Zapalenie oskrzeli u dzieci

Najczęstszą chorobą u małych dzieci jest zapalenie oskrzeli. To jest ostre zapalenie błony śluzowej oskrzeli wywołane przez czynnik zakaźny. Zapalenie to powoduje obrzęk śluzówki, co prowadzi do węższej średnicy strumienia światła oraz zakłócenia ich drożności. Stan zapalny w oskrzelach zakłóca normalne funkcjonowanie gruczołów oskrzeli i zaczną produkować lepką wydzielinę, że złe kaszel. Flegma gromadzi się w drogach oddechowych u dzieci, sprawia trudności w oddychaniu i powoduje bolesne suchy kaszel.

load...

Objawy zapalenia oskrzeli

Zatem, zapalenie oskrzeli u dzieci ma następujące objawy: świszczący oddech, nadmierne wytwarzanie plwociny lub brak. Stan zdrowia dziecka jest coraz gorzej, ma osłabienie i senność, a temperatura ciała wzrasta. Często na początku oskrzeli u dzieci katar.

Ostre zapalenie oskrzeli to kaszel w ciągu kilku pierwszych dni choroby. Zapalenie oskrzeli u dzieci poniżej jednego roku często występuje dość trudno – mają duszność i często natrętnego drażniącym kaszlu typu oddychania jest zakłócony. Takie zapalenie oskrzeli jest nazywany „obturacyjne zapalenie oskrzeli.”

Wewnętrzne ściany oskrzeli z zapaleniem oskrzeli są gorące i pokryte błotnistym tajemnicy, obrzęk i mają jasny kolor czerwony. Przyczyny oskrzeli są infekcje wirusowe, bakterie, grzyby, toksyny. Najczęstszym oskrzeli wirusowych. Najpoważniejsza oskrzeli bakteryjne i grzybicze są. Nie zostało rozłożone wśród dzieci alergiczne zapalenie oskrzeli, – badanie śluzówki reakcji na narażenie na kurz, pyłki i inne alergeny.

Najbardziej korzystne dla wystąpienia tej choroby u dzieci są takie czynniki jak wilgoć, zimno, duży tłum ludzi, bierne palenie, infekcje nosa i gardła. Szczególnie silne działanie na delikatnych śluzówki dziecka przez długi wdychanie dymu tytoniowego.

load...

Ostre zapalenie oskrzeli u dzieci poniżej 1 roku może nastąpić w stosunkowo wysokiej temperaturze, ale częściej jest tylko nieznacznie wyższa niż w normalnej temperaturze. Wymowa zatrucie jest prawie nie obserwuje. Skomplikowany przebieg choroby występują u dzieci z obniżoną odpornością i dzieci z niepełnosprawnością rozwoju dróg oddechowych. Takie choroby często wywołuje przewlekłe zapalenie oskrzeli, że osoba będzie cierpieć przez resztę swojego życia.

Najbardziej niebezpieczna forma zapalenia oskrzeli – zapalenie oskrzelików. Jest to bardzo poważna choroba, która powoduje nagłą niewydolność oddechowa i brak tlenu, które wymagają natychmiastowej hospitalizacji dziecka. Objawy zapalenia oskrzelików są ciężkie duszność, obrzęk piersi, niebieskie palce i niebieskie koła okrągłe usta. Na najmniejsze przejawy objawów dziecko powinno natychmiast zadzwonić „pogotowie”.

U małych dzieci, zapalenie oskrzeli jest czasami ciężko pracuje i trudne do wyleczenia. Generalnie, przy odpowiednim leczeniu, dziecka uszkodzony kadłub oskrzeli jest przywracany na tyle szybko, kaszel znika, a za około dwa tygodnie, dziecko odzyskuje całkowicie. Oczywiście, to leczenie powinno wyznaczyć pediatry, dziecko ogląda. On będzie w stanie prawidłowo określić stan dziecka, należy wybrać odpowiednie preparaty do leczenia i rodzaju badań, które muszą być podjęte i, jeśli to konieczne, przepisują antybiotyki. Jednak niektóre środki stosowane w leczeniu zapalenia oskrzeli mogą być prowadzone niezależnie.

Zapalenie oskrzeli u dzieci. Leczenie

Te główne metody leczenia zapalenia oskrzeli zniszczenia spowodowane infekcjami eliminacja dróg obrzęku, zmniejszenie lepkości plwociny i jego usuwanie ze strony układu oddechowego i zmniejszenie kaszlu.

Wielu młodych rodziców podejrzewa zapalenie oskrzeli u dzieci, jak ją leczyć, mają mgliste pojęcie. Przede wszystkim, dziecko powinno być chronione przed wilgocią i hipotermii i dać mu świeżego powietrza. Jeśli dziecko ma osłabienie i senność i gorączka, należy położyć się do łóżka. Wiele z nich nie powinien rozmawiać z dzieckiem w przypadku chrypka i kaszel – nadmierne Dyskusja spowoduje nową kaszel i chrypka wzrost.

Jeśli chodzi o jedzenie, to w pierwszych dniach choroby powinny koncentrować się na apetyt dziecka i upewnij się, że to owoce, warzywa i soki. Szczególnie ważne w tym okresie jest nadmierne picie. Zmniejsza gęstość śluz, który następnie przemieszcza się również i zwiększa skuteczność wykrztuśne. Chore dziecko może mieć słabe herbaty, soku, rosołu, wody mineralnej. Brak leków bez recepty nie mogą być stosowane – mogą one powodować skutki uboczne, które prowadzą do powikłań choroby.

Bardzo przydatne dla choroby dziecka zapalenie oskrzeli gorącą kąpiel stóp przed pójściem do łóżka i wspólne ciepłą kąpiel w którym można dodać zioła, które mają działanie przeciwzapalne. Kąpiele te przeprowadza się bez obecności ciepła i alergie na trawy.

Zapalenie oskrzeli dziecko może umieścić musztardę, które są nałożone na obu stronach klatki piersiowej lub na klatce piersiowej i plecach. Są one przechowywane od trzech do dziesięciu minut. Skuteczna na zapalenie oskrzeli i banków medycznych, zwiększa ukrwienie i dobrze przyswajalną stan zapalny. Banki umieścić na klatce piersiowej i plecach, z pominięciem obszaru serca, piętnaście do dwudziestu minut.

Wdychanie terapeutyczne stosowane przez lekarza. Dla nich, co do zasady, stosować specjalny inhalator urządzenia. W domu, najbardziej wygodny i skuteczny się wdychanie pary, przez inhalację i wdychanie soli fizjologicznej z dodatkiem wody niegazowanej. Są dobrze usuwa podrażnienia błony śluzowej oskrzeli. Wdychanie może odbywać się codziennie.

Zapalenie oskrzeli u dzieci. Leczenie środków ludowej

Zapalenie oskrzeli w zaradczych dzieci ludowych zbyt dobrze traktowani. Przetestowane i stosunkowo bezpieczny sposób na takie traktowanie – wywary i napary z ziół, które zmniejszają stan zapalny śluzówki przewodu i promuje dobre odkrztuszanie.

  1. Idealne w tym przypadku, korzeń prawoślazu, trawa Thermopsis, klatki piersiowej i żeber herbaty zbieranie ziół. Wszystko to można kupić w aptekach i przygotowania herbat i naparów zgodnie z instrukcją załączoną do opakowania. Opłaty zioła są stosowane jako środek wykrztuśny, przeciwskurczowe i przeciwkaszlowy. Odwar z korzenia prawoślazu dla ich działania jest podobny do działania tego leku mukaltin wykonane również z korzenia prawoślazu.
  2. Bardzo skuteczne w leczeniu kaszlu jest sok z czarnej rzodkwi, który stosuje się w suchej i mokrej kaszel. Rzodkiew pocięte na kostki, cukier posypane obficie i pozostawiono do strawienia w temperaturze pokojowej przez dwanaście godzin. Sok otrzymuje się po tym, wylewa się i daje dziecku łyżkę co dwie godziny.
  3. Dobre dla leczenia zapalenia oskrzeli sok banan i sok matki i macochy. Są one przygotowywane ze świeżych liści zebranych przed rozpoczęciem kwitnienia roślin. Sok z babki lancetowatej i matki sok i macocha rozwiedziony przegotowanej wody w stosunku 1: 1, w postaci świeżej, daje dziecku dwa lub trzy razy dziennie, jedną łyżkę stołową.
  4. Doskonała zwalnia kaszel specjalne herbatki mleka, wyprodukowany z mleka, cebuli, czosnku, figi lub jagód. Dziesięć czosnek cebulki litr mleka wlewa głowica doprowadza się do wrzenia i gotować na wolnym ogniu, aż do całkowitego zmiękczenia cebuli i czosnku. Mieszaninę następnie usunięto od źródła ciepła, odkształcenie, dodać do niego sok miętowy w stosunku 1: 1, aby dziecku każdej godzinie łyżkę. Dwa jagody figi wlać szklankę mleka i gotować przez kilka minut. Gdy rosół ostygnie, jest przekazywana dziecku po jedzeniu cztery razy dziennie przez ćwierć kubka.
  5. Innym dobrym ludowym to dobra pomoc w walce z ostrym zapaleniem oskrzeli – wspólny olej jadalny, który jest gotowany w kąpieli wodnej. Następnie olej jest impregnowany duży ręcznik i czekał aż ręcznik staje się ciepły, owinięty w swoim dzieckiem. Na szczycie ręczników nakładać grzywny szmatki oleju i zawinięte dziecko z ciepłym kocem.
  6. Jest stosowany w leczeniu zapalenia oskrzeli i masło. Jedną łyżeczkę miodu i łyżki oleju roślinnego wlano do miski szkliwa, umieścić ją w niskiej temperaturze i mieszać do kompozycji, aż stanie się gładki. Następnie mieszaninę chłodzi, smaruje na noc, a nie tarcie, ciało dziecka, które po smarowanie może być owinięty gazą. Pakiety te mogą być wykonywane codziennie, aż będzie jasne odzysku.
  7. Doskonały środek ludowej na zapalenie oskrzeli – wnętrze tłuszcz wieprzowy. Stopiony tłuszcz sączy się i miesza się z masłem i niesoloną cukru w ​​proporcji 1: 1. Mieszaninę gotuje się w ciągu pięciu minut, po czym dodaje się do proszku kakaowego na trzy łyżki mieszaniny proszkowej pół litra. Ta kompozycja gotować przez kolejne siedem minut. Otrzymany w ten sposób leki dziecko powinno przyjąć jedną łyżkę rano na pusty żołądek, popijając mlekiem.
  8. Inny, sprawdzone, recepta folk – leczenie zapalenia oskrzeli gotowane ziemniaki. Jest gotowane brązowy, a zmiękczone i formowane z otrzymanej masy dwóch ciasta. Ciepły (ale nie upalne!) Tortille zawinięte w ręcznik i umieścić dziecko w klatce piersiowej i między łopatkami. Wtedy dziecko jest dobrze opakowane i pozostawić w takiej formie jak długo ciastka ostygną. Po tym, że skóra pacjenta wytrzeć do sucha i umieścić na jego ubraniu domu. Procedurę tę prowadzi się korzystnie przed snem.
  9. Obturacyjne zapalenie oskrzeli jest dobrze traktowany sok z żurawiny. Żurawiny wylewania przegotowanej wody i dodanie cukru do smaku. Infusion dać dziecku dwa lub trzy razy dziennie, aż do całkowitego uzdrowienia.
  10. Bardzo prosty przepis ludowa jest dość skuteczny w leczeniu zapalenia oskrzeli, – cebula miodu. Filiżanki cukru rozcieńczono w jednym litrze wody i dodać do syropu do dwóch średnich cebuli, a nie ich cięcia. Wszystko to kładzie się na wolnym ogniu i gotować, aż nie będzie połowa pierwotnej objętości. Następnie bulwy usuwa się z brzeczki, co daje dziecku na dwa dni. Zwykle po tym okresie jest znaczna poprawa stanu dziecka.

Jednym z najbardziej negatywnych skutków zapalenia oskrzeli, – astmę u dzieci. Leczyć dziecko w tym przypadku jest dość trudne, antybiotyki są zwykle usuwane tylko na czas trwania świszczący oddech i astmy ataków, które często pojawiają się nagle, są bardzo niebezpieczne. Jednym ze sposobów radzenia sobie z takimi powikłaniami zapalenia oskrzeli jest wykorzystanie słomy żytniej:

Dwieście gramów słomy zaparivayut w dwóch litrach wody dodano do otrzymanej infuzji łyżeczki waleriany i dwie łyżki stołowe alkoholu. Otrzymaną mieszaninę stosuje się do inhalacji, daje dziecku wdychać jego oparów kilka minut. Po wdychaniu słomy mogą być stosowane do piersi dzieciaka i przytrzymać przez około czterdzieści minut.

Leczenie środków ludowej może być przeprowadzone równolegle z leczeniem określony przez lekarza. Jednak, aby leczyć ludzi środki powinny być nadal ostrożne: niektóre z nich mogą powodować reakcje alergiczne u dzieci. Na ogół są one bardzo silne i są prawdziwym panaceum na leczeniu zapalenia oskrzeli.

load...