Zaprojektować mały pokój – kompromis lub pole do eksperymentów?

Nie wszyscy z nas może pochwalić się dużymi, przestronnymi pokojami. Najczęściej ludzie muszą się zadowolić skromnym wielkości pokój w mieszkaniu. Ale obie chcą żyć w wygodnym, przytulnym, a co najważniejsze, piękne miejsca! Zaprojektować mały pokój – prawdziwą sztuką, która wymaga szczególnej wiedzy i umiejętności praktycznych. Na szczęście, jeśli wziąć pod uwagę niektóre z kluczowych momentów w projektowaniu małych pomieszczeń, można poradzić sobie z tym zadaniem i uczynić swój dom funkcjonalny i estetyczny.

load...

Prosta konstrukcja jest bardzo mało miejsca w pierwszej kolejności ma na celu uczynić pokój przestronne, jasne i harmonijne. Ważne jest, aby wykorzystać maksimum światła naturalnego, a jednocześnie nie zapominając o sztuczne. Nadaje się w małej sypialni lub przedszkola bez wątpienia zostać włączone do opraw suficie lub ukrytych świateł. Aby stworzyć poczucie obecności natury może być dodany do parapecie pięknych roślin doniczkowych kwitnienia. Będą one źródłem tlenu i przyniesie do wnętrza tonie dziennym.

Zaprojektować pokój małego dziecka jest ważne nie tylko do budowania w oparciu o względy praktyczne i planowania, ale także biorąc pod uwagę aspekt środowiskowy wnętrza. Jest wysoce zalecane, aby wybrać takie materiały dekoracji i akcesoriów meblowych, które nie powodują alergii, a zatem będą bezpieczne dla Twojego dziecka.

Więcej? Mniej? Na większości razy!

Istnieje kilka podstawowych zasad wizualnej percepcji przestrzeni, z której można oszukiwać i wizualnie zmienić proporcje pomieszczenia w górę lub w dół. Należy pamiętać, że jaśniejsze odcienie zwiększyć wymiary pomieszczenia i wizualnie przybliżają nas do obiektu, a ciemne, wręcz przeciwnie, wizualnie zmniejszyć i opóźnić rzeczy. Mały pokój wygrywa, pod warunkiem, że istnieje minimalna ilość mebli i wyposażenia, muszą być stosunkowo niewielki rozmiar. Po umieszczeniu w przestrzeni dużych mebli i cała przestrzeń wizualnie kontrastujące plamy maleje.

load...

Aby zwiększyć pokój, ponieważ problem ten jest priorytetem, jeśli jest mała przestrzeń, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad.

Zaleca się używać jasnych kolorach i pastelowe odcienie (jasnoniebieskie, rozowy, morela, krem, itd.), Ponieważ zwiększyć przestrzeń i uniknąć jasne, kontrastowe przejścia między kolorami.

Projekt wygrać pokoik w obecności jasnymi meblami. Mimo to nie można nazwać praktyczny w użyciu, ale nie jeść miejsca jak meble kontrastujących kolorach.

Minimalna ilość mebli i rzeczy. Duża różnorodność przedmiotów wizualnie kryje cenne centymetry. Przyczynia się także do każdej bałagan, nawet na biurku.

Mnóstwo naturalnego światła słonecznego sprawia, że ​​przestrzeń bardziej przestronne, jakby ukazując go. Ważne jest również, aby skorzystać z wbudowanego w światło.

Ale jeśli nie jest to możliwe ze względu na niską wysokość pomieszczenia, które można umieścić lampę podłogową lub lampa podłogowa nisko.

Wybór między dużym i małym sofą, połączonego z kilkoma krzesłami, należy preferować drugiego przykładu, jako duże obiekty wizualnie zrobić małą przestrzeń bliżej.

Przy wyborze materiałów do podłogi i sufitu, należy pamiętać, że korzystanie z tych samych odcieniach kolorów wybranych przez Ciebie na ścianach, dzięki czemu percepcję przestrzenną pokoju jest dużo bardziej korzystne. Rzeczywiście, w tym przypadku granica pomiędzy ścianami, podłogą i sufitem jest prawie wymazane, a więc pokój wygląda bardziej przestronne.

Zacieranie granic i promuje wykorzystanie luster we wnętrzu, bo z powodu wielokrotnych odbić światła i przestrzeni kolorów, co znajduje odzwierciedlenie w ich mnożyć. Niemniej jednak nie należy zapominać o sensie komfortu psychicznego – jeśli pokój jest planowane jako sypialnia, lustro będzie tutaj nie jest bardzo właściwe i mogą zakłócać zdrowy sen.

Świetne zdjęcia małego pokoju, co dziwne, zamiast kilku małych. Fakt, że wydłużone poziome zdjęcie powiększa widok perspektywiczny. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że wysokie wyniki sprawiają poniżej pokoju, więc w tym przypadku lepiej nie używać.

Przy wyborze mebli ważne jest, aby pamiętać, że obfitość niewidomych powierzchni zdolnych do ukrycia przestrzeni i otwartej i przepuszczająca światło płaszczyźnie uczynić go bardziej przestronne. Dzięki grze światła, odbicia i odblaski może przekształcić pokój i sprawiają, że o wiele łatwiej, lekkie i przewiewne, o ile to możliwe, należy używać meble lub wystrój z elementami szkła i luster.

W przypadku małego pokoju korzystniejszy układ mebli jest umieszczenie jej wzdłuż ściany, tak jak w przypadku, aby umieścić go w centrum, to wizualnie podzielić już małego pokoju.

Ograniczyć stosowanie niskich mebli, jak, na przykład, fotele z wysokim oparciem zmniejszyć rozmiar wizualny i głębokość pomieszczenia. Jednocześnie, stosowane w wyposażeniu szafy do sufitu za pomocą światła lub lustro fasada sprawia, że ​​praktycznie nieważkości.

Światło ekspansja przestrzeni można osiągnąć przez zastosowanie okien plastikowych z węższych ościeżnic i drzwi balkonowych z tkaniny szklanej na całej jej wysokości. Ważne jest, aby korzystać z najbardziej lekki i dyskretny wystrój za oknami. Jeśli jest to zasłony, to muszą one być wykonane z lekkiego i przezroczystego dziedzinie, tak jak w tym przypadku, będzie przechodzić przez więcej światła i powietrza. Do użytku w porze nocnej, można użyć zasłony z grubego białego płótna, jak również zasłony dobiegu i rolety rzymskie.

Jeśli używasz wzory na mecie, ważne jest to, że są one proste i monotonne, a następnie pomieszczenie będzie wydawać się przewiewny. Chociaż stosowanie złożonych i kolorowe wzory może zamienić pokój na ciężkie i duszne.

W celu zwiększenia przestrzeni wizualnej, to najbardziej kolorowe i przyciągające wzrok obiekt w kącie pokoju. Zwiększa to szanse, bo spojrzenie na sunie bez trzymając jednocześnie dla bardziej bezpośrednim otoczeniu.

load...