Zapalenie błony śluzowej żołądka z niskiej kwasowości: objawy i leczenie

Zawartość:

Zapalenie błony śluzowej żołądka o niskiej kwasowości, a będziesz pamiętać – zapalenie błony śluzowej żołądka, który występuje ze względu na niższą produkcję wydzieliny. Jedzenie, które wykorzystuje pacjenta nie może prawidłowo rozbić i strawić. Choroba ta towarzyszy nieprzyjemne doznania w okolicy pępka, ból, nudności i czasami wymioty.

load...

Według lekarzy, jeśli nie traktować żołądka, co może spowodować poważne konsekwencje, aż do pojawienia się wrzodów i raka. Ważne jest, aby zdiagnozować chorobę i rozpocząć pełnoprawnym, kompleksowe leczenie. Dlatego też, gdy pierwsze objawy powinny być określane gastroenterologa. Plus, należy dowiedzieć się, dlaczego przyszedł na tę chorobę w celu uniknięcia dalszego nawrotom.

Przyczyny niskiej kwasowości żołądka z

W rzeczywistości, istnieje wiele czynników, które mogą wpływać na występowanie zapalenia żołądka. Jeśli mówimy o zewnętrznym, jest stosowanie zbyt gorącej lub zimnej żywności, zamiłowanie do alkoholu, palenie tytoniu, zakażenia bakteriami. Czynniki wewnętrzne mogą być różne zaburzenia czynności przewodu żołądkowo-jelitowego, choroby autoimmunologiczne, zaburzenia układu hormonalnego, etc.

W wyniku uszkodzonej błonie śluzowej żołądka, którego ściany są stopniowo zaczyna się stan zapalny. Wszystko to prowadzi do nieprawidłowego funkcjonowania gruczołów, które są odpowiedzialne za produkcję wydzieliny. A jeśli nie zaczynają brać narkotyki, kwasowość jest znacznie zmniejszona.

load...

Pierwsze objawy zapalenia żołądka: zdiagnozować choroby na własną rękę

Od przetworzona żywność dłużej uwięzione w żołądku zawartość zaczynają fermentować, gnicie. W związku z tym, nie ma wzdęcia, dudnienie, kolki, wzdęcia, odbijanie się, zgaga, nieprzyjemnego smaku w ustach. W ten tępy ból bóle występuje w nadbrzuszu. Często występuje u pacjentów niestrawność (biegunka).

Jeśli spojrzeć na język mężczyzny, który żołądka z niskiej kwasowości, można tam znaleźć białą powłokę. Często towarzyszy wszystkim zapaleniem jamy ustnej. Po pewnym czasie osoba zacząć problemy ze skórą twarzy i ciała. Wydaje się, suchość, wysypka, świąd, uczucie ucisku, itp Włosy bita, złuszczają paznokcie, ona drastycznie schudnąć.

Uwaga: Po obfitym śniadaniu, lunch lub kolację przychodzi pogorszenie. Najczęstsze objawy: zawroty głowy, nudności, kołatanie serca. Takie znaki nie tolerują mleka, wyrobów mleczarskich, jaj, sugerują również, że pacjent – mianowicie żołądka o niskiej kwasowości.

Rozpoznanie choroby w szpitalu

Jak wspomniano powyżej, w celu wykrywania i skutecznego leczenia zapalenia żołądka przy niskiej kwasowości – nie jest łatwe. Więc zaufaj swojemu zdrowiu powinien być tylko doświadczonym profesjonalistą, ale nie wróżbiarzy, dziedziczny uzdrowicieli i czarowników w trzecim okrążeniu. Po rozmowie z rzemieślników tylko pozbyć Finansów. I jak choroba, a będzie wam przeszkadzać.

Zatem, należy tylko iść do lekarza. W szpitalu zostanie poproszony o dostarczenie moczu, krwi i kału do analizy. Plus, będzie musiał przejść nieprzyjemny procedurę: do fluoroskopii, USG, fibrogastroduodenoscopy żołądek. Na podstawie testów i kompleksowego badania lekarz dokonać prawidłowej diagnozy.

Leczenie i zapobieganie zapalenia żołądka

  • Terapia

Jak można sobie wyobrazić, że choroby te same w sobie nie zdać. W celu stymulowania produkcji normalnej wydzieliny, trzeba będzie jeszcze przez jakiś czas brać leki. W niektórych przypadkach, zastrzyki i kroplówka pokazane. Jeśli zastosujemy się do zaleceń lekarza, nieprzyjemne objawy znikają już po kilku dniach. Ale nie przerywać leczenia, jak tylko lepiej. Jeśli chcesz doprowadzić go do końca, sprawa wkrótce nawrotu.

  • Prawidłowe odżywianie

Fakt, że trzeba jeść tylko zdrową żywność, chyba każdy wie. Ale, niestety, tylko kilka przestrzegać odpowiedniej diety. Reszta wolą jeść tłuste, wędzone, solone, pieprzem gadżety, mając nadzieję, że z ich problemy żołądkowo-jelitowe nie naruszone. W rezultacie – przy niskiej kwasowości żołądka. Ale nawet wtedy nie wszyscy decydują się na zmianę menu. Jednak już dawno udowodniono, że prawie wszystkie choroby wystąpić z powodu niedożywienia. Pierwszy cierpi żołądek, to położony w pobliżu narządów przewodu pokarmowego.

Dlatego ważne jest czas na dokonanie przeglądu do Twojego stylu życia i diety. Nawet jeśli jesteś już do czynienia z zapaleniem błony śluzowej żołądka, prawidłowo wybrane produkty, które pomogą uporać się z chorobą. Dodatkowo, w przyszłości, można również uniknąć nasilenie.

Zapamiętaj raz na zawsze, trzeba jeść 5-6 razy dziennie. Zatem Porcje powinny być małe. Przede wszystkim należy jeść na kolację i śniadanie. Przekąskę i kolację po południu nie powinno być zbyt wysokokaloryczne. Temperatura pokarmu powinna być neutralna – od 35 do 39 stopni.

Nie zapominaj, że pacjent nie może jeść smażonych potraw. Podrażniają one ścianę żołądka. Więcej przydatnych zapechnye w naczyniu piekarnika. Ale nie powinno być olej, przyprawy, przyprawy i inne dodatki. Uważany za najbezpieczniejszy żywność jest parzona.

Spożywana krakersy, orzeszki, chipsy, batony i innych produktów, składający się z barwniki, aromaty, stabilizatory, itp składniki. To samo dotyczy żywności majonez, ketchup, musztarda, żywności, fast food i wygody.

Co do picia, nie ma też swoje własne zasady. Po pierwsze, muszę zrezygnować z kawy, mocnej herbaty, mleka. Można pić napary i wywary z ziół, słaba herbata (z minimum spawania), przesączono i wodę mineralną. Soda, słodkie napoje, soki – to wszystko drażni ściany żołądka. Więc musimy zapomnieć o tym napoju, raz na zawsze.

  • Fitoterapia

Ważną rolę odgrywa leczenie ziołowe. W przeciwieństwie do „chemistry”, że piła z lub bez tych środków miększego wpływ na jej żołądka. Należy jednak pamiętać, że lek ziołowy – uzupełnienie, a nie narkotyki zamienne.

Nawiasem mówiąc, jeśli masz przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka z niskiej kwasowości, trzeba regularnie pić napary i herbaty. Twoim głównym zadaniem – w celu usunięcia nieprzyjemnych objawów, poprawy produkcji i wydzielania aby zapobiec nawrotom. W przeciwnym razie może być Akhil, zazwyczaj następuje raka.

Więc, co pacjenci powinni być podjęte? Po pierwsze, wywar z babki lancetowatej. 15 g nasion zalać szklanką przegotowanej wody. Infuse kilka godzin. Powstałą ciecz pić rano, po południu i wieczorem. 2 łyżki przed posiłkami. Nie zapomnij, aby małe przerwy pomiędzy kursami. Po kilku miesiącach po tym Medycynie są objawy choroby, poprawę wydzielania produkcyjnych, zmniejszenie bólu podczas spożywania żywności.

Można także użyć soku z aloesu w leczeniu zapalenia żołądka o niskiej kwasowości. Jak już wspomniano, w małych dawkach, indukuje apetyt, a jednocześnie nie podrażnia błonę śluzową żołądka. Można też przygotować nalewkę lub cieczy zmieszanej z miodem i masłem.

Radzi sobie z brakiem apetytu i eliminuje bolesne objawy zaparzania liści żurawiny. 2 łyżki wylano do szklanki wody, wszystko to jest gotowane 20-30 minut, ochłodzono i przesączono przez sito. Jest również możliwe, aby stosować gazy składają się w 2-3 warstwach. Otrzymaną ciecz podaje się dwa razy dziennie. Dawka zależy od masy ciała pacjenta. Pół filiżanki – jeśli ważyć więcej niż 75 kg, a 1/3 – w przypadku mniej. Ale uwaga: to narzędzie może mieć wpływ na nerki i trzustki. Dlatego, jeśli twój stan się pogorszy, będzie ból lub mdłości, należy natychmiast przerwać stosowanie leku bulion i skonsultować się z lekarzem.

Jak widać, leczy zapalenie żołądka i uniknąć nasilenie – wystarczy, to życzę. Najważniejsze – znaleźć dobrego lekarza, który może szybko zdiagnozować chorobę i przepisać leczenia. I żeby zrobić nalewki, wywary i inne domowe środki zaradcze powinny być pod opieką lekarza.

A w każdym razie nie zajmuje się samokontroli i dostarczania analiz, jak to często lubią robić dzisiaj przedstawicieli płci pięknej. W przeciwnym razie może to mieć wpływ na wynik. Jeśli pacjent przyjmuje jakieś leki lub herbatki ziołowe, natychmiast informuje o tym gastroenterologa.

load...