Zasłony w stylu orientalnym. Trzy z wykonaniu

Wschód, jak wiemy, jest sprawą delikatną. I ta rzecz jasne, kolorowe i nieco egzotyczne (przynajmniej dla Europejczyków). Orientalne motywy stały się częścią europejskiej sztuki projektowania w XIX wieku, kiedy fakt powszechności elementów wewnętrznych został nagrany w stylu wschodnim. To zaskakujące, ale idealnie pasuje do projektowania dowolnego mieszkania. Jednym z tych elementów wnętrza – zasłony w stylu orientalnym.

load...

Orientalny styl jest historycznie (i geograficznie) podzielony jest na dwa obszary: arabskiego Wschodu i buddyjskiego Wschodu. W pierwszym przypadku – jasnym, pompatyczny i kwiecistym świetności, kontrastujące odcienie i wzory. W drugim – zwięzłość jest blisko do minimalizmu, neutralne, pokojowych i pastelowych kolorach. Odpowiednio, zasłony w stylu orientalnym – jest to zarówno japońskich i chińskich tradycji, czy atmosfera tysiąca i jednej nocy.

Wersja arabska

Zasłony opowieści o Szeherezada to przede wszystkim miękkie tkaniny płynących: adamaszku, muślin, jedwab, mory, brokat i aksamit. Jest to elegancki, trójwymiarowy i wielowarstwowej zasłony, które są sprzyjające do odpoczynku i relaksu. Kolory zasłon – bogaty ciemny czerwony, odcienie niebieskiego, odcienie złota. Tkaniny jednobarwne lub wzorzyste. Rysunek – ornament kwiat, kręcone spirala trzon żakardowe, monogram. Dodatkową ozdobą – złota, sznury, frędzle, frędzle, cekiny, kryształy, masa perłowa, złoto wykończenia taśmy.

Kształt łączy kręcone zasłony, chwyta draperia. Zasłony w arabskiej wersji stylu orientalnym stworzyć atmosferę powagi i elegancji, a jednocześnie kameralny. Większość z tej opcji nadaje się do okien w salonie lub sypialni.

Wersja chińska

Że prostota, zwięzłość i brak części zamiennych rozróżnić odcienie stylu orientalnym w chińskiej wersji. Takie zasłony – po prostu wyciąć do rozmiaru okna kawałkiem tkaniny z podwiązki. Chiński rolety są podnoszone i opuszczane ręcznie i stałe wstążką lub taśmy. Mimo prostoty konstrukcji i wykonania, chińskie zasłony wyglądają bardzo stylowo.

load...

Są one wykonane z drogich i pięknych tkanin wszystkich kolorach i wzorach. Dla nich nadaje się do prawie każdej tkance. Ale wygląda na najlepsze chińskie zasłony wykonane z przezroczystego kolorowego materiału. Jak imponującą wygląd pasa do pończoch w kolorze kontrastowym. Stosowane akcesoria dekoracyjne ozdobnych warkocz, szklane paciorki, frędzli. Takie zasłony mogą być wykonane z wielu pasm związanych z na różnych wysokościach.

Chiński zasłony organicznie pasuje do wnętrza każdego pomieszczenia – kuchni, sypialni, pokoju dziecięcego. Ponadto, łączą one dobrze z prawem i technikami wielu wewnętrznych stylów.

Wersja japońska

Japońskie panelowe Rolety – najbardziej zwięzły wersja orientalnych zasłon. Na pierwszy rzut oka, są one zbyt proste – gładka tkanina z całych kawałków tkaniny rozpiętej dwóch barów. Ale właśnie ze względu na swoją prostotę japońskich zasłony zdobył uznanie na całym świecie. Pojawiają się one jako lekkie siatki na okna i żaluzji pionowych.

Zasłony w stylu orientalnym, w tej postaci mogą być wykonane z kilku obrazów, może być bardzo jasne lub bardzo gęsta. Kolory, wzory, tekstury tkanin mogą całkowicie dowolny. Szczególnie imponujące patrzy na nich obraz, który nie jest tracona w fałdach szmatką. Japoński zasłony używane w projektowaniu dużych i przestronnych pokoi lub we wnętrzu w minimalistycznym stylu.

Że wielkość pomieszczenia, jego przeznaczenia i ogólny styl wiersza, jak zorganizować zasłony w stylu orientalnym, i używać ich do swojego domu dać jasną osobowość i specjalny nastrój.

load...