Zapobieganie i leczenie hemoroidów w czasie ciąży środków ludowej

Istnieje wiele sposobów leczenia hemoroidów w czasie ciąży środków ludowej. Taka terapia może być używany jako alternatywa dla tradycyjnej medycyny. To może być buliony, maść lub nalewki z ziół, które są stosowane zarówno miejscowo i doustnie, ale tylko pod warunkiem, że leki te nie mają alergii.

load...

Leczenie należy rozpocząć w ciągu pierwszych objawów. Tylko w ten sposób można zapobiec rozwojowi choroby. Jeśli zostawisz problemu bez opieki, w miejscach dostarczania może wyjdzie, rozdarcie lub ulegają zakrzepicy.

Popularne recepty ludowe

Przed rozpoczęciem leczenia hemoroidów w czasie ciąży środków ludowych, konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem. Ponieważ nie wszystkie leki tradycyjnej medycyny mogą być stosowane do przyszłej mamy. Niektóre rośliny powodują skurcz mięśni, inni zbyt spokojny. A są tacy, którzy przychodzą do płodu przez łożysko. Nie powinniśmy zapominać, że leki ziołowe mogą powodować reakcję alergiczną. Dlatego potrzeba, aby skonsultować się z lekarzem. Tylko dlatego, że przyszła mama może bezpiecznie leczyć hemoroidy bez obawy o szkody dla ich zdrowia i zdrowia przyszłego dziecka.

Jednym ze sposobów, który pomaga zwalczyć hemoroidy są kąpiele. Cóż dodać do ciepłej kąpieli z wywaru z rumianku, babki i pokrzywy. Aby go potrzebują 2 łyżki. L. Roślinny surowy wlać 2 litra wrzącej wody i wkłada do wlewów w ciągu 2-3 godzin. Roztwór następnie odsączono i wlano do kadzi.

load...

Usunąć i zmniejszyć dyskomfort hemoroidy pomóc gadżetów. Tkanek miękkich trzeba zwilżyć zimną wodą, lekko ścisnąć i dołączyć do obszaru dotkniętego przez 1-2 minuty. Procedurę powtarza się 3-4 razy dziennie.

Można zrobić balsamy naparów przygotowanych z liści dzikiej truskawki drewna. Suszone i rozgniatane liści w ilości 1 łyżka. L. Przegotowanej wody, zamyka się i podawać w ciągu 20 minut. Przed użyciem roztwór przefiltrować. W ten sam sposób można przygotować roztwory wapna kwiat, jagody, kwiat lub starszy lungwort dawkowania.

Przepisy napary lecznicze

Do czyszczenia po użyciu toalety można przygotować wlew lecznicze. Aby to zrobić, należy użyć rumianek, nagietek kwiaty i czerwone kwiaty koniczyny kalina zwykłej. Każdy materiał roślin, niezbędnych do parzenia oddzielnie. Herbaty te mogą być wykorzystywane nie tylko do leczenia choroby, ale jako środek zapobiegawczy.

Usuń ból pomóc okład opłat narkotyków. Można korzystać z tej ziołowy skład: koń kasztan kwiatów liści dzikiej truskawki, melisy, borówki zwykłej. Lub użyj innego składzie: koniczyna czerwona kwiatów, liści mięty pieprzowej, liści dębu, ziele meadowsweet. Wszystkie elementy są wykonane w równych ilościach. Świeża masa trawy musi być parzona z wrzącą wodą, wysuszono i parze w łaźni wodnej przez 15 minut. Potem trawa jest lekko wciśnięty i zawinięte w gazę. Gotowe okłady stosuje się do obszarów problemowych, a górna jest pokryta plastikiem lub pergamin. Trzymaj okład wynosi nie więcej niż godzinę.

Łagodzenia stanu pacjenta, zwłaszcza w początkowej fazie choroby mogą microclysters. Do ich wykonania potrzebne do przygotowania wywaru ziołowego. Wszystkie składniki należy wziąć w równych ilościach. W celu przygotowania bulionu wszystkie składniki miesza się i proszkuje. Następnie 2 łyżki. L. Gotowy surowy wlać 1 kubka wrzącej wody i ogrzewa do wrzenia w łaźni wodnej przez 15 minut. Dalsze podawać w ciepłe miejsce na godzinę. Przed użyciem roztwór musi przenikać. Za pomocą strzykawki wprowadzić 100-150 ml ciepłego roztworu. Leżenie w łóżku przez 10-15 minut. Szczególnie nie trzeba oczyścić po zabiegu.

Zbieranie dla mikroklizm może składać się z brzozowych liści, kwiatów nagietka, nasiona lnu, młodych pędów borówki. Lub kształt pozostałych składników: ziół pokrzywy, damy liści, liści babki płaszcza, owoców rokitnika.

środki miejscowo

środki zaradcze ludowej hemoroidy podczas ciąży nie są ograniczone do użycia mikstur leczniczych. Nie mniej popularne i miejscowe leczenie oparte na zastosowaniu balsamów, kompresy, opatrunki z leczniczych maści i olejków. Mają korzystny wpływ na źródło bólu, zmniejszenie stanu zapalnego.

Jednym z najbardziej popularnych środków do użytku zewnętrznego jest olej z rokitnika. Najczęściej jest ona wykorzystywana do okładów. Gaza impregnowane olejem z rokitnika i konieczności zastosowania do zapalnym miejscu. W ciągu dnia zmieniają ręczniki 3-4 razy, a następnie pozostawić na noc. W celu zwiększenia możliwości zastosowania terapeutycznego w oleju 1 łyżka. L. Pusty żołądek 30 minut przed posiłkami.

Mieszanie oleju z rokitnika i miodu, możliwe jest uzyskanie skutecznej maści na hemoroidy. Może on być stosowany do smarowania elementów dostarczonym na lub wprowadzony do odbytnicy.

Dobre wyniki uzyskuje się przy użyciu świec wykonanych z surowych ziemniaków. Oczyszczono ze świeżego bulwy muszą być wykonane netolstym świeca 2-4 cm długości. Końcówka musi być łagodne. Następnie ostrożnie wprowadzono do odbytu. Zabieg najlepiej jest wykonywać w nocy, więc świeca pozostał na miejscu przez całą noc.

Ziemniaki mogą być wykorzystane w inny sposób. Czas zabiegu – 3 godzin. Co 15 minut jest to konieczne, aby zmienić kompres. 10-12 średnie bulwy powinny być dokładnie czyszczone i suszone. 1 ziemniaczana wcierać tarką z cienkiej skórki. Otrzymaną zawiesinę nanosi się na miękki celofanu, który może być rozszerzony na krześle lub kanapy. Następnie na celofan trzeba usiąść, rozchylił pośladki tak, że pulpa ziemniaczana w kontakcie z odbytu. Okryć kocem i pozostanie w tej pozycji przez 15 minut. Następnie należy zmienić kleik. W ciągu 3 godzin, należy zastosować wszystkie bulwy. Zazwyczaj, korzystny efekt osiąga się po pierwszym zabiegu. Ale jeśli choroba jest uruchomiona, można powtórzyć po 7-10 dniach.

środki zapobiegawcze

Przyszła mama trzeba uważnie monitorować swoje zdrowie.

W celu zapobiegania hemoroidy trzeba pozbyć się zaparcia i normalizować jelit, więc chodzenie do toalety nie towarzyszyły nadmiernego parcia. Pomoże to specjalną dietę, która w pierwszej kolejności tam są owoce i warzywa. Szczególną uwagę należy zwrócić na marchew, buraki, dojrzałych jabłek, ziemniaków i kalafiora. Należy porzucić słony, ostry, marynowane żywności, aby ograniczyć korzystanie z czarnego chleba, cebuli, musztardy, kapusta. Żadnego alkoholu.

Przy każdej wizycie w toalecie powinien zakończyć obowiązkowych procedur higienicznych. Konieczne jest wyeliminowanie zużycia papieru toaletowego na rzecz czyszczenia zimną wodą. Od czasu do czasu może być przeprowadzone z nawadnianiem zimnej wody z okolicy odbytu. Aby wysłać tę górę strumienia wody z prysznica, a więc utrzymać 15-60 sekund.

Ważne jest, aby nie stać się zbyt zimno, zwłaszcza w dolnej części ciała. Nie można siedzieć na zimno, długie spacery pieszo i stoją.

load...