Zasady grudnichkovoy sesję zdjęciową: jak zorganizować sesję zdjęciową pierwszego dziecka

Mamy wszystko staje się fotografom w epoce cyfrowej. A najlepszym fotografem dla dziecka jest, oczywiście, rodzicem. Kto jak nie zauważył radosnym wzroku kochał oko będzie w stanie bezproblemowo zdobyć ekscytujące doświadczenie okruchy złapany rozbawiony uśmiech. Kto jak mama i tata będą sfotografować pierwsze kroki i pierwsze zęby, pierwszy łyżkę płatków i pierwszy sukces w poranku dzieci?

load...

Aby ramka była bardziej skuteczne, trzeba cierpliwości i szczęścia, wyobraźni i humoru. I oczywiście, aparat w pogotowiu. Ponadto rodzice nie zaszkodzi znać podstawowe zasady grudnichkovoy sesję zdjęciową.

Zawartość:

Zasady organizacji do sesji zdjęciowej dziecięcym

Jak osiągnąć pożądany

Oświetleniowe

  • Dobre oświetlenie w domu lub w oddziale szpitalnym można uzyskać w oknie. Nie należy usuwać „w polu”, w przeciwnym razie obraz będzie ciemny. Fotograf jest najlepiej położone między dzieckiem a oknem.
  • Chcesz miękkie światło? Jasne światło (np board) skierować sufit. Jednak najlepszym rozwiązaniem dla fotografa – jest naturalne światło dzienne. Jeżeli promienie słoneczne wpadają bezpośrednio z pokoju, to lepiej powiesić białe okno tkanina rolety lub niższe, jeżeli są one przezroczyste.
  • Dobre obrazy uzyskuje się, gdy na zewnątrz deszcz. W tym przypadku, okno nie może kurtyny.
  • Dzieci do jednego roku nie jest zalecane, aby wziąć aparat z lampą błyskową, bo można uszkodzić wzrok. Oczy dziecka są słabo przystosowane do jasnego światła.

load...

Pomysły na album dziecko

Wielu rodziców zabrać aparat ze sobą do szpitala. Ramy te są dokonywane w ciągu pierwszych minut i godzin życia zachować większość wzruszające wspomnienia.

Fotografowanie noworodków, można użyć dowolnego zabawki, które w przyszłości pomogą porównać ten obraz z innych wykonanych w ciągu pierwszego roku życia dziecka. Weźmy, na przykład, średniej wielkości pluszowego królika. Początkowo noworodka leżącego obok niego, a potem siada obok niego i wyciąga ten sam królika za uszy, potem wyrosło dziecko łatwo trzymać go w rękach.

Na tle podczas sesji zdjęciowej grudnichkovoy lepiej nie używać jasnych i pastelowych i miękkie tony. A ubrania w tym przypadku musi być wesoła.

Niekoniecznie przyciągnąć uwagę dziecka, więc spojrzał na zdjęcie. Po pierwsze, małe dzieci nie lubią. „Misza, spójrz na moją matkę i uśmiech!” – To zdanie może trwale zniechęcić dziecko do sfotografowany polowania. Po drugie, najciekawsze obrazy uzyskuje się podczas fotografowania swojego dziecka podczas każdego treningu. Oto twój dziadek przekąski urok, a on stara się dotrzeć do zabawek, który wysypał zawartość szafy i siedzi zadowolony, ale farsz czerpakoburowie pokrywki na garnki.

Nawiasem mówiąc, nie jest konieczne, żeby dziecko było w ramce do pełnej wysokości. Unikalne zdjęcia uzyskuje się, gdy kamera skupia się na małym nogą lub ręką. Sfotografować ciekawe szczegóły.

Ważne zasady sesji zdjęciowej dla dzieci

  • Nie wyjmować dziecko z wysokości swojego wzrostu. Fotografowanie dzieci powinny być na ich poziomie. Spróbuj robienia zdjęć, leżąc na ziemi. Dzieci uzyskać tylko bohaterów – taką zabawę. Domy, drzewa, huśtawka na placu zabaw, aby uzyskać mały. Ciekawe zdjęcia będzie, jeśli sfotografować dziecko dokładnie z góry na dół. Zwłaszcza jeśli rozpraszać dziecka z gry jakiś nieoczekiwany zwrot ( „Spójrz, samolot”). Oczy w tej perspektywie staje się większy i jaśniejszy.
  • Jeśli aparat obsługuje tryb „Sport”, starają się robić zdjęcia ich dziecka w tym trybie. Oto krótkie fragmenty, więc zdjęcia nie są zamazane.
  • Starać się utrzymać aparat jest zawsze pod ręką, a baterie ładować go zawsze na czas. Wyobraźmy sobie dziecko wszedł do szafy i zaczął przymierzać ubrania dorosłych Cię do aparatu, a w nim baterie są słabe. Dlatego należy trzymać aparat zawsze w pogotowiu, a widząc ciekawych rzeczy, usiąść i zrobić zdjęcia wszystkiego. Im więcej zdjęć, tym lepiej, wtedy można wybrać najbardziej udanych strzałów.
  • Dzieci

  • Foto są często, ale nie na długo. Po tym wszystkim, mama i tata z aparatem – to zapracowanych ludzi, którzy nie mogą zwrócić uwagę na dziecko w danym momencie. Często robić zdjęcia dziecka, w końcu będą protestować i nie pozwoli Ci zabrać aparat.
  • Doskonałe zdjęcia uzyskane na ulicy. Ale nie strzelać w słońcu na piękny dzień, że zdjęcia będą ciemniejsze. Aby na zdjęciu nie było cienie pod oczami dzieci, słońce powinno być po lewej lub prawej ramieniu fotografa. Dobre obrazy uzyskuje się przy zachodzie słońca.

Wystawił zdjęcie – rodzinną tradycję

Te zdjęcia wymaga cierpliwości i wytrwałości, wstępnego plan zdjęciowy i małą centerfold. Dlatego te klatki są najlepiej pozostawić do profesjonalnego mistrza fotografii, którzy pracują z dziećmi, dzięki czemu fotografowanie zamienia się w ekscytującą grę.

Można wymyślić tradycji rodzinnej z inscenizowanych fotografiach. Są rodziny, które co roku podróży do studia, są tacy, którzy biorą zdjęcia dzieci z roku na rok w tym samym miejscu w lokalu: stół, drzwi lub szafy. Okazuje się kilka zdjęć, na których miejsce jest taka sama, a do przewijania dzieci.

Emocje na zdjęciu powodować te same emocje u osób, które te zdjęcia wyglądają. Dlatego formalne zdjęcia formalne powodują uczucia. Fotografowanie swojego dziecka, to tworzą wspomnienia z dzieciństwa. Niech zdjęcia będą różne: wesoły i smutny, reportaże i rozłożone w czasie, codziennie i wakacje. A jednak – z rodziną i przyjaciółmi. Najważniejsze, że wszystkie zdjęcia są „żywe”.

Słodkie zdjęcia jako przykładem

load...