Zapach w lodówce. Skąd on pochodzi?

Zawartość:

Kuchnia – serce każdego domu, jak banalny jak się może wydawać. Jednak nowoczesne palenisko, w przeciwieństwie do centrum naszych foremothers, ulepszone tak, że gdyby nie było naszym pra-pra kuchnia w zwykłym nowoczesnym mieszkaniu, byłoby oniemiały. Jednak ocenić zalety urządzeń gospodarstwa domowego, prawie nie dało, a wielu z nich uważa Soup Kitchen jest wyraźnie zbędne. Ale tu jest jedna jednostka, na pewno zostawiłby ignorowane. I ta jednostka – zwykle dla nas lodówki.

load...

Jest to absolutnie niezbędne akcesorium w każdym domu, ale nie w każdym domu, który jest w idealnym stanie. Nawet bardzo czyste i sprawne lodówka może stanowić uciążliwości niepokojące jako niewłaściwe i często nieprzyjemnym zapachu. Gdzie zapach w lodówce? Co nas pogardliwie marszczy nos, otwierając drzwi smug przystojny? Spróbujmy zrozumieć.

Zapach niewidzialności

Nawet jeśli jesteś pewien, że lodówka jest całkowicie czysty wewnątrz, a powietrze w nim jest pozbawiona wszelkich zapachów, nie spieszą się radować. Swipe do początku eksperymentu – i nagle w lodówce zapachem niewidzialnych życiu. Weź paczkę masła i odciął jej dwa małe kawałki. Jedną próbkę eksperymentalną umieścić w naczyniu, a także drugi i żywności owijki z folii z pergaminu lub umieścić go w zamkniętym pojemniku.

Próbki doświadczalne zostawić w lodówce na kilka dni. Aha, i kawałek, który leży na talerzu, nie obejmuje. Dwa dni później, usuń dwa kawałki masła i spróbuj je na smaku. Idealnie, dwa kawałki musi smakować tak samo. Jeśli masło na spodek smak różni się od tego, co było tłoczno, więc zapach w lodówce jest nadal. Tylko ty też czujesz, lub wykorzystywane do tego, że w lodówce zapach. I w tym przypadku, a kiedy lodówka jest wyraźnie obecny „widoczny” nasze nosy zapach, konieczne jest, aby spróbować zidentyfikować jego źródło. A co może być przyczyną zapach w lodówce?

Zapach jedzenia

Naturalnie, przechowywane w lodówce produktów, a nawet skończył jeść. Dlatego źródłem nieprzyjemnych zapachów w lodówce, w pierwszej kolejności, stają się. Zacznijmy od tego, rewizji zawartości lodówce. Emituje nieprzyjemny zapach lub zepsute brakuje żywności, zwłaszcza jeśli nie są one ukryte w pojemniku lub leżą w otwartej patelni. Spójrz, nie odchodzą, aby zobaczyć, gdzie na półce kawałek sera, pół cięcia cebulę, obrane ząbek czosnku, czy mleko jest kwaśny w opakowaniu, jeśli nie zaczęły gnić owoców i warzyw w dolnej komorze.

load...

Jest to kuszące zapachy dań gotowych, mieszanie, zbyt, może stać się przyczyną występowania nie jest zbyt przyjemny zapach w lodówce. Na przykład, zupy w garnku i pozostałości gulasz w garnku. Są one pokryte z pokrywką? Więc co? Coś zwykle nie pokrywają całkowicie uszczelniony lub dostarczonego ze specjalnym otworem dla pary uciec. To zapach twojej lodówce jest mieszaniną zupy i gulaszu. Śmierdzą hamburgery, grillowane mięso i ryby, śledzie, marynowane i solone warzywa, kapusta duszona. Nawiasem mówiąc, nawet kapusta świeża koniecznie zapewnić lodówkę to specyficzny zapach. Więc starają się zachować resztki dań gotowych tylko w zamkniętym pojemniku, kiełbasę starannie pakowane, ser (i inne produkty bardzo pachnące) i tak często, jak to możliwe, sprawdzić świeżość żywności przechowywanej w lodówce.

Zapach techniczny

Ten zapach jest zwykle dość długi czas przechowywane w nowej lodówce. A powodem tego – „nadzieniem” swoim plastikowym Po tym wszystkim, dużo części do lodówek z tworzywa sztucznego, który ze swej natury jest źródłem szczególnego zapachu, postrzegane przez nas jako techniczny, ale w rzeczywistości ma charakter chemiczny.

Lodówki nieaktualne modele, które nadal wiernie służyć swoim panom, mogą również znaleźć techniczne zapach. Powodem tego staje się jeszcze zapach najprostszy wycieku czynnika chłodniczego. Jednak zauważmy, że obecny model chłodziw lodówki nie mają zapachu.

Jeśli wy lodówce leków, to może powodować zapach techniczne mają. Wiele workach plastikowych lub plastikowa pokrywka przechodzi ono zapach silnych zapachu narkotyków (zwłaszcza cieczy). Maści wydzielają zapach, medycyna, krople, nalewki. A nawet opakowania leków może łatwo stać się źródłem specyficznego zapachu technicznej.

Zapach zgnilizny

Najtrudniejszą i najbardziej nieprzyjemna sprawa zapachu lodówka – zgniły zapach. Takie zapach pojawia się w przypadku lodówki rozmrażania awaryjnego, który zawierał surowego mięsa lub ryby. Jeśli lodówka w twojej nieobecności (lub przyzwoleniem) od dawna jest odłączony od zasilania w stanie, produkty mogłyby stopić i wyciek przechowywane w zamrażarce. Kapanie z ich krwi (posoka) lub sok (z ryb).

Jest to płyn następnie zacznie wydobywać się smród, nazywamy zgniły zapach. W rzeczywistości tak jest – to jest zapach rozkładającego się ciała. Nie tak źle, jeśli natekla krwi między uszczelką a drzwiami lodówki: można go łatwo umyć wszystko. Jednak, jeżeli ciecz ma czas natech przez szczeliny do wnęk ścian chłodziarki, a następnie w dół do kanalizacji. Niezależnie od tego zapachu nie pozbyć. Nie pomoże jakiekolwiek osoby lub specjalne środki do usuwania zapachu, bez gruntownego czyszczenia lodówki. Będzie trzeba demontować, zdejmowania izolacji, przemyć ściany i umieścić nowy, czysty materiał termoizolacyjny. Więc bez pomocy eksperta tu nie można zrobić.

Dlatego uważnie śledzić stan pracy lodówki, starają się unikać jego przypadkowemu rozmrażanie, ale specjalnie rozmrozić lodówkę i pranie musi być co najmniej trzy razy w roku. To, oczywiście, dotyczy najbardziej zaawansowanych modeli, natomiast rzadziej lodówki muszą być rozmrożone i przemywa się co najmniej raz w miesiącu. Potem zapach mięsa (z czasem nabiera zgniły zapach) nie będą przechowywane w zamrażarce, a Twoja lodówka będzie pachnieć.

Nawiasem mówiąc, przyczyną nieprzyjemnych zapachów w lodówce może być zatkany i system automatycznego rozmrażania lub utrudniony skroplin. Więc tym profilaktyki, terminowego przeglądu zawartości lodówki i podstawowych zasad higieny w kuchni pomogą zapobiec zapach w lodówce. Bądź ostrożny!

load...