Zapalenie pęcherza moczowego u psów, czyli jak przetrwać ten bałagan

Zawartość:

Kiedy zwierzę jest chore, a właściciel nie jest słodki! Po pierwsze, bardzo przepraszam za biedaka, a po drugie, jest dodatkowo wymagany czas (co jest już brakuje) i specjalistycznej wiedzy, też nie byłoby zbędne. Dlatego staramy się chronić swoje zwierzęta z możliwych chorób, dzięki czemu są szczepienia, po dietę i czas wizyty u weterynarza. Jednak nie wszystkie możliwe dolegliwości można zapobiegać poprzez szczepienia terminowo. Zapalenie pęcherza moczowego u psów – jedna z chorób, dla których nie ma szczepionki, a więc nie ma gwarancji. Czym jest ta choroba, gdzie jest ono traktowane jako wpływy i jak jest ona traktowana? Miejmy zrozumieć w tym wszystkim.

load...

Co to jest zapalenie pęcherza?

Zapalenie pęcherza – zapalenie błony śluzowej pęcherza moczowego. Uważam, że to absolutnie wszystkich zwierząt stałocieplnych, w tym ludzi. U psów Choroba występuje w ostrej lub przewlekłej postaci, w jej manifestacji może być zakaźny, toksyczne lub alergiczne. Jednakże, szybkie leczenie dowolnej postaci pęcherza moczowego jest zwykle skuteczne.

Psy cierpią na zapalenie pęcherza rzadziej niż koty, ale nosić go mocniej. Dog-dziewczęta cierpią z powodu tej choroby są bardziej prawdopodobne niż chłopców (chłopcy – na ogół bardzo rzadko). I wiek zwierzęcia jest prawie nie gra roli. Ill puszka zapalenie pęcherza i szczeniak, i to jest zwierzę dla dorosłych i starszych psów. Czynniki making pies podatne na tę chorobę może być: ciąża i poród, zaparcia, radioterapia, choroby narządów płciowych. Oczywiście, że psy z osłabionym układem odpornościowym są również bardziej podatne na tę chorobę.


Przyczyny zapalenia pęcherza

Powodem tego może być pęcherza zwierząt hipotermia (w kąpieli, w zimnych przeciągów wchodzi w silnych wiatrów lub na zimno). Ale większość z psiego zapalenia pęcherza jest charakter zakaźny. Choroba ta powoduje paciorkowce, gronkowce, E. Coli, które wchodzą do pęcherza z krwi i limfy lub nagrane na brudny cewnika. Zapalenie pęcherza moczowego może być również związane z zakażeniami narządów (tak, zwierzęta też cierpią z miłości!), Z kamieniami lub pasożytów w pęcherzu (w wyniku niedożywienia lub odrobaczjący inwazji).

load...

Psy dziewczynka cierpi na zapalenie pochwy (zapalenie pochwy), macicy (macicy) lub torbieli mogą rozwijać i zapalenie pęcherza (równocześnie) jako chłopców z zapaleniem lub innych chorób prostaty. Bad Dog licencji (nieprzestrzeganie podstawowych zasad higieny, napowietrzane i przenoszono klatki) może także wywołać zapalenie pęcherza moczowego, zwłaszcza u szczeniąt i psów squat i korotkolapyh. Jak dla szczeniąt, przyczyną zapalenia pęcherza moczowego mogą być anomalie cewki moczowej, które muszą być leczone chirurgicznie.

Objawy choroby

Po pierwsze, warto zauważyć, że u psów może wystąpić zapalenie pęcherza i bezobjawowe. Jest to wyraźny dowód choroby nie obserwuje, ale są ukryte znaki. Zwierzę może stać się zbyt słaby lub, wręcz przeciwnie, niezwykle agresywny. W tym przypadku, zapalenie pęcherza zdiagnozować możliwe tylko w warunkach laboratoryjnych.

Jednak większość z objawami zapalenia pęcherza wymawiane. Pierwszym i najbardziej oczywistym objawem choroby – częste oddawanie moczu, ból i brak kontroli nad procesem. Dlatego też, jeśli dobrze wychowany pies nagle sikać w domu, może to być jeden z objawów choroby. W tym przypadku, właściciel powinien zwrócić uwagę na to, jak często żebrania pies (lub pieszo) do toalety w trochę, ile (objętość) jest w tym piśmie. Chore zwierzęta będą oddawać mocz w małych porcjach, ale często.

Inne oczywiste objawy zapalenia pęcherza – zmętnienie moczu, pojawienie się w niej śluzu lub krwi, ropa na narządach płciowych. Palce naciskając na dole brzucha psa będzie bolesne dla niej: zwierzę w tym samym czasie może zacząć się martwić poskulivat lub nawet przystawki. Objawy, które mogą być nie tylko zapalenie pęcherza objawy, ale również inne choroby: utrata apetytu, wzmożone pragnienie, wymioty, gorączka.

Gdy zauważyłem tych objawów, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem weterynarii. Że lekarz będzie w stanie wprowadzić psa do właściwej diagnozy, w celu określenia stopnia nasilenia choroby i przepisać skuteczne leczenie.


Leczenie zapalenia pęcherza

Główne danie leczenia pies wyznaczy lekarza weterynarii dopiero po wynikach laboratoryjnych. Najprawdopodobniej będzie napisać receptę na antybiotyki, może wyznaczyć nawadnianie procedura pęcherza, a także podawanie leków, łagodzi skurcze i ból. Twój udział w leczeniu psów jest konieczne, ale nie należy być zbyt arogancki, i nie kupić własne antybiotyki. Tylko lekarz weterynarii może określić, jakie leki będą najskuteczniejsze i jak leczyć zapalenie pęcherza moczowego u psa.

I co należy zrobić, aby was tak, że leczenie było skuteczne, a ulubionym odzysku (lub zwierzę) szybko? Aby rozpocząć, należy utworzyć psu wszystkie warunki do komfortowego „newsletter”. Spróbuj jak najmniej przeszkadzać zwierzętom, bądź miły dla nich (ale dyskretnie). Jeśli musisz być z dala od domu przez długi czas, łóżko w korytarzu szmatką, na którym zwierzę mogło być opróżniane w twojej nieobecności. Zbierz wszystkie dywany z podłogi, jak pies nie może korzystać z sugerowanego jej „toaletę”. I nie winię jej za tych usterek: zapalenie pęcherza chory pies nie może kontrolować swój pęcherz.

Należy również upewnić się, że pies był zawsze czysta i świeża woda do picia. Nawiasem mówiąc, można zaoferować ją i wywar z liści mącznicy lekarskiej (pomaga przy zapaleniu pęcherza moczowego). Połóż psa na specjalnej diecie: warzywa, produkty mleczne. I pamiętaj, aby przestrzegać wszystkich instrukcji lekarza weterynarii.

Leczenie terminowe i prawidłowe zapewnia korzystne rokowanie: zapalenie pęcherza moczowego u psów można wyleczyć. Najważniejsze – nie opóźniać wizytę u lekarza przy pierwszym podejrzeniu choroby. Nawiasem mówiąc, w celu zapobieżenia można dać psa sok żurawinowy, co zapobiega tworzeniu się kamieni w pęcherzu i ma właściwości antybakteryjne. Bądź zdrowa!

load...