Zapalenie oskrzeli u dorosłych: objawy i leczenie

Zawartość:

Zapalenie oskrzeli – klęska błony śluzowej oskrzeli, które powstały w wyniku procesu zapalnego. Istnieją różne przyczyny choroby. SARS – jeden z wielu powodów. W zależności od charakteru choroby jest zapalenie oskrzeli, ostre i przewlekłe zapalenie. Ze względu na wygląd może być zakaźny, astmę i szkodliwe (alergiczne zapalenie oskrzeli lub palaczy). Dyskusja o prostym, zwykłym zapaleniem oskrzeli.
Powrót do spisu treści

load...

Objawy zapalenia oskrzeli u dorosłych

Wszelkie oskrzeli u dorosłych towarzyszą pewne znaki, które rozpoznają i bolezn.Kashel jest głównym objawem bronhita.Nachinaetsya go jako suchy uporczywy kaszel, podrażnienia błon śluzowych, czasem z bólem w klatce piersiowej. Po pewnym czasie (zwykle 2-3 dni) pojawia się plwociny, która pierwsza przezroczysta, a następnie zmienia kolor na żółty-zielone, ropne. W tym czasie ból zniknie podczas kaszlu, a kaszel staje napadowe. Wysokość podwyżek śluzu, jego kolor zmienia.

Zazwyczaj ostre zapalenie oskrzeli towarzyszy osłabienie, letarg, temperatura ciała wzrasta do 37-39 stopni. Kiedy oskrzeli dotyczy małoletniego, chory cierpi na duszność, zwłaszcza podczas wysiłku fizycznego, na przykład podczas gięcia lub wchodzenie po schodach.

Ostre zapalenie oskrzeli bez powikłań trwa około dziesięciu dni. Przez zmniejszenie ilości plwociny jak odzyskiwanie pacjent kaszle mniej, temperatura ciała zostaje w normie. Zobaczmy, jak leczyć zapalenie oskrzeli u dorosłych.


Powrót do spisu treści

Leczenie zapalenia oskrzeli w oficjalnej medycynie

Chociaż ostre zapalenie oskrzeli ludzie chorują częściej, jeden przepis w ogóle, dopóki nie wynaleziono. Na przykład, antybiotyki na choroby oskrzeli ściśle wyznaczony indywidualnie. Dorosły człowiek, uczucie choroby, natychmiast zaczyna przyjmować antybiotyki. Ale niekontrolowane przyjmowanie leków, ludzkość ma niedźwiedzią przysługę dla siebie. Tworzy szczepów bakterii odpornych na antybiotyki, co sprawia, że trudne do wyleczenia.

load...

Ale zdarza się, że leczenie zapalenia oskrzeli u dorosłych może obyć się bez antybiotyków. Dotyczy to osób starszych i tych, którzy są chorzy na astmę oskrzelową. Również antybiotyki potrzebne do osób dorosłych cierpiących na zapalenie oskrzeli przez więcej niż cztery razy w roku. W zdrowia tej populacji może ulec pogorszeniu po ich śluzowej oskrzeli, bo zamieszkany przez bakterie, które w niesprzyjających warunkach stają mikroby – zarazki.

Do leczenia dorosłych pacjentów w wieku przypisane antybiotyków do około 7 dni, ale pożądane jest, aby pić, aż do ustąpienia objawów, a także kilka dni, aby pozbyć się infekcji. Przyjmujących leki powinny być na dobę, stężenie leku we krwi jest zawsze, które hamują wzrost bakterii.
Chodzi o to, co dokładnie jest antybiotyków u dorosłych w zwyczajnym oskrzeli? Z leków to lepiej nie żartować i powinny być pierwszym objawem zapalenia oskrzeli do odwiedzenia lekarza rodzinnego.


Powrót do spisu treści

Lek ziołowy i leczenie zapalenia oskrzeli

Kiedy dorośli oskrzeli mogą być traktowane z ziół zawierających olejki eteryczne – eukaliptusa i oregano, rozmarynu i mięty. Rosół z nich rozszerzenie oskrzeli i łatwość oddychania. Taki znany herb, jako matka-i-macocha, babki lancetowatej, rumianku, zawierają substancje śluzowe, które okrywają oskrzela i złagodzić ból podczas kaszlu. Obecność tych ziołowych witaminy C zmniejsza stan zapalny. Ogólne wzmocnienie efektu lukrecji i nagietek. Doskonałe wykrztuśne – korzeń prawoślazu, kopru i nasion lnu.

W leczeniu zapalenia oskrzeli muszą wiedzieć, co następuje.

Po pierwsze, biorąc herbatki ziołowe, trzeba wiedzieć, czy będą one spowodować alergię.

Po drugie, jest to niemożliwe do leczenia alkoholu nalewki – powodują rozszerzenie naczyń, który jest dlaczego błony śluzowej oskrzeli pęcznieje, a to nie sprzyja odzysku, ale tylko pogarsza sytuację. Robi wdychania ziół, weź tylko ziół zawierających olejki eteryczne.

Istnieje opinia, że ​​domniemane przypadki zapalenia oskrzeli mogą być traktowane rzodkwi z miodem. Jednakże, jest to gruba przesada. Przede wszystkim miodu może powodować alergie, jak wszystkie słodkie, sprzyja wzrostowi bakterii, jeżeli oskrzeli była wynikiem SARS, rzodkiewka może być szkodliwe. Wirusy, wpływające na małe naczynia, dzięki czemu są delikatne i rzodkiewka może wywołać krwawienie.

Najlepszym sposobem medycynie, które oferuje nasz lek – a opłaty pielęgniarskiej. Cztery rodzaje opłat piersiowej swobodnie sprzedawane w aptekach.

  1. Numer Collection 1 – ma zmielony korzeń prawoślazu, trawa matki i macochy i oregano, i jest środkiem przeciwzapalnym;
  2. Numer Collection 2 – obejmuje liści babki lancetowatej, kruszone korzeń lukrecji, macica i-macocha, obejmujące wpływ tej kolekcji;
  3. Numer Collection 3 – jest środek wykrztuśny i składa się z rozdrobnionych korzeni lukrecji, prawoślazu, pączków sosny, zawiera także liście szałwia;
  4. Numer Collection 4 – jest sproszkowana mieszanka rumianku, mięty, rozmarynu, nagietka, fiołków i oskrzela.

Przyjmowanie tych opłat powinna być następująca:

  1. Pierwsze dwa kolekcji – 1 łyżka. L. 200 gr. Wody i trzymać 15-17 minut w kąpieli wodnej. Następnie ostudzić, odcedzić wywar i spożywane 3 razy;
  2. Opłaty №3 i № 4, Działanie 2 łyżki. L. 200 gr. Wody. Zatoka zioło wrzątkiem, ćwierć stoisku godziny w łaźni wodnej, zaparzać 45 minut, odcedzić gorący napój i po posiłku.

Należy traktować z ziół potrzebne przez dłuższy czas, od około 20 dni.

Powrót do spisu treści

Tradycyjna medycyna przeciw zapaleniu oskrzeli

Istnieją różne herbatki z suszonych jagód i malin liści, bulionu bzu lipy. Zrób wszystko, czego potrzebujesz gorącego bulionu zamiast herbaty. Eksperci radzą, aby pić gorące mleko z miodem, pozostawiając mu małą szczyptę sody oczyszczonej.

Dobra mieszanka poprinimat cebuli i miodu. Przygotowanie tego leku jest bardzo prosty: połączyć 500g. Drobno pokrojone w kostkę cebula i miód (50g.r), wlać 1 litr wody i 0,4 kg cukru do wypełnienia, a następnie gotować mieszaninę przez 3 godziny. Spuścić i wziąć trzy razy dziennie na łyżkę. Przechowywać ten lek powinien być w chłodnym miejscu.
Generalnie, pożądane jest, aby w leczeniu zapalenia oskrzeli zioła. Ziołolecznictwo – jest ważnym elementem leczenia i nie odrzucić. Zioła w połączeniu ze środkami farmaceutycznymi, przyznane Ci lekarz zapewni Ci szybkiego powrotu do zdrowia.

Nie chorują, pozostać zdrowym!

load...