Zamki Loary: historia, rzeźbione w kamieniu

Tak szybko, jak każde wezwanie Dolina Loary: francuski serca, siedziby jego prawdziwego ducha, jego dekoracji i kolebka Fame. Bez przesady, nie jest kokieteria, unikając błędów historycznych, każda instrukcja jest w trakcie rzeczywistego dowodu. Po tym wszystkim, nad brzegiem rzeki, niedaleko od największego we Francji, rozpoczął historię francuskiego królestwa wielkości. To właśnie tutaj, a nie w Paryżu, jak mogłoby się wydawać, nie tylko losy państwa. Pamięta, że ​​jej brzegów drukuje etapy przedstawicieli wszystkich królewskich dynastii Francji. Te miejsca widokowe świadkiem krwawych bitew Dziewicy z Orleanu, ostatnie lata życia Leonarda da Vinci, wielkiej miłości Henryka II i Diana de Poitiers, pierwsza kobieta, dźwięczne kanonów prawdziwego piękna.

load...

To rozrzedza tkaniny czasu i historia nie jest zbiorem suchych dat i przekazywania istotnych zdarzeń. Ona materializuje, staje się namacalna i łatwe do zrozumienia, że ​​jest to konieczne tylko zobaczyć na terenie całego zamków nad Loarą. Niezawodne strażników, milczący świadkowie bohaterstwa, chwały, spadanie, poświęcenia i zdrady. Każdy zamek w Loire ma swoją historię, czy inny sposób związane z kobietami. Anne Bretanii, Jeanne d’Arc, Katarzyna Medycejska, Małgorzata z Nawarry i Anny Austriaczki … nazwy znajome, prawda? Kto z nas w dzieciństwie nie czytają powieści Dumasa; ale jeśli myśli odwiedził, że rzeczywiście można zobaczyć parki, które przemierzały bohaterów powieści lub osiedlenie się na noc w jednym z pobliskiego zamku, gdzie intryga przyczepiane do pomyślenia i decydować o losach całych narodów?

Jeśli zdecydujesz się na wycieczkę w przeszłość wielkiej Francji, to lepiej zrobić to sam. Zwłaszcza, że ​​biegnie wzdłuż trasy rowerowej Loire „na Loarą rowerem”. 120 km gładkich drogach, przeznaczone dla rowerzystów. Gubię się, mimo że trasa przebiega przez mały las, niemożliwe. Wskaźniki nazwie obszar, w którym jesteś teraz, tu na każdym kroku. I nocleg pod dachem małego zamku, niech nie taki wielki i majestatyczny jak pierwszy zamku, który spotka na drodze do Blois, będzie okazją, aby poczuć się jak podróżnik w czasie. Tak więc, z wrodzonego wdzięku francuskich kobiet, można wybrać się na wycieczkę po Boulevard of Kings!

Jeanne, Anna i Katarzyna

Nie jesteśmy na próżno wspomnieć, że kobiety odgrywały ogromną rolę w historii Francji. A w zamku reformatora król Ludwik XII i słynnej katedry w Blois znajdziecie potwierdzenie tego faktu. Istnieje Maid of Orleans, Joanna d’Arc została pobłogosławiona, wchodząc w walce z Brytyjczykami. Natychmiast Pogrzeb Katarzyny Medycejskiej – największego intrygantem rozpoczął nocy św Bartłomieja, żeby pozbyć Henryka z Nawarry, mąż córkę.

Sam Blois Zamek – rezydencja wielkiego Anne Bretanii, która jest nie tylko, że nie udało się zostać żoną dwóch królów, Charles Louis, ale także miał reputację przebiegłego polityka i najbogatszą kobietę w Europie. Nieźle jak na 15 wieków, prawda? Przy okazji, dzięki Anna dziewczynek noszenia na dzień ślubu białą sukienkę. Królowa Francji był pierwszym, który odważył się ubrać w żałobie w momencie kolorze.

load...

Ale spójrzmy na siebie Chateau de Blois. Parafrazując króla Nawarry, Blois wart jest mszy. Nie na darmo jest zamek ten został wybrany jako rezydencja króla tylko dwa reformingu, Franciszek I i Ludwika XII. Château de Blois rozpoczął budowę fortyfikacji, które mogą chronić całe miasto i utrzymać wroga w razie oblężenia, a skończył jako wiejskiej posiadłości. Przez cztery wieki, jest ono dołączane do wszystkich nowych części. Jego wkład w budowę Blois przez takich mistrzów jak Benvenuto Cellini, Andrea dal Sarto. Zamek, którego mury dotknął ręką geniusza, niesamowite.

Ogromne kominki, rzeźbione belki i balustrady, tajne pokoje, gzymsy, rzeźbione opleciony winoroślą. Podczas wędrówki przez korytarze zamku można zwiedzać architektury renesansu francuskiego. Albo, w biurze i poznać ducha trucizny Katarzyna Medycejska lub zabity tutaj Heinrich Giza. Ale jeśli zdecydujesz się kontynuować zwiedzanie zamków nad Loarą samemu, to trzeba czasu wolnego, w zamku Chambord.

A królowie polowanie

Ach, te króle, że mogą one pochodzić tylko oszukują swoje żony, a jednocześnie przestrzegać etykiety! Chambord Zamek zawdzięcza swój wygląd kochanka Francis pierwszy. Aby być bliżej swojej kochanki, hrabiny Turi, nakazał budowę Chambord na początku 16 wieku. Ale Franciszek, podobnie jak wszystkich królów, nieużywany tracić czasu na drobiazgi, a zamiast myśliwski zbudowany piękny zamek, który do dziś uważany jest za perłę renesansu.

Okazało raczej wielki skarb! W tym czasie Małgorzata z Nawarry, będąc w zamku, narzekali, że spacer po korytarzach i schodach zamku zajmuje jej dużo czasu każdego dnia. Kilka razy ona nawet zagubiony w labiryncie pomieszczeń. Parku chatach myśliwskich zmieści pół Paryża. Jest tu wyraźnie czuł, że królowie robią wszystko, co w wielkim stylu. Co zakończył historię miłosną Franciszka, nie wiemy. Ale zanim zszedł uzasadnione, dając światu arcydzieło architektury zamkowej. Nawet pod koniec tego wieku, patrząc w Dolinie Loary od wysokości ogrodu zamkowego, istnieje potrzeba, aby natychmiast napisać kilka wierszy jako hołd dla piękna i wspaniałości.

Wiek – nie jest przeszkodą, najważniejsze, aby być blondynką

Chcę jeszcze raz ostrzec tych, którzy mają zamiar zrobić oddzielną wycieczkę do zamków nad Loarą: Z dala od zorganizowanych wycieczek. Nie pozwolą Ci cieszyć się pięknem pojawił się przed tobą. W każdym z zamków może być wypłacona opiekuna dla pojedynczego trasy, a zamiast tego na pamięć teksty dostać prawdziwą historię, która jest w trakcie historii ożywają dla Ciebie. Harmonogram wycieczki można dokonać zgodnie z własnymi biorytmy.

Ale to nie wszystkie zalety. Wokół największych i najczęściej odwiedzanych zamków turystów tylu niepozorny pałacyk z równie bogatej historii. Na drodze z Chambord do Chenonceau jest niepozorny na pierwszy rzut oka, zamek – Chateau de Frileuse. Ale to tylko na pierwszy rzut oka. Ta kobieta jest po prostu obowiązek odwiedzić tutaj! Po tym wszystkim, właściciel zamku – prawdziwy perfum. Jego przodkowie byli aromaty sądowe dla pań. Za stosunkowo niewielką kwotę można sobie pozwolić, aby zabrać do domu smak, który był używany w czasie Królowa Margot lub Diana de Poitiers.

Nawiasem mówiąc, Diana de Poitiers, kochanki Henryka II, i był pierwszym właścicielem pań zamkowych -Shenonso. Henry był szalony dowcipny piękne blond, pomimo faktu, że była 19 lat starsza od niego. Więc jego żona, Katarzyna Medycejska, że ​​zacisnął zęby i znosić „starszych” i hussy, wyprostowany, wraz z rywalem wysłany do zamku staw karmić czarne łabędzie. Po tym, to staje się jasne, dlaczego Katarzyna była truciciel. Ale to nie byłoby Medici, jeśli nie po śmierci Henry’ego grał na Dianę i zabrał jej zamku. A Diana de Poitiers został zatopiony w zapomnienie. Wydaje się, próbując pozbyć się wszystkich śladów rywalem, Catherine rozpoczęła restrukturyzację. Dzięki jej staraniom Chenonceau zamek stał się największy zamek we Francji, zbudowany w stylu renesansowym.

Inną cechą tego zamku jest to, że zawsze należała do kobiet. Żaden człowiek nie jest wymieniony w dokumentach jako właściciel. I jeszcze jeden interesujący szczegół. Bez względu na to, ile czasu minęło, jak wiele oszałamiające intrygi utkany pod dachem zamku, jak miłość tragedia miała miejsce w kącikach tajemnicy, ale żadna z nich nie zakończyła się morderstwem. Tak więc, jeśli nie lubią krwawe historie, pobyt w Chenonceau.

Kapusty and Kings

Na pierwszy rzut oka jest to dość dziwna liczba logika: Zamki – Loara – królowie – kapusta. Ale tylko na pierwszy rzut oka. Jak najszybciej dostać się do Château de Villandry, każde słowo jest pełen znaczenia dla Ciebie … i piękna. Ale lepiej jest zacząć od początku. Z tego ostatniego – Villandry zamku zbudowanego w stylu renesansu. Wydaje się, że nic szczególnego w nim. Tak, piękny zamek. Ale po Shensono uroków Blois i będzie trudno zaskoczyć. Wejście do zamku … i tracą zdolność mówienia. Wnętrza zamku, pilastry, sufitu arabskiej, składający się z ponad trzech tysięcy sztuk. Ale to nie wszystko, to oczekują cudu – ogrody trzypoziomowy Villandry.

Pierwszy – z lustrem staw, fontanny, stare drzewa cytrynowe, przycięte krzewy bukszpan. To miejsce, gdzie można zobaczyć całe piękno natury! Nawet jeśli to jest doprowadzone do perfekcji przez ludzkiego geniuszu. W ogrodzie wody, która nie rani oczu, nie powoduje odrzucenia. Możesz chodzić po uliczkach Limonowozielony lub zgubić się w labiryncie.

Ogród miłości, ogród roślin leczniczych, ogrodowy pasji. Czy uważasz, że to tylko nazwa? Nic z tych rzeczy. Można przejść od ogrodu do ogrodu i podziwiać piękne, niemal matematycznie zweryfikowane kwietniki i przycięte krzewy na jednym szablonie. W każdym z tych ogrodów, zdajesz sobie sprawę, jak ubogi język, jak słowa są nieistotne. Bledną one przed tym pięknem. Jasne kolory, kształty i … odpowiedni nastrój. Towarzyszy Ci przez cały czas, gdy jesteś w ogrodach Villandry. To jest miejsce, gdzie można poczuć się jak królowa. Nie, po co marnować czas na drobiazgi? Bogini Flory!

Cóż, tutaj mamy do kapusty królewskiej. Można sobie wyobrazić, jak ogród, coś, co kojarzy się w naszym umyśle z podmiejskich sześciu akrów, można doprowadzić do poziomu sztuki krajobrazu? Tak więc, na niższym poziomie ogrodów Villandry, można zobaczyć go na własne oczy. I zrozumieć, że na bakłażan krzewów można powiedzieć, wykorzystując takie epitety, jak piękne i inspirujące. Ogród warzywny nazywa ten niezwykły roślinnego mozaika języka nie włącza. Siedząc w jednym z pawilonów ogrodowych, chcę pozostać tam na zawsze. Istnieje jednak ryzyko śmierci z głodu, bo taka piękna wkraczać w ręku nie wzrośnie o banalnej nasycenia.

Spanie Zamek Beauty

Jedno spojrzenie na zamku USSE inspirowany wielkim gawędziarz Charles Perrault się napisać historię Śpiącej Królewny. Rafinowane, wszystkie budynki w stylu gotyckim. Jeśli spojrzeć na zamek z daleka, może poczuć się jak bohaterka bajki. Dla pełnego obrazu brakuje tylko wymachiwanie spiczastych dachach zamku USSE banerów. I heroldowie z rur miedzianych, kiwając każdemu, aby zobaczyć piękne dziecko królewskiej.

Ale to naprawić. Jak najszybciej dostać się do zamku, prawdziwa baśń otwiera się przed tobą. Specjalnie dla miłośników bajek w zamku znajduje się ekspozycja figur woskowych dokonanych przez Perrault baśni. Uzupełniają poczucie kolekcja flamandzkich arrasów i broni. Nawiasem mówiąc, inną interesującą cechą zamku – tam w historii jej istnienia nigdy nie przestał, żaden z królów, pomimo faktu, że komory dla królewskiego pań były zawsze przygotowane. Co się stało i dlaczego żaden król nie odważył się wkroczyć w bajce, teraz powiedzieć, że jest to trudne. Jednak, aby odwiedzić zamek Śpiącej stoi. Zwłaszcza, że ​​nazwa jednego z jego właścicieli będzie wydawał się dziwnie znajomy – d’Epinay. I przez długi czas będziesz nękany przez mgliste wspomnienia z książek czytanych w dzieciństwie, dopóki nie pojawi się nazwa hrabiego Monte Christo.

Mówi się, że kiedyś odwiedził Francję, można przywołać go z nostalgią przez rok. Jeden dzień po wizycie w Paryżu, można zauważyć, że nie urodził się w tym mieście. I raz odwiedził zamki nad Loarą, poczujesz się jak łatwo jest dokonać przejścia z obecnego do przeszłości. I wrócisz tu, gdy to możliwe. Na szczęście trzysta zamki, które znajdują się w słynnej dolinie rzeki, więcej niż wystarczająco, aby nie jeden, lecz kilkanaście podróży fascynujące.

load...