Zapalenie krtani u dzieci

Na pewno wszystko słyszał określenia „małe dzieci – mały bedki”. Jednak dopóki te dzieci dorastają, rodzice muszą przejść przez wiele – i po nieprzespanej nocy, a po wielu różnych chorób. Jest bardzo ważne, aby nie zgubić się jak najszybciej, aby zapewnić niezbędną pomoc dla dziecka. Dlatego matka stała, gdyby nie lekarz, a przynajmniej prawie pielęgniarką.

load...

Możemy Ci w tym pomóc. W szczególności, dziś skupimy się na tej choroby jak zapalenie krtani. Zapalenie krtani u dzieci, leczenie jest proste, dość powszechne – to jest prawie niemożliwe, aby znaleźć dziecko, które przynajmniej raz nie chorobę. Najczęściej choroba ta występuje w jesień – wiosna – na skrzyżowaniu zimnych porach roku. Dzieci narażone na choroby kilkakrotnie częściej niż dorośli.

I to absolutnie nie przypadek – z powodu wieku nosogardzieli dziecko nie może prawidłowo trzymać przepojone na wirusy. I te wirusy bardzo szybko spaść jeszcze niżej – prawo w gardle. Nawiasem mówiąc, dla dorosłego człowieka jest obarczona zapalenie krtani tylko dyskomfort, ale dla dziecka ze względu na fakt, że jego gardło jest zbyt wąski, jego zapalenie może prowadzić do poważnych problemów.

Co może być zapalenie krtani?

Do tej pory lekarze zidentyfikowali szereg odmian zapalenia krtani. To o nich i zostaną omówione poniżej:

  • Nieżytowe zapalenie krtani

Nieżytowe zapalenie krtani – jest to najprostszy ze wszystkich istniejących form choroby. Przejawia się on łagodny chrypka, ból gardła uczucie. W niektórych przypadkach może wystąpić kaszel, ale jako pojedynczy epizod.

load...
  • Przerostowe krtani

Pozornie wydaje się, dokładnie tak samo jak przeziębieniach – chrypka, czasami silniejsze, ból gardła, kaszel sporadyczny. Jednak jej nazwa, ta forma krtani dostał żadnej szansy. Istnieją różnice – w gardle dziecka są małe guzki. Wielkości są prawie takie same jak główki zapałki.

A jeśli takie dziecko krtani często powtarzane, to jest łatwe do chrypka może być obecny przez cały czas, nawet gdy dziecko jest całkowicie zdrowe. Ale w większości przypadków chrypka zanika w okresie dojrzewania. Lekarze uważają, że jest to spowodowane zmianami hormonalnymi ciało.

  • Zanikowe zapalenie krtani

Zanikowe zapalenie krtani – jest to poważniejsza postać choroby, która wymaga szczególnej uwagi. W tej postaci choroby jest znaczne zmniejszenie grubości błony śluzowej krtani chorego dziecka. Rzadkie z powodu chrypki prawie nie może mówić, dużo kaszlu. Na szczęście, ten typ zapalenia krtani u dzieci występuje tylko w jednym na dziesięć przypadków.

  • Profesjonalny krtani

Mówiąc o krtani, nie można nie wspomnieć o tej postaci choroby. W tym przypadku, guzki utworzone ze względu na fakt, że osoba, która z racji swej działalności zawodowej, za dużo mówi. Jednakże, zapalenie krtani u dzieci nie występuje, więc skupić się na niej nie będzie.

Należy także pamiętać, trzeba znać rodzicom, że zapalenie krtani może być ostre lub przewlekłe. Jak wspomniano powyżej, przyczyną zapalenia krtani są najczęściej różne wirusy, rzadziej – czynniki alergiczne. W niektórych przypadkach, zapalenie krtani może być niczym więcej niż objaw związany chorób, takich jak krztusiec, szkarlatynę, SARS i grypy.

Skąd wiesz, że dziecko zachorowało krtani?

Jak rodzice mogą zrozumieć, że ich dziecko – ma zapalenie krtani? Z pewną wiedzę, to nie jest tak trudne. Daj nam znać, jakie objawy zapalenie krtani:

  1. Katar. Bez względu na to, jak dziwne to może nie wydawać się bardzo pierwszy objaw zapalenia krtani jest pojawienie się dziecka zimno. I to może być ledwo zauważalne i mogą być bardzo silne – to wszystko zależy od indywidualnych cech dziecka.
  2. Chrypka. Około dwie – trzy godziny po rozpoczęciu przeziębienie u dziecka zaczyna się zmieniać ton głosu – jest chrypka, zwiększając stopniowo. Okruchy głos może być zmieniony nie do poznania.
  3. Duszność. Oddech dziecka w znacznym stopniu pogarsza. Dziecko staje się bardzo ciężko oddychać – zwłaszcza w nocy i rano. Ta trudność oddychanie jest tak oczywiste, że można go łatwo zauważyć nawet rodzice, którzy nie mają wykształcenia medycznego – trudne dziecko wdycha powietrze. I każdy oddech towarzyszy charakterystyczny dźwięk, przypominający nazwisko.
  4. Kaszel. W większości przypadków dziecko zapalenie krtani kaszel występuje. Kaszel bardzo rzadko silny, ale jest również bardzo specyficzny. Lekarze nazywają ten kaszel „szczeka”. Około jedna trzecia – czwarty dzień po wystąpieniu choroby u chorego dziecka zaczyna wydzielać plwociny.

Leczenie zapalenia krtani u dzieci

W takim przypadku, jeżeli rodzice dziecka rozpocząć leczenie w odpowiednim czasie, choroba będzie trwać tylko kilka dni. W zasadzie nic szczególnie skomplikowane leczenie zapalenia krtani nie wymaga – rodzice mogą z łatwością poradzić sobie z tym zadaniem na własną rękę, w domu. Jednakże, warto zadzwonić do lekarza dla dziecka – pediatra, który prawidłowo diagnozuje choroby i przepisać niezbędnego leczenia.

Jednym z głównych warunków dla szybkiego powrotu do zdrowia od krtani – cichy dziecko. Aby okruchy VoiceBox szybko wróci, powinien on być w stanie spoczynku. Jeśli dziecko jest na tyle stary i jest w stanie uświadomić sobie, że chcesz to zrobić i dlaczego są potrzebne – bez problemów. Cóż, w takim przypadku, jeśli miękisz jest zbyt mała, rodzice będą musieli pracować, aby spróbować, żeby się zamknął. Ale rodzice są rodzice, aby niemożliwe stało się możliwym.

Ponadto, ważne jest, aby upewnić się, że dziecko oddycha nos, a nie usta. I dlatego na pewno pogrzebać okruchy wypadają z zimna. Powietrza w pomieszczeniu powinna być dokładnie nawilża – inaczej chrypka może dalej zwiększać. Oczywiście, jeśli nie mają specjalny nawilżacz, można zrobić z improwizowanych środków – w dorzeczu wody i mokrych ręczników w pokoju dziecka.

Nie zapominaj, że chore dziecko powinno pić tyle, ile to możliwe. Idealny do picia alkalicznej dopasowanie ciepłego napoju. Może to być niegazowana woda mineralna, mleko kredą. Oczywiście, pod warunkiem, że żadne okruchy swoimi reakcjami alergicznymi do miodu. Można również przekazać okruchy wypić ciepłą herbatę, napoje owocowe i napoje owocowe. Dziecko powinno pić często, ale powoli, małymi łykami. W każdym razie nie jest to konieczne, aby ograniczyć dziecku do picia – powinien pić jak najwięcej płynów, jak chce.

Jest to niemożliwe, aby przeoczyć, a wdychanie – są one jednym z głównych punktów w leczeniu zapalenia krtani. W większości rodzin dzisiaj mają specjalne inhalatory dla takich przypadków. Jednakże, jeśli nie – to nie ma znaczenia. Można zrobić z improwizowanych środków, a dokładniej – na patelni.

Weź garnek emaliowany z szerokim dnie, posypać w nim trzy łyżki ziela eukaliptusa. Napełnić go jednym litrze wody, umieścić w ogniu i gotować przez około trzy minuty. W przypadku eukaliptusa nie mieć pod ręką trawy, można dodać kilka kropli olejku eukaliptusowego do wody.

Można również wymienić eukaliptus na trawie, rumianku, szałwi i dziurawca. Należy jednak pamiętać, że mogą one być stosowane tylko wtedy, gdy jesteś przekonany, że nie będą one powodować reakcje alergiczne. W przeciwnym razie efekt może być odwrotny. Przed wyłączeniem wody, dodać kilka łyżeczek miski sodę.

Zamknąć drzwi do kuchni i przytrzymaj okruchy blisko patelni. Dziecko – nie chcąc będzie wdychać oparów. W tej samej sprawie, jeżeli dziecko jest na tyle stary, można trzymać klasyczną procedurę inhalacji – poprosić dziecko, aby pochylić się nad garnek, oczywiście, wcześniej schłodzić go do wymaganej temperatury i przykryć głowę ręcznikiem.

I inhalacje mogą być i w nocy – po prostu umieścić obok pan śpi dziecko z gorącą wodą. Ale w żadnym wypadku nie należy zapominać o potrzebie o ścisłe przestrzeganie zasad bezpieczeństwa – dziecko w żadnym wypadku nie powinny dotrzeć do niej we śnie. W przeciwnym razie zwykłe zapalenie krtani może spowodować poważne oparzenia.

Dzięki temu nawet nasze babki stosowane w leczeniu tej choroby, przy użyciu zwykłego rosołu z ziemniaków. Wystarczy ugotować kilka surowych ziemniaków i niech dziecko oddychać na tym promie. Proszę zwrócić uwagę – podczas wdechu lekarze zalecają, aby oddychać przez usta. Wszystko inhalacja powinna być przeprowadzana co trzy godziny.

W pierwszych dwóch – trzech dni po rozpoczęciu choroby jest bardzo dobry efekt nie gorąca kąpiel stóp. Temperatura wody powinna wynosić około 42 – 45 stopni, a czas trwania – co najmniej dwadzieścia minut. Po kąpieli jest ponad, na okruchy, założyć ciepłe skarpetki i umieścić na łóżku. Dlatego ta procedura, lekarze zalecają, aby spędzić przed pójściem do łóżka.

Lekarze w wyznaczonym czasie krtani dziecka różne leki, który rozszerza naczynia krwionośne, łagodzi obrzęk gardła i zapalenie śluzowych. Ponadto zapewnia medyczną objawowe leczenie potrzebne do usunięcia katar i kaszel, a czasem ciepło. Po tym wszystkim, należy pamiętać, że zapalenie krtani u dzieci najczęściej rozwija się ze względu na różne wirusy? A to oznacza, że ​​muszą zniszczyć jak najwięcej szybciej.

A jeśli wzrost temperatury ciała może próbować zmniejszyć znany syrop przeciwgorączkowy dzieci, wszystkie inne leki powinny być przepisane przez lekarza. Więc należy skontaktować się z pediatrą dziecka w pierwszych objawów choroby – leczenie zapalenia krtani u dzieci powinny być pod nadzorem lekarza. Ale panika nadal nie warto jak zapalenie krtani prawie wszystkie przypadki nie przynieść wiele szkód dla dziecka. Oczywiście, jeśli nie jest to krtani. Jednak krtani – jest objawem innych chorób, które będziemy wam, ale w innych artykułach!

load...