Zasady dobrego odżywiania: zasady i przykłady w menu każdego dnia

Najprawdopodobniej już próbował sobie wyobrazić, a nie dieta! Obecnie istnieje wiele z nich, a wiele z nich jest zadowolona z dobrymi wynikami. Więc dlaczego niektórzy ludzie byli rozczarowani w ich dążeniu do utraty wagi, przy użyciu jednej metody nad drugą? Faktem jest, że diety są czysto indywidualny charakter. Ich wyniki mogą zależeć od wielu czynników, co pomaga jeden może być nieskuteczne w innych. Jednakże, jeśli nauczysz się zasad prawidłowego odżywiania, to może nie tylko osiągnąć wyznaczone cele, ale także, aby utrzymać je przez całe życie.

load...

Zawartość:

Podstawy racjonalnego podejścia do żywności

Jeśli zrównoważonej metody wykorzystania pokarmu, możliwe jest ciągłe utrzymywanie masy w tych samych warunkach. W rezultacie, Twoje zdrowie będzie lepiej, a życie – radosne i harmonijny. Czego potrzebuję?

 1. Nasz inteligentny organizm, jak wszystko na tym świecie podlega pewnym prawom. Jak dokładnie? W odniesieniu do żywności, to znaczy, że energia powinna być całkowicie zużyty przez jednostkę pochodzącą z produktów przetwarzania. A ponieważ większość z nas często ignorują zasady prawidłowego odżywiania, to istnieje potrzeba różnych dietach mających uratować nas przed nadmierną wagą. Nie musiałby, gdyby nie nadużył wysokokalorycznych pokarmów – ziemniaki, słodycze, tłuste mięso, chleb, itp
 2. Dostosowana do pracy naszego ciała i mózgu muszą otrzymywać codziennie co najmniej 70 różnych pierwiastków chemicznych. W przyszłości, są Synteza i zapewnić potrzeby fizjologiczne organizmu. Dlatego wielu dietetyków powiedzenia na temat prawidłowego odżywiania, które powinny być tak zróżnicowane i wyważone.
 3. Ważne jest, aby postępować zgodnie przemienności materiałów eksploatacyjnych, wielości i regularność jedzenia. Prywatna popyt na żywność powinna być dobrana dla każdego człowieka z uwzględnieniem jego wieku i aktywności fizycznej. Nie powinniśmy myśleć, że po prostu inteligentnie zrównoważyć tłuszcze, węglowodany, białka, witamin i obliczyć wymaganą ilość kalorii. Wszystko to będzie przydatna, jeśli można zaobserwować nawet prawidłowego odżywiania.

Dowiedziawszy się podstaw racjonalnego podejścia do wykorzystywania żywności, koncentrują się na korzystne właściwości niektórych produktów. Można je przedłużyć naszą młodzież i pozbyć się wielu problemów zdrowotnych. Więc, co buduje program prawidłowego odżywiania?

load...

Przykładowe menu na każdy dzień

Rozsądne podejście do wyboru

Produkty

Najprawdopodobniej jesteś zaniepokojony tym, co to znaczy właściwego odżywiania. Następnie szczegółowo korzystne właściwości produktów, które są zawarte w tej koncepcji.

 • W diecie musi być obecny zdrowe tłuszcze. Jakbyśmy nie przestraszyć słowo, bez nich nie możemy żyć. Są one niezbędne dla naszego organizmu i nie mniej ważne, jak wszystkie inne baterie. Szczególnie użyteczne są nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3, które są bogate w wiele gatunków ryb morskich. Korzyści z tych kwasów, nie należy lekceważyć, ponieważ zapobiega powstawaniu płytek sklerotycznych. W związku z tym, że statek jest czystszy i nie mają tendencję do zmniejszania średnicy, która ma pozytywny wpływ na ciśnienie krwi. Prawidłowe odżywianie dla kobiet i mężczyzn muszą zawierać te produkty. Będą one działać jako środki profilaktyczne przeciwko miażdżycy tętnic, ataku serca i udaru.
 • Nie zapomnij podać w codziennej diecie nasion lnu. Mogą być dodane do każdej żywności. Lnu oprócz przydatnych kwasów tłuszczowych są substancje biologicznie czynne, które mają pozytywny wpływ na naczyniach mózgowych. Więc twoja zdolność myślenia i pamięć pozostanie w nadchodzących latach. Wskazane jest, aby korzystać z każdego dnia z jedzeniem 1-2 łyżeczki mielone siemię lniane.
 • Podejmowaniu decyzji, gdzie zacząć jeść dobrze, trzeba zrozumieć, w jaki sposób nasz organizm potrzebuje wiele makro- i mikroelementów. Ich stałe niedobór może spowodować cukrzycę, nadciśnienie i osteoporozy. Szczególną rolę w naszym zhiznedeyatelnosti podano magnez i wapń.

Wapń bogate produktów mleczarskich, ale mają prawie żadnego magnez. Należy pamiętać, że magnez i wapń w organizmie, powinien znajdować się w stosunku 1:0,5. W przeciwnym razie, wapnia nie mogą być wchłonięte i wprowadzić do tkanki kostnej. Rozpocznie on zająć miejsce zastrzeżone magnezu, a w wyniku tego, że naczynia krwionośne się grube i tracą swoją sprężystość. Po nich zacznie cierpieć serce i nerki. Twaróg można łączyć z zielonej pietruszki i szpinaku i dodaj garść orzechów lub sezamu.

Prawidłowa zrównoważona dieta musi zawierać odpowiednią ilość magnezu. Znalazł się w obfitości w najbardziej prosty – jedzenie kaszy gryczanej i czarnego chleba. Owsianka jest lepiej jeść z mlekiem. Gdy produkt Połączenie zawierające magnez i potas, ubezpieczamy się od zmniejszenie gęstości kości. Można również pić w nocy jest bardzo zdrowy i smaczny drink – jogurt, który dodaje wiele zieleni, orzechów lub nasion sezamu i lnu.

Czy kiedykolwiek próbowałeś schudnąć? Sądząc po tym, że czytasz te linie – zwycięstwo nie było po twojej stronie.

Ostatnio ukazała się zwalniającą transmisji „zakupu testowego” na pierwszym kanale, co zorientowali się, co żywności, aby schudnąć naprawdę działają, a które po prostu nie używać bezpiecznie. Pod wzroku było: jagody goji, zielona kawa, Turboslim i inne pożywienie. Dowiedz się, jakie narzędzia nie są testowane, może być w następującym artykule state.Chitat

 • Starając się przestrzegać zasad dobrego odżywiania, zwracać szczególną uwagę na warzywach i owocach jasnych kolorach. Kiedy jesz dynia, rzepa, marchew i morele i pomarańcze, a następnie pojawi się razem z nimi użyteczne pigmenty. Ich rola nie należy lekceważyć, ponieważ pigmenty wytwarzają silne działanie antyoksydacyjne i są chronione rentgenowskich i promieni ultrafioletowych. Są w czerwonym, pomarańczowym i jasnym kolorze żółtym powyższych darów natury.

Przybliżony menu żywienie powinno zawsze obejmować oprócz innych przydatnych elementów tych smacznych i zdrowych produktów. Zawierają one w swym składzie, luteinę, który działa jako środek zapobiegawczy do leczenia chorób oczu – zaćmy i jaskry.

 • Wszyscy mają tendencję do myślenia, że ​​najbardziej użyteczne dania ze świeżych warzyw. I tak jest! Jednak parze warzywa uważa się za leczenia, która działa jako profilaktyki wielu chorób. Dzieje się tak, że gdy obróbka cieplna nie jest dodawany do nich dużo tłuszczu.

Jeśli będzie stale przestrzegać odpowiedniej diety, dieta nie trzeba. Twój organizm będzie w stanie poradzić sobie ze wszystkimi procesami metabolicznymi. A twój doskonałe zdrowie będzie najbardziej oczywistym efektem wysiłków.

 • Dla dobrego zdrowia powinny być zawarte w produktach dietetycznych, które zawierają kwas salicylowy. Mówimy o miodu, moreli, maliny, truskawki, figi, śliwki, rodzynki, wiśnie. Jest on zawarty w przyprawach. Dlatego też, jeśli używasz w kuchni kminek, anyż, pieprz, cynamon, imbir, kurkuma, zabezpieczyć się przed procesem starzenia. Możliwe jest, że dobre odżywianie jest dla dziewczynek i chłopców może wydawać się śmieszne, ale wiek problemów z wczesnym wieku dbać lepiej.

Stosowanie kwasu w że jest to kwasy fenolowe roślin, które są uważane za silne i naturalne antyoksydanty mają właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne i antymiażdżycowo. Jako sztuczny, naturalny kwas salicylowy może rozrzedzające krew i zmniejszyć stężenie glukozy w nim, a także zmniejszenie bólu stawów.

 • Podejmowaniu decyzji, jak przenieść się do odpowiedniej diety, nie należy zapominać o korzyściach płynących z zielonej herbaty, świeżo przygotowanych soków, a zwłaszcza wody, które należy pić w ilości 8-10 szklanek dziennie.
 • W odniesieniu do różnych rodzajów mięsa, to lepiej nie włączać do diety produktów przetworzonych (wędliny, kiełbasy, półwyroby, etc.). Wieprzowiny, mięsa powinna być zmniejszona do minimum. Najlepszym rozwiązaniem byłoby pochylić indyka, kurczaka i jagnięciny. Tabela kalorii odżywianie pomoże Ci wybrać żądaną porcję dla każdego dnia i tygodnia.

Oczywiście, to nie wszystkie wskazówki, które pomogą Ci jeść racjonalnie i skutecznie. Może trzeba będzie odnieść się do rozwoju dietetyków, które nazywa się piramida żywienia. Przy odrobinie wysiłku, to radykalnie zmienić swoje życie i poprawić jego jakość! Powodzenia!

Potajemnie

Ostatnio ukazała się zwalniającą transmisji „zakupu testowego” na pierwszym kanale, co zorientowali się, co żywności, aby schudnąć naprawdę działają, a które po prostu nie używać bezpiecznie. Pod wzroku było: jagody goji, zielona kawa, Turboslim i inne pożywienie. Dowiedz się, jakie narzędzia nie są testowane, może być w następującym artykule state.Chitat

load...