Zapalenie pęcherza moczowego: objawy i przyczyny choroby

Zawartość:

Zapalenie pęcherza – jest bardzo częstą chorobą. Szczególnie u kobiet. W suchych statystykach medycznych, z tą chorobą przynajmniej raz w życiu doświadczają co drugiej osoby. Dlatego bardzo ważne jest, aby wiedzieć wszystko o zapalenie pęcherza: objawy, przyczyny, leczenie. Mając te informacje pomogą dostrzec problem na samym początku jego rozwoju. Tak, i podejmują wszelkie niezbędne środki w leczeniu tej choroby.

load...

Na początek, trzeba dowiedzieć się dokładnie, co to jest zapalenie pęcherza moczowego. Pęcherz – wydrążonym, w kształcie gruszki mięśni narządu, przeznaczony do gromadzenia i późniejszego usuwania z organizmu z moczem. Mocz dostaje się do pęcherza z nerek, moczowodów dwóch. Poza Mocz pochodzący z cewki moczowej. W takim przypadku, jeżeli stan zapalny błony śluzowej pęcherza, rozwijanie najbardziej osławiony zapalenie pęcherza moczowego.

Objawy zapalenia pęcherza

Początek choroby jest prawie zawsze odbywa się w bardzo wyraźny sposób. Nie odnotowano przewlekłych postaci zapalenia pęcherza nawet praktycznie niemożliwe – objawy są bardzo zaniepokojeni chorego. Objawy tych chorób jak zapalenie pęcherza, dość monotonne i znaleźć w prawie wszystkich przypadkach. Typowe objawy zapalenia pęcherza moczowego obejmują:

 • Częstsze

Zapalenie pęcherza moczowego, gdy częstotliwość może wynosić do około 30-40 razy dziennie. Co więcej – z tym oddawaniem moczu u kobiet i dodaje kolejny fałszywy pragnienia. W rezultacie, chory spędza w toalecie znaczną część dnia. Żaden z tego, co normalne życie w tym okresie i nie może mówić.

 • Ból

Nie chory zapalenie pęcherza częste oddawanie moczu – tak to jest bardzo bolesne. I na koniec oddawania moczu, silne podrażnienia. Ponadto, kobiety są typowe bóle w pęcherzu i dolnej części pleców. I ból może być bardzo różna – jak wyrywanie i matowe i ostre spastyczne.

load...
 • Zmień kolor i zapach moczu

Ostre ataki zapalenie pęcherza częściej występują znaczące zmiany w moczu – staje się bardziej mętna, pojawia się osad. Zmiany i zapach – to staje się bardzo wyraźna i bardzo nieprzyjemne. Na wysokości choroby mocz może pojawić się domieszkę krwi i ropy – w najcięższych przypadkach.

 • Podwyższona temperatura ciała

Często oprócz wszystkich powyższych objawów temperatury ciała chorego wzrośnie zapalenie pęcherza moczowego. A może ona wzrosnąć do bardzo znacznych ilościach – do 39-40 stopni. I wbić to jest bardzo trudne – zwykłe przeciwgorączkowe mają praktycznie żadnego pozytywnego efektu.

Proszę pamiętać – wszystkie te objawy są zwykle widoczne u osób dorosłych. U dzieci, osób starszych, a oni mogą być bardzo niewyraźne, a czasami w ogóle nie występuje. A jedynie wskaźnikiem choroby się ogólne osłabienie, i częstości oddawania moczu.

W celu niezawodnego zdiagnozowania choroby, należy skonsultować się z lekarzem – nawet jeśli wszystkie objawy są widoczne. Jest to konieczne nie tylko do ustalenia diagnozy, ale także zidentyfikować przyczynę jego rozwoju. A same objawy choroby nie pozwalają. W przeciwnym razie trudno jest znaleźć odpowiednie leczenie, które pozwala na wyeliminowanie nie tylko objawy zapalenie pęcherza moczowego, ale samej choroby.

Do diagnozowania chorób chorego musi najpierw przejść badanie moczu i badanie moczu na badania bakteryjnego. Badania te pomagają określić rodzaj czynnika sprawczego i stopnia zapalenia. Jednak w celu uzyskania prawdziwego obrazu, trzeba właściwie przekazać tę samą moczu prawidłowo.

Odbywa się to w następujący sposób. Penis i pochwy i warg sromowych należy dokładnie opłukać pod bieżącą wodą, dokładnie wodą i mydłem. I pamiętać – kobieta powinna zawsze być zmywane w kierunku odbytu – w przeciwnym wypadku mogą być wprowadzone do pochwy E. Coli. W skrajnych przypadkach, używać wilgotnych chusteczek dezynfekujących.

Słoik do analizy musi być dokładnie umyte i sparzyć wrzątkiem. W żadnym wypadku nie należy dotykać wnętrza pojemnika – powinno być bardzo jasne. To będzie wyłącznie strumieniowy moczu – pierwsze i ostatnie porcje nie są przeznaczone do analizy. Wymaganą objętość moczu do analizy – co najmniej 5 łyżek.

Dodatkowo do analizy moczu często przypisywane są dodatkowe badania, które pozwalają na określenie diagnozy. Na przykład, badania na pęcherz, co pozwala na określenie stopnia stanu zapalnego, obecność patologicznych zmian ściany pęcherza, kamieni i piasku. W prawie wszystkich przypadkach, USG pęcherza moczowego i nerek.

Przyczyny zapalenia pęcherza

Tak, to jest zapalenie pęcherza moczowego, w jaki sposób objawia się i zostaje zdiagnozowana, rozumiemy. Nauczmy się o przyczyny zapalenia pęcherza, które wywołują rozwój choroby. Istnieje kilka powodów, dla powodzenia leczenia bardzo ważne jest, aby dokładnie określić, jaki rodzaj czynnika służył jako czynnik strącania.

 • Patogennej mikroflory

Najczęściej główną przyczyną zapalenia pęcherza są bakterie przeniknął do pęcherza wzdłuż cewki moczowej. Około połowa wszystkich przypadków tego samego patogenu jest najbardziej banalne E. Coli, która mieszka w odbytnicy absolutnie nikogo.

Jednakże, w niekorzystnych warunkach – na przykład za pomocą osłabionej odporności – to większość pałeczek przedostawać się do pęcherza moczowego może prowadzić do zapalenia pęcherza moczowego. Niestety, z tego bardzo często cierpi jest żeńska połowa populacji. Jednakże, oprócz E. Coli, istnieje wiele bakterii, które wywołują rozwój zapalenia pęcherza moczowego. Dlatego, mocz bakteryjne również trzeba to wszystko utrzymać.

Proszę pamiętać – najczęściej ten rodzaj zapalenia pęcherza występuje u dziewcząt i kobiet. To wyjaśnia zjawisko kobiet cechy anatomiczne struktury układu moczowo-płciowego – sama cewka moczowa jest znacznie krótszy niż w przypadku mężczyzn. Tak, i znajduje się w bliskiej odległości od odbytu. Oznacza to, że patogenne mikroflora jest o wiele łatwiej dostać się do wnętrza pęcherza moczowego.

 • Zapalenia procesie cewki

Drugą najczęstszą przyczyną zapalenia pęcherza jest zapalenie cewki moczowej. Najczęściej w tym stanie, zaraz po stosunku, co prowadzi do tarcia otworu zewnętrznej cewki moczowej. Zwykle objawy zapalenia pęcherza moczowego w takich przypadkach pojawia się około 12 godzin po stosunku płciowym.

Jednak stymulacja otwór cewki moczowej może być wywołane nie tylko współżycia seksualnego. Istnieje pewna liczba ludzi, którzy mają podobną reakcję może wywołać wszystko – żel do higieny intymnej, mydło, nawet kolorowego papieru toaletowego. Należy zwrócić szczególną uwagę na reakcję organizmu – na pewno będziesz w stanie szybko zidentyfikować sprawcę podrażnienia.

 • Anatomiczny patologia

W niektórych przypadkach może to być spowodowane przez zapalenie pęcherza anatomicznej patologii układu moczowo-płciowych – w przypadku moczu z pęcherza moczowego z powrotem przepływa do moczowodu. Patologia ta bardzo szybko wykryte podczas najzwyklejszym USG nerek i pęcherza moczowego. Takie osoby powinny być pod stałą ścisłą kontrolą urologa.

 • Zastój moczu

W niektórych przypadkach przyczyną zapalenia pęcherza staje się banalne zastój moczu – a raczej jego słaba drenaż. Zjawisko to obserwuje się najczęściej u ludzi starszych, jak również pacjentów obłożnie chorych, które nie poruszają się niezależnie od siebie. Ponadto, może to nastąpić w tych przypadkach, w których komora jest nowotwór pęcherza moczowego. I stale powściągliwy oddawanie moczu może prowadzić do tych samych katastrofalne konsekwencje.

Oczywiście, nie jest to wszystkie przyczyny zapalenia pęcherza moczowego, lecz większość z nich. W każdym przypadku, prowokacja będzie mógł ujawnić lekarza prowadzącego, zapoznali się z wynikami badań i przejawach zewnętrznych tylko.

Zapobieganie zapalenie pęcherza

W takim przypadku, jeśli należą do grupy ryzyka, trzeba zadbać o ścisłe przestrzeganie środków zapobiegawczych. Pomoże razy, aby zmniejszyć ryzyko rozwoju choroby. Powiemy wam tylko o ogólnych zasad i bardziej szczegółowych informacji dostosowanych dokładnie funkcje organizmu, dasz lekarzowi.

 • Terminowe opróżnianie pęcherza

Spróbuj opróżnić pęcherza tak często, jak jest to wymagane przez organizm. W tym przypadku, jeśli chodzi o pacjentów obłożnie, rodziny powinny nauczyć się korzystać z cewników moczowych. Pamiętaj, że możemy powiedzieć, że to było opóźnione opróżnianie pęcherza może powodować rozwój zapalenia pęcherza.

 • Spożycie płynów

Dla normalnego funkcjonowania pęcherza dorosłego musi pić co najmniej pół litra dziennie. A kwota ta jest określona bez zupy, owoce i warzywa. Pij najkorzystniej czystą wodę bez gazu, kompot z suszonych owoców i napojów owocowych.

 • Przestrzeganie zasad higieny

Pamiętaj, aby ściśle przestrzegać zasad higieny osobistej. Wziąć prysznic przynajmniej raz dziennie, a pożądane jest, aby umyć po każdej wizycie w toalecie. Nie zapomnij zmienić bieliznę w odpowiednim czasie. Oraz w czasie, gdy obróbka jest wykonywana, pranie musi być wymieniane częściej, – około 10 razy w ciągu dnia.

 • Nie zapomnij o akcie seksualnym

Natychmiast po podmoyte nie jest łatwe, ale na pewno opróżnić pęcherz. Zapewnia to, że wszystkie bakterie, które mogą nie dostał się do wnęki na cewki, przemywa się. Wszystkie te środki przyczyniają się do zapobiegania przedostawaniu się bakterii do cewki moczowej, a zatem do poduszki.

 • Odpowiedni dobór ubrania

Spróbuj całkowicie porzucić wszelkie syntetyczną bieliznę. To nie jest oddychający i zapewnia bardzo korzystne dla reprodukcji zjadliwej środowisku mikroflory. Uwierzcie mi – bielizna bawełniana wygląda nie gorzej, a więc jest to na pewno zdrowsze. A w lecie, jest porzucić wąskie spodnie – z tych samych powodów, aby uniknąć niekorzystnego środowiska. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do kobiet.

Leczenie zapalenia pęcherza

Self-leczenie zapalenia pęcherza moczowego u kobiet może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji. Dlatego jak najszybciej skorzystać z pomocy lekarskiej – lekarz Ci wyznaczyć dokładnie leczenia, która byłaby naprawdę skuteczne. Ale przed przybyciem lekarza może spróbować złagodzić stan chorego. Aby to zrobić, wykonaj kilka prostych zasad, aby uniknąć różnych powikłań:

 • Pij dużo płynów

Po pierwsze objawy zapalenia pęcherza moczowego u kobiet, powinna rozpocząć się pić w miarę możliwości – najlepiej w czystej wodzie pitnej. Albo żurawinowy lub sok żurawinowy. Duża ilość cieczy umożliwia przepłukiwanie infekcji pęcherza. A leczenie jest o wiele bardziej skuteczne.

 • Diety lecznicze

W okresie leczenia jest całkowicie wykluczyć z diety chorego wszelkie pokarmy zawierające wapń – mleko, produkty mleczne, sery i twarogi. Wapnia, pogarszają choroby, komplikując leczenia i zwiększa ryzyko różnych komplikacji.

 • Grzanie

Jeśli zapalenie pęcherza moczowego u kobiet towarzyszy ból, można spróbować złagodzić stan chorego najczęściej ocieplenia. Attach to miejsce, które boli najbardziej – w tylnej lub dolnej części brzucha – plastikowej butelki wypełnionej ciepłą wodą. Czas nagrzewania może być tak długo, jak to konieczne – to bez szkody dla zdrowia. Jednak ogrzewanie nie może zastąpić leczenia – to tylko środek tymczasowy.

 • Roztwór sody

W celu usunięcia silne pieczenie podczas oddawania moczu u kobiet, lekarze zalecają w pierwszych godzinach po wystąpieniu choroby co godzinę pić pół szklanki ciepłej wody, która rozpuszcza pół łyżeczki sody oczyszczonej. Efekt ten jest osiągnięty przez zmniejszenie kwasowości moczu. Należy jednak pamiętać, że leczenie to może mieć negatywny wpływ na stan żołądka.

Powikłania Pogotowie zapalenie pęcherza

Zapalenie pęcherza u kobiet jest bardzo niebezpieczne ryzyko najpoważniejszych powikłań. W związku z tym, należy natychmiast wezwać pogotowie ratunkowe w przypadku, jeśli masz żadnych objawów, takich jak:

 • Silne bóle głowy i zawroty głowy
 • Temperatury powyżej 40 stopni
 • Pojawienie się krwi w moczu lub narządów płciowych
 • Objawy zapalenia pęcherza moczowego u kobiet w ciąży pojawiła

Nie jest to konieczne w celu leczenia zapalenia pęcherza moczowego lekko jak banalne przeziębienia. Konsekwencje dla organizmu może być bardzo negatywne. Dlatego terminowe leczenie początek!

load...