Zapoznanie się z Łotwą

Zawartość:

Łotwa – przytulny mały kraj na Morzu Bałtyckim.

load...

Jeśli zdecydujesz się na zapoznanie z kraju i zobaczyć najważniejsze zabytki Łotwie, pierwszy Pamiętaj, aby odwiedzić w stolicy – Ryga. Znajdź stoisko szkła, wewnątrz której znajduje się duża drewniana statua mężczyzny trzyma dziecko na ramieniu i odkryć legendę powstania tego niezwykle pięknego miasta.
Powrót do spisu treści

Plac Ratuszowy

Jest to jeden z najpiękniejszych obszarów Rydze. Stąd zaczynają liczne wycieczki. Przed budową budynku ratusza jest rynek miasto było w średniowieczu, więc stara nazwa to – Rynek. Obecnie jest politycznym centrum Rygi, że znajduje się w radzie miasta i urzędu burmistrza. Najpiękniejszy budynek w okolicy – to jest Dom Czarnogłowych, zbudowany w 1334 roku, a następnie zniszczone w czasie II wojny światowej i odbudowany w 2001 roku 800-lecie Rygi. W salach domu odbywają się różne imprezy, bale, koncerty.

Istotnym punktem procentowej łotewskiej stolicy – Kościół św Piotra, na wysokości 123,5 m npm, jest najwyższym budynkiem w mieście i jego symbolu. Na wieży kościoła powstała postać złotego koguta, który jest nie tylko ozdobą, ale też wiatrowskaz. Na wieży znajduje się taras widokowy, stojąc na tym, każdy będzie mógł podziwiać panoramę Rygi. Wnętrze katedry jest niezwykły drewniany ołtarz i ekspozycja ceramiki.


Powrót do spisu treści

Square Dome

Odwiedź Square Dome, podziwiać jego wielkości i podziwiać zespół architektoniczny. Obszar ten nazywany jest centrum Rygi i stojący na nim Katedra Dome, założona w 1211 roku przez biskupa Albrechta von Buxhowden, jest jednym z symboli Łotwy. Katedra była wielokrotnie przebudowywany, a więc w nowoczesnej formie, która rozwinęła się w XVIII wieku, istnieje wiele różnych stylów architektonicznych: gotyk, barok, renesans, a nawet stylu romańskim. Jest to najwyższy budynek w mieście, ponieważ wysokość wieży z kopułą i kogucik na wieży wynosi 96 metrów. Sala koncertowa w katedrze jest wspaniały Ciało 25-metrowy, który odegrał wybitną organistów świata i znanych kompozytorów, takich jak Max Reger i Franza Liszta, napisał dla niego swoją pracę.

load...

Do dnia dzisiejszego, ciało jest uważane za unikalne brzmienie. Również w katedrze Dome znajduje się w Rydze Muzeum Historii i Nawigacji, założona w 1773 roku, w których ekspozycja ponad 500 000 eksponatów związanych z historią i kulturą Rydze i łotewskiej żeglarskiego.

Nie mniej ważne zabytki Łotwy – Rydze Zamek na Plac Zamkowy, który był wielokrotnie niszczony i odbudowywany ponownie. Jest to miejsce o niezwykłej architekturze wieku XIV i niesamowitej historii. Obecnie nie jest Pałac Prezydencki, który pływa pod banderą Republiki Łotewskiej.

Trzech Braci – to starożytny kompleks architektoniczny, składający się z trzech kamiennych domów na ulicy Maza Pils. W XIV wieku został zbudowany przez najstarszy z trzech braci, inne powstały w XVII i XVIII wieku. Przez bramę można dostać się do ich wspólnej patio, którego ściany są ozdobione herbem Starej Rygi.

Muzeum biżuterii Bałtyckiego poczujesz dotyk starożytności i dowiedzieć się, co mieszkańcy zdobią się 800 lat temu. W jednej części muzeum prezentuje oryginały i kopie starożytnych ozdób, aw innym – to sklep sprzedaje współczesne, stylizowane stare.


Powrót do spisu treści

Do Rygi z dziećmi

Udaj się do dzieci i pokazać im ciekawych zabytków na Łotwie. Są szczęśliwi, aby podziwiać zabytki i zabawy obiektów, które jako jedyne Riga ogromna. To i „The Bremen Town Musicians”, ufundowane przez miasto Brema i Roland – rycerza, symbolizującej prawa i porządku i Big Christopher – znalazł miasta, a „kominiarz i murarza” i oglądać „Lyme”, w ramach którego przez prawie 100 lat, jest pochodzący z Rygi i goście stolicy, a żółty budynek z obrazem na koniec z herbami miast łotewskich, a nawet kotów domowych też ma swoją własną legendę. Livu Aquapark również atrakcją Rydze. Ten budynek ma 25 metrów wysokości, z wystrojem wnętrz w stylu karaibskim.

Malownicze Mezaparks lokalizacja, nad brzegiem Kishozera, w odległości 20 minut od centrum miasta, otwarty przez cały rok dla osób odwiedzających Ryga Zoo. Zaoferuje również zapoznać się z 475 gatunków zwierząt i wziąć udział w zwiedzania i wycieczek tematycznych.

Nie daleko od miasta, zaledwie pół godziny, nie ma innego niezwykłe miejsce. Ten Łotewskie Muzeum Etnograficzne – największy skansen w Europie. Możliwe jest zapoznanie się z życiem i tradycji łotewskich rolników i rybaków, aby dowiedzieć się wiele o dawnych rzemiosł, wziąć udział w uroczystościach, imprezach, a nawet tworzyć własne ręce ozdób.

Aby lepiej zapoznać się z tym krajem bałtyckim, zdajesz sobie sprawę, że nie wszyscy z jego atrakcji są skoncentrowane w spokoju w stolicy. Podróże poza Rydze, a dostaniesz wielu wyraziste wrażenia.

Riga nadmorska

Na 20 km od Rygi rozciągnięte kurorcie Jurmala z wielu luksusowych spa, kąpiele błotne, plaż. Wizyta w ośrodku o każdej porze roku. Spacer na zadbane ulice, spojrzeć na starych drewnianych domów – tworzenie łotewskich, niemieckich, polskich i fińskich architektów, w leczeniu minerał trochę wody i wdychać świeże morskie powietrze. Wejdź na plaży w Maiori i znaleźć lokalny punkt orientacyjny – Rzeźba potrójne żółwi. Miejscowi wierzą, że jeśli go dotknąć, a wszystkie ukryte na pewno przyjdzie. Nawiasem mówiąc, na plażach Majori i Jaunkemeri wisiał niebieską flagę – symbol jakości i bezpieczeństwa.

W odległości 100 metrów od brzegu Zatoki Ryskiej jest sala koncertowa Dzintari, otwarta hala z 2000 miejscami i zamknięta sala na 460 miejsc. W skład kompleksu wchodzi także park z pięknymi chodnikami, fontanną i ławkami. Sali Dzintari koncerty muzyki klasycznej, konkursach i festiwalach muzycznych. Na przykład, „New Wave” – ​​konkurs młodych śpiewaków początkujących, znanych nie tylko w Europie, ale także poza jej granicami.


Powrót do spisu treści

Liepaja – miasto z morza bryza

Na brzegu Bałtyku, 50 km od granicy z Litwą, Liepaja jest trzecim co do wielkości miasto na Łotwie. W historycznym centrum miasta znajduje się wiele kościołów, budynków o różnych stylach architektonicznych, parków i placów.

Plac Roses położony jest w centrum Lipawy i jest popularnym miejscem dla młodych ludzi zbiera. Jest to ogród róż, który rozbił się w miejscu dawnego rynku. Wzdłuż brzegów klombów znajdują się znaki miast bliźniaczych Lipawy. W okresie letnim dla wszystkich, aby odejść wycieczki.

Kościół Świętej Trójcy – najbardziej monumentalna atrakcją w Lipawie. Kościół został konsekrowany w 1758 roku, aw 1779 roku został on przekazany do ciała, zbudował słynną JA Kontsiussom. Do dnia dzisiejszego, to narzędzie jest jednym z największych w Europie. Wnętrze kościoła jest w stylu rokokowym.

Lipawa Seaside Park – jeden z największych na Łotwie i jest ulubionym miejscem spacerów mieszkańców miasta i turystów. Powierzchnia 70 ha, a długość – 3 km. W parku znajduje się ponad 140 gatunków drzew i krzewów. Na platformie koncertowej odbywa się szereg festiwali i wielkich bębnów zainstalowanych Łotwa Liepaja przyciągania i symbolem jak muzycznej stolicy kraju. Zwiedzający mają okazję do gry w tenisa i minigolfa, deskorolki jazdy, usiąść w kawiarni, podziwiać piękną fontannę i po parku, aby dostać się do plaży.

Powrót do spisu treści

Tajemnicze Ventspils

Ventspils – najstarsze miasto portowe i nowoczesny ośrodek. W centrum miasta jest Rynek, gdzie można kupić ciekawe pamiątki, obrazy i biżuteria w atrakcyjnych cenach. Cerkiew św Mikołaja jest neo-bizantyjski styl architektoniczny Ventspils, a Lutheran Church of St. Nicholas – stylu późnego klasycyzmu.

Główną atrakcją historyczną w mieście jest inflanckiemu Ventspils Zamek, zbudowany przez niemieckich rycerzy i dobrze zachowały się do naszych czasów. Zwiedzający mają okazję zapoznać się z historią i legendami zamku w unikalnym doświadczeniem muzeum atmosferę średniowiecza do wzięcia udziału w łucznictwie, a nawet strzelać z pistoletu.

Ventspils – dzieci

Na obrzeżach Ventspils otwarte parku nadmorskim, ulubione miejsce mieszkańców na spacery i pikniki, na których można jeździć pociągiem, nosząca nazwę „Kukułka”. Ta podróż przyniesie przyjemność nie tylko dzieci, ale także dorosłych. W parku znajduje się skansen etnograficzny, w którym można zapoznać się z życiem mieszkańców wybrzeża morskiego.

Miasto dzieci w Ventspils można również przypisać do atrakcji Łotwie i przedmiotem dumy mieszkańców. Przez ponad 40 przejazdów zainstalowany zabaw. Każda strona jest poświęcona każdym mieście na świecie, a na ogromnej kuli przy wejściu do parku, tych miast można znaleźć. Znajduje się park linowy oraz najbardziej popularnych atrakcji, przeznaczone dla różnych grup wiekowych.

Łotwa czeka na Ciebie! Ten mały kraj europejski ma starożytną historię, ciekawe zwyczaje i tradycje. To przyciąga turystów nie tylko z jego niesamowitej przyrody, lasów, parków, piaszczystych plaż, ale również wielu atrakcji, które nikogo nie pozostawi obojętnym.

load...