Zasada działania doustnych środków antykoncepcyjnych: plusy i minusy

Zawartość:

Aktualny problem, który martwi się większość kobiet – jak zapobiegać niechcianej ciąży i nie spowodować nieodwracalne szkody dla organizmu. Obecnie Farmakologia dostarcza nam ekstensywnych metod antykoncepcji. Nowa generacja doustnych środków antykoncepcyjnych może łatwo rozwiązać ten problem. Jednym z takich skutecznych środków antykoncepcyjnych mają prawidłowy odbiór, który według naukowców, chroni przed zajściem w ciążę w 98 przypadków na 100, który automatycznie wykrywa je w kategorii niezawodnych sposobów ochrony.

load...

Zanim jednak mamy do czynienia z tym, jak efekt pigułek antykoncepcyjnych na ciele kobiety, która ma swoje wady i zalety, jak wybrać i jak je podjąć, konieczne jest, aby dowiedzieć się, jakie są.
Powrót do spisu treści

Pigułki antykoncepcyjne

Pigułki antykoncepcyjne – jest doustne środki antykoncepcyjne, leki związane z hormonami, których bezpośrednim celem jest zapobieganie niechcianej ciąży. W ramach środków antykoncepcyjnych zawiera kombinację hormonów żeńskich, trwały efekt, który zmienia jajniki.

Jeśli mówimy o połączonych pigułki antykoncepcyjne, to rozumie się, że jego struktura składa się z kilku hormonów. Zgadza się. Podstawą tego typu antykoncepcyjnego zawierają dwa hormony, estrogen i progestagen. Progestagen można nazwać pochodną progesteronu – męskiego hormonu w organizmie kobiety. Estrogen, a wręcz przeciwnie – wyłącznie żeński hormon produkowany przez organizm, lub, bardziej precyzyjnie, jajniki od momentu dojrzewania i przed menopauzą. U kobiet owulacja ciała towarzyszy uwalnianie maksymalnego poziomu estragon i antykoncepcyjnego dostosowuje swój poziom, zapobiegając owulacji.

Istnieją dwa główne rodzaje hormonalnych środków antykoncepcyjnych, wybór z których każdy zależy przede wszystkim od zasady działania, biorąc pod uwagę wiek kobiety, obecność urodzenia lub skłonność do różnych zaburzeń hormonalnych.

load...
 • W połączeniu antykoncepcji tabletki.Tabletki które zawierają syntetyczny analog hormonu żeńskiego, zwany COC (połączone doustne środki antykoncepcyjne). Zasada działania są jednofazowe, tzn nie zmieniają poziomu substancji hormonalnych całym recepcji i trójfazowych, gdy kombinacja zmian hormonalnych w cyklu miesiączkowym. A te i inne można podzielić na kilka grup w zależności od wydajności kobiecego ciała:
 1. Mikrodozirovannye – idealny dla dziewczynek przed narodzeniem, którzy dopiero zaczynają używać środków antykoncepcyjnych. Są one łatwo przenoszone do ciała kobiety i mają minimalne ryzyko wystąpienia działań ubocznych.
 2. Niskie dawki – antykoncepcyjnych dla dziewcząt, którzy nie mieli urodzić i którzy z jakiegoś powodu nie pasuje tabletek mikrodozirovannye lub nieródkami kobiet.
 3. Vysokodozirovannye – stosowane w leczeniu różnych zaburzeń hormonalnych.
 • Progestageny pigułki lub „mini-pill”. Rodzaj ten obejmuje mini-pigułka nie zawiera hormon estrogen, mają tylko progestagen. Nadaje się dla kobiet, które z jakiegoś powodu nie mogą przyjmować estrogen lub dla tych, którzy karmią piersią.

Powrót do spisu treści

Zasada działania nowoczesnych środków antykoncepcyjnych

Zazwyczaj antykoncepcyjnych owulacja zwalnia, tak że zapłodnienie nie nastąpi. Ponadto, mają one wpływ na endometrium, który jest skoncentrowany w śluzie kanału matka i uniemożliwi nawet penetracji plemników do jajowodu. Dodatkowo, błony śluzowej macicy należy rozcieńczyć ze względu na które, nawet jeśli przenikanie spermy zarodków stanie oparcia na macicę.
Powrót do spisu treści

Plusy i minusy pigułek antykoncepcyjnych

Strach hormonalnych środków antykoncepcyjnych i troski o własnym ciele jest zupełnie zrozumiałe i uzasadnione, ale nowoczesne pigułki antykoncepcyjne mają niewielkie lub żadne skutki uboczne, ale ma szereg pozytywnych skutków dla kobiecego ciała. W każdym przypadku, przed podjęciem kontratsenptivy ustnej powinny przejść badanie ginekologiczne i skonsultować się z ginekologiem prowadzącego, który powie, jak brać pigułki antykoncepcyjne.

Oczywistą zaletą stosowania antykoncepcji hormonalnej jest polepszenie stanu skóry, włosów i paznokci. Ponadto, jak stwierdzono w ostatnich badaniach, doustne środki antykoncepcyjne zmniejsza ryzyko raka jajnika i raka szyjki macicy. Szerokie stosowanie takich tabletek, w celu leczenia rozmaitych zaburzeń hormonalnych i uszkodzenia cyklu miesiączkowego. Pozytywne efekty podczas przyjmowania doustnych środków antykoncepcyjnych u kobiet w trakcie miesiączki mogą być uważane za znaczące zmniejszenie ilości utraconych krwi i zmniejszają ból.

Główne zalety pigułek hormonalnych może wynikać z faktu, że ich działanie zasadą i antykoncepcji nie narusza funkcję reprodukcyjną kobiecego ciała, która jest całkowicie odnowionym kilka miesięcy po terminie.

Mówiąc o zasługach doustnych środków antykoncepcyjnych, należy wspomnieć, a niektóre efekty uboczne tej metody antykoncepcji. Pomimo tego, że większość z tych leków wyznaczonym ginekolog lekarza indywidualnie, to jest bardzo trudne do przyjęcia tolerancji poszczególnych organizmie konkretnego leku. Nie jest tajemnicą, że dodatkowa dawka hormonów może prowadzić do niepożądanych skutków i zmian w organizmie. Na przykład, powszechnym problemem może być uważany za występowanie trądziku lub przybieranie na wadze.

Wiele stereotyp, że później pigułek hormonalnych tuczu. Dotychczas te tabletki hormonalne, w porównaniu z obecnie, zawierają znacznie wyższe stężenia hormonów, które często prowadzi do przyrostu masy ciała, ale teraz problem sprowadza się do minimum. Więc nie panikuj tak szybko, jak można zauważyć w sobie kilka dodatkowych kilogramów, być może trzeba odpowiednio zbilansowanej diety dla leków hormonalnych lub nieco zmienić swój zwykły sposób życia, ponieważ w procesie adaptacji organizm zachowuje się tak, jakby ciąży. Zmiany hormonalne poziomach z niedostatecznego wysiłku fizycznego mogzhet prowadzić do znacznego wzrostu masy ciała, w takich przypadkach lepiej jest, aby skonsultować się z lekarzem i dostosować lek lub zastąpienie go innym.

Przyjmowanie doustnych środków antykoncepcyjnych na wczesnym etapie i może mieć konsekwencje, takie jak częste bóle głowy, wahania ciśnienia, nudności lub wymioty. Jeśli te objawy są oczywiste, nie należy oczekiwać, że z czasem to się zmieni na lepsze, najprawdopodobniej masz indywidualny nietolerancji leku, więc należy skontaktować się z lekarzem i zmiany hormonalne środki antykoncepcyjne.

Od wad hormonalnych środków antykoncepcyjnych może wynikać z faktu, że w porównaniu z prezerwatywy, nie zapewnia ochrony przed różnego rodzaju zakażeń. Dlatego doustne środki antykoncepcyjne są idealne tylko dla tych kobiet, które są aktywne seksualnie tylko z jednym partnerem we wszystkich pozostałych przypadkach lepiej jest użyć klasycznych metod ochrony przed nieplanowaną ciążą.

Efekty uboczne doustnych środków antykoncepcyjnych może również występować w postaci odprowadzania lub krwawień. Jeśli podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych można zauważyć występowanie wyładowania więcej niż zwykle w pierwszej kolejności ustalić, czy przynoszą żadnych niedogodności, jeśli towarzyszą nieprzyjemne swędzenie lub mają specyficzny zapach. Obecność tych objawów, często wskazuje na obecność choroby grzybowe, więc należy skonsultować się z lekarzem. Pigułki antykoncepcyjne często tworzą korzystne środowisko dla rozwoju bakterii, które mogą być przypisane do innej minus takich leków.

Ponadto, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli masz powodu pigułek antykoncepcyjnych zaczęłam krwawić. Dwa rodzaje krwawienia należy podkreślić: rozmazywanie i krwawienie obficie. Smarowanie krwawienia w ciągu pierwszych kilku miesięcy od otrzymania środków antykoncepcyjnych może być po prostu konsekwencją restrukturyzacji ciała, ale w przypadku nadmiernego krwawienia należy przerwać przyjmowanie leku i natychmiast szukać pomocy medycznej. Takie krwawienie może być spowodowane ciążą pozamaciczną lub chorób zapalnych.


Powrót do spisu treści

Jak wybrać pigułki antykoncepcyjnej

Aby wybrać odpowiednie hormonalne środki antykoncepcyjne spośród szerokiej gamy taki, nie może obejść się bez profesjonalnej porady lekarza. To będzie najbardziej prawidłowy i rozsądne rozwiązanie z wyboru w tej grupie leków. W tej kwestii, nie musimy słuchać zaleceń przyjaciół, ponieważ to, co jest idealne dla jednego organizmu, może powodować szkody dla innej. Nie zapominaj, że doustnych środków antykoncepcyjnych – to także swego rodzaju medycynie do jego przyjęcia musi uwzględniać pewne cechy organizmu. Przed zażyciem prawidłowo wykonać wszystkie niezbędne badania:

 1. Badanie ginekologiczne.
 2. USG miednicy, która będzie sprawdzać obecność mięśniaków i torbieli.
 3. Analiza hormonów, które są wykonywane w celu zapobiegania niepożądanym przepięcia hormonalne.
 4. Badanie gruczołów sutkowych.
 5. Zaburzenia krwi i wymazu.
 6. Wykrywanie obecności chorób sercowo-naczyniowych.
 7. Sprawdzanie obecności niewydolności nerek.

Oprócz ogólnego stanu organizmu podczas podawania leku lekarz kieruje się kategorii wiekowej kobiet poziomach, wagi i cukru.

Jeśli po wykonaniu wszystkich niezbędnych badań Twój stan jest zadowalający, należy zwrócić uwagę na kilka czynników, które mogą zmniejszyć pozytywny wpływ takich leków. Czynniki te obejmują:

 1. Palenie podczas przyjmowania leków hormonalnych. Lepiej jest zmniejszenie dawki nikotyny, ponieważ mogą dać powikłanie choroby układu sercowo-naczyniowego.
 2. Picie alkoholu jest pożądane w kombinacji z doustnymi środkami antykoncepcyjnymi, ponieważ może ona znacznie zmniejszyć działanie leku.
 3. Leki przeciwdepresyjne, uspokajające, antybiotyki i inne leki.

I pamiętaj, że nieautoryzowany wybór niektórych leków, zwłaszcza gdy chodzi o preparaty hormonalne, często może później prowadzić do niepożądanych efektów, a nawet nieodwracalne.

Powrót do spisu treści

Przyjmowanie doustnych środków antykoncepcyjnych

W celu uzyskania pożądanego rezultatu ze środków antykoncepcyjnych, trzeba przestrzegać pewnych zasad i wytycznych. Ponadto na pytanie, jak prawidłowo się doustne środki antykoncepcyjne, często stawia pytania: kiedy należy zacząć pić hormonalne pigułki i jak długo można nadal pić je bez szkody dla organizmu.

Tak, jak powinien zacząć pić pigułkę? Hormonalne środki antykoncepcyjne prawidłowego wdrożenia ściśle wyznaczone do programu, którego naruszenie jest niekorzystna, ponieważ może to doprowadzić do niezamierzonego ciąży lub zakłócić cykl menstruacyjny. Pigułki wstęp trzeba wykonać na dzień, a korzystnie w tym samym czasie. Najlepiej to zrobić wieczorem przed pójściem spać, to nie będzie łatwo zapomnieć o odbiór. Przed podjęciem Należy również upewnić się, że nie jesteś w ciąży, więc zacząć pić doustne środki antykoncepcyjne w pierwszym dniu miesiączki.

Działając Pigułki antykoncepcyjne rozpocząć się natychmiast, tak aby uniknąć nieplanowanej ciąży w pierwszych tygodniach stosowania dodatkowych metod antykoncepcji.

Zazwyczaj hormonalne środki antykoncepcyjne są podejmowane przez 21 dni każdego cyklu miesiączkowego, po czym następuje przerwa 7 dni, po rozpoczęciu miesiączki. Jeśli pacjent zapomni przyjąć tabletkę na czas, zrób to jak najszybciej, nadal pić pigułki do wyznaczonego schematu. Jeśli tabletki antykoncepcyjne zostało przerwane na pewien czas, co stanowi więcej niż 12 godzin, byłoby rozsądne, aby użyć dodatkowych środków antykoncepcyjnych.

Jeśli chodzi o czas trwania doustnych środków antykoncepcyjnych, wiele kobiet uważa, że ​​jeśli będą trwać długo, mogą mieć negatywny wpływ zarówno na reprodukcję i rozwój płodu przyszłości, a na laktacji po porodzie. Unieważnienie antykoncepcyjnych Oczywiście, każdy przechodzi na różne sposoby, ale przez cały okres regulacji korpusu jest od 6 do 12 miesięcy. Istnieją jednak przypadki, gdy kobieta zaszła w ciążę iw pierwszych miesiącach po odstawieniu leku. Jak każdy lek, doustne środki antykoncepcyjne są wydalane z organizmu w ciągu 36 godzin, i dlatego nie jest to zalecane, aby przerwać odbiór dłużej niż 12 godzin.

Od pigułki, kobiety muszą najpierw być zgodne z główną zasadą – co najmniej raz w roku przejść pełne badanie ginekologiczne.

Powrót do spisu treści

Pigułki Wstęp po porodzie

Przyjmowanie doustnych środków antykoncepcyjnych po porodzie ma pewne cechy, które z pewnością należy wziąć pod uwagę. Jeśli niedawno miał po porodzie, w celu uniknięcia skutków ubocznych pigułek antykoncepcyjnych powinno się rozpocząć po odczekaniu 3-4 tygodni. Byłoby poprawne. Wiąże się z tym konieczność, przede wszystkim z faktu, że po urodzeniu pierwszych kilku tygodni, istnieje wysokie ryzyko zakrzepów krwi, zawarte w doustnej antykoncepcji hormonalnej estrogenów wtedy można go promować.

Podczas karmienia piersią po porodzie, aby uniknąć skutków ubocznych pigułek antykoncepcyjnych, takich jak zmniejszenie laktacji wyznaczają tylko preparaty progestagen. Ponadto, po zaprzestaniu karmienia piersią, można zacząć otrzymywać jednocześnie doustnych środków antykoncepcyjnych. Ale jeśli nie poporodowej karmiły piersią swoje dziecko, to może wystąpić owulacja, dlatego w celu uniknięcia niepożądanego efektu lepiej dmuchać innych metod antykoncepcji. W każdym razie, jakiś czas po porodzie mikrodozirovannye poprawnie odbierać leki z niskim poziomem hormonów, znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

load...