Zaskórniki: leczenie i profilaktyka

Zawartość:

Trądzik – kłopoty, znany tak wielu ludzi. Najczęstszymi czarny i różowy zmian trądzikowych, ale są też tak zwane zaskórniki. Wyglądają dość osobliwe – przypomina ziarnko prosa. I, jak sama nazwa wskazuje, jest pomalowana na biało. W swej istocie, zaskórniki to nic innego jak banalne zatkania porów. Następnie zatyka porów, martwe cząstki skóry oraz wydzieliny tłuszczowe.

load...

Taki trądzik równie często pojawiają się jak u młodzieży i dorosłych, więc lekarze uważają, że ich wygląd nie ma nic wspólnego z hormonalnymi. W odróżnieniu od reszty trądziku. Dokładna przyczyna whiteheads lekarzy jest obecnie nieznany. Ale najprawdopodobniej bakterie przedostają się do porów, które rozpoczynają się aktywnie nie proliferują, przy czym po chwili biała piana tworzy się w porach.

Prawidłowa pielęgnacja skóry

Zaskórniki na twarzy nie są zachęcające nikogo, więc spróbuj ich w jakikolwiek sposób. A przede wszystkim rozpocząć leczenie, które jest używane do prostych wyprysków i trądziku. Jednak taka obróbka jest zastosowanie bardzo małe. Który, nawiasem mówiąc, nie jest zaskakujące – w leczeniu whiteheads należy tylko dermatolog. Wszystkie poszczególne próby mogą prowadzić do rozwoju różnych powikłań, aż do powstania blizny na skórze. Zwłaszcza jeśli wizyta na pomysł, aby wycisnąć białego węgorza.

Jednak lechniya sukces, oczywiście, zależy nie tylko od lekarza, ale także do Ciebie. I od ciebie – w Horad uwaga. Po tym wszystkim, nie tylko musi ściśle przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza, ale także spełniać szereg szczególnych zasad, bez których te leczy trądzik jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces. To co mamy teraz i pogadamy.

load...
  • Regularne oczyszczanie skóry

Jest bardzo ważne, że skóra jest stale czysta. Przynajmniej dwa razy dziennie, oczyścić skórę z pomocą narzędzi, które są odpowiednie dla Twojego rodzaju skóry. Najlepiej jest, aby dać pierwszeństwo do funduszy składających się skutecznie oczyszcza pory alfagidrokisloty i kwas salicylowy, który ma silne działanie antybakteryjne. Regularne stosowanie tych narzędzi może zmniejszyć zatykanie porów w czasie. Nie zbędne i będzie tonik, ściąga pory – najlepiej należy stosować po umyciu. Im węższy pory, tym mniej brudu one wystąpią. I w związku z tym mniej są one zamknięte.

Uważaj na swoje ręce – zawsze powinny być czyste. Niedopuszczalne jest, aby dotknąć skórę twarzy brudnymi rękami, ponieważ jest bardzo łatwy do przenoszenia infekcji. W rezultacie, oprócz trądzik można dodać więcej i gotować leczenia, które wymaga dużo czasu oraz wysiłku. W niektórych przypadkach może być konieczne zastosowanie leku. To samo odnosi się do włosów, w szczególności długo – muszą być czyste. I idealnie powinny być wybrane w taki sposób, że włosy, włosy w jak najmniejszym stopniu do kontaktu ze skórą.

Wiele kobiet ma zły zwyczaj pójściem do łóżka, nie oczyszcza skórę z makijażu. To nawet wpływa na zdrową skórę jest bardzo szkodliwe, a jeśli istnieje tendencja do trądziku, a nawet nie można mówić. Nie myć noc Kosmetyki zatyka porów z oszałamiającym tempie. Zbyt leniwy, aby tylko raz – dostać kilka trądzik, z którym trzeba będzie trwać długo, aby pozbyć.

  • Odłupać się

Zawsze jest kilka razy w tygodniu, złuszczają martwe komórki naskórka – są one najbardziej zatyka porów. W tym celu można użyć miękkiej peeling. W pre-parzona twarzy, nanieść niewielką ilość peelingu, zgrabne ruchy masować skórę, zwracając szczególną uwagę na obszary problemowe, gdzie pryszcze pojawiają się coraz częściej. Przepłukać peeling potrzeba dużo wody, zawsze chłodne – pomaga wąskie pory.

  • Głęboko oczyszczająca

Raz w tygodniu, należy pamiętać, aby zorganizować swój dzień kąpieli skóra. Aby pomóc w tym trudnym zadaniu będziesz parowa. Aby przygotować bulion, można użyć rumianek, miętę lub serii. Nawiasem mówiąc, mięta najlepiej stosować, jeśli zaskórniki dodatek wciąż skóry i wypryski. Bulion z patelni Przygotowując ten sam, niezależnie trawę wybrać pomiędzy: w rondlu umieścić trzy łyżki rumianku łyżka, serii lub mięty, zalać wodą i doprowadzić do wrzenia. Gotować przez około 10 minut, a następnie wyłączyć i pozostawić do ostygnięcia lekko, wlać do małego głębokiej miski.

Sprawdzić temperaturę pary, aby uniknąć poparzenia. Następnie pochylać się nad parą i przykryć głowę ręcznikiem. Czas trwania tych zasobników nie powinny prevashat 15 minut. W przypadku. Jeśli u pacjenta występują choroby płuc lub serca lub z chorobą gipertocheskoy, lub po prostu nie mogą wdychać oparów, należy wymienić zasobnik w gorących opakowaniach – są one również dobre parze skóry. Wystarczy być ostrożnym, aby nie ocierać ymahrovaya chłodzony – zmienić go w czasie.

  • Nawilżające skórę

Nawodnienie skóra potrzebuje tego, czy jest ona sucha lub tłusta. Nie zapomnij o tym – odwodniona skóra nigdy nie będzie zdrowe, bez względu na to, co robisz. Wybierz najbardziej odpowiedni dla siebie krem ​​i regularnie z niego korzystać. Należy pamiętać, że najlepszy czas na nawilżają skórę – godziny wieczorne. Dlatego najlepiej jest zastosować balsam po oczyszczeniu skóry przed pójściem do łóżka.

  • Kosmetyki

Kobiety, które cierpią z powodu trądziku, trzeba wybrać kosmetyki uważnie – to musi być wyjątkowo wysokiej jakości. Nie należy stosować kosmetyki olejne – to tylko pogorszyć sytuację na trądzik. Ponadto, an_1ów, lekarze zalecają dziewcząt z problemami skórnymi, aby całkowicie zrezygnować z korzystania z fundacji i proszek, ponieważ są one bardzo dużo zatyka porów.

  • Reżim picia

Skuteczne leczenie trądziku staje się bardzo trudne, jeśli chory nie otrzymuje wystarczającej ilości płynów. Woda jest niezbędna organizmowi skutecznie usuwają toksyny przez układ moczowy. W przeciwnym razie, toksyny wydalane przez pory. Jak można sobie wyobrazić, pozbycie się trądziku nie jest z pewnością sprzyja.

Wizyta kosmetyczki

Wszystkie z powyższych środków pozwoli uniknąć pojawienia się nowych trądzik. Ale stary nie są nigdzie! Co zrobić, ponieważ nie można ich złapać? I jedno wyjście – udać się do salonu kosmetycznego. Kosmetolog biegle technikę głębokiego oczyszczania whiteheads i nie będzie cię skrzywdzić. Wystarczy jedna wizyta – a skóra będzie czysta. I taka procedura nie jest zbyt kosztowne – może sobie pozwolić każda kobieta.

Najpierw lekarz dokładnie rozszerzenie porów skóry za pomocą łaźni parowej. Wtedy nie ma dokładnego przeciwbakteryjny traktowania wszystkich skórze i dopiero wtedy lekarz będzie przejść bezpośrednio do usuwania zaskórników. Niektóre trądzik zdjął palce, wstępnie opakowane sterylnie bandaż. Ale usunięcie zaskórników, które są najgłębiej, specjalne igły są wykorzystywane.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że ta procedura nie różni się od zwykłej głębokiego oczyszczania twarzy na trądzik. Ale w rzeczywistości tak nie jest – po pierwsze, różne maszyny usunąć zaskórniki. Ważne jest, aby zachować szczególną ostrożność, gdyż w przeciwnym razie prawdopodobieństwo blizn. Ponadto należy zachować pełną sterylność, a nie, aby rozpocząć proces zapalny i dalszego rozprzestrzeniania się trądziku. Wszystkie stosowane instrumenty i gazy muszą być jałowe i bez antyseptyczne nie może zrobić.

Środki ludowe leczenia

Nie zapomnij o leczeniu trądziku tradycyjnych leków. Oczywiście zastąpić leczenia zaleconego przez lekarza, że ​​nie może, ale jak poręczne narzędzia pasują tylko to, co nam potrzebne. Wystarczy być ostrożnym, aby nie uderzyć jednego z przedmiotów, które organizm może reagować reakcje alergiczne.

  • Miękkie peeling

Skóry dotkniętej zaskórniki, jest bardzo wrażliwy. I jego oczyszczającego peelingu najlepiej gotować na własną rękę. Rozgrzej piekarnik i miejsce na blasze kilka łyżek płatków owsianych, rozprowadzać je równomiernie i pozostawić na 20 minut. Następnie ostudzić i posiekać płatków przy użyciu szlifierki. Utrzymywać proszek powinien być w szczelnym słoju, że nie jest wilgotny.

Podstawą tego peelingu lepiej jest wziąć naturalny jogurt – nawilża skórę dalej. Wymieszać jogurt i płatki owsiane, aby uzyskać dużo, tekstury przypominający kwaśną śmietaną. Zastosuj peeling do pre-parzona się skórę, wmasować i pozostawić na minutę przez pięć minut. Spłukać maskę jest zimna woda, ponieważ stymuluje skurcze porów.

  • Maska z aloesu

Aloes doskonale usuwa stany zapalne, które często towarzyszy trądzik. Aby przygotować maskę, trzeba będzie połowę średniej jabłko i trzy zakłady liści aloesu, który od ponad trzech lat. Liście są umieścić w zamrażarce przez co najmniej dwie godziny. Następnie rozmrożenia liści, obrać ze skóry i posiekać, jabłko ruszt i wymieszać z aloesu kleiku. Powstały maskę stosować na obszarach problemowych skórę i pozostawić na 15 minut, następnie spłukać. Aby to zrobić, trzeba maskę aż do całkowitego usuwania trądziku.

Teraz już wiesz, jak pozbyć whiteheads i trzeba wszystko potoczy. Ale tylko wtedy, gdy leczenie jest systemowy, a nie jednorazowego wystąpienia. Bądź zdrowy i piękny!

load...