Zapalenie błony śluzowej żołądka o wysokiej kwasowości

Zawartość:

Zapalenie błony śluzowej żołądka – drugą najczęstszą chorobą, po wszelkiego rodzaju SARS i ARI. Lekarze wydzielają dużo odmian zapalenia żołądka, ale wszystkie można podzielić na dwie główne grupy – zapalenie błony śluzowej żołądka o wysokiej kwasowości i niskie. Obecnie omówimy konkretnie o pierwszej wersji – z wysoką kwasowość soku żołądkowego.

load...

Na początek dowiemy się, że może prowokować rozwój tej błony śluzowej żołądka? Zapalenie błony śluzowej żołądka – zapalenie błony śluzowej żołądka, a tym samym staje się przyczyną różnych destrukcyjny wpływ na ten fakt śluzówki. Ponadto, w niektórych przypadkach głównym sprawcą wystąpieniu zapalenia żołądka się bakteria Helicobacter pylori. Tak więc:

 • Niedożywienie

Niestety, dieta współczesnego człowieka często pozostawia do życzenia. Odnosząc się do stałego zatrudnienia, wolimy fast food lub, w najlepszym razie, półprodukty. I o zdrowej diety po prostu zapomnieć. I taka żywność jest głównym wrogiem żołądka – miesiąc, zapalenie żołądka i innych praktycznie zapewnione.

 • Sytuacje stresowe

Ciągły stres i chroniczne zmęczenie są również bardzo często prowokują rozwój błony śluzowej żołądka. Dlaczego tak się dzieje – jest to trudne do wyjaśnienia, nawet dla lekarzy. Ale pozostaje faktem – w stosunku do błony śluzowej żołądka, wyrażenie „wszystkie choroby nerwów” true sto procent.

 • Zgubne nawyki

Korzystanie z napojami alkoholowymi, duże ilości kofeiny, palenie również znacznie uszkodzić błonę śluzową żołądka. Prawie wszyscy palacze, miłośnicy „zielonego smoka” i żarliwych miłośników kawy, prędzej czy później dowiedzieć się z pierwszej ręki, co żołądka.

load...

Objawy choroby

Zapalenie błony śluzowej żołądka jest często bardzo długi czas upłynie bez żadnych przejawów zewnętrznych – ludzie mogą nawet nie wiedzieć o obecności choroby. Jednak prędzej czy później – w miarę postępu choroby – wszystkie objawy takie same będą odczuwalne. Proszę pamiętać – objawy mogą zmieniać się dość mocno. Jedna osoba może uczestniczyć tylko jeden lub dwa objawy zapalenia błony śluzowej żołądka, a drugi – po wszystkich objawów, ale nadal bardzo wyraźne. Wszystko zależy od stopnia zaawansowania choroby oraz od indywidualnych cech organizmu każdego człowieka. Proszę pamiętać – powiemy tylko o objawach zapalenia żołądka postępowania na tle wysokiego poziomu kwasu żołądkowego.

 • Ból

Jeden z najstarszych i najbardziej charakterystycznych objawów zapalenia błony śluzowej żołądka o wysokiej kwasowości, to tylko ból. Wszystkie pozostałe atrybuty są dołączone później. I nic dziwnego – bo kwas solny, który jest częścią soku żołądkowego, w sposób ciągły ma drażniąco na błonę śluzową żołądka. I to nie będzie wolno reagować bólem – i dość bardzo intensywne, zlokalizowane w nadbrzuszu.

 • Odbijanie i zgaga

W prawie wszystkich przypadkach chory skarży się na zgagę – i wydaje się, jak czczo lub po posiłku. Ale podtrzymywane ziać prawie zawsze przychodzi wkrótce po posiłku – 15-20 minut. Zjawiska te są bardzo poważnie zdenerwować chorego, pozbawiając go spoczynku.

 • Pogorszenie apetytu, utrata wagi

W miarę postępu choroby – zwłaszcza w okresach zaostrzeń – chora osoba może niemal całkowicie tracą apetyt. I nic dziwnego – wystarczy jedna łyżka zupy może stworzyć uczucie pełności w jamie brzusznej, jak człowiek, jak mówią, słoń zjadł. I ból, który występuje po posiłku, nie przychodzą.


Leczenie zapalenia błony śluzowej żołądka o wysokiej kwasowości

W żadnym wypadku nie jest niedopuszczalna pozwolić choroba ma swój bieg – powikłania mogą być najbardziej nieprzewidywalne. Ważne jest, aby rozpocząć prawidłowe leczenie w odpowiednim czasie – w żadnym wypadku nie mogą podejmować żadnych leków na własną rękę. Wszystkie leki powinny być przepisane przez lekarza, gastroenterologa, dopiero po zbadaniu i biorąc pod uwagę indywidualność ciele chorego.

Ale od bardzo, bardzo dużo zależy od osoby pacjenta. W szczególności ważne jest, aby ściśle przestrzegać wszystkich zaleceń dotyczących powoływania i lekarza prowadzącego. Nie należy również zapominać o konieczności ścisłego przestrzegania diety medycznej, bez której żaden zabieg nie przyniesie pożądanego efektu – w najlepszym wypadku, do ustąpienia objawów. I nawet wtedy nie na długo.

W ostrej fazie choroby najbardziej sztywnych diet – kompletny brak pożywienia. Jest to konieczne w celu mobilizacji rezerw wewnętrznych organizmu i zaczął samoleczenia błony śluzowej żołądka. O dwa lub trzy dni chory może pić tylko niesłodzone słabo zaparzonej czarnej herbaty lub alkaliczną wodę mineralną. Po tym, trzeba stopniowo wprowadzać pokarmy – z listy dozwolonych.

W takim przypadku, jeśli osoba z nieżyt żołądka podwyższony poziom kwasu żołądkowego, jest bezwzględnie przeciwwskazane następujących produktów:

 • Stymuluje produkcję soku żołądkowego

Alkoholowe, napoje gazowane, zawierające kofeinę. Wszystkie rodzaje soku z owoców i warzyw, z wyjątkiem ziemniaków, roślin strączkowych i kapusty.

 • Niszczące błonę śluzową żołądka

Ostre, wędzone i słone przekąski, pokarmy zawierające sztucznych konserwantów i barwników. Tłuste mięso, drób i ryby, kwaśne owoce i warzywa, rzodkiewki. Wszystkie posiłki powinny być umiarkowanie ciepłe – wysokie i niskie temperatury bardzo negatywny wpływ na błonę śluzową żołądka. To samo odnosi się do sposobu gotowania – najlepsze jedzenie gotowane, gotowane na parze lub pieczone w piekarniku.

Na pierwszy rzut oka może wydawać się ograniczenia na tyle twardy. Ale proszę mi wierzyć – taka dieta będzie znacznie poprawić nie tylko stan błony śluzowej żołądka, ale także całego organizmu. Z biegiem czasu, prawidłowe odżywianie staną się nawykiem. I uwaga – bardzo przydatny nawyk! Jest to ogromna przestrzeń dla wyobraźni kulinarnej. Zatem, autoryzowane produkty:

 • Chude mięso i drób – królika, kurczaka, przepiórki.
 • Odmiany o niskiej zawartości tłuszczu ryb – łosoś, morszczuk, dorsz.
 • Warzywa poddane obróbce termicznej.
 • Śluzowe zupy i kaszy razvaristye – zwłaszcza owies, ryż i kasza manna.
 • Wszystkie produkty mleczne o niskiej zawartości tłuszczu, zwłaszcza sera.
 • Alkaliczna woda mineralna – przynajmniej litra dziennie.

Bardzo ważnym punktem – żywność wykres. Posiłki powinny być ułamkowe – małe porcje, ale często. Taki środek pomoże zminimalizować ryzyko wystąpienia zgagi.


Tradycyjne metody leczenia zapalenia żołądka o wysokiej kwasowości

Oczywiście, wizyta u lekarza – gastroenterologa jest konieczne. Można jednak starać się uzbroić receptur tradycyjnej medycyny. Mogą być stosowane równolegle z leczeniem przepisanym przez lekarza. Ale, oczywiście, nie zapomnij skonsultować się z lekarzem. Musi dać swoje uprawnienia, ponieważ jest to lekarz jest w stanie ocenić rzeczywisty obraz choroby. I uważaj, tak że część z recepturą nie zawiera elementy, dla których człowiek pacjenta kiedykolwiek wystąpiła reakcja alergiczna.

 • Infusion wyeliminowanie zgaga

W takim przypadku, jeśli żołądka towarzyszy ciężkiej zgaga, można spróbować następujących sposobów. Będziesz potrzebował pół łyżeczki suszonych ziół: mięty pieprzowej, krwawnik, dziurawiec zwyczajny. Umieścić w pojemniku szkliwa i wypełnić go z jednej szklanki wrzącej wody. Strome przez dwie godziny, a następnie ostrożnie szczepu za pomocą tkaniny, gaza. Powstały objętość chorego infuzji pić na jeden dzień, małymi łykami.

Po drugim lub trzecim dniu leczenia zgagi prawie zupełnego zaniku. Ponadto – rekolekcje i odbijanie i uczucie ciężkości w żołądku. Normalizuje proces trawienia, pojawia się apetyt. Przebieg leczenia powinien wynosić nie mniej niż 14 dni. Zazwyczaj taki przebieg leczenia trwa przez dwa do trzech miesięcy. Ale jeśli jest to konieczne – jeśli objawy nie znikają – tydzień może być powtórzony.

 • Świeży sok z ziemniaków

Wspominaliśmy już, że w zapalenie błony śluzowej żołądka o wysokiej kwasowości są przeciwwskazane żadnych świeże soki. Z wyjątkiem soku ziemniaczanego – służy do intensywnej terapii. Będziesz potrzebował dwóch średniej wielkości ziemniaki tarką i ściereczki z gazy. Ziemniaki umyć i czyste, trzeć na małej tarce. Korzystanie z tkaniny gazę sok wycisnąć ziemniaczaną. Wszystko środkiem terapeutycznym jest gotowe – wszystkie użyte soki chory pić rano na czczo. Czas trwania leczenia powinno być co najmniej 10 dni.

 • Korzeń lukrecji

Najczęściej, korzeń lukrecji stosowany jest w leczeniu kaszlu. Jednakże, lukrecja, a nawet kwasowość żołądka zupełnie normalne. Ostrożnie szlifować 20 g korzenia lukrecji, wypełnić go ze szklanką wrzącej wody i gotować na łaźni wodnej przez około 20 minut. Następnie, pozostawić na dwie godziny, szczep ściereczką gazy. Dodaj szklankę przegotowanej wody, wymieszać i wlać do szklanej miski. Przechowywać w lodówce bulion jest tylko konieczne, ponieważ w przeciwnym razie szybko traci swoje właściwości lecznicze. Weź dwie łyżki wywaru przed każdym posiłkiem. Czas trwania leczenia – 30 dni. Jeśli objawy zapalenia błony śluzowej żołądka nie znikają po kursie tydzień przerwy leczenia można powtórzyć.

 • Rozwiązanie miód

Wiadomo, że w przewlekłym zapaleniem żołądka o wysokiej kwasowości, nie zaleca się do jedzenia słodyczy. Wyjątkiem od tej reguły jest miód. Rozwiązanie Miód pomaga w leczeniu zapalenia żołądka o wysokiej kwasowości, dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym. Poza tym, miód normalizuje kwasowość żołądka.

W leczeniu zapalenia błony śluzowej żołądka o wysokiej kwasowości miodu trzeba będzie rozwiązanie – jedną łyżkę miodu do wszystkich naturalnych szklanką ciepłej przegotowanej wody. Czas trwania leczenia 15 dni. Zazwyczaj objawy zapalenie żołądka znikają po tygodniu. Ale mimo to, leczenie należy jeszcze kompletne.

 • Wlew do zniesienia bólu

W takim przypadku, jeśli drażnić ból chory jest bardzo silna, można spróbować następny wlew. Umieścić kolbę w jedną łyżkę siemienia lnianego, wlać pół litra wrzącej wody i pozostawić na jeden dzień. Po infuzji szczepu i wlać do szklanej miski. Codziennie rano na czczo, chory powinien pić jedną szklankę tego infuzji – ból nie przeszkadza w ciągu dnia.

Jak widać, ludzie metody leczenia zapalenia błony śluzowej żołądka o wysokiej kwasowości nie jest tak mało. Na pewno znajdziesz najbardziej odpowiedni dla Ciebie. I pamiętaj, że tylko systematyczne stosowanie środków przynieść pozytywny efekt. Bądź zdrowa!

load...