Zapalenie pęcherza moczowego. Jak sobie z tym poradzić?

Zawartość:

Obecnie, z tego nieprzyjemnego choroby jak zapalenie cierpi znaczną część populacji. Ponadto, choroba ta dotyka kobiety coraz częściej niż mężczyźni. Wynika to z kilku czynników, takich jak cechy anatomiczne: kobiety krótka i szeroka cewki moczowej przylega do odbytu. W szczególności zwiększa się ryzyko wystąpienia tej choroby w okresach wysokiej aktywności seksualnej, ciąży i w okresie przekwitania. Aby dowiedzieć się, w jaki sposób manifestują zapalenie pęcherza moczowego, jakie są jego przyczyny i jak pokonać tę chorobę, jak zapalenie pęcherza, zawsze, postaramy się wam w tym artykule.

load...

Objawy i przyczyny zapalenia pęcherza

Głównym objawem świadczy o kłopotach, to częste oddawanie moczu, ból podczas procesu cięcia, dyskomfort podczas stosunku. W ciężkich przypadkach choroba pojawia się w moczu, takiego zrzutu, jak ropa i krew. Gdy objawy te powinny natychmiast zgłosić się do lekarza.

Dlaczego istnieje takie choroby jak zapalenie pęcherza? Jej przyczyn jest wiele. W zasadzie, choroba jest spowodowana przez uderzenie w moczu systemu określonego: zakażenie bakteryjne, grzybiczne, wirusowe, pasożytnicze. Dodatkowo, czynniki wywołujące choroby, mogą być:

  • Alergie
  • Kamienie nerkowe lub pęcherza moczowego
  • Choroby autoimmunologiczne
  • Szkoda
  • Rak pęcherza
  • Otrzymujących leki przeciwnowotworowe
  • Radioterapia

Zapalenie pęcherza może być zarówno ostre jak i przewlekłe. Ostre zapalenie pęcherza rozwija się bardzo szybko. Pacjenci zaniepokojony częste oddawanie moczu, przy spalaniu i ostrym bólem. Z reguły temperaturę podnosi się, że ból w dolnej części pleców i powyżej spojenia w moczu, mogą pojawić się ślady krwi.

Czasami po ostrego zapalenia pęcherza moczowego jest tzw charakterze powtarzającym pęcherza. Może przejawiać się w ciągu kilku tygodni po leczeniu ostrego zapalenia pęcherza moczowego, a kilka miesięcy później. Objawy są takie same: mocz z krwią, ból, dyskomfort podczas stosunku płciowego.

load...

Przewlekła postać choroby jest wyrażona w manifestacji wszystkich powyższych objawów przez długi czas. Bardzo często, przewlekłe zapalenie pęcherza zdiagnozowano zapalenie tkanki pęcherza.

Należy zauważyć, że istnieją wystarczające zapalenie pęcherza choroba podstępna, które jest trudne do całkowitego wyleczenia, pomimo faktu, że współczesna medycyna ma szeroki wachlarz produktów medycznych. Aby osiągnąć dobre rezultaty, musimy wysokiej jakości diagnostyki i odpowiedniego leczenia zapalenia pęcherza moczowego, co tylko można przypisać do wykwalifikowanego lekarza.


Diagnostyka i leczenie zapalenia pęcherza

Rozpoznanie zapalenia pęcherza moczowego we właściwym czasie – ważnym elementem skutecznego leczenia tej choroby. Analizy pęcherza odgrywają decydującą rolę w kształtowaniu właściwej diagnozy. Najpierw musimy zrobić analizę moczu, w których kwasowość zostanie ustalona, ​​obecność śluzu, bakterii, soli, erytrocytów i leukocytów. Jeśli istnieje podejrzenie obecności bakteryjnego zapalenia pęcherza, zobowiązany jest na uprawę roślin. Jakościowa diagnoza jest niemożliwe bez USG pęcherza moczowego i nerek.

Jakie działania powinny być podejmowane z tą diagnozą? Oczywiście, konieczne farmakoterapia, którego stawka wyznaczona przez lekarza. Należy pamiętać, że samo jest nie do przyjęcia – a traktuje lekarza! Gdy zły dobór antybiotyków ostre zapalenie pęcherza może stać się przewlekły. Tylko wykwalifikowany lekarz na podstawie istniejących badań i analizy danych można wybrać leki, które muszą być podjęte jak najszybciej, dla pacjenta, aby pozbyć się tego nieprzyjemnego choroby.

Właściwy lekarz zazwyczaj leczy za pomocą kompleksowej terapii. Oprócz dobrze wybranych leków zniszczenia patogenów, pozwala na szybkie i efektywne, a tym samym uwolnienie pacjenta, choroby i są używane inne sposoby. Lekarz, w szczególności, może mieć zastosowanie lasera podczerwieni, ultradźwiękowe płukanie pęcherza moczowego i innych zaawansowanych terapii.

Zapalenie pęcherza lecznicze środki folk

Medycyny tradycyjnej zyskał także wiele metod leczenia zapalenia pęcherza moczowego. Jak już wspomniano, gdy pierwsze objawy choroby (ból przy oddawaniu moczu i podczas stosunku, krew w moczu), należy skonsultować się z lekarzem i zrobić test na ścisłe przestrzeganie wszystkich terminów. Tradycyjne traktuje medycyny, takich jak zioła, miód, nagrzewa się, ale mogą one być stosowane jako uzupełnienie do leczenia.

Zawody polecam biorąc herbatki ziołowe, nalewki i Napary, że bardzo wskazane dla tej choroby. Drink z zapaleniem pęcherza potrzebują dużo. Szczególnie przydatna do podjęcia zioła takie jak pokrzywa, mącznicy lekarskiej, babki, dziurawiec, skrzyp, a owoce i korzenie dzikiej róży, rumianek kwiaty, chabry. Rosół z dowolnego zioła można pić z miodu, który ma dobre właściwości antybakteryjne.

Doskonała ziołowy na zapalenie pęcherza – dobry przyjaciel wszystkich żurawiny. To nie jest do niczego zwane naturalnym antybiotykiem, który leczy wiele chorób. Dla dobrego zdrowia należy pić pyszne napoje owocowe tak często, jak to możliwe. Oczywiście nie chodzi tu o przechowalni produktów, a na Morse’a domowej kuchni. Nawiasem mówiąc, w celu zmiękczenia kwaśny smak soku żurawinowego może być miód.

To nie jest konieczne w tym zapominać, że trawa musi być również brane mądrze, powie to każdy lekarz. Z reguły lekarze są lojalni wobec stosowania ziół leczniczych. W takim przypadku lekarz może zawsze daje dobre rady na ziołowych leczenia oparte na lekach. Istotne jest to, że te substancje (zioła i leki) nie wchodzą w konflikt ze sobą.

Zapalenie pęcherza moczowego u kobiet w ciąży i matek karmiących

Zapalenie pęcherza w czasie ciąży – zjawisko dość powszechne. W trakcie ciąży, ryzyko choroby wzrasta wraz ze wzrostem macicy, ponieważ przepływ moczu z pęcherza trudne. W rezultacie, podrażnionej błony śluzowej, w przypadku przystąpienia infekcji zapalenia pęcherza prawie nieuniknione.

Nie ma innego zagrożenia, bardziej poważne zapalenie pęcherza moczowego. Fakt, że pełny pęcherz może spowodować odwrotny proces – mocz z pęcherza do nerek Go, która jest obarczona rozwoju takich niebezpiecznych chorób jak odmiedniczkowe zapalenie nerek.

Ważne jest, aby nie pomijać żadnej bakteryjne zapalenie pęcherza moczowego podczas ciąży i traktować go w odpowiednim czasie. Objawy takie jak częste oddawanie moczu, wciąż o tym, co nie mówi, ponieważ jest to normalny stan kobiety w ciąży. Jednakże, jeśli jest ona połączona przez uczucie niecałkowitego opróżnienia, fałszywej parcia na mocz, ból podczas stosunku, krew w moczu, najprawdopodobniej masz zapalenie pęcherza moczowego. W każdym razie, trzeba mieć dobrą diagnozę, obowiązkowe badanie moczu i dobrego lekarza, który przepisze nowoczesnego leczenia wysokiej jakości.

Leczenie kobiet w ciąży (zwłaszcza w początkowej fazie) oraz matek w okresie laktacji, gdy karmienie piersią, ma swoje własne cechy. Jest bardzo ważne, aby pomóc pacjentowi, a nie zaszkodzić dziecka. Jakie są środki do podjęcia, w jakiej kolejności i ilości – rozwiązuje tylko wykwalifikowanym urologa, który jest w bliskim kontakcie z ginekologiem.

W ciąży i okresie karmienia piersią należy zachować ostrożność i środków medycyny tradycyjnej. Wiele ziół nie może być podjęta w okresie ciąży (zwłaszcza w początkowej fazie) oraz w okresie karmienia piersią, jeśli dziecko jest karmione piersią. Nie zaleca się do ogrzewania, kąpiele w ziołach, nie mogą być wykorzystywane jako miodu i innych produktów pszczelich.

W rzeczywistości, wszystkie, które są przeciwwskazane ciąży, nie jest konieczne, aby przyjąć i matki, które dziecko jest karmione piersią.


Zapalenie pęcherza moczowego u dzieci

Bakteryjne zapalenie pęcherza moczowego u dzieci występuje również dość często. Powód – infekcja pęcherza moczowego u dzieci. Głównymi patogenami są E. Coli, Staphylococcus, Streptococcus, Chlamydia i innych patogenów wywołujących zakażenia bakteryjnego.

W przypadku małych dzieci, zapalenie pęcherza tworzy się jako odrębny choroby i równolegle do chorób, takich jak odmiedniczkowe zapalenie cewki moczowej i zapalenie. Wiele dziewcząt i chłopców, istnieje wyraźna skłonność do występowania zapalenia pęcherza. Przede wszystkim zagrożone dzieci z obniżonej odporności, po przewlekłych chorób narządów wewnętrznych cierpiących na niedobór witamin z wrodzonymi wadami układu moczowo-płciowego. To wywołuje choroby i przyjmowania niektórych leków.

Tak jak u dorosłych, chłopcy i dziewczęta są ostre i przewlekłe zapalenie pęcherza moczowego. Ta ostatnia jest bezpośrednim skutkiem ostrego zapalenia pęcherza undertreated i może trwać przez dłuższy czas, ponieważ słabo leczenia. Dlatego rodzice powinni uważnie monitorować stan zdrowia dziecka i być czujnym w czasie orient i zapobiec choroba rozwija się przewlekłe. Chłopcy zapalenie pęcherza moczowego występuje rzadziej niż u dziewczynek.

Jeśli dziecko jest oznaczony ból w dolnej części brzucha, gorączka, a mocz staje się mętny, zmieniając kolor i zapach moczu, wydaje się krew – nadszedł czas, aby strzec i zasięgnąć porady lekarza. Co do ostrego zapalenia pęcherza moczowego, który przy odpowiednim leczeniu może być przezwyciężona w ciągu 7-10 dni.

Leczenie zapalenia pęcherza moczowego u dzieci

Dzieci leczone zapalenie pęcherza moczowego niektóre leki, które są przepisane przez lekarza. Muszą być podejmowane w ścisłej zgodności z zaleceniami lekarza. Ważna rola diety, zdrowie. Tradycyjna medycyna również nie pozostaje na uboczu. Ponieważ zapalenie pęcherza trzeba pić dużo, to pokazuje herbatki ziołowe. Jest przydatna do picia herbata rumianek, Motherwort, waleriana, seria (można z miodem, jeśli dziecko nie ma przeciwwskazań). Oczywiście, program leczenia ziołowe (jak długo powinno trwać leczenie, co do picia i ile, etc.) powinny monitorować lekarzem dziecka.

Szczególną uwagę podczas choroby należy do diety. Nie smażone, tłuste potrawy (choć nie powinny znajdować się w diecie dzieci, z definicji). Produkty kwasu mlekowego, mięso, warzywa, diety parze warzyw – produkty te są najbardziej odpowiednie. Można pić herbatki ziołowe odpowiednie, zaleca się pić soki owocowe i napoje owocowe, przyprawione odrobiną miodu, jest przydatna do picia niegazowanej wody mineralnej.

Ogólne wnioski i porady

Główny wniosek, jaki można wyciągnąć z wszystkich wyżej wymienionych – nie ma samoleczenia! Chorobę leczy się z lekarzem. Lekarz przepisze leki, które muszą być podejmowane w ścisłej zgodności z jej postanowieniami. Tylko On może powiedzieć, jakie zioła mogą być podjęte, aby nie popaść w konflikt z leków.

Ze szczególną ostrożnością należy podchodzić do leczenia zapalenia pęcherza u kobiet w ciąży i matek karmiących piersią, jak również u dzieci. Kto traktuje kobietę w ciąży? Specjaliści, urolog, ale zawsze w kontakcie z ginekologiem, który ogląda ją w klinice położniczej.

Jeśli chodzi o dzieci cierpiących na zapalenie pęcherza. Traktują pediatryczne urologa, który ma za zadanie bardzo trudne zadanie: do wyznaczenia odpowiedniej stopy leków przeciwbakteryjnych, które muszą być całkowicie pozbyć dziecka przed zakażeniem oraz zapobiec powstaniu nawracające zapalenie pęcherza moczowego lub przejściu ostrej fazy w przewlekłej chorobie.

Bądź uprzejmy dla ich zdrowia, a nie samoleczenia!

load...