Zasady wyprzedzania. Jak nie wpaść w pułapkę

W Polsce określenie „kobieta za kierownicą” od dawna uważane przysłów ludowych. Niektórzy mężczyźni kierowców tylko milczeć i nie stosuje się do auto-lady jest poważnie, a niektóre rozmycia w złym uśmiechem i nie mógł oprzeć się drwiny i kpiny. I aby nie dać im powód, i odpowiednio reagować na często bezpodstawnych roszczeń silniejszą płcią kierowców, każda kobieta powinna znać wszystkie subtelności i niuanse zachowań na drodze.

load...

Dziś będziemy mówić o tak ważnym momencie gdy zasad wyprzedzania. Nie na darmo jest podana wyprzedzania największy przekrój w przepisów ruchu drogowego, a to z powodu tego manewru, najgorszy wypadek.

Jeśli wyprzedzania

Załóżmy, że jesteś w pośpiechu do ważnego spotkania (na randkę z ukochaną osobą, rozmowa kwalifikacyjna do pracy, z wizytą do matki), a przed ledwo porusza starą „Siedem”, pakowane do wczasowiczów. Oczywiście, to lepiej żeby cię wyprzedzić, włącznie z lewej kolei podróżujących w sąsiednim pasie. Wydaje się proste, ale są pewne niuanse:

 • Upewnij się, że zespół, w którym masz zamiar wprowadzić to za mało i nie koliduje z ich manewru samochód, przenosząc Cię na spotkanie.
 • Przyjrzyj się dobrze w lusterku wstecznym – Nie wyprzedzać kierowca zaczął Cię obserwować. Kiedy zaczęło, to lepiej, aby przejść do przodu.
 • Następnie należy upewnić się, że po wyprzedzanie będzie mógł wrócić do swojego pasa bez ingerencji w pojeździe, który wydajniejsze i bardziej niezawodne.
 • W końcu, jeśli wszystko jest w porządku – skręcić w lewo i wyprzedzać, tuż przed powrotem do żądanego numeru, upewnij się, że odległość między użytkownikiem a samochodem wyprzedziły nie jest mniejszy niż rozmiar korpusu maszyny.

Istnieje kilka zasad, które powinny być brane pod uwagę podczas wyprzedzania. Na przykład, na górę od wyprzedzania być lepsza, ponieważ nie jest to konieczne, aby rozpocząć manewr na kolei i na przejściu dla pieszych. Jeżeli pojazd zdecydujesz się wyprzedzać unika ruch liniowy lub zaczyna zwalniać – do podejmowania ryzyka, też nie powinno być.

Podczas wyprzedzania grupę maszyn, z pewnością będzie musiał poczekać do sytuacji, w której będzie mógł wyprzedzić naraz zamiast jeden po drugim. Jest to o wiele bezpieczniejsze niż wyprzedzić każdy samochód oddzielnie. To nie powinno znacznie zawyżają prędkość, czyli prędkość nie powinna być szybsza niż w innych maszynach ponad 20 kilometrów na godzinę.

load...

Jeśli wyprzedzać

Zgadzam się, że zawsze będą ludzie, którzy będą jechać szybciej niż ty. Dlatego uważamy za takie sytuacje. Jeśli wyprzedzania i ruchu nadjeżdżających nie jest widoczny, nie jest konieczne, aby nacisnąć na hamulce przed sobą. Spokojnie poruszać się w tym samym tempie jak dotychczas. Jeśli po złej stronie samochodu pojawił – akt w zależności od sytuacji.

Wielu specjalistów doradza kierowcom przytulić się do krawężnika i hamowania. Oczywiście, jest to poprawne, ale tylko wtedy, gdy wyprzedzić samochód przed sobą co najmniej pół długości. Jeśli kierowca właśnie rozpoczęła manewr zwalniać nie jest konieczne, wystarczy być zmuszony do prawej, bez zmniejszania prędkości. Jest to konieczne w celu zapewnienia, że ​​samochód wyprzedzania opuścił cię do powrotu do swojego numeru w przypadku on zmienia zdanie, aby przejść na wyprzedzanie. W przeciwnym razie, zaczniesz zwalniać jednocześnie, że nie lubi nadjeżdżających kierowców.

W takim przypadku, gdy jesteś przed furgonetki należy pamiętać o aerodynamikę, bo w środku wyprzedzanie można umieścić z boku wagonu, ciągnąc go do siebie. Dlatego musimy trzymać się kierownicy i przygotować się do taksówki.

Jeśli wyprzedzić przód

Najbardziej niebezpieczne sytuacje na drodze pojawiają się, gdy wyprzedzanie odbywa się na przeciwległym pasie ruchu. W tym przypadku błąd lub naruszenie niekompetentny kierowca wyprzedzania zasad może doprowadzić do poważnego wypadku. Stwierdzając, że przednia wyprzedzania wykonywane wcześniej przygotować się do awaryjnego hamowania. Nawet w przypadku, gdy odległość do nadjeżdżających samochodów uważasz pan bezpieczny. Widząc, że samochód posuwają się naprzód, nie mają czasu, aby odbudować – nacisnąć na hamulec i powoli przesuwa się w dół na uboczu. Nie zapomnij, aby skręcić w prawo zwrot. Więc dajesz sterownik do zrozumienia wyprzedzony pojazd, który porusza się w prawo, i będzie starał się przekazać w środku.

Warto zauważyć, że ten manewr nie zawsze działa. Dlatego w każdym przypadku musimy działać od sytuacji. W celu zminimalizowania takich przypadków, spróbuj zmniejszyć prędkość ścieżki w tych miejscach, w których badanie jest ograniczona, że ​​rośnie i kolei strome.

Zakaz wyprzedzania

Kontynuujemy zbadanie zasad ruchu drogowego. Znak „Wyprzedzanie jest zabronione” z pewnością wiedzą wszystko auto-lady. Tak więc, zgodnie z zasadami wyprzedzanie nie jest możliwe w kilku przypadkach:

 • Podczas jazdy na bocznej drodze, gdzie istnieją przecięcia regulowanych i nieregulowanych.
 • Przy zbliżaniu się do przejścia dla pieszych, szczególnie jeśli jest ona postrzegana przez ludzi.
 • W obszarze stu metrów od przejazdu kolejowego oraz w ruchu.
 • Na mostach, wiaduktach, a pod nimi w tunelach.
 • Pod koniec odzysku, ostrych zakrętów, a także w innych obszarach o słabej widoczności.

Poniższe fakty są także zasady wyprzedzania:

 • Wyprzedzanie jest zabronione, gdy pojazd porusza się do przodu, koncertował przeszkodę lub zbyt długa wyprzedzania.
 • Idź do wyprzedzania, więc nie jest konieczne, jeżeli samochód z przodu, przechodząc do zespołu, dał lewy kierunkowskaz.

Rozważmy niektóre z zakazów bardziej szczegółowo

Zasady wyprzedzania stanie, że wyprzedzania na moście lub pod nim, a także w tunelu tych zasad jest surowo zabronione. Należy pamiętać – niektóre małe mosty zostały zbudowane w taki sposób, że z daleka trudno jest zauważyć. I z tym wszystkim, jeśli most znajduje się w osadzie, to nie wskazuje granice. Że jest trudność. Więc być bardzo ostrożnym w tej sytuacji, ponieważ niewiedza o istnieniu takiego mostu nie chroni przed odpowiedzialnością oraz z kar za naruszanie przepisów.

Wyprzedzanie na wzrost i przy słabej widoczności. Aby zidentyfikować stromego wznoszenia lub niebezpieczny zakręt istnieją konkretne oznaki wskazujące swoje podejście.

Warto zauważyć, że wyprzedzanie jest zabronione pod koniec każdej odzysku, nie tylko ostry, ale również w dowolnym miejscu o złej widoczności.

Samostanowienie o miejscu o złej widoczności nie jest łatwe, więc jeśli, niezależnie od kryteriów nadal zdecydował, że ograniczona widoczność, lepiej dmuchać wyprzedzania innego naruszenia przepisów będzie nieuniknione, a także rozmowy z strasznych policjantów ruchu drogowego.

Wreszcie, kilka porad

 • Nie powinny być traktowane jako osobistą zniewagę wyprzedzić, pozwalają nawet wyprzedził starożytną tarahtyaschy „Kozak”. Zawsze będzie w stanie dogonić i wyprzedzić trochę później.
 • Wyrażenia grzecznościowe są uważane za ograniczenie mała prędkość podczas wyprzedzania. Ale podniesienie go – jest to wielka głupota.
 • Podczas jazdy na autostradzie kilka maszyn nie trzeba iść do wyprzedzania natychmiast po znajomych. Aby rozpocząć w celu zbadania sytuacji i zapewnić bezpieczeństwo swoim manewrem.
 • Jeśli udał się wyprzedzić inny samochód lub ciężkiego pojazdu, jego światła migać, ostrzegając w ten sposób o swoim zamiarze. Kierowców-mężczyzn, zwłaszcza kierowcy ciężarówek, przestrzegane uprzejmości na drogach.
 • Jeśli masz zamiar wyprzedzać, przełączyć się na słabszej transmisji. Pozwoli to zaoszczędzić margines mocy manewru. Na przykład, poszliśmy do czwartego, trzeciego przełącznika.

Nie ważne jak nadużywane mężczyźni, kobiety jazdy stawać się coraz bardziej z każdym rokiem. I pomimo wszystkich pośmiewiskiem to auto-lady jest zawsze bardziej ostrożny i uważny na drodze (nie licząc oczywiście doświadczonych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem).

Nie bój się trudności, należy pamiętać, przepisy i znaki, aby zdobyć doświadczenie, a rok lub dwa, to na pewno stać doświadczony kierowca. Opieka, odwaga i pewność siebie – to główne cechy, które pozwalają czuć się pewnie nawet w najtrudniejszych sytuacjach na drodze!

load...