Zapalenie pęcherza moczowego u kobiet

Według statystyk, objawy zapalenia pęcherza moczowego stwierdza się co najmniej raz w życiu każdej kobiety. Jak rozpoznać prawdziwy zapalenie pęcherza jest, dlaczego nie jest chorobą – i jak go leczyć?

load...

Zapalenie pęcherza – jeden z powszechnych chorób układu moczowo-płciowego, zwłaszcza charakteryzuje się zapaleniem błony śluzowej pęcherza moczowego. Choroba ta dotyka obu płci, ale szczególnie podatne na to, dziewczęta i kobiety w wieku rozrodczym. W przypadku braku ciąży i związanych z zaburzeniami układu moczowego, zapalenie pęcherza u kobiet uznawanych za nieskomplikowany, ale w tym przypadku  leczenie choroby  jest zdecydowanie wydarzeniem koniecznością.

Główne przyczyny kobiecej zapalenie pęcherza

Direct warunki do powstania zapalenia pęcherza mogą służyć jako penetracji żeńskiego układu moczowo-płciowego różnego rodzaju Mycoplasma i Ureaplasma:

  • Escherichia coli (E .coli) wykryte u pacjentów, u 70-95% pacjentów.
  • Gronkowiec (Staphylococcus saprophyticus) wykrywa się 5-20% kobiet z zapaleniem pęcherza moczowego.
  • W innych przypadkach, zapalenie pęcherza moczowego jest najczęściej spowodowana mniej powszechne bakteryjnych Klebsiella (Klebsiella) i Proteus (Proteus mirabilis).

Ponadto bakterie chorobotwórcze, zapalenie pęcherza moczowego może być również skonstruowany mikroflory grzybów: Trichomonas, Chlamydia, Mycoplasma, Candida grzybów pr.

Symptomatologia zapalenie pęcherza moczowego u kobiet

Typowe objawy zapalenia pęcherza – częste i bolesne oddawanie moczu, zwykle towarzyszy przez skurcze czujesz i pieczenie w cewce moczowej. Może wystąpić uczucie ciężkości w brzuchu i poczucia nedooporozhnennosti pęcherza. Często u pacjentów obserwuje się wzrost temperatury ciała do 37 ± 5 ° C Zapalenie pęcherza mocz zazwyczaj staje się mętny; może występować domieszka krwi, co wskazuje na początek rozwoju powikłań.

load...

Gdy wykryte w powyższych objawów pacjent powinien natychmiast szukać pomocy medycznej. Zaniedbane choroby jest w stanie nabyć Postać przewlekła jest o wiele trudniejsze do leczenia.

Leczenie zapalenia pęcherza

Podstawowym zadaniem leczenia zapalenia pęcherza moczowego – zapalenie wywołało zniszczenie drobnoustrojów chorobotwórczych. Antybiotyki specjalne (ofloksacyna, lewofloksacyna, cyprofloksacyna, i inne.) są wykorzystywane do tych celów.

zapalenie pęcherza moczowego Leczenie obejmuje także wiążące zabiegów fizjoterapeutycznych: inductothermy, fonoforeza, UHF, etc.

load...