Zapalenie pęcherza moczowego: przyczyny i sposoby leczenia

Zawartość:

Poczuj ból w jamie brzusznej, często chcą skorzystać z toalety, a tam jest ostry ból i pieczenie podczas oddawania moczu? Następnie, najprawdopodobniej, masz jedną z najczęstszych chorób urologicznych – zapalenie pęcherza moczowego. Ponad 30 milionów ludzi rocznie cierpi z nich, w większości kobiet.

load...

Co to jest zapalenie pęcherza moczowego, jakie są jego przyczyny i jak leczyć?
Powrót do spisu treści

Skąd wiesz, że jesteś chory?

Zapalenie pęcherza moczowego jest infekcja, w której powłoka staje się zapalenie pęcherza i zmienia swoją funkcję.

Choroba może występować w postaci ostrej lub przewlekłej.

Ostre zapalenie pęcherza moczowego poczujesz natychmiast: oprócz silnego bólu brzucha, częste oddawanie moczu (więcej niż 6 razy dziennie), może zwiększyć temperaturę i gorszy ogólny stan zdrowia. Niektóre kobiety mogą zakłócić cykl menstruacyjny, zaobserwowano zmętnienie moczu, obecność krwi w nim. W ciężkich przypadkach ropnych wydzielina z cewki moczowej i wymioty. Oczywiście, te objawy natychmiast podać udać się do lekarza, który zaleci leczenie.

load...

Ale przewlekłe zapalenie pęcherza moczowego może przebiegać bezobjawowo. Nie można ignorować, że chory, dopóki nie wejdzie w fazę ostrą i nie uzna się. Jedynym sposobem, aby go znaleźć – zrobić test. Wskaźniki ewentualnej obecności zapalenie pęcherza będzie obecność białka i wysoką zawartość krwinek białych i czerwonych ciałek krwi w moczu. Przewlekłe zapalenie pęcherza moczowego jest wynikiem niewłaściwego leczenia ostrego.

Dlaczego nie jest to paskudna choroba?


Powrót do spisu treści

Zapalenie pęcherza – oznacza odpowiedź pęcherza niewłaściwym życia

Jak w każdej innej choroby, z zapaleniem pęcherza moczowego mają swoje powody. Ale w przypadku zapalenia pęcherza można mówić o działaniu ani jednej konkretnej przyczyny, ale ich całość, to w niewłaściwy sposób życia.

Wśród czynników powodujących zapalenie pęcherza moczowego, są następujące:

  1. Naruszenie zasad higieny. Obejmuje to czyszczenie nieregularne, późne klocki zmieniają się w czasie menstruacji, noszenia brudną bieliznę.
  2. Brak zdrowia seksualnego. Zmiana partnerzy Nieporządek swoją lub Twój partner, zbyt wysoka częstotliwość współżycia seksualnego może prowadzić do stanu zapalnego. Znany bardziej zapalenie pęcherza moczowego „miesiąc miodowy”, która pojawia się po pierwszym seksie. Może również wystąpić u kobiet podczas seksu nie jest ekscytujące, a zatem nie ma wilgoci i w odpowiedniej ilości.
  3. Obecność infekcji przenoszonych drogą płciową.
  4. Słaba odporność.
  5. Kontrolować chęć udania się do toalety. Jeśli cierpisz, jeśli chcesz skorzystać z toalety, a często tak, to, po pierwsze, nastąpiła zmiana w strukturze cewki moczowej, a po drugie, w pęcherzu tworzy korzystne warunki dla infekcji.
  6. Hipotermia. Nie Noszenie na pogodę, siedząc na zimnych powierzchniach, niskich temperaturach w domu lub w pracy może spowodować lub pogłębić daną chorobę.
  7. Noszenie niewygodne i ciasnej bielizny.
  8. Niedożywienie. Użyj bogato przyprawiony, słone, pikantne jedzenie i alkohol.
  9. Stresujące sytuacje.

Ten niepełny wykaz powodów, które mogą przyczynić się do powstania i rozwoju zapalenia pęcherza. Co zrobić, jeśli zachorujesz?


Powrót do spisu treści

Zapalenie pęcherza trwa krótko i poddaje powoli

Jeśli jesteś w top 30% kobiet cierpiących na zapalenie pęcherza, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Leczenia będzie zależał od formy (ostre lub przewlekłe), etap (początkowy lub zaniedbane) choroby, a także jako współistniejących. Dlatego leczenie jest indywidualna.

Zazwyczaj przepisane środki przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, które powinny być podjęte w ciągu tygodnia. Dłuższe przyjmowanie silnych leków jest nieskuteczne, ponieważ nie jest to sytuacja, w której leczenie jest już zaczyna szkodzić zdrowiu.

W leczeniu muszą być zgodne z leżenia w łóżku, unikać forsownych ćwiczeń, powstrzymać się od aktywności seksualnej.

Wielki pomoc w odzyskiwaniu będzie musiał pić dużo, zwłaszcza napoje owocowe i kompoty owocowe oraz diety. Konieczne jest wykluczenie słony, ostry, wędzone, marynowane żywności i jeść produkty mleczne, owoce i warzywa.

Jest bardzo skuteczny w leczeniu zapalenia pęcherza fitoterapii. Jest otrzymywać leki ziołowe, które mają działanie bakteriobójcze i moczopędne. Tutaj, aby pomóc rosołu mącznicy lekarskiej, która jest antyseptyczne, meadowsweet, co zmniejsza stan zapalny, Repeshko, ściągające działanie, marshmallow, mają działanie zmiękczające. Możesz zaparzyć opłat różnych ziół takich jak dziurawiec, rumianek, skrzyp.

W ciągu tygodnia ból minie, stan poprawi i pójdziesz na poprawki. Co możemy zrobić, by choroby nie powrócił i przeniósł się do przewlekłej postaci?

Powrót do spisu treści

Zapalenie pęcherza – powód do utrzymania zdrowego stylu życia

Ostre zapalenie pęcherza moczowego z powodu złego traktowania staje się przewlekłe i przewlekłe pod żadnym czynników wyzwalających podwyższonych ponownie. Ponieważ choroba może dręczyć cię w nadchodzących latach.

Dlatego też, jeśli nie chcesz zranić zapalenie pęcherza bardziej jest to konieczne, po pierwsze, prawo do przeprowadzenia leczenia i przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza, a po drugie, całkowicie zmienić styl życia.

Przestrzegać podstawowych zasad higieny i zdrowia seksualnego, choroby współistniejące leczenie, strój do pogody, nie supercool nosić wygodną bieliznę. Idąc do toalety, gdy tylko istnieje pragnienie, aw każdym razie nie za długo wytrzymać.

Ważne jest, aby zacząć jeść prawo i to zrobić, a nie tylko w czasie choroby i zmienić codzienną dietę. Z mięsa, aby dać pierwszeństwo do odmian, które są łatwo przyswajalne: cielęcina, królik, kurczak. Odmówić pokarmów, które wywołują choroby: słony, pikantny, pieprzem, wędzone. Ograniczyć spożycie kawy i napojów gazowanych. Pij obficie, zwłaszcza z żurawiny i owoców żurawiny napoje. Jedzenie owoców, warzyw i ziół.

Jeśli jeden z czynników strącających jest stres, a następnie spróbuj się zrelaksować, ograniczania kontaktu z drażniących Ci ludzie starają się utrzymać dobry nastrój równowagi. Wskazane jest, aby prowadzić aktywne życie, robić ćwiczenia, wziąć prysznic kontrastu. Znajdź pracę dla duszy, jeśli nie pasuje. Zacznij myśleć pozytywnie i oczekują od życia tylko dobrego.

Dzięki temu, można znacznie zmniejszyć ryzyko nawrotu choroby, jeśli już cierpiał na zapalenie pęcherza, lub wyeliminować prawdopodobieństwo ich chory, jeśli nie jest jeszcze chory.

load...