscy ludzie są tacy. Kobieta, która dorastała z tych przekonań, wszyscy członkowie płci przeciwnej patrzy przez pryzmat zaufania, jakby czekając na potwierdzenie, zakorzenione w głowie słowa matki. Ten typ może wystąpić w przypadku nutą partnera nieścisłości od przyjaciół i znajomych.

Jeśli chodzi o mężczyzn i kobiet zazdrości, różne konkretne elementy leżą u jej podstaw. To poczucie przedstawiciele silniejszej płci opiera się na prymitywnych instynktach właściciela i prawo silniejszego. Dlatego ludzie często znajdują się w stacji dokującej za przestępstwa motywowane przez zazdrość. Po wszystkich instynktów, aby utrzymać w ryzach oh tak łatwo. A oto paradoks: choć ludzie często zmieniają się ze względu na związane z nimi z natury poligamicznych, ale to jest po prostu trudniej zaakceptować fakt partnera zdradę. Dlatego też często małżeństwa zerwać z inicjatywy ludzi, w których małżonkowie są nieprawidłowe.

Zazdrość kobiet jest przede wszystkim z powodu instynktu matki. Po urodzeniu i wychowaniu dzieci bez męskiego wsparcia – jest to bardzo trudne. Dlatego natura dała nam prawo oczekiwać tego, aby pomóc mężowi, który będzie niemożliwe, jeśli nie mają one lojalność i oddanie. Szczególnie zazdrosna o kobiety w pierwszych latach związku, ponieważ pobyt w niepewności tego, czy mężczyzny obok jednej.

Ale przedstawiciele targów połowa ludzkości często również doświadczyć dyktatorską rodzaj zazdrości, opartą na własnych uczuć. Na przykład, często córka-in-law i nie może znaleźć wspólnego języka, ponieważ są one ciągle konkurują o wpływy nad jej męża na bok i jego syn – z drugiej. Albo inny przykład: młoda kobieta próbuje na wszelkie sposoby, aby chronić małżonka komunikowanie się z przyjaciółmi, więc próbuje dochodzić ich wyłączne prawo do ich posiadania.

Ale przede wszystkim z powodu zazdrości, tym bardziej nieuzasadnione cierpienie my kobiety. Próbuje uzasadnić i udowodnić jego niewinność jest bez znaczenia czy mają efekt krótkoterminowy. Powiązane skandale stopniowo zniszczyć normalne stosunki i zabić całą miłość instrumentu bazowego. I nieszczęśliwa w tym przypadku nie tylko dorośli członkowie rodziny, ale także dzieci będące świadkami utraty wzajemnego szacunku między rodzicami.

Jeśli przejaw zazdrości w stosunku do tych, które już zagrozić istnieniu samych stosunkach, następnie niedowierzaniem poszkodowany może tylko pomóc z pomocy wykwalifikowanego specjalisty. Oczywiście, nie jest to patologiczna forma tego uczucia. Ale im bardziej rozpowszechnioną formą jego bardziej przyziemne, z którego to dobry psycholog będzie łatwo pozbyć. W tej terapii będzie konieczne nie tylko zazdrosny boku, ale także przedmiotem zazdrości, ponieważ rodzina – częstą przyczyną.

load...