Zaprojektować małą kawalerkę: proste opcje

Zawartość:

Dlatego nie tak, jak powinno być? Gdy tylko spadnie na naszej żyznej nasion innego owocu kultury zachodniej, zamierzamy rozwijać go w coś zupełnie egzotycznych, a na pewno nie to, co zostało zasiane. Na przykład, znany apartamenty. Jeśli ten projekt został pierwotnie zaprojektowany specjalnie dla małych mieszkań z klasy ekonomicznej, możemy również sporządzić najbardziej elitarnych domów i najbardziej luksusowych apartamentów. Stopniowo jednak wszystko wraca do normy, a my w końcu zaczynają rozumieć prawdziwą wartość tego pojęcia.

load...

Sens i wartość pracowniach projektowych

Kawalerka – produkt Zachodniej (tj amerykańskiego stylu życia). Przede wszystkim projekt mieszkaniowy przeznaczony do rejestracji własności ludzi twórczych zawodów. Dlatego mieszkanie nazywano nie tylko mieszkanie, studio i łączy w sobie miejsce na pobyt i pracę w tym samym czasie. Równolegle i całkowicie niezależny jak projektowanie wnętrz zaczął być praktykowany w Japonii, z jej całkowitego deficytu metrów mieszkaniowych w dużych miastach. Stopniowo apartamenty zostały zbudowane (który jest budowanie i nie odbudować) oraz w Europie Zachodniej jako obudowy w klasie ekonomicznej dla młodych ludzi (studentów, młodych profesjonalistów, młode pary).

Główną wartością tego rodzaju projektu – w łączeniu życia i obszary mieszkaniu pracują we wspólnej przestrzeni, w jego wzroku i ekspansji wolnego układu. A kiedy studio mody osiągnęły w końcu i do nas, my gorączkowo wskoczył na pomysł i zaczął je realizować w miarę możliwości (i gdzie to jest niemożliwe – zbyt). W efekcie mamy dziś wiele apartamentów z jedną sypialnią, przerobione w studiu, a także ogromną ilość wysokiej jakości obudowy multi-room, w którym wnętrze jest prawie zepsuty przez podobny projekt.

Jednak każdy może sporządzić ich przestrzeni życiowej według własnych pojęć piękna i komfortu. Ale skupimy się na projektowaniu małych mieszkań typu studio, ze względu na występowanie małych rozmiarach obudowy i znaczenie takiego projektu.


Możliwość tworzenia kawalerkę

Pierwsza opcja – dostaniesz gotowego Studio apartament, który został zbudowany już się lub zmiany terminu odpowiednio. Muszę powiedzieć, że jest to jeden z najbardziej udanych warianty. W tym przypadku nie trzeba wykonywać prace rozbiórkowe i zrobi projekt wyjątkowo wnętrza, wybierając swój własny styl, odpowiednich materiałów budowlanych i mebli.

load...

Druga opcja jest dość prosta. To jest, gdy nieruchomość staje się mieszkanie otwarta tylko podpowiedzi możliwych ścian i ścianek działowych. Projekt graficzny i w tym przypadku jest bardziej kosztowne, ale bardziej wielowymiarowa. Jednak komunikacja (woda, gaz, kanalizacja) są już zaplanowane wcześniej, ale nadal nie jest tak konserwatywny. To jest okazja, aby zmienić wnętrze pracowni, przesuwając kuchnię lub łazienkę w odpowiednim miejscu jest prawdopodobne, aby być (ale nie jest to prawdą!).

I trzecia opcja – zakup standardowego jedną sypialnią lub dwupokojowych mieszkań, które mogą być konwertowane do małego (lub nie tak mały) kawalerce. Tutaj też właściciele muszą ciężko pracować: oczyścić dodatkowe ściany, wyprostowany dodatkowe partycje przenieść komunikację, w skrócie, całkowicie przerysować gotowego wnętrza. I z tego często musi stawić czoła większości potencjalnych właścicieli studiach. Ale są też plusy tutaj: taka obudowa może być wtórne (nie nowy) i będzie kosztować znacznie tańsze niż w nowym budynku.

Ale nie spiesz się zmienić wnętrze, natychmiast niszcząc wszystkie ściany w rzędzie. Po pierwsze, w żadnym wypadku nie może złamać ściany nośne – jest obarczona kłopotów, nie tylko prawnych, ale także po prostu katastrofalne. Po drugie, nawet w małej kawalerce nadal może (i powinno być) niektóre partycje, nawet oddzielające łazienkę z salonem. I po trzecie, kuchnia w kawalerce znajduje się za tradycyjnym ściana łuku. Więc nawet jeśli nie chcesz, aby zaplanować wystrój, zwracając się do profesjonalnych projektantów, wyspecjalizowanych usług (WIT, na przykład) trzeba zastosować takie same.

I dopiero po konsultacji i uzyskaniu specjalnych zezwoleń, można zacząć planować lub przebudowa kawalerkę. Zazwyczaj w takim mieszkaniu zamienia się w przestrzeni życiowej, powstały po fuzji z pokoju, kuchni i przedpokoju. A nawet je połączyć w jeden, nie może być pozbawiony pewnych obszarach funkcjonalnych, a więc one nadal, ale będzie musiał dobrze komponują się z wnętrzem.

Dyspozycja apartamenty typu studio

W salonie nie może obyć się bez jedzenia. Nawet jeśli tylko jeść w restauracji lub kawiarni, kuchni w swojej kawalerce jest potrzebne. Dla fanów tego domu gotowania kuchnia najlepiej jest częściowo izolować. Zgadzasz się, że zapachy jedzenia przygotowywany właściwe tylko w kuchni, a częściowa izolacja tej dziedzinie i przyczyni się do neutralizacji zapachów. Inną rzeczą jest to, jadalnię, które łatwo dopasować do wnętrza i nie będą potrzebne dodatkowe partycje. Jednak rozwiązanie tego problemu (jedzenie pachnie) może stać się nowoczesną technologię: z odpowiednią funkcją klimatyzacji lub potężnego wyciągu.

To samo odnosi się do stref prywatności: łazienka w kawalerce, oczywiście, pozostaje za murami, które rozkładają i przesunąć wanna do toalety jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces. Często jest to łazienka staje się przeszkodą przy planowaniu apartamenty typu studio: apartamenty z jedną sypialnią w starym wnętrzu zaplanowano tak, że łazienka jest często między kuchni i przedpokoju. Bardziej nowoczesny odnushki planowane znacznie wygodniejsze: zjednoczenie kuchni i przedpokoju do salonu ma żadnych przeszkód.

Sypialną. Istnieją dwie opcje: scalanie łóżko z kompletem wypoczynkowym, lub zorganizować je w gotowej zbudowany lub niszy. Nawiasem mówiąc, takie jak nisza może być wykusz lub balkon, pozbawiona jednostki okna, a dodatkowo nisza buduar mogą być wykonane z płyty gipsowo-kartonowej. Ale często właściciele apartamentów typu studio po prostu stać się wygodna sofa, która zamienia się w łóżku w nocy. Konstrukcja obszarze korytarzu w kawalerce, zazwyczaj ogranicza się do posiadania pojemną szafkę i lustra.

Natychmiast zastrzeżenie, że modny design studio nie nadaje się dla dużej rodziny. W takim mieszkaniu mieszkać sam, maksymalnie dwóch osób. Dlatego nie należy próbować przerobić swoje małe mieszkanie w studiu, czy jest on przeznaczony dla kilku osób. Lepiej jest wybrać inny wystrój i inne opcje planowania.


Kawalerki projekt

Dla prawdziwie stylowy obiekt powinien wypełnić wnętrze w określonym stylu. Najmodniejsze i up-to-date, uważany konstrukcja, wykonana w stylu high-tech modernizmu, minimalizm, konstruktywizmu i skandynawskiej i stylu japońskim. Oprócz prawa stylistycznych rozwiązań muszą także przestrzegać zasad projektowania mieszkań, przekształconego w studiu.

 • Podział na strefy

  Sztuką konieczne podzielenie łącznej powierzchni małej kawalerce w odrębnych obszarach (pokój dzienny, sypialnia, jadalnia, pracujący, kuchnia i tak żyć.). Wizualne rozróżnienie jest możliwe dzięki zastosowaniu różnych wykładzin podłogowych lub ściennych (inny kolor i fakturę), a także przez płuca i przegród ruchomych (regały, parawany). Dla małych mieszkań bardziej akceptowalne pierwsza opcja. Nawiasem mówiąc wielopoziomowa konstrukcja podłogi w tym przypadku może być również dobry i wygodny.

 • Meble

  We wnętrzu małej kawalerce nie pasuje do każdego meble. W pierwszej kolejności odmawia masywne i struktur monolitycznych, z wyjątkiem może być tylko duża kanapa. Następnie zatrzymać swój wybór na meble wykonane z metalu i szkła: to wygląda łatwiejsze i mniej bałaganu przestrzeń. I wreszcie dać pierwszeństwo mebli, która jest w stanie przekształcić i rozwijać. Przy okazji dla wszystkich małych mieszkaniach bardzo przydatny wbudowany mebli lub urządzeń.

 • Kolor i oświetlenie rozwiązanie

  Projektanci polecam odmówić w projektowaniu małych mieszkań na jasnych i ciemnych kolorów materiałów wykończeniowych i elementów wewnętrznych. W tym samym czasie, niektóre jasne elementy przeciwnie są mile widziane. Specyficzne kolory wybrany zgodnie z ogólnym stylem i oświetlenie. Nawiasem mówiąc, oświetlenie zaprojektować małe mieszkania również bardzo istotne, zwłaszcza jeśli jest to studio, przekształcone ze standardowego mieszkania. Ważne i wystarczające naturalne światło i obecność lamp, które może oświetlać całe studio jako prawa lub jego poszczególne strefy.

 • Oryginalność

  Nowoczesny design nie może być stereotypowe. Oczywiście, nie należy całkowicie zrezygnować z tradycji (i niemożliwe jest, co do zasady), ale aby uniknąć monotonii i powtarzalności jest nadal konieczne. Nawiasem mówiąc, to był mały apartament – najkorzystniejsza baza do pierwotnego projektu. I dla konserwatyzmu kawalerkę i konserwatyzmu w ogóle są nie do zaakceptowania, szczególnie jeśli jest to mała.

Nie tylko zaprojektować wnętrze pracowni w określonym stylu i zgodnie ze wszystkimi regułami: bądź kreatywny (lub skorzystać z usług projektanta twórczej). Tylko wtedy twój dom będzie wyglądać stylowo i pobyt w tym mieszkaniu będzie wygodne i przyjemne. Dobre początki widokówki, ciekawe pomysły i dobra pomoc!

load...