Zaostrzenie zapalenia żołądka: objawy i leczenie


load...

Oczywiście zaostrzenie przewlekłym zapaleniem żołądka w żadnym wypadku nie może być ignorowane. Niestety, większość ludzi jest bardzo niedbały o swoje zdrowie, biorąc pod uwagę, zapalenie błony śluzowej żołądka coś niematerialnego, jak światło zimno. Jednak to nie jest tak – zapalenie błony śluzowej żołądka może prowadzić do rozwoju takich niebezpiecznych dla zdrowia i życia ludzkich wydarzeń, takich jak wrzód trawienny lub nawet raka. Zgadzam się, bardzo ponurą perspektywę. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że pozbycie się zapalenia żołądka jest całkiem realne. Tak, i traktować to nie jest tak trudne, najważniejsze, aby wiedzieć, jak to zrobić. A także znać objawów, do reakcji w czasie, aby nie doprowadzić do poważnych chorób etapie.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, skoro w pierwszych objawów zapalenia błony śluzowej żołądka – to jak najszybciej szukać pomocy u lekarza-gastroenterologa. Zazwyczaj lekarz zbada chorego, słuchać wszystkich swoich skarg i dokładniejsze rozpoznanie wyznaczyć EGD – endoskopowe badanie błony śluzowej żołądka. Na podstawie wszystkich otrzymanych danych, oceny objawów, lekarz postawi ostateczną diagnozę.

A zatem, odpowiednie leczenie. Leczenie we wszystkich przypadkach kompleksu. I to nie ostatnie miejsce w leczeniu trwa diety. Jedzenie jest bardzo ważne, ponieważ zapalenie błony śluzowej żołądka – jest procesem zapalnym, który przechwytuje błonę śluzową żołądka. Jest więc bardzo ważne, że wchodzi ona z żołądka w czasie choroby. Po pierwsze, od diety jest konieczne, aby całkowicie wykluczyć te produkty są:

 • Wędzone

  Zostaw kiełbasy i inne produkty wędzone w najlepszych czasach. Nie jeść nabiału, nawet kiełbasy, na pierwszy rzut oka wydają się zupełnie nieszkodliwe. Niestety, jakość produktów IT jest słaba. A dodatkowe środki konserwujące żołądek całkowicie bezużyteczne. Pamiętaj, aby zmienić swoją dietę. W przeciwnym razie wszystko może spowodować wyostrzyć żołądka.

  load...
 • Napoje gazowane, kawę i alkohol

  Prawdopodobnie nie powinien mówić o tym kawy i alkoholu mają na błonę śluzową żołądka jest bardzo silne działanie drażniące – i tak jest jasne dla każdego. Jednakże, zwykle wodę mineralną, napoje gazowane szkodliwie nie mniej, a czasem nawet więcej. Dlatego okres choroby jest pić tylko słabą herbatę i niegazowanej wody pitnej. Nawet soki – a są one bardzo szkodliwe podczas zapalenia żołądka. I to nie tylko kwasów owocowych i konserwanty, które są dodawane do soku, aby go dłużej.

 • Koncentrat pomidorowy, pomidory

  Pomidory znacznie wpływają na błonę śluzową żołądka, więc są one również warto całkowicie zrezygnować.

 • Smażone, tłuste posiłki

  Tłusta żywność mają także bardzo silne obciążenie żołądka. Dlatego upewnij się, że wszystkie jedzenie, które było dość lekkie i łatwe do strawienia. Ponadto, należy zwrócić uwagę na fakt, że bardzo ważnym czynnikiem jest nie tylko to, co jesz, ale także w jaki sposób te produkty są gotowane. Nie jeść smażonych potraw – istnieje wiele sposobów, aby gotować je w różny sposób. Optymalnie, aby dać pierwszeństwo, pieczone lub gotowane na parze dania. Oczywiście, niektóre z nich w tym samym czasie okazują się nie tak smaczne, ale zdrowie jest ważniejsze! Dlatego żywność powinna być ściśle diety. Dieta w czasie zaostrzenia zapalenia żołądka – co jest niezbędne do świadczenia leczenia!

O leku nie powie, ponieważ może on wyznaczyć lekarza. W takim przypadku, jeśli spróbujesz zrobić samoleczenie i zażyciem jakichkolwiek leków na własny stan zdrowia będzie tylko pogorszyć. Więc eksperymentować nadal nie warto.

Ale istnieje szereg sposobów do leczenia zapalenia błony śluzowej żołądka w domu. Jednakże, należy zwrócić szczególną uwagę – Te przepisy mogą być tylko dodatek do podstawowego leczenia zaleconego przez lekarza, ale nie jego zamiennik. I pamiętaj, aby skontaktować się z lekarzem – środki, które są idealne dla jednej osoby, może pogorszyć stan zdrowia innych. Więc zacznijmy tę historię z ogólnych wskazówek:

 • Szklanka wody

  Medycyna ludowa zaleca osób cierpiących na zapalenie błony śluzowej żołądka, rano, zaraz po przebudzeniu na czczo wypić szklankę zimnej, czystej wody. Pozwala to na wyeliminowanie z śluzu ściany żołądka, które zgromadziły się na błonie śluzowej w nocy.

 • Tryb jedzenia

  Każdy człowiek, bez wyjątku, osób cierpiących na choroby żołądka, lekarze zalecają jeść jedzenie bardzo małe porcje, tak aby nie obciążać żołądka, ale na tyle często, że nie był pusty. Środek ten przyczyni się również znacznie szybciej leczyć zapalenie żołądka.

 • Temperatura trybie żywności

  Pamiętaj, aby uważać na to co pijesz ma żywności temperatury. To nie powinno być zbyt zimno lub zbyt gorąco. I to w żadnym wypadku nie mieszać – na przykład, nie popijając gorącą kawę lodów. Odbywa się to w każdym przypadku jest to niemożliwe!

 • Zastosowanie włókna

  Koniecznie należy zachować ostrożność tak, aby twoja dieta zawiera wystarczające ilości błonnika – to nie tylko korzystny wpływ na błonę śluzową jelit, ale także pobudza układ trawienny do pracy jako całości. Największą ilość błonnika znajduje się w surowych owoców i warzyw. Jednakże, ponieważ duża ilość owoców spożywane w zapalenia żołądka niepożądanego chudego na warzywa.

Tradycyjne przepisy

Jak już wspomniano, przepisy kulinarne medycynie ludowej mogą uczynić życie bardzo chorego. Oferujemy najbardziej efektywne i najbezpieczniejsze z nich:

 • Sok z ziemniaków

  Świeży sok z surowych ziemniaków bardzo skutecznie reguluje poziom kwasowości w żołądku i tym samym produkcję soku żołądkowego. Obrać ziemniaki i kilka wycisnąć sok z nich. Pół szklanki soku z tym należy pić nie później niż jedną godzinę przed posiłkiem. Jeśli to możliwe, spróbuj trochę po zrobieniu soku moczyć. Leczenie powinno trwać przez co najmniej tydzień.

 • Sok z marchwi

  W dokładnie ten sam sposób, zaleca się, aby wziąć sok ze świeżych marchwi. Jednak ta kuracja powinna trwać nie więcej niż dwóch kolejnych tygodni. Następnie, jeśli to konieczne, leczenie może być powtórzony, ale dopiero po tygodniowej przerwie.

 • Płatki owsiane

  Niezwykły sposób traktować każdą formę zapalenia żołądka są płatki owsiane. Ponadto, leczenie przepis jest bardzo prosty – nocne kasza moczyć stopę jednego i pół szklanki wody pół szklanki płatków. W godzinach porannych, spuścić wodę w misce emaliowanej, doprowadzić do wrzenia, zmniejszyć ogień. Ciągle mieszając, dodać łyżkę mąki lub skrobi. Konieczne jest, aby ugotować coś w rodzaju galaretki, którą należy pić przed śniadaniem. Dobrze, śniadanie, z kolei powinna składać się z płatków owsianych, gotowane większość z tych płatków owsianych. Takie leczenie może trwać tak długo, jak jest to konieczne.

 • Jabłka

  Najczęstszymi jabłek w stanie obsłużyć nawet najbardziej zaniedbane żołądka. Przepis jest bardzo prosty zabieg – trzeć na małej Tarka jednego małego jabłka, ze skórą. Otrzymaną papkę jabłka muszą jeść od razu. Leczenie należy kontynuować przez dwa tygodnie.

 • Rokitnika

  Jeśli masz owoców rokitnika, można spróbować następujący przepis na leczeniu zapalenia żołądka. Zagotować pół litra wody, dodać trzy łyżki puree jagód kruszyny, zmniejszyć ogień i gotować na wolnym ogniu przez około 15 minut. Pij bulion musi wynosić 200 gramów, dwa razy dziennie – rano na czczo, w godzinach wieczornych, nie wcześniej niż godzinę po posiłku. Leczenie powinno być kontynuowane przez co najmniej dziesięć dni.