Zaszkodzić wegetarianizm: dlaczego nie powinno się zrezygnować z mięsa

Zawartość:

Stosunkowo niedawno, mieszkańcy ankietach naszego kraju zaczęły się poddać mięso, preferując warzywa i owoce. A jeśli na początku jest ona postrzegana z humorem, jako kolejny kaprys młodych i wieku, w czasie, lekarze i dietetycy zaczęły bić na alarm. Jest w tym produkcie (wieprzowa, wołowina) zawiera substancje i elementy niezbędne do normalnego funkcjonowania organizmu śladowych.

load...

Czy wegetarianizm jest szkodliwy – punkt sporny. W większości przypadków, to wszystko zależy od wieku, stylu życia, przekonań moralnych i preferencji danej osoby. Jak dziwne, jak się może wydawać, Homo Sapiens (Homo sapiens) – wszystkożerne. Ktoś jest trudna do przekroczenia siebie i jeść kurczaków hodowanych na farmie i zabitych, podczas gdy inni nie mogą żyć bez serwująca steki na śniadanie.

Obszar, w którym ludzie żyją, odgrywa również ważną rolę. Jeśli, powiedzmy, mieszkaniec Afryki na śniadanie jeść szynkę tłuszczu, a potem na kolację byłoby źle. Jego serce nie może podjąć tego obciążenia. Na północnym biegunie tych samych ludzi jedzenia niektóre importowane owoce i warzywa, i nie może normalnie funkcjonować i będą przechowywane na zimno. To samo odnosi się do wysiłku fizycznego Wegetarianizm i sportu, w większości przypadków nie są kompatybilne. Bez organicznych aminokwasów lub ciężkiej sportowca drastycznie zrezygnować z mięsa, nawet nie może wykonywać najprostszych ćwiczeń.

Co jest wegetarianinem i co zjada

Dieta wegetariańskie składniki są całkowicie nieobecne zwierzę (nawet mleko, jaja). Ryby, drób, mięso – wszystko jest ściśle tabu. Opinie różnią się tylko o jednym produkcie – miód. Jeść czy nie – to zależy od wybranego kierunku. Ponadto fani wszelkiego życia nie używać ubrania wykonane z naszych mniejszych braci, kosmetyki, które były testowane. A nawet niektóre leki z żelatyny i gliceryny są również zakazane.

load...

Co do powodów, dlaczego ludzie zdecydowali się zrezygnować z takiej żywności może być kilka. Począwszy od etycznych, religijnych przekonań środowiskowych, kończąc banalnej brak pieniędzy. W niektórych przypadkach, wegetarianizm jest konieczny, kiedy, z powodu problemów zdrowotnych pacjenta zabrania jeść mięso.

Sytuacja jest gorsza, jeśli dana osoba odmawia jedzenia, ulegli trendami mody. Dryu Berrimor, Madonna, Kate Winsley – ich wybór liczby i wesołość może tylko pozazdrościć. Niektóre piękności, którzy chcą być jak bohaterowie i międzynarodowych gwiazd, przestrzegać diety i wymagań znanych osób. Ale nie zapominaj, że zdrowie pań oglądać doświadczonych specjalistów, którzy reagują na wszelkie zmiany w organizmie swoich klientów.

Weganizm: Być albo nie być – oto jest pytanie

Powinienem zrezygnować mięsa – czysto osobistą sprawę. W wegetarianizm ma swoje plusy i minusy. Dlatego starannie pre-myśleć o swojej decyzji. A jeśli zdecydujesz się na podobnym eksperymencie, skonsultuj się ze specjalistą. I pamiętaj, aby przejść pełnego zbadania ciała, aby wyeliminować niektóre z zagrożeń i identyfikacji ewentualnych ukrytych chorób.

Najlepiej jest, aby przełączyć się na warzywach i owocach stopniowo, tak aby nie doprowadzić do uszkodzenia narządów trawiennych. Staraj się jeść świeże zamiast mrożonych produktów. Jeśli chodzi o dzieci, ale nie musi być mięso (wołowina, wieprzowina lub drób), ryby, mleko w diecie.

Wady ścisły wegetarianizm

Natura tak pomyślany, że bez mięsa człowiek nie może normalnie funkcjonować. Wiele aminokwasów zawartych w zwykły kawałek stek lub grill, to jest niemożliwe, aby dostać się z pokarmów roślinnych. Eliminując z diety tego składnika i reseeding warzyw, ziół i owoców, dziewczęta są narażone na ryzyko, aby problemy ze stawami i kośćmi.

Nawiasem mówiąc, mięsożernych są bardziej spokojny charakter, że praktycznie nigdy nie zdarza się napady złości i awariom. Plus wegetarianie, dzięki wielkiej zawartości witaminy B i D w daniach rzadko kolidują z chorobami ośrodkowego układu nerwowego. I to nie wspominając o fosfor, cynk, jod i żelazo. W zasadzie wiele użytecznych przedmiotów można również znaleźć w jabłka, marchew, pomidory. Ale większość z nich prawie nie są trawione w organizmie człowieka.

Zatem uszkodzenie wegetarianizmu jest niezaprzeczalna. Beri-beri – trochę, że czeka na ludzi, którzy odmówili jedzenia zwierząt. Niski poziom hemoglobiny we krwi, wypadanie włosów, trądzik, problemy trawienne, zaburzenia metabolizmu i inne problemy występują, na pewno nie od razu. Po raz pierwszy będzie sprzeczne poczuć przypływ sił i wigoru. Apatia, rozdrażnienie, itd. Symptom występuje po upływie sześciu miesięcy lub rok.

Plusy ścisły wegetarianizm

 • Nieobecność cholesterolu

Więc najważniejsze wegetarianie zaletę – oni nie boją się cholesterolu, którego nadmiar jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Występuje wtedy tarczycy, wątroby, serca. Płci, którzy nie mogą żyć bez steków i pieczonych szynek, są zaznajomieni z miażdżycy, otyłości. Takiej żywności, w której dużo tłuszczu i kalorii, ale nie ma praktycznie żadnych użytecznych elementów, zwykle jest gorzej. Jednak, jak mówią dietetycy czy dziewczynka wyciąć tłuszcz i piec potrawy bez dodatku olejów, przyprawami i majonezem, szkody byłyby o rząd wielkości produktów.

 • Nie zawiera żadnych szkodliwych dodatków

Dyskutować poważnie zaszkodzić wegetarianizm może być stosowany tylko wtedy, gdy jesz naturalne mięso hodowane na farmie. Różne substancje chemiczne i antybiotyki, hormony wzrostu, środki uspokajające, odpady i dodatki – takie ustalenia, nawet w półprodukty nie są rzadkością. Dodano przynęta dla zwierząt jedli mniej, rosły szybciej i były bardziej zrelaksowany.

Obróbka cieplna w tym przypadku – nie daje. Bez względu na to jak długo smażyć kotlety, gulasz nie gaśnie i nie ważne ile razy nie spuścić rosołu w gotowaniu, chemia wciąż jest spożywana. Nie zapominaj także, że w czasie poświęcenia (uboju) w organizmie zwierzęcia produkowane dwa dość szkodliwe substancje – kortyzolu i adrenaliny. W rezultacie, mięsnej odbiera nie tylko aminokwasów, ale hormonów, które wpływają na wygląd nadwagi.

 • Duża ilość błonnika

Jedzenia niektórych warzyw, owoców i ziaren, wegetarianie są obsady dość dużą ilość błonnika. Ze względu na to piękno nie cierpi na otyłość, ponieważ jedzenie jest spożywane trawiony w ciągu kilku minut. Ciężkie dania mięsne, spożywane w nocy, a czasem zaczynają gnić w żołądku. W rezultacie, mięso-eater nie dobrze spać w nocy i rano cierpi z bólu i uczucie ciężkości w jelitach.

„Wrong” wegetarianie: ryby, jaja, mleko

Nie-ścisłych wegetarian, którzy spożywają dietę wyrobów mleczarskich, jaj i mięsa rybiego, dzięki zbilansowanej diety zrekompensować brak wielu elementów. Wapń można otrzymać ze skrzepu, fosfor – filet morszczuka, karp, flądra etc. Taki wyjątek to powszechne, ponieważ produkty te mogą być uzyskane bez szkody dla zwierzęcia.

Istnieje jednak jeden dość ciekawe pytanie dotyczące etyki częściowego wegetarianizmu. W tym przypadku trudno znaleźć wyjaśnienie, dlaczego rybackich (czasami bardzo rzadko) przykładu i uboju świń – nie. Po tym wszystkim, naukowcy już dawno udowodnili, że mieszkańcy morza i oceany są również uczucie bólu.

Ćwiczenia, praca i wegetarianizm

Bez mięsa trudno jest zmusić swoje ciało do ciężkiej pracy. Jednak, że wegetarianizm i sportu są doskonale połączone ze sobą, udowodnił światu takich wielkich sportowców jak Mike Tyson, Muhammad Ali, Vinus Uilyams, Thomas Hellrigel i innych. Oczywiście, ci ludzie nie jeść owsiankę, mają bardzo bogate menu.

Jak zostać wegetarianinem

Więc zdecydowaliśmy się poddać mięso, idąc za przykładem jego dziewczyną lub ulubionego aktora? Bardzo przydatne, aby wykluczyć ten produkt nie jest wart swojej diety. Że na jednej zmianie punktu na owocach i warzywach, potrzebujemy prawdziwego wytrzymałość. W przeciwnym razie, po tygodniu takiej diety, można zawiesić na. Jest to o wiele łatwiejsze do nauczenia i do przyjęcia nowego sposobu życia, jeśli będzie zgodna z podstawowymi zasadami początkującego wegetarianina ośmiu.

 1. Podejmowanie świadomych decyzji

  Aby stać się wegetarianinem, aby zadowolić kogoś bliskiego, a głupiego żartu fryzjera. Musisz uświadomić sobie, że Twoje życie zmieni się dramatycznie od tego momentu. Trzeba porzucić stare nawyki – podwyżki dla kebaby z mięsa, sałatki mięsne, itp

 2. Przygotować specjalne recepty

  W rzeczywistości, można łatwo zastąpić Owies kotlety drobiowe, nie zauważając jednocześnie żadnej różnicy w smaku. Nie trzeba wyważać otwartych drzwi. Łatwiejsze i bardziej interesujący przepis, tak smaczne danie. Jest mało prawdopodobne, że będzie można najpierw jeść gotowane kiełki pszenicy lub brokuły.

 3. Eksperyment

  Przynajmniej raz w tygodniu spróbować ugotować coś nowego. I nie martw się, jeśli nie lubisz danie. Każdy ma swoje gusta i preferencje. Zrobisz jak mięso przed i po roku lub dwóch, jeśli spojrzeć na to jeszcze nie może. W tym czasie będzie można znaleźć wiele nowych i ciekawe, że nawet nie żałować swojego wyboru.

  Przy okazji, jeśli, na przykład, jak sałatki, spróbować zastąpić mięso z innymi składnikami. Soja, ryby (jeśli nie jesteś weganinem), grzyby – to wszystko jest nie tylko smaczne, ale także użyteczne. Można gotować kebaby warzyw (papryka, bakłażan, pomidory).

 4. Wyeliminować mięso stopniowo

  Początkowo odmawia wieprzowiny, a następnie wołowiny, drobiu, jagnięciny. Za wszystko zabrać dwa lub trzy miesiące, nie więcej. Najlepiej jest malować dla siebie w menu w tym okresie. Najważniejsze w tym przypadku – jest, aby trzymać się ustalonych przepisami. Dobrze, jeśli można wprowadzić do diety ryb.

 5. Zrezygnować z fast foodów

  Czasami wegetarianizm jest bardziej niebezpieczne niż myasoedstvo. Smażone w dużej ilości oleju słonecznikowego aby być bardziej szkodliwy niż gotowanych ziemniaków słoninę. Starają się natychmiast przylegają do prawidłowego odżywiania, gotować tylko zdrową żywność. Get-parowego. Takie dania są przechowywane we wszystkich smaku i pożytecznych elementów, które nie zawierają tłuszczu.

 6. Kupują warzywa, półprodukty

  Często kobiety nie mogą sobie pozwolić, aby stać się wegetarianinem, ponieważ gotowanie im banalną brak czasu. W tym przypadku doskonale pomóc zestawy warzyw w partiach. Zawartość może być gotowany, smażone, pieczone w piecu mikrofalowym. W tym samym czasie na wszystkich o wszystko wydane nie więcej niż piętnaście minut.

  Jedyną wadą półproduktów – wysoki koszt. Ale w tym przypadku nie jest to idealne rozwiązanie problemu – lodówkę. W lecie, gdy groszek, marchew, cebula, wiśnie, morele i inne rośliny jest warte ani grosza, zamrażać produktów. Można również przygotować Ochrona: kompoty, sałatki i dania jednogarnkowe.

 7. Idź do restauracji wegetariańskich

  Należy rozumieć, że odrzucenie mięsa – to nie jest koniec świata. Można również odwiedzić restauracje, kawiarnie, przejdź do grilla. Doskonała, jeśli miasto ma miejsca dla wegetarian. Ale w kropce, zawsze można zapytać kelnera, co jest w danym naczyniu.

 8. Przyjdź badanie stale medycznej

  Rezygnując mięsa – poważny stres dla organizmu człowieka. To jest bardzo trudne do przewidzenia, jak zachowywać się w organizmie w konkretnym przypadku. Dlatego, aby wyeliminować ryzyko wystąpienia poważnych chorób, zaleca się co najmniej raz na sześć miesięcy, aby odwiedzić ich podstawowej opieki medycznej.

Kiedy niebezpieczne zrezygnować z mięsa

Jeśli jesteś w stanie lub planują mieć dziecko, czekać w najbliższej przyszłości. Największe szkody do wegetarianizmu – jest brak witamin i minerałów. Wszelkie ekspert powie, że glukoza, fruktoza i inne elementy muszą być obecne w diecie. Niestety, banany, mandarynki, jabłka, winogrona i inne gadżety są w naszych czasach nie jest tanie, nawet w lecie, z których wiele nie każdy może sobie pozwolić. Więc jeśli nie stać alternatywy, nie ma potrzeby, aby eksperymentować ze zdrowiem.

load...