Zatrucie pokarmowe. Objawy i leczenie

Z zatruciem pokarmowym co dzień do czynienia z ogromną ilość ludzi. Szczególnie istotny problem w lecie, gdy temperatura jest na tyle wysoka, a urobek żywności szybciej. Ponadto zwiększony napływ zatrucia pokarmowego stanowiły święta: Nowy Rok, 8 marca, pierwszy majowy. I tak o zatrucie pokarmowe, objawy, leczenie powinien wiedzieć każdy. Mimo wszystko, jeśli dana osoba ma zatrucie pokarmowe – pożądane jest, aby rozpocząć leczenie jak najszybciej.

load...

To jest, w zasadzie, nie jest łatwo wytłumaczyć. Co do zasady, w przeddzień produktów zakupionych w sklepie, a czasem w zamieszaniu zapomnieć nawet po prostu umieścić w lodówce. Tak, i resztki świątecznego stołu, a potem czasem jeść kilka dni. Ludzie szkoda rzucić więcej dobra, ich zdaniem, produkty.

Jednak bardzo często w takiej „oszczędności” zapłacić cenę ludzie mają swoje zdrowie. Jakiś czas później, po spożyciu nieświeże jedzenie dana osoba ma zaburzenia trawienne, takie jak nudności, biegunka, wymioty, które wskazują na obecność zatrucie pokarmowe.

Odmiany zatrucie pokarmowe

Zatruwając organizm ludzki w większości przypadków skutkuje obecnością toksyn w żywności, ich życia oraz produktów rozpadu. Kontakt z bakterii w żywności jest wynikiem naruszenia technologii ich wytwarzania, a to jest o wiele bardziej powszechne warunki przechowywania. Ponadto, bardzo często patogenów do wody, a następnie – jak w ludzkim ciele.

Zbyt wiele osób stara się określić przydatność produktów do ich wygląd lub zapach. Jednak nie zawsze produkty zawierające mikroorganizmy zmieniają smak, barwę, zapach lub konsystencji. I w wyniku konsumpcji żywności w produktach norm.

load...
 • Mięso Zatrucie pokarmowe

W zasadzie, każdy produkt mięsny może być źródłem zatrucia. Jednak największe niebezpieczeństwo, kurczaka, ponieważ skóra kurczaka w dużej liczbie żywych bakterii Salmonella. Jest również często przyczyną zatrucia są produkty z mięsa mielonego. W celu zapobiegania tego typu zatrucia zawsze uważnie wystawiać produktów mięsnych poddawanych obróbce cieplnej, nie przechowywać mięso z lodówki. Dania gotowe z mięsa, staraj się jeść w ciągu pierwszych kilku godzin po ugotowaniu.

 • toksyny zatrucia gronkowiec

Ten rodzaj zatrucia pokarmowego jest prawdopodobnie najbardziej powszechne. Staphylococcus znacząco powiela nawet w temperaturze pokojowej, zwykle w produktach spożywczych, takich jak torty, ciastka z kremów i produktów mlecznych. Szczególnie często takie zatrucia pokarmowe występują w lecie z powodu wysokiej temperatury powietrza otoczenia.

 • Jadalne grzyby zatrucia

Poison grzyby – najbardziej niebezpieczne dla ludzkiego organizmu. Z tego typu zatrucia dużej mierze wpływa na wątrobę i nerki i centralny układ nerwowy. Jeśli podejrzewasz zatrucie osoba grzyb jest konieczne, ponieważ jest możliwe, aby doprowadzić do szpitala szybciej. W celu uniknięcia zatrucia grzybami nigdy nie będzie zbierać nieznanych grzybów, grzyby rosnące obok drogi.

 • Zatrucie pokarmowe ryb

Zatrucie ryb drugie miejsce nasilenie po zatrucia grzybami. Ryby w procesie rozkładu przydziela wysoce toksycznych substancji, które negatywnie wpływają na ośrodkowy układ nerwowy i ciała ludzkiego jako całości. Zawsze bardzo ostrożny kupując ryby. A w każdym razie nie trzymają rybę w temperaturze pokojowej – zaczyna się pogarszać już po upływie pół godziny.

 • botulizm

Zatrucie jadem kiełbasianym jest dziś jednym z najbardziej ciężkiego zatrucia, co stanowi poważne zagrożenie dla organizmu ludzkiego. Zwykle pierwsze objawy choroby mogą pojawić się w ciągu godziny po otrzymaniu złej jakości żywności, ale w rzadkich przypadkach pomiędzy żywności i zachorowania przebiega przez kilka dni.

Czynnik tej choroby są botulinowej zarodniki trzymać. Rozmnażanie tych zarodników może tylko przestrzeni beztlenowej. Zazwyczaj, puszki są idealne do reprodukcji, domowej roboty, aw dolnych warstwach produktów mięsnych. Średnia zagotować w walce botulizm nieefektywne – bardzo żywych zarodników i giną dopiero w temperaturze powyżej 150 stopni Celsjusza.

Objawy zatrucia jadem kiełbasianym są bardzo specyficzne i trudno je pomylić ze zwykłym zatruciem pokarmowym. Jak już wspomniano, po krótkim czasie po spożyciu skażonej produkt złej chorego występuje ostry ból cięcia w żołądku. Niemal natychmiast, dana osoba ma niekończącą wyczerpujące wymioty.

O dwa – godzina trzecia chory zauważa znaczne pogorszenie wzroku, jakby zasłona lub mgła opada na oczy. Godzinę później – co pół chory zaczyna ślinotok, zaburzenia połykania, znika. Stopniowo rozwinęła paraliż wszystkich innych mięśni, w tym udział w procesie oddychania. Jeśli chory nie jest natychmiastowe i pomoc wykwalifikowanych zostaną dostarczone i istnieje wysokie ryzyko zgonu.

Pomoc chorego, w tym przypadku może mieć lekarza! Natychmiast wezwać straż „pierwszej pomocy”, która odbędzie się pacjenta na oddziale zakaźnym najbliższego szpitala, gdzie pierwsza pomoc zostanie dostarczona. Samoleczenie jest niemożliwe, jako jedyny skuteczny środek – serum wprowadzenie protivobotulinicheskuyu. Należy pamiętać, że szanse na korzystny wynik choroby zmniejsza się z każdą godzinę mijania.

Jedyną rzeczą, którą można zrobić przed nadejściem „pierwszej pomocy”, to jest płukane chory żołądek. Działanie to przyczynić się do zmniejszenia liczby zarodników do zasysania krwi i jelito złowionych u pacjenta. O tym, jak prawidłowo myć żołądek, dowiesz się nieco niżej.

 • Inne zatrucie pokarmowe

Znacznie mniej, ale nadal czasami z uszkodzonymi i niskiej jakości produktów w ludzkim upadku ciało w takich patogenów jak czynniki sprawcze dyzenterii, salmonellozy, a nawet tyfus.

Objawy zatrucia pokarmowego

Inkubację (utajone) Okres choroby może trwać od kilku godzin do kilku dni. Na ogół, zależy od zarazków było produkty, jak i ich ilość. Pierwszym z nich jest zwykle bóle brzucha, ale po jakimś czasie może się przyłączyć biegunkę, ale nie zawsze. Czasami zatrucia mogą wystąpić bez biegunki, ale niezbyt często.

Po kilku godzinach w zatrutej osoby ma ból głowy, dreszcze. Bardzo często, gdy osoba ma zatrucie pokarmowe, temperatura wzrasta do wystarczająco wysokie numery, bóle w kościach i bóle mięśni. W ciężkich przypadkach zatrucia ewentualnego zamieszania, zawroty głowy, a nawet omdlenie.

Pierwsza pomoc dla zatrucia pokarmowego

Niestety, dość często proste zatrucie pokarmowe doprowadziło do ciężkiego zatrucia, naruszeniem prawidłowego funkcjonowania nerek, wątroby i trzustki. I zdarza się najczęściej ze względu na fakt, że ludzie nie wiedzą, co zrobić z zatruciem pokarmowym. Terminowe dostarczenie pomocy w nagłych przypadkach zatrucia pokarmowego często może uratować nie tylko zdrowie człowieka, ale także jego życie.

Jeśli Ciebie lub Twoich bliskich wyżej zaobserwowanych objawów zatrucia pokarmowego, wezwać straż „pierwszej pomocy”. Ale przed ich przybyciem do rozpoczęcia udzielania pierwszej pomocy dla ofiar. Na początek, zawsze równo chory żołądek. Wiele źródeł informacji zaleca się wypłukać żołądek słabym roztworem nadmanganianu potasu. Ale niestety, nawet niewielki, nierozpuszczalny kryształ może powodować poważne oparzenia błon śluzowych jamy ustnej, przełyku i żołądka.

Jest to o wiele bezpieczniejsze i mniej skuteczne mycie żołądka roztworem sody i jodu. Aby uczynić go rozpuścić w wodzie, sody i stopy jodowej dwie łyżki sody oczyszczonej i pięć kropli jodu na litr ciepłej przegotowanej wody. Umożliwiają pacjentowi pić tyle rozwiązania, jak tylko może, a następnie kliknąć na nasady języka w celu wywołania wymiotów.

Przepłukać żołądek jest konieczne tak długo, jak wymiociny nie będzie przejrzysta i czysta – innymi słowy, dopóki nie jest tylko woda. Należy pamiętać, że istnieje kilka kategorii ludzi, którzy robią to płukanie żołądka nie powinno być kategorycznie:

 • Ludzie, którzy są nieświadome. Po pierwsze, nie mogą pić wody, a po drugie, istnieje duże niebezpieczeństwo uduszenia – które zalewa. Ponadto, jeśli osoba jest nieprzytomna, zaczyna wymioty, które często się dzieje, gdy dana osoba ma ostre zatrucie pokarmowe, należy zawsze upewnić się, że jego głowa została przechylona na bok – pomoże to uniknąć zadławienia.
 • Ludzie z zamieszania. Ściśle mówiąc, nie jest możliwe, aby umyć żołądka wszystkie te same powody, że ludzie bez świadomości. Nawet jeśli osoba wydaje się okresowo budzi się, ryzyko udławienia jest nadal bardzo wysoki.
 • Dzieci do dwóch lat. Samotnie dzieci do mycia żołądka, aw każdym razie niemożliwe. Powody, tu są dwa – jest mało prawdopodobne, będzie można namówić okruchy pić to rozwiązanie raczej nieprzyjemny smak. Ale nawet jeśli nie uda się jej mówić, będziesz czyhają na bardzo poważne niebezpieczeństwo. Fakt, że te dzieci podrażnienie języka i wymioty mogą wywołać spontaniczne nagłe zatrzymanie krążenia.
 • Ludzie, którzy mieli zawał serca i udarów mózgu. Dlatego, że płukanie żołądka przeciwwskazane, to samo jak w przypadku dzieci. Gag odruch ma znaczny obciążenie układu sercowo – naczyniowego układu korpusu. A stan chorego może znacznie pogorszyć.

Po płukaniu żołądka natychmiast dać choremu żadnej przeczyszczające, jeśli jest w zasięgu ręki. Jeśli w domowej apteczce nie ma nic nadaje podać choremu kilka łyżek oleju roślinnego – ma doskonałe działanie przeczyszczające. Należy jednak pamiętać – środek przeczyszczający należy podać tylko wtedy, gdy chory nie jest biegunka. Jeśli biegunka jest, niech węgiel aktywowany chory, stopa jedna tabletka na każde pięć kilogram masy ciała.

Po dokonaniu powyższej procedury, spróbuj ogrzać chorego człowieka, który by przyłożył rękę lub opakowanych termofor do nóg – zazwyczaj spazmiruyutsya kończyny i stopy czują się najbardziej zimno. Pamiętaj, aby poprosić pacjenta ciepłą herbatę lub mleko. Nawiasem mówiąc, mleko jest bardzo przydatna, jeśli zatrucie pokarmowe – należy mieć to na uwadze. Niezależnie żadnych leków, nie daj się chorego oprócz węgla aktywnego i przeczyszczający – jeśli osoba ma zatrucie pokarmowe, leczenie może wyznaczyć lekarza – choroby zakaźne.

Antybiotyki

Bardzo często ludzie sami przypisać i rozpocząć przyjmowanie antybiotyków przez zatrucie pokarmowe. Jednak nie należy tego robić! Najczęstszym stosowanie antybiotyków nie wpływa na czynnik sprawczy. Jednak duże obciążenie na nerki i wątrobę antybiotyku nadal posiada. Ale i bez antybiotyku należy zrobić wielką pracę – wycofać się z ludzkiego ciała wszystkich toksyn. Tak czy nie bardziej ciężarem ciała, który jest już trudne?

A ponadto stosowanie antybiotyków znacznie zmienia normalnej flory jelitowej, co w stanie zwalczać toksyny uwięzione w organizmie z nieodpowiednią dietą. Następnie, w celu przywrócenia normalnej mikroflory naturalnej równowagi, trzeba będzie włożyć wiele wysiłku i spędzić dużo czasu.

Chociaż w niektórych przypadkach, infekcje jelitowe, nie może obyć się bez antybiotyków. Jednak lekarz kazał wstępnie wymagane testy. I tylko wtedy, gdy badania wykażą obecność mikroorganizmów w organizmie, które są wrażliwe na antybiotyk, lekarz może przepisać lek.

Dieta w czasie choroby

Gdy kryzys minął, a chory zaczyna iść na poprawki, to jest bardzo ważne, dieta po zatrucia pokarmowego. W pierwszym dniu chorego, pożądane jest, aby całkowicie zrezygnować z użycia pożywienia, pozostawiając tylko wlot płynu. Na drugi dzień, jeśli wymioty został zatrzymany, można rozpocząć chory ma bulion, krakersy.

Na trzeci dzień w diecie jest konieczne umieszczanie cieczy kasza, zupy. Przez pierwsze kilka dni, cała żywność należy puree lub lepką konsystencję. W żadnym wypadku nie można ignorować zatrucie pokarmowe zasilania, gdyż w przeciwnym razie mogą wystąpić poważne komplikacje. Należą do nich różne naruszenia normalnego funkcjonowania układ wydalniczy pokarmowego i.

Zatrucie u dzieci

Oddzielnie należy mówić o zatrucie u dzieci. Dzieci są bardzo często pociągnąć do zabawek jamy ustnej, brudnymi rękami i tak dalej. Dlatego infekcje jelitowe u dzieci – nie jest niczym niezwykłym zjawiskiem. Jednak zatrucia u dzieci występuje znacznie trudniejsze niż u dorosłych. I dlaczego zatrucie pokarmowe u dzieci wymaga dużo więcej uwagi ze strony dorosłych. Podjęcia natychmiastowych działań natychmiast, jak tylko zauważysz pierwsze oznaki zatrucie pokarmowe dziecka.

Nie starają się zdiagnozować samodzielnie. U dzieci biegunka i wymioty mogą towarzyszyć wielu chorobom, więc diagnozy zatrucia mogą tylko pediatry. Bardzo często za otrucie rodzice podejmują najzwyklejszym przerost bakterii. Dlatego w pierwszych oznak niedyspozycji natychmiast wezwać lekarza lub „pierwsza pomoc”.

Jeśli zatrucie w strategii leczenia dziecko powinno być trochę inaczej. Po pierwsze, trzeba mieć małe dziecko w pierwszym objawem choroby jest konieczne, aby pójść do łóżka i pozostać w trybie złoża. Dzieci mają bardzo wysokie ryzyko odwodnienia, więc utrata wody poprzez pocenie się jest bardzo niepożądane. Należy także pamiętać, aby monitorować temperaturę w pomieszczeniu – powietrze powinno być ani zbyt zimno ani zbyt ciepło.

Następnie należy rozpocząć natychmiast otpaivat dziecka. Do podlewania, można użyć okruchy rehydron roztworu lub zwykły glukozy, które zawsze muszą być w każdym domu, w którym znajduje się dziecko. Gdyby pojawiły się nagle, można odlutować kompot lub sok dla dzieci lub jako zwykłą wodę. Używać wody mineralnej do podlewania dziecko nie jest zalecane – spowoduje to dodatkowe obciążenie na nerki dziecka ze względu na zawartość soli.

Otwieraki dziecko musi być następujący. Co około 15 minut, dziecko powinno pić około trzy łyżeczki płynu. Jeśli dziecko zaczyna wymiotować, spróbuj dać dwie lub jedną łyżeczkę, co skraca czas pomiędzy cieczą dawkach do pięciu minut. Jednak nawet jeżeli okruchy zwraca do picia, nie daje się więcej – w przeciwnym razie ciecz nie będzie absorbowany w jelitach i nie muszą być w stanie uzyskać efekt.

W przypadku zatrucia żywności dla niemowląt odbywa się na tle wysokiej temperaturze, rodzice mogą dać dziecku dziecko przeciwgorączkowe. Należy jednak pamiętać, że lekarze nie zalecają zestrzelić temperaturę poniżej 38 i 5 stopni za pomocą leków. Jeśli ci to przeszkadza dużo, spróbuj wbić jej tradycyjnymi metodami – Cool okłady, rubdown.

Najczęściej pipsqueak odmawia posiłku. We wczesnym okresie choroby jest całkowicie normalne i nie powinno powodować niepokój u rodziców. A w drugim dniu dziecka może rozpocząć się już do pasz. Jednak dieta zatrucie pokarmowe u dzieci powinny być szczególnie surowe:

 • Ilość jedzenia. W pierwszym dniu po choroby pobór pokarmu powinny być zmniejszony o co najmniej dwa razy. Ponadto, żywność może być ułamkowa – żywności dziecko musi dać bardzo małe porcje, ale często. Przerwa pomiędzy żywnością dla niemowląt powinny być nie więcej niż dwie godziny. Następnego dnia chcesz dodać do objętości około dziesięć procent. Kontynuuj, aby dodać konieczne tak długo, jak nie przywrócić poprzedni poziom jedzenia, które maluch zjadł przed chorobą.
 • Konsystencji potrawy. W czasie choroby, a także w procesie odzysku nie jest wcale niemożliwe, że pipsqueak jadłem smażonych i tłustych, pikantnych potraw. Jedzenie powinno być albo ciekłe lub lepkie. Idealnie nadaje się owsiankę na wodzie lub zupa z rosołu. Nie dają okruchy mleka – pierwszy tydzień to lepiej, aby przejść do jogurtu lub jogurtu. Połóż dziecko na swoim zwykłym żywności powinno być stopniowe, stopniowe wprowadzanie pokarmów do diety. I pamiętaj, aby wcześniej skonsultować się z lekarzem dziecka, co jeść, gdy zatrucie pokarmowe swoje okruszki.

Tradycyjne metody leczenia zatrucia

W takim przypadku, jeśli zatrucie nie jest silny, a stan chorego w sposób zadowalający, chory nie jest hospitalizowany i przepisane leczenie w domu. Jest to bardzo skuteczne w takich przypadkach, prostymi środkami medycyny tradycyjnej, która przez dziesięciolecia pomógł setki ludzi. Folk środków żywności zatrucia łatwe, a wynik – skuteczne.

Poniżej przedstawiono najbardziej skuteczne recepty tradycyjnej medycyny. Jednakże, należy przypomnieć, że ponownie samoleczenie jest możliwe tylko w przypadku ciężkiego zatrucia, a dopiero po badaniu osoby pacjenta lekarza.

 1. Węgiel aktywowany. Jak wspomniano wyżej, węgiel aktywny, należy podjąć podczas pierwszych godzin po zatruciu. Ale to trzeba kontynuować przyjmowanie go jednak w innych dawkach – jedną tabletkę co pół godziny. Możliwe jest również, zamiast węgla aktywnego, aby wziąć enteros żel, który jest sprzedawany w aptekach. Trzeba wziąć herbata łóżku co godzinę. Efekt terapeutyczny uzyskuje się w związku z faktem, że węgiel aktywowany i enteros żelu absorbują wszystkie toksyny znajdujące się w organizmie, a usunięcie ich z organizmu.
 2. Witamina C, witamina C jest nadzwyczaj toksyn z ciała i dodatkowo wzmacnia układ odpornościowy i umożliwia organizmowi szybko czynienia z mikroflorą patogenną. W tym celu chory powinien podjąć 3 gramy witaminy C co godzinę przez co najmniej trzy godziny.
 3. Honey – koperek bulion. Aby przygotować bulion trzeba będzie koper. Dill zniosę – nasiona świeże, suche lub nawet koperkiem. Wlać łyżeczkę kopru jednej szklanki wrzącej wody. Umożliwiają bulion pozostawić na kilka minut, a następnie na łaźni parowej do wrzenia i gotować przez co najmniej 5 minut. Po tym, należy przecedzić rosół z wykorzystaniem gazę, a następnie wypełnić go z jedną łyżką wszystkich miodem naturalnym. Chory człowiek powinien pić małymi łykami bulionu przez jedną godzinę. Jest to bardzo ważne – należy zwrócić uwagę na osobie pacjenta nie mają reakcje alergiczne na miodzie.
 4. Napar z korzenia prawoślazu. Marshmallow od dawna słynie z efektywnego działania na różnego rodzaju zatrucia, w tym żywności. Aby zrobić to, co chcesz kupić w drogerii suszony korzeń prawoślazu, starannie zmielić go i umieścić go w termosie. Wlać korzeń prawoślazu jednym litrem wody, szczelnie przykryć rondel i pozostawić na jedną godzinę. Następnie przecedzić rosół i można dodać do smaku cukier lub miód. Pić rosół musi być dwie łyżki co godzinę. Zazwyczaj w ciągu dnia, nawet jeśli dana osoba ma poważne zatrucie pokarmowe z dolegliwość nie ma śladu pozostaje.
 5. Herbata imbir. Imbir jest nie tylko całkowicie usuwa z ludzkiego ciała toksyny, ale również skutecznie zmniejsza stan zapalny błony śluzowej żołądka i jelit. Aby przygotować herbatę imbir w czajnik, umieść jedną łyżkę sproszkowanego imbiru i zalać szklanką wrzącej wody. Po tym, ugotować herbatę imbir równie dobrze jak konwencjonalne. W pierwszym dniu po zatruciu pić przynajmniej litr herbaty, a następne dwa dni – co najmniej pół litra.

Należy również pamiętać, że w celu możliwie toksyny opuszczają organizm szybko, chory powinien pić tyle płynów, jak to możliwe. A poza tym taki środek pomoże zapobiec odwodnieniu. Lekarze zalecają pić wodę mineralną lub zwykłą, w którym można dodać sok z cytryny lub wywar z biodra róża, czy wybór napojów owocowych.

Pomimo faktu, że w czasie jego choroby osoba nie czuje się tak dobrze, lekarze zalecają pacjentom przenieść jak najwięcej. Powód jest bardzo prosty – jadąc osoba poty, a następnie wraz z toksynami szybko opuścić organizm ludzki przez pory skóry. W przybliżeniu taki sam efekt posiada saunę lub wannę.

Zapobieganie zatruciom pokarmowym

Oczywiście, ważne jest, aby zwrócić uwagę na znaczną tak ważny problem w profilaktyce zatrucia żywności. Przestrzeganie kilku prostych zasad zmniejszy ryzyko zatrucia pokarmowego o 67%. Oto zasady:

 • Przestrzeganie zasad higieny. Przed rozpoczęciem gotowania należy zawsze umyć ręce wodą z mydłem. Jest on również ściśle obserwować czystość w całym zbiorniku, w którym jesteś gotowania żywności, a także sztućce.
 • Rozmrozić mięso. Najczęstszym błędem popełnianym przez wielu gospodyń domowych – powolnego rozmrażania półproduktów i wyrobów mięsnych w temperaturze pokojowej. W czasie, gdy wciąż zamrożone mięso w środku, na powierzchni zaczną aktywnie rozmnażać patogenów. Mięso musi być rozmrażane w lodówce lub na zewnątrz zamrażarki lub kuchence mikrofalowej. Mięso jest niezbędne podczas gotowania, aby dokładnie wystawiać obrabiane cieplnie. Nie zaleca się jeść źle wykonanej mięsa z krwią.
 • Picie surowych jaj. Wiele osób woli jeść surowe jaja, wierząc, że ponieważ są one bardziej użyteczne. Jednak w tym przypadku bardzo wysokiego ryzyka skażenia salmonellą. Co więcej, nawet przed sporządzeniem ich jaj powłoki muszą być myte.
 • Jeść żywności, które są poza lodówką. W żadnym wypadku nie mogą jeść mięsa lub produktów mlecznych, jeżeli są one więcej niż dwie godziny były poza lodówką. Pamiętaj, że nawet jeśli nie zmieniły smak i wygląd produktów mogą być zepsute i stanowią zagrożenie dla zdrowia ludzkiego.
 • Jedzenie produkowane w niehigienicznych warunkach. Kim są ludzie, przynajmniej od czasu do czasu kupuje ciasto lub hot – dog w małych sklepów i straganów. Ale kupowanie takich produktów, osoba jest na ryzyko zatrucia pokarmowego. Po tym wszystkim, nikt nie wie z jakich produktów i że jedzenie jest przygotowywane w każdych okolicznościach. Staraj się unikać tych „przekąski”. Znacznie lepiej byłoby zjeść jabłko, wcześniej pobranego z domu. Jeśli głód wszystko – wciąż przeważają nad zdrowym rozsądkiem, dawać pierwszeństwo produktom, które nie zawierają mięsa. Na przykład, kupić bułkę z rodzynkami. Z reguły, mięso najczęściej powodować zatrucie żywności.

Jak wspomniano powyżej, zatrucie pokarmowe i zakażeń jelitowych są bardzo podobne pod względem właściwości objawami. Niestety, zidentyfikować się, co było przyczyną tej choroby na własną rękę jest niemożliwe. Co więcej – nawet najbardziej doświadczony lekarz nigdy nie weźmie na taką odpowiedzialność, jak diagnozy bez przeprowadzenia serii badań, które określą przyczynę choroby. A lekarz przepisze odpowiednią odpowiedniego leczenia.

Dlatego w żadnym wypadku nie ignoruj ​​potrzebę poszukiwania pomocy medycznej. Po tym wszystkim, jakie środki zostaną podjęte przed zatruciem pokarmowym, tym mniej szkód będzie odbywać się do ciała. W ten sposób można uniknąć ogromną liczbę powikłań!

load...