Zapalenie stawów kolanowego: leczenie i leki tradycyjne metody + video

Zapalenie stawów kolanowych – – podstępna choroba, która może dotknąć każdego, niezależnie od wieku i stylu życia. Istnieje kilka patologiczne formy, wynikające z zakażenia i powikłania występujące jako objaw innej choroby. Jeśli zdały egzamin i kompleksowe są przekonani, że masz stawów kolanowych – leczenie rozpoczyna się natychmiast, w przeciwnym razie ewentualnego rozwoju przewlekłych form ryzyka, zapalenie stawów, zapalenie kaletki i innych chorobach narządu ruchu sistemy.Oglavlenie:

load...

Przyczyny choroby

Jednym z głównych powodów do rozważenia przenikaniu infekcji przez mikrourazy skóry, gdy wnętrze Strajk gronkowców, paciorkowców, grzybów, wirusów, gonokoków. Mogą dostać się wraz z krwią chorego pęcherza moczowego lub nerek, pojawiać się w wyniku niedawno przeniesionych chorób – odra, ból gardła lub chlamydią.

Kontakt z infekcji w torebki stawowej – tylko jeden z wielu wariantów poważnej choroby. Obecności specyficznego genu wskazuje złe dziedziczność i przylegającym początkowego uszkodzenia tkanki – słabą odporność. Powoduje również zapalenie stawów kolanowych są czynniki, które nie są zależne od ogólnego stanu organizmu, na przykład urazu sportowego albo domowego.

Efekt „zużycia” występuje z powodu zmian wiekowych, pozbyć która jest praktycznie niemożliwe, a jedynym wyjściem – wymiana operacyjna ciała pacjenta ze sztuczną protezą.

load...

Jednym z najczęstszych przyczyn zapalenia – niszczenie chrząstki stawowej

Rodzaje zapalenia stawów

Spośród stu rodzajów zapalenia stawów najczęściej występujących w następujący sposób:

 • Pourazowe – całkowite lub częściowe zniszczenie chrząstki;
 • Reumatoidalne – uszkodzenie spowodowane gronkowców przeniesiona anginę, reakcji alergicznej lub dysfunkcji tarczycy;
 • Dnawe – odkładanie się soli;
 • Choroba zwyrodnieniowa – połączenie z zapaleniem kości i dystrofię mięśni;
 • Jet – przeniesienie zakażenia innych narządach, takich jak jelito lub pęcherza.

To wygląda jak zdrowe stawu kolanowego

Dzieci znaleźć młodzieńcze rodzaju powiązanego z dziedziczną predyspozycją i starszych – wiek, występujące wskutek mechanicznego zużywania się chrząstki.

Wczesne leczenie zapalenia stawów w stawie kolanowym odkształcającego powolny wzrost kostne – kostnych narośli, ale pozbyć się choroby jest niemożliwe.

Jak zdiagnozować chorobę na wczesnym etapie

Zapalenie stawów jest jedną z takich chorób, które są bezobjawowe, może powodować ból, powoduje niedogodności. Oto tylko niektóre z objawów wystąpieniem choroby:

 • Sztywność w kolanie, zwłaszcza w godzinach porannych;
 • Ostre bóle lub ból, czasem silne ataki bólu, uczucie pieczenia; gorączka
 • (w obecności zakażenia);
 • Zapalenie

 • Towarzyszy obrzęk, zaczerwienienie.

Obrzęk spowodowany zapaleniem stawów kolana, widoczne gołym okiem

W zaawansowanych przypadkach, zmiany w otaczających tkanek, stawów zdeformowane siebie, pojawia się zapalenie skóry i plamy tworzące cysty.

Aby potwierdzić podejrzenia, należy skonsultować się ze specjalistą na temat objawów i leczenia zapalenia stawów kolanowych. Możesz pomóc nowoczesne metody diagnostyki:

 • USG;
 • Ewentualnego – MRI;
 • Badanie

 • Tkanki kostnej;
 • Kompleksowa diagnostyka laboratoryjna (krew, mocz, płyn stawowy, testy skórne, RTG, testy Mantoux).

Wyniki analiz i badań terapeutycznych wpływa na wybór techniki.

0. Proces zapalny, który występuje w torebki stawowej, mogą mieć wpływ na chrząstki, stawów i tkanek otaczających

Sposoby leczenia zapalenia stawów

Tylko lekarz może dokładnie określić przyczynę choroby i prawidłowo zdiagnozować, przepisują go jako leczenie. U pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów zegarków reumatolog, stresu pourazowego – traumy, możliwe jest, że potrzebują pomocy urologa, endokrynologa lub innego specjalisty wąski profil. W zależności od patologii procedury medycznej.

Medycyna kompleks

Wybór grupy leków odbywa się po określeniu natężenia przepływu procesu zapalnego i obecności (lub braku) deformacja stawu.

Zakaźnych charakter choroby wymaga przebiegu leczenia z leków przeciwbakteryjnych :. Doksycyklina, cyprofloksacynę, azytromycynę, wankomycyna, itp Jeśli okaże się pleśni przepisane terbinafiny, nystatyna. Aby pozbyć się bólu i oczywistych oznak zapalenia, wziąć ibuprofen, ketoprofen, diklofenak, Ketonal. Jeśli okaże się złoża soli może wyznaczyć kolchicyny.

Wraz ze środków przeciwbólowych i leków przeciwzapalnych należy przyjmować witaminy kompleksów (Vitrum, Centrum, Complivit, alfabetu), wapnia, co najmniej – preparatów hormonalnych. Tylko do użytku zewnętrznego nadaje indometacyna, virapin, Ketonal, Menovazin.

5. Kolanowego protezą – nowoczesna alternatywa dla zdrowia stawów

Kupić leki bez porady specjalisty i samoleczenia jest zabronione!

Techniki sprzętowe i fizjoterapii

Równolegle, metody stosowane leki oparte na efektach elektrycznej, laser, zimno. Reumatoidalne choroby plazmafereza jest efektywna procedura usuwania zapalenia zalecają promieniowanie w podczerwieni, lasera, ultradźwięków.

Poprawiają krążenie krwi, zacisnąć mięśnie pomóc masażu medycznego, hydroterapia, stymulacji elektrycznej. Silny ból przycięte krioterapię. Jeśli połączenie jest konieczne ustalenie pewnego czasu, używany jest w oponach. Jako użytecznym uzupełnieniem jest zalecany w leczeniu zapalenia stawów kolana w domu, ale pod nadzorem lekarza.

1. Sprzęt Przebieg leczenia obejmuje od 10 do 15 zabiegów

Środki ludowe

Aplikacje, mleczka, kompresy – używane przez wszystkich w celu uniknięcia aktywacji procesu zapalnego, aby usunąć obrzęk i zabrać bólu. Przepisy są oparte na produktach pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, a także substancji chemicznych, które są bezpieczne dla zdrowia, takich jak:

 • Parafina;
 • Terpentyny lli_1;

  Ocet lli_1;

 • Solanki.

Popularne świerk (jodła, jałowiec) kąpieli i łaźni parowej lub saunie z gałązek świerkowych. Świeżo ścięte gałęzie nasączone wrzenia wody, a następnie końcowy roztwór wlewa się do kąpieli. Po zabiegu pokazuje spokojną i dodatkowe ciepło w stawach.

Owies wywar, okłady z miodu i czarnej rzodkwi, kosze do mycia lub z korzeni słonecznika, pocieranie Kwas, napar z żurawiny, wywar z kory wierzby – te i inne środki folk nadają się do leczenia zapalenia stawów kolanowych.

8. Parowe kąpiele z gałęzi jodłowych są od dawna stosowane w leczeniu i zapobieganiu chorób stawów

Środki zapobiegawcze

Zapobieganie jest przydatna dla osób z grup ryzyka, które jest dziedziczna, „bagaż”, chorób zakaźnych lub nowo urazy stawu kolanowego. W przypadku środków zapobiegawczych należą:

 • Zróżnicowana i zbilansowana dieta;
 • Specjalnie dobranych ćwiczeń terapeutycznych;
 • Masażu

 • I samo-masażu;
 • Regenerujący fizjoterapii;
 • Lekcje

 • Pływania.

Podnoszenie ciężarów i intensywne ćwiczenia przeciwwskazane.

Zabiegi chirurgiczne

Konieczna jest bardziej agresywne metody leczenia, w tym interwencji chirurgicznej w przypadkach, gdy jest to niemożliwe, aby przywrócić mobilność i leczenie bezużyteczne. Jeżeli leczenie zachowawcze nie powiedzie, synowektomia jest możliwe, aby usunąć osady użyciu artroskopii. Leczenie zapalenia stawów, septyczne typu towarzyszy odwodnienia, a w przypadku wykrycia tkanki martwiczej prowadzi necrectomy.

Najtrudniejsza jest operacja endoprotezy konieczne w przypadkach, gdy istnieje pełna zniekształceń i leczenie stawów kolanowych nie pomaga.

Klipy wideo: Diagnostyka i leczenie zapalenia stawów

Pamiętaj: walka z wszelkiego rodzaju zapalenia stawów wymaga ogromnej cierpliwości i ciągłej uwagi, choroba uruchomić w każdym przypadku jest to niemożliwe!

load...