Zasady zapobiegania cukrzycy u kobiet

Prawidłowe zapobieganie cukrzycy u kobiet jak u mężczyzn, staje się coraz ważniejsza. Wynika to z faktu, że choroba ta jest bardzo trudna do leczenia, w większości przypadków staje się nieprzyjemny towarzysz na całe życie. Jednak, aby zapobiec występowaniu tej choroby jest całkiem możliwe, zwłaszcza jeśli chodzi o cukrzycę typu 2.

load...

Jak wiesz, są 2 postacie cukrzycy:

 • Typ 1 – występuje zwykle w młodym wieku u dzieci i młodzieży ze względu na predyspozycje genetyczne, to jest również nazywany insulinozależna, cukrzyca od tej postaci leku wymaga obowiązkowego wypełnienia wystarczającej ilości insuliny wytwarzanej w organizmie;
 • 2. Typu – można powiedzieć, nabyte powstają w dorosłości, zwykle po 40 roku życia, a nie związane z brakiem insuliny w organizmie, a to hormon nie robi swój obowiązek, aby utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi.

W przypadku cukrzycy typu 1 profilaktyka może być wyjątkiem, że w celu ochrony dziecka przed silnego stresu, chorób wirusowych i innych wibracji ciała, które mogą wywołać uruchomienie mechanizmu choroby. Ponadto, jeden z najlepszych środków zapobiegawczych lekarze uważają długo jak to możliwe karmienie piersią (do 1,5 roku). Jednak w większości przypadków cukrzycy typu 1, mówimy tylko o profilaktyce wtórnej, gdy choroba jest już na miejscu i trzeba ostrożnie regulować poziom cukru we krwi, aby uniknąć komplikacji.

To jest zupełnie inny cukrzyca typu 2, która jest nierozerwalnie związana sposobem na życie. Zasady są następujące: jeśli nie chcesz, aby zmienić swoje życie zmuszony z powodu choroby, należy zmienić go dobrowolnie i aktywnie. Z tego typu cukrzycy jak scrip ale więzienia nie może się wyrzec, więc ma to sens, aby dbać o swoje zdrowie i kondycję, aw przypadku alarmu natychmiast podjąć działania, dopóki choroba jeszcze się nie rozpoczęła.

load...

Czynniki ryzyka

W rzeczywistości, cała pierwotna profilaktyka cukrzycy u kobiet i u mężczyzn zmniejsza się do zwalczania tych zjawisk, które są uważane za czynniki ryzyka dla tej nieprzyjemnej choroby. Oczywiście, niektóre z nich nie zależą na przykład od nas:

 • Genetyczne predyspozycje – po prostu musi wiedzieć i uważać, czy ktoś z krewnych chorych na cukrzycę typu 1 lub cierpienie, rodzice, aby skonsultować się ze specjalistą dla poradnictwa genetycznego w celu określenia ryzyka wystąpienia choroby u dziecka;
 • Cechy rozwoju w łonie matki;
 • Wiek – im starsza osoba, tym większe ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2.

Jednak główne powody, dla zdefiniowania praw ryzyka cukrzycowej, jest możliwe do walki. Wśród nich:

 • Otyłość – jednak wiele może się okazać, że można uznać za pierwszą zakłócenie sygnału z układu hormonalnego, to znak, że nadszedł czas, aby pomyśleć o zdrowym stylu życia;
 • Siedzący tryb życia – brak aktywności fizycznej nie pozwala organizmowi w pełni rozwijać, to zaburza równowagę w swojej pracy, przez co głównie wpływa na metabolizm;
 • Nieuzasadnione żywności z nadmiaru tłuszczu i węglowodanów, typowym ekscytującej nowoczesnego człowieka, może w końcu doprowadzić do całą masę chorób przewlekłych, w tym cukrzycy.

Cukrzyca nawyki

Jako stylu życia – to zbiór naszych dobrych i złych nawyków, aby chronić swoje zdrowie i zapobiega wielu chorób sens celowo wytwarzają w odpowiednich umiejętności. Mamy listę główną.

 1. Zwyczaj nie przejadać. Nie siedzieć na diecie, nie ograniczaj się do czegoś, ale po prostu obserwować umiar: niewiele, ale ze smakiem, a nie przez żołnierza w biegu. Przyzwyczajeni do rozłamu posiłków, możesz pomóc chronić organizm przed nie tylko cukrzycy, ale również z wielu innych chorób.
 2. Zwyczaj ruchu, poćwiczyć. Nie mówimy o sporcie zawodowym, których stan zdrowia jest często więcej szkody niż pożytku, mówimy o kulturze fizycznej. Wymaga podstawowej aktywności fizycznej – fitness, spacery, jazda na rowerze, narty, pływanie, piłka nożna w stoczni, siatkówka plażowa, i tak dalej. To wszystko, co można sobie pozwolić na aktualny poziom zdrowia.
 3. Zwyczaj higieny duszy – czystości myśli i pragnień, umiejętność zrezygnować ssanie telewizji i Internetu, minimalny zatykaniu wewnętrznego świata ujemne i pusty informacji, zdolność do radzenia sobie ze stresem i negatywnymi emocjami i innych sposobów konserwowania nerwów i zdrowia psychicznego.

I kolejna wskazówka.

Począwszy zmienić tryb życia, nie licz na natychmiastowe wyniki.

Bądź przygotowany na to, że ciało wasze jest zepsuty przez złe nawyki, będzie się oprzeć. Psychologowie twierdzą, że dla rozwoju umiejętności wymagane od 2 tygodni do 2 miesięcy. Wtedy będzie łatwiej. Najważniejsze – nie poddawaj się i ruszać, choć powoli, ale w kierunku chcesz.

load...