Zapalenie błony śluzowej żołądka o niskiej kwasowości – jak normalizuje trawienie

Zapalenie żołądka o niskiej kwasowości (hypoacid) – stan, w którym tworzy się w żołądku wystarczającą ilość kwasu solnego. Niskie pH negatywnie wpływa na jakość przewodu pokarmowego i zdolności do wchłaniania substancji odżywczych. Dowiedz się, jak nie przegapić pierwszych objawów tego stanu i nie uruchamiać bolezn.Oglavlenie:

load...

Kwasowości – ważnym parametrem

Sondowanie żołądka został po raz pierwszy wykonany przez niemieckich lekarzy pod koniec XIX wieku. Poprzez tego badania można dokładnie diagnozowania różnych chorób układu pokarmowego oraz w celu określenia kwasowości żołądka. Podstawowym żołądka w trzech z czterech przypadkach towarzyszy zwiększone pH żołądka. Formą choroby z obniżonym poziomem kwasowości jest typowe dla osób z przewlekłymi chorobami.

Sok żołądkowy zaczyna stanąć razem z podrażnieniem receptorów węchu. Trzeba jednak trawienia ilość kwasu solnego tworzą się tylko po żywność dotrze do żołądka. Ze względu enzymy w czasie zablokowane wydzielanie kwasu solnego.

Kwas solny wykonuje ważne funkcje:

 • Przygotowuje białek na trawienie i pomaga enzymy;
 • Wykazuje antybakteryjne (zabija patogenne f;
 • Stwarza warunki dla promocji żywności

Zmniejszona kwaśność soku żołądkowego może być dziedziczna choroba

load...

W różnych częściach pH żołądka poziom jest różny, w górnej jego strefie kwasu jest tworzona, a na dole -… zneutralizowane po trawieniu pokarmu.

Zapalenie błony śluzowej żołądka o niskiej kwasowości

Przyczyny i objawy

Zwyczaj jedzenia zbyt gorące (zimne) żywności, regularne jedzenie „szybko- fudami „uzależnienie od nikotyny, uzależnienie od alkoholu, przewlekłe choroby wewnętrzne – czynniki, które mogą dać impuls do rozwoju chorób przewodu pokarmowego

Oddechowych

Odbijanie, bóle ból w górnej, wzdęcia, dudnienie w brzuchu, nieświeży oddech – .. Jeden lub kilka z tych objawów może być powodem wizyty. Ze względu na brak przerw kwasu solnego w dół absorpcja substancji odżywczych, nastąpi utrata wagi.

Coated język i uczucie pełności w żołądku po posiłku są również objawy zapalenia błony śluzowej żołądka z niskiej kwasowości, leczenie może pomóc przywrócić normalny poziom pH. Kwas solny niszczy patogeny, jest to naturalna bariera na choroby.

Kwas solny pomaga w trawieniu pokarmów. Z jego brak żywności zaczyna fermentować, istnieje wzdęcia

Procedura leczenia

Po gastroenterologa zdiagnozowano przypisanego schematu leczenia, w tym antybiotyki leki na zwiększenie kwasowości i stymulację wydzielania żołądkowego, leki, w celu poprawy zdolności motorycznych, multiwitaminy.

W celu zapobiegania nawrotom w okresie wiosennej i jesiennej lekarz może zalecić wyciąg z aloesu lub gastrofarm (leki, zmniejszając śluzowej).

 • Żołądka to choroby układu pokarmowego, tak dieta odgrywa ważną rolę. Dieta w tym przypadku – to część samego leczenia.
 • Joga, pływanie i jogging są idealnym rozwiązaniem dla pacjentów z żołądka hypoacid. Ważne jest ścisły harmonogram posiłek. Chew jedzenia powoli i dokładnie.
 • Wraz z lekami lekarze przepisują fizjoterapię: Elektroforeza, gimnastyka.

Większość bakterii chorobotwórczych rozwijać się pod zmniejszonym pH w przewodzie pokarmowym, co ze względu na występowanie

Posiłki w hypoacid żołądka

Przez pierwsze dwa tygodnie pacjent jest dieta №1. Dzienna ilość żywności nie powinna przekraczać 3,5 litra. Jest przydatna do picia wodę mineralną „Essentuki” i „Borjomi”.

Przeciwwskazane smażone, słone, pikantne potrawy, a także grzyby, rośliny strączkowe, kapusta, rzodkiewka, szpinak, winogrona i włóknistą mięsa. Mleko, mocnej herbaty, kawy, konfitury, lody, świeże pieczywo jest również zakazane. Tłuszcze zwierzęce lepiej wymienić roślinę. Nie można gotować jęczmienia i płatki pszenne.

Można korzystać z następujących produktów: zboża (ryż, gryka, owies), mięso królika lub kurczaka, ryby, niskotłuszczowe odmian (morszczuk, dorsz, Pollack, gładzica), warzywa (gotowane i tłuczone), o niskiej zawartości tłuszczu, twaróg, jogurt, kefir, jajka (w formie omlet lub gotowane). Napój od bioder, kompot z suszonych owoców są wykorzystywane jako część diety. Przyspieszyć proces gojenia świeże soki z ziemniaków, kapusty i marchwi.

Wideo: złote zasady zdrowego żołądka

Tradycyjne przepisy na kwasowość

 1. Dokładnie opłukać pod bieżącą wodą 20 komór z kurczaka. Po ich usunięcia powłoki, spłukać ponownie i umieścić na blasze. W temperaturze 50 ° C suszenie skór w piecu. Wysuszone błony uciera (z zaprawą lub młynku do kawy). Błona śluzowa żołądka kurczaka mają pepsynę – substancję, która bierze udział w trawieniu 0,5 godziny belka.Sedayte łyżeczką proszku przed jedzeniem .. Ten przepis pomoże w przypadku chorób ze zmniejszeniem wydzielania soku żołądkowego, ale jest przeciwwskazany u pacjentów z erozyjnych wrzodziejące zmian.
 2. Wymieszać kora kruszyny, krwawnik trawę, oglądać liści w stosunku 3:1 : 1. Łyżka mieszaninę do szklanki wrzącej wody, przykryć vsypte. Godzinę później, narzędzie będzie gotowe. Pij napar z najlepiej przed snem.
 3. Masła

 4. I miodu, wymieszać w stosunku 1:1 . Jedz 2 łyżki herbata leku trzy razy dziennie.
 5. 10 zielone orzechy są mielone i wlano 0,5 litra wódki. Po 3 tygodniach filtrować nalewki i pić po posiłku rozcieńczonego (1 łyżki. Łyżka na szklankę wody).
 6. Mix dziurawiec, cykoria, krwawnik, dymyanki (2:2 : 1:3 ). Zalać szklanką wrzącej wody 1 łyżka. Kolekcja łyżka soku żołądkowego. Po infuzji pić rosół (wymagane przed posiłkiem).
 7. Pić szklankę ciepłej wody z łyżeczką miodu. Środki powinny być brane na czczo.
 8. Korzenia łopianu

 9. Napar wieczorem. Następnego dnia pić wywar (za łyżeczka zgnieciony korzenia potrzebie 2 szklanki wrzącej wody).
 10. Tomita w łaźni wodnej przez 20 minut agrest (1 szklance wody, weź 1 łyżka. łyżeczkę jagód).
 11. Lingonberry sok, pity przed posiłkiem może zwiększać pH żołądka.
 12. świeżego soku z kapusty przywróci system trawienny. Pić pół szklanki środka terapeutycznego rano i wieczorem przed posiłkiem.
 13. Wlać 1 łyżkę. łyżka suszonych liści babki z 200 ml wrzącej wody. Picia infuzji w ciągu dnia.

0. Zasilanie do żołądka z niskiej kwasowości opiera się głównie na zbożach i zup niskotłuszczowych. Ale nie zapominajcie, że danie powinno spowodować apetyt

Leczenie zapalenia błony śluzowej żołądka z niskiej kwasowości środków ludowej najlepiej stosować w okresie remisji. W ostrej fazie choroby lekarz przepisze leki.

load...