Zapobieganie i leczenie żylaków w czasie ciąży

Żylaki podczas noszenia dziecka – nie rzadkim zjawiskiem. Dlatego profilaktyka żylaków w czasie ciąży jest bardzo ważne. Szczególnie dlatego, że w tym okresie na stopach mogą pojawić się nie tylko gwiazdy i wystające żyły, po prostu przynosi niedogodności w czasie podróży, jak również dyskomfort i ból. Przyczyną żylakowatość hormonalne zmian organizmu, w wyniku czego podnosi krwi w żyłach kończyn, a także uprawy macicy, który wywiera nacisk na naczyniach krwionośnych. Żylaki w czasie ciąży może wpływać na zdrowie kobiety, dlatego ważne jest zapobieganie tej chorobie, a pożądane jest, że przeprowadzono również przed planowaniem ciąży.

load...

Czynniki, które przyczyniają się do rozwoju żylaków

Głównymi przyczynami żylaki są:

 1. W związku z zaburzeniami hormonalnymi podwyższony poziom progesteronu, który jest utworzony przez efekt relaksacji ścian naczyniowych. Rosnące żyły prawie pompuje krew przychodzące. Utworzone stagnacja tego statku ściany przedłużenia.
 2. Zwiększone ciśnienie żylne, przy czym taki proces płód jest korzystne, ale nie jest to pożądane żyły.
 3. Ulepszone tworzenie skrzepliny. Jest to ważne w czasie ciąży, jak kobieta w połogu stracą krwi w niewielkich ilościach. Ale zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia żylaków.
 4. Osiadłych kobiet w ciąży.

Pośrednie czynniki wytrącające obejmują:

 1. Genetyczna predyspozycja organizmu.
 2. Nadwagę.
 3. Powtarzające się ciąża.
 4. Częste i długotrwałe działanie promieni słonecznych.
 5. Pojawienie się siatek żylnych na nogach przed ciążą.

load...

Objawy żylaków

Oprócz zewnętrznych objawów choroby, w postaci popękane i wystające żyły pojawiają ciężkości nogawek, ból stawów często, czasem nie tylko chodzenia, ale także w stanie spoczynku. Zmęczenie kończyn dolnych występuje z powodu gromadzenia się krwi w żyłach. Jeśli żyły są rozszerzone znacznie, skóra wokół swędzenie żylaków występuje.

Żylaki mogą również wystąpić w okolicy narządów płciowych. Wtedy kobieta może skarżyć się na dokuczliwy ból w jamie brzusznej. W okolicy pachwiny pojawiają nabrzmiałe żyły i uczucie pełności w okolicy. W przypadku braku ciąży miesiączki może występować raz na 50 dni.

Zapobieganie i leczenie żylaków w czasie ciąży

Jak uniknąć żylaków w czasie ciąży? Oczywiście, zapobieganie chorobie jest o wiele bardziej korzystne niż traktowanie istniejącej choroby.

Dlatego też, gdy pierwsze objawy żylaków, a najlepiej jest przejść, trzeba podjąć środki zapobiegawcze w celu uniknięcia rozwoju choroby:

 1. Wyrobisz sobie nawyk regularnych ćwiczeń – to może być uruchomiony lub spaceru na świeżym powietrzu, ładowanie lub ulubionego sportu.
 2. Trzymać się zdrowej diety. Ogranicza się w słodki, mąka, tłuszcz, ostre, itd. Spożywać więcej owoców i warzyw.
 3. Jeśli masz już naruszeń ze statków, Wczesny Zakup specjalne rajstopy przeciwko żylaki w czasie ciąży. Pożądane nosić go na spacer, lub wykonywania ćwiczeń.
 4. Jeśli jesteś w grupie ryzyka lub w sytuacji, należy zrezygnować z noszeniem wysokich obcasów. Wskazane jest, aby kupić buty ortopedyczne, które częściowo eliminuje obciążenie kończyny.

Jak więc zapobiec żylaki w czasie ciąży? Wielu lekarzy opracowali specjalną technikę choroby nie pojawiają się w czasie ciąży.

Są one oparte na następujących działaniach:

 1. Unikaj gorących procedur. Odnosi się to do wizyty saun, biorąc gorące kąpiele, etc. Opinia ta odnosi się do innych kobiet. Od takich procedur są osłabione ścianki naczynia, które powoduje żylaków.
 2. Być w stanie właściwie odpocząć. Mówiliśmy, że jest osiadłych kobiety w ciąży przyczynia się do rozwoju choroby, ponieważ ruch jest niezbędny, ale musi to być uzasadnione w takim krytycznym okresie. Aby zapobiec rozwojowi choroby, spróbuj tak mało, jak to możliwe, aby stać lub siedzieć, jeśli to możliwe, lepiej położyć się na boku. Ponieważ przepływ krwi będą rozprowadzane równomiernie po całym ciele.
 3. Z każdym kolejnym wzrostem ryzyka ciąża żylakowatość. Ale nie jest to wzór, zwykle takiego ryzyka są kobiety, które miały już początki choroby. Dlatego z każdym kolejnym ciąży, aby zapobiegać rozwojowi żylaków, trzeba zwrócić większą uwagę na swoje zdrowie, odwiedź lekarza – chirurga i phlebologist.
 4. Robić specjalne ćwiczenia w czasie ciąży. Jego istotą jest podniesienie nogi pionowo, można to zrobić leżącej lub siedzącej. 20 minut dla procedury być wystarczająca do tego, krew przepływa do żył, w odpowiedniej ilości.
 5. Nosić specjalną koszulkę. Ta bielizna nie tylko pomoże zapobiec żylaki, rozstępy, ale ogranicza zestaw dodatkowych kilogramów. Ta koszulka jest sprzedawany w sklepach, gdzie doświadczeni ludzie pomogą go znaleźć w rozmiarze.
 6. Moda też odgrywać ważną rolę w zapobieganiu żylaki. W czasie ciąży, ubrania powinny być wygodne i nie ciągnąć ciało. Wyklucza noszenie obcasów, musiał zrezygnować nawet najmniejsze obcasach.
 7. Odżywianie w czasie ciąży powinna zawierać więcej witamin i pokarmu roślinnego. Pamiętaj, aby zwiększyć spożycie płynów, ma korzystny wpływ na krążenie krwi, produktów mlecznych i różnych soków. Nawiasem mówiąc kawa i herbata nie są przydatnymi składnikami diety kobiety ciężarnej, przyczyniają się one do usuwania płynu z organizmu, co jest niepożądane z żylakami.

Nacisk na owoce i warzywa, które zawierają więcej wody ogórki, pomidory, jabłka, wiśnie, kiwi, etc. I sok z winogron może zmniejszyć aktywność płytek krwi, dlatego też zaleca się jeść częściej. Co ważne jest spożywanie produktów zawierających jod – to owoce morza, wodorosty, sól kupować oznaczony „jodowana.”

Leczenie żylaków w czasie ciąży

Środki terapeutyczne do wyeliminowania choroby w okresie ciąży dziecka są bardzo ograniczone. Wiele zabiegów może uszkodzić płód, więc powinny być pozostawione do przyszłości.

Następujące działania są przeciwwskazane:

 1. Skleroterapia – wstrzykiwania powoduje zlewanie się na ściankach naczynia.
 2. Chirurgia.
 3. Laserowe leczenie żylaków.

Takie działania nie są wykonywane, jeśli planujesz ciążę szybko, jak to możliwe prawdopodobieństwo nawrotu choroby. Jeśli żylaki w czasie ciąży jest zauważalny, trzeba nosić Anti rajstopy przeciwżylakowe, które są usuwane tylko w nocy. Lekarz może zalecić wykonywanie prostych ćwiczeń, a po nich lekki masaż stóp, wskazane jest, aby robić te ćwiczenia 2 razy dziennie. Leki powinien przepisać lekarz.

Żele i maści venotonic również zastosowano 2 razy dziennie, większość tych produktów zawiera roślinnego. Ale przed zastosowaniem przeczytać instrukcję i stosować tylko te kremy i maści, które są dozwolone w czasie ciąży i laktacji. Za skuteczne produkty oparte na heparynę i kasztanowca. Jeśli ich używać regularnie, choroba nie będzie się rozwijać. Ale leki trzeba lepiej wziąć drugiego trymestru, a nie wcześniej.

Tradycyjna medycyna też ma swoje własne przepisy mające na celu zwalczanie żylaków. Można przygotować nalewkę z kasztanowca. W tym celu 250 ml alkoholu podjęta 50g surowca. Nalewka przygotowania standardowy sposób. Potem potarł nogi tym składzie. Zaleca się, aby okłady z bulionu szyszek chmielowych, jabłek i kwaśny odmian świeżych pomidorów.

W przypadku korzystania z popularnych receptur, starają się zharmonizować je z lekarzem, ponieważ są odpowiedzialne nie tylko dla własnego zdrowia, ale także dla przyszłego zdrowia dziecka. Pamiętaj, że nawet po urodzeniu dziecka, właściwe leczenie może być przeprowadzone dopiero po upływie okresu laktacji. Terapia Phlebologist przepisane przez lekarza. Jak zapobiec żylaki w czasie ciąży? Starają się realizować wszystkie zalecenia, a następnie problemy z żyłami w taki wspaniały czas życia nie będzie miał. Najważniejsze, aby trzymać się zdrowej diety, stylu życia, aktywnego wypoczynku i snu.

load...