Zarządzanie czasem: Uczenie się zarządzać czasem

Zawartość:

Większość z nas wie, że wiele pomiędzy dążeniem do planu i wyniku „dużo czasu”, co do zasady, jest duża różnica. I ta przepaść stworzona zmarnowanego czasu, który może być używany również dość skutecznie. Na przykład, wydać je na jakimś hobby, komunikowania się z bliskimi, odwiedzając wydarzeń kulturalnych … Czy tak mało interesujących spraw, które są notorycznie czas jest bardzo brakuje? Jak zorganizować to tak, że możemy żyć w pełnych i nieograniczonych wiecznych obaw i problemów? Zarządzanie własnym czasem pomaga taym- podstawową wiedzę z zakresu zarządzania – technologię, która pozwala organizować czas i znacznie poprawić wydajność aplikacji.

load...

Istotą zarządzania czasem

Więc co jest zarządzanie czasem? Nieważne, jak staraliśmy się uzasadnić brak czasu dla niektórych działań, w rzeczywistości istnieją tylko cztery prawdziwe przyczyny, co coś, czego nie mają czasu. Pierwszy z nich, a może główną przyczyną – niechęć do wykonywania niektórych obowiązków. Po drugie, dość ciężki, powód – brak zainteresowania w każdym przypadku. Trzeci powód – osobista dezorganizacja. Wreszcie czwarta przyczyna braku czasu – długie przygotowanie do wdrożenia klasy. Znajomo? Z pewnością tak. Ale wszystkie te czynniki tworzą dość poważny problem ciągłych opóźnień wszędzie. Z powodu tych opóźnień, tracimy możliwość wydania radości poświęcając kilka godzin, aby dać przyjemność wypoczynku.

Czy to dobrze? Słabe, nie ma wątpliwości. Zarządzanie czasem i wyeliminować ten „zły”. Technologia rozwinęła się na zasadzie, że dana osoba nie jest w stanie zorganizować swój czas, po prostu nie ma motywacji do tej organizacji. Jeśli nie, to zaczynamy się opóźnić rozpoczęcie wypadku uniknąć pilnych rozwiązań problemów ominąć problemy, które już dawno powinny być uwzględnione, i tak dalej i tak dalej. A tym samym zwiększyć psychologiczny ciężar winy ze światem zewnętrznym za swoje niezrealizowane marzenia. I uzasadnia się brakiem czasu.

W celu naprawienia sytuacji, musimy prywatnego zarządzania czasem. Zaczyna się motywacją do przeprowadzenia przeszukania tych lub innych spraw. Powiedzmy, że nie chcą angażować się w niektórych prac. Cóż, spróbować znaleźć korzyści, jakie wnosimy ten zawód! To może być wzrost płac, oczekiwany awans, zyskując zadowolenie spełnienia wreszcie i wspaniały urlop mimo wszystko będzie zrobione.

load...

Przy tych motywacji można budować w zarządzaniu domem i godziny. To tajemnica, moja droga kobiety, które w domu chore często powoduje nie tylko odrzucenie, ale niesmak? Jednakże, musi zaangażować się lub brudne naczynia, brudne podłogi i nieusuwalne bielizna brutalnie zniszczone, a zewnętrzny i wewnętrzny komfort istnienia całej rodziny. Podobnie jak to, czy nie, a jednak krzyczeć o podziale obowiązków domowych, ale z czyszczenia domu – jest więcej kobiet niż generał. Tylko kobieta może sprawić, że w domu naprawdę wygodne i atrakcyjne. Dlatego w zarządzaniu czasem w domu potrzebuje bardziej niż innych członków jego rodziny.

Organizacja przestrzeni jako całości jest bardzo ważne w rozwoju dyscypliny każdej istoty ludzkiej. Nasz stan psychiczny zasadniczo zależy od środowiska, a jeśli ta sytuacja nie jest zagospodarowany, to vzbudorazhivaet ludzką psychikę. Zarządzanie czasem w organizacji przestrzeni wokół nas jest naprawdę odgrywa rolę czarodziejskiej różdżki. Nieobecność chaosu w tym miejscu pomaga przezwyciężyć wewnętrzne nesobrannost. Tak więc, kolejność zewnętrzne w domu, w biurze, na biurku, w kuchni, w łazience – tak wszędzie! – Umożliwiają sprostać zaburzenia psychiczne, oraz do kierowania energii w prawym kierunku. Pomaga w tym zakresie stosownym czasie ubrania. Co dziwne, nawet gospodynie domowe będzie wykonywał obowiązki w butach, a nie trampki.

Efektywne zarządzanie czasem. Regulamin

Efektywne zarządzanie czasem wymaga skomplikowanego planowania każdego dnia, który musi być poprzedzone tego dnia wieczorem. Ten plan, o ile, oczywiście, trzymać się go, pozwoli zaoszczędzić wiele czasu. Zaplanuj lepiej napisać na papierze, a następnie wykonując element, należy go usunąć i dodać nowe, jeśli to konieczne.

Zarządzanie czasem zakłada, że ​​wszystkie rzeczy w zakresie powinno być podzielone na trzy grupy. Pierwszy z nich obejmuje podstawową, nie tolerują depozytów biznesowych oraz przewidywanych problemów, które mogą pojawić się w ciągu dnia, aby planować. Problemy trzeba zdefiniować maksymalnie dwóch. Wszystkie te pytania, bez względu na to, jakie uczucia powodują, że niezbędne jest podjęcie na pewno w dniu, w którym są zaplanowane.

Druga grupa składa się z planu – to jest bardzo ważne, ale nie wymagają natychmiastowej realizacji sprawy. Mogą być wykonane, jeżeli planowany dzień nagle zwolnić część przeznaczoną do czegoś innego czasu. Jeśli robisz coś ważnego, ale nie pilne, że dzień nie będzie w stanie w odpowiednim czasie będzie się poruszać z drugiej grupy w pierwszym planie.

Osobisty plan zarządzania czas trzeciej grupy składa się z małych rutynowych przypadkach. Te małe rzeczy, które trzeba brać pod uwagę nie tylko planowanie, ale również w celu wyeliminowania tak szybko, jak to możliwe, – mają funkcję niezgody w każdym, nawet bardzo dobrze zorganizowane działania.

Przygotowanie takich grup jest szczególnie ważne, jeśli używasz firmę zarządzanie czasem w środku i skali. To pomaga zidentyfikować najbardziej znaczące momenty pracy wszystkich pracowników organizacji, w tym ich kierownictwa. Jednak, aby zwiększyć wydajność zespołu opracowującego grupy nie będzie wystarczające. Zgodnie z zasadami, każdy przebój w dziedzinie planowania musi być podzielony na kilka mniejszych elementów. W tych punktach powinny być malowane w szczegółach z realizacją zadania, jak osiągnąć cele i główne cele tej pracy. Następnie, dla każdej grupy przypadkach jest to konieczne do określenia optymalnego czasu, gdy zostaną one wykonane, a przybliżony czas trwania działania.

Co więcej, zasady zarządzania czasem to konieczność rejestracji dla osobistej realizacji udziału człowieka w określonym zadaniu. Na przykład w organizowaniu wykonanie niektórych przypadkach może być ładowany przez specjalnie przeszkolony personel, który w tym przypadku jest przypisywana odpowiedzialność za jakość pracy.

Do ogólnego rozkładu czasu planowania, w celu poprawy efektywności zarządzania czasem, wskazane jest, aby dodać inny plan alternatywny do pierwszego pracownika w razie jakiejkolwiek siły wyższej. Taki plan jest rodzajem wyjścia awaryjnego z krytycznych sytuacjach. To nie tylko pozwala na szybkie podejmowanie właściwych decyzji, ale również znacznie zaoszczędzić czas i nerwy, jeśli zdarzy ci się coś nieoczekiwanego.

Aby rozpocząć prace powinny być prowadzone poprzez sporządzanie planów i przeprowadzenie wszystkie jego punkty sekwencyjnie. Ta sekwencja – gwarancja sukcesu każdego przedsięwzięcia. Dodatkowo, przyczynia się do wydajności procesu i zwiększa szybkość wykonywania prac. Nie trzeba dodawać, że plan, zgodnie z zasadami zarządzania czasem znacznie zwiększa szanse na szybki ruch w górę po szczeblach kariery? Z pewnością wzrośnie. Jednakże, aby jak najlepiej zarządzać czasem, należy nie tylko zrozumieć, co jest zarządzanie czasem, ale także spróbować kierować się podstawowymi zasadami swojego maksimum.

Podstawowe zasady zarządzania czasem –

Jak już powiedzieliśmy, największą wydajność naszej pracy można uzyskać, dokonując szczegółowego i spójnego planu działania. Jeśli chodzi o wypromowanie drabinie kariery, wskazane jest, aby trzymać się określonego planu dla niego. Niech to nie jest trudne. Najważniejsze – aby określić istotę teorii. Zarządzanie czasem obejmuje kilka podstawowych postulatów:

 • Umiejętność poprawnej wyznaczać cele;
 • Zdolność do prawidłowego określenia priorytetów w życiu;
 • Zdolność do różnicowania narzędzi planowania;
 • Czas działania niezbędne nawyki.

Co to jest prawo umiejętności Postawiliśmy sobie cele? Efektywne zarządzanie czasem oznacza, że ​​celem musi być konkretne, realne, mierzalne i skończone. Na przykład, jeśli po prostu zamierza uczyć języka obcego – to nie jest celem. Ale jeśli chcemy nauczyć się go do pewnego poziomu przez pewien czas – to jest celem.

Możliwość definiowania priorytetów w życiu polega na naszą zdolność do wyboru różnych celów, najbardziej znaczącymi i ważnych w danym momencie. I krytyczne własnej osobie. Po tym wszystkim, czasami wolimy cele społeczne i rodzinne, ze szkodą dla własnych pragnień, a to z kolei może prowadzić do akumulacji zmęczenia. A potem na efektywność pracy będzie musiał zapomnieć. Dlatego też, jeśli potrzebujesz przerwy, będzie priorytetowym celem odpoczynku.

Z wymaganą czas pracy nawyki proste. Zasady powtarzania stabilność czasu pracy z dnia na dzień przyczynia umiejętności, które z kolei, zwiększa płodność pracy. Co to w ogóle, i jest znaczącym krokiem naprzód.

Ze względu na możliwość zmiany narzędzi planowania, coś na ten temat nieco więcej:

 1. Dla sukcesu we wszystkich naszych działań będzie wskazane, aby mieć dziennik, odpowiednią jakość nasze wymagania i przyzwyczajenia. Harmonogram może być elektroniczne, papier – co chcesz, tak długo, jak to łatwo zmienione w codziennej rutyny. Pamiętnik będą musiały monitorować realizację zadań, które zostały ustawione w danym dniu.
 2. Dla właściwego planowania należy opisać ich koncepcję życia na papierze. Efektywne zarządzanie czasem dużym stopniu zależy od stworzenia listy celów długoterminowych, należy pamiętać, że nie ma sensu. Tylko zarejestrowane, do tych celów, jakby materializacji, zaczyna naprawdę istnieją. To samo odnosi się do realizacji celów krótkoterminowych. Wszystkie z nich, jak już powiedzieliśmy, muszą koniecznie mieć dokładne harmonogramy. W przeciwnym razie, celem będzie niewyraźne, a plan jego realizacji będą działać niepoprawnie. Spisując swoje cele, należy wziąć pod uwagę w tym samym czasie, a te dotyczące naszego zdrowia, wypoczynku i rozrywki.
 3. Prywatne zarządzanie czasem nie jest skuteczne bez codziennego planu sporządzonego poprzedniego wieczoru. To właśnie w tym czasie większość jasno przedstawia obraz przyszłości dnia i wszystkich jego głównych celów. Z tych faktów, możemy właściwie dystrybucji kolejność rozwiązywania wszelkich problemów, ustawienie ich priorytet i pilność i opracować trasę jego ruchu. W nocy nasz umysł uczy skompilowany zaplanować wieczorem, a następnego dnia cała akcja odbędzie się niemal automatycznie, bez większego wysiłku.
 4. Planując swoje działania, pamiętając o globalnym porządku – pomoże to oceniającym codzienne cele i tym samym ruch w kierunku globalnej.
 5. Plan uwzględniać cykle biologiczne, które powodują powstanie i upadek naszej działalności. Wszyscy uważnie śledzone swój stan w ciągu dnia, można określić, o jakiej porze dnia jest w stanie pracować jak najwięcej. To właśnie w tym czasie, a największe obciążenie praca musi upaść. W przeciwnym wypadku, zwrot z naszej działalności będzie gwałtownie spadać, a powodem tego jest spowolnienie cyklu biologicznego.
 6. Nowoczesne zarządzanie czasem położył podstawę zasady przekazywania obowiązków, które muszą być brane pod uwagę przy planowaniu. Nasze siły, możliwości i czas nie jest nieograniczona, a to oznacza, że ​​nie należy barki ciężary, starając się jak najwięcej. Dlatego znajdziemy tych, którzy mogą przekazać część przypadków, a następnie kontrolowane przez ich realizacji. To przeniesienie udziału pracy na inną osobę jest bardzo potężnym narzędziem do poprawy własnej wydajności.
 7. Składa się z dniem planu, ponieważ jest to niezbędne do analizy wydajności, wykreślenie realizację przedmiotów. Powinno to być zrobione w sposób bezstronny, trzeźwo oceniając wyniki realizacji. Takie działania pomogą doprecyzować cele i tworzą poprawną koncepcję obecnej sytuacji.

Cóż, tutaj, być może, a wszystkie podstawowe zasady planowania, które obejmuje zarządzanie czasem. Po nich, mamy realne szanse, aby szybko poruszać się po szczeblach kariery i możliwość pełnego wypoczynku po wysokiej jakości, z pełnym poświęceniem wykonywanej pracy. Na wszelki wypadek, owocność nasze działania muszą przestrzegać pewnych wskazówek już doświadczenie w tej dziedzinie ludzi. Składają się one poniżej.

Po pierwsze, robi jakieś interesy, pożądane jest, aby w pełni skoncentrować się na nim, a nie być rozproszony przez innych rzeczy: długie rozmowy przez telefon, rozmawiać z kolegami, długotrwałego picia herbaty i tak dalej. Wynikiem tego rozpraszania uwagi zostanie przedłużony na cały dzień elementarnych rzeczy. Dlatego też nauczyć się mówić kategorycznie: „Nie mam czasu!” w odpowiedzi na czyjąś prośbę, aby pomóc lub pragną rozmawiać o niczym.

Po drugie, przeprowadzenie poważnej pracy, spokój. Pośpiech i niecierpliwość prowadzi do nerwowości i pośpiechu, ale to zajmuje dużo czasu, który właśnie idzie na marne. Aby taka sytuacja nie powstają, kontrolować siebie, blokując rozmaite bodźce i popychając je do późniejszego rozpatrzenia.
I wreszcie, po trzecie: kończące się trochę skomplikowana sprawa, zachęcamy siebie – świętować to wydarzenie, kupić trochę atmosferę i ładne drobiazgi, idziemy do drogiej restauracji, i więcej. Krótko mówiąc, możemy pozwolić sobie na zrobienie czegoś, co przyniesie najwięcej pozytywnych emocji. Takie zachęcanie – wielką motywację do zwiększenia efektywności i skuteczności.

Zarządzanie czasem – doskonała pomoc na drodze do sukcesu w niemal wszystkich dziedzinach naszego życia. A jeśli pragniemy z całego serca, że ​​sukces – rozpoczęcie planowania. Teraz wziąć długopis, kartkę papieru, usiąść i spisać swoje cele. Niech stanie się namacalne i prawdziwe … Powodzenia!

load...