Zasady komunikacji werbalnej i niewerbalnej między ludźmi

Zawartość:

Być może nie można sobie wyobrazić życia ludzkiego bez komunikowania się z innymi ludźmi. Relacje między ludźmi – jest integralną częścią życia. W życiu codziennym, ludzie wydają się być w kontakcie z wieloma ludźmi i nie zawsze robi świadomie, celowo lub planowane. W każdym społeczeństwie, nie mikro i makro poziom ma swoje własne zasady komunikacji między ludźmi, z powodu okoliczności wewnętrznych lub zewnętrznych. Relacje między ludźmi mogą być formalne – uznanym i nieformalne – dopuszczalna wśród określonej grupy osób. Wszystkie ludzkie komunikacji można podzielić na dwa rodzaje komunikacji: werbalnej i niewerbalnej.

load...

Każdy z tych rodzajów komunikacji wymaga pewnych zasad postępowania, każdy powinien znać zasady komunikacji między ludźmi. Towarzyskość może pokazać osobę jako dobre i złe strony. Ludzie, którzy negocjują z ufnością, przyjazny i uprzejmy dla innych, zawsze wyróżniać, przechowywane i zdolne do korzystania z ich komunikację wpływać na innych.

Powrót do spisu treści

Słownej ludzki wzajemny

Słowna relacja – to tylko ludzka mowa, sposób jej dostawy, intonacji, zawartość informacyjna mowy i jego emocjonalnego zabarwienia, wszystko co ludzie słyszą od innych ludzi i przemawia. W zależności od sytuacji, w której nie są ogólnie przyjętej zasady komunikacji, są one nazywane „zasady etykiety”. Należą do nich pozdrowienia, kiedy się poznali, szacunku ton, umiejętność słuchania rozmówcy, zdolność do dyskusji z kimś na dany temat, i tak dalej.

load...

Mowy oraz intonacja osoby mogą umieszczać inne osoby do komunikowania się. To – jest to narzędzie, dzięki któremu osoba pozycjonuje się w społeczeństwie. Z jednym tylko słowa, osoba o przeciętnych danych zewnętrznych i niskim statusie społecznym może się wyróżniać i być widzianym z silnym lub żądanej strony. Każdy, kto komunikuje się z ludźmi na co dzień, w stanie rozwijać Oratorium znaki. Ważnym atrybutem dobrego głośnika jest przekonanie głośnika w mowie i pewność zachowania w miejscach publicznych. Komunikacja powinna być przeprowadzona w odpowiednim czasie, aby utrzymać uwagę rozmówcy i być interesujące i popularne w danym momencie.


Powrót do spisu treści

Niewerbalne ludzki wzajemny

Niewerbalne związek – jest to język ciała, które jest typowe dla osoby podczas komunikacji. Taka komunikacja zawsze biegnie równolegle z werbalne i jest integralną częścią komunikacji. Pomimo faktu, że komunikacja niewerbalna, „głupi”, są bardzo ważne w rozmowie między ludźmi. Z pomocą znaków i wyrazów twarzy może wykryć kłamstwa ani pochlebstwa. Znakomity mówca powinien mieć żadnych zasad komunikacji werbalnej tylko, ale również śledzić swoje niewerbalne znaki. Często, kiedy ludzie kłamią, dają sprzeczne, co zostało powiedziane gesty. Oprócz gestów i mimiki w rozmowie równie ważne pozie, w której dana osoba jest komunikacja.

Tak więc, jeśli ktoś chce być zrozumiany i słyszał, powinien przestrzegać następujących prostych reguł:

  1. Bądź przyjazny i serdeczny.
  2. Wierzę w to, co zostało powiedziane.
  3. Pragnienie należy rozumieć przez ludzi, aby przekazać informacje.
  4. Upewnij się, że jak mówisz, to znaczy, aby dopasować ich mimika, gesty i postawy z informacjami, które są prezentowane.
  5. Aby móc słuchać i podtrzymać rozmowę.

Warto pamiętać, że w zależności od sytuacji zasad komunikacji może być zmieniony, że niektóre z nich mogą być całkowicie pominięte.

load...