Zamioculcas – reprodukcja na różne sposoby

Zawartość:

Zamioculcas lub jak to nazywa, drzewa dolara – jest to jedyne w swoim rodzaju roślin doniczkowych. Nie tylko, że rośnie tak wolno, że to jest na ogół trudne do zauważenia, dlatego też wiemy o nim tak mało, że od razu w panikę przy pierwszych oznakach choroby jakiejkolwiek ten przystojny i, jeśli to konieczne, na przykład, jego przeszczepu. A jeśli się razem, aby propagować swoją osobistą kopię egzotycznych, a wszystko jest stracone. Po Zamioculcas bardzo niezwykłego kwiatu, i wydaje się, że zwykłe kwiaty plantatorzy-fani metod propagacji wewnątrz zakładu nie będzie dla niego pracować. Jednak to nie jest tak straszne jak się wydaje. Powielanie Zamioculcas nie jest trudniejsze niż innych roślin doniczkowych jest. Musimy tylko wiedzieć dokładnie, jak mnoży Zamioculcas, a następnie zastosować tę wiedzę w praktyce.

load...

Arkusz reprodukcji

Najprostszym, najbardziej dostępne, a zatem najczęściej stosowaną metodą reprodukcji Zamioculcas – arkusz reprodukcji. Wystarczy pamiętać, że arkusz Zamioculcas – to cała gałąź wyrastające z ziemi, a jego bagażnik jest objęty pod ziemią i jest korzenie bulwiaste. Więc, gdy mówimy o reprodukcji Zamioculcas arkusza oznaczać małe kawałki, które są w rzeczywistości tylko część arkusza. Zamioculcas i pomnożyć ją przez nich.

Wszelkie zdrowe liście nadają się do takiego sposobu rozmnażania wegetatywnego. Często pozostają po przeszczepie lub instalacje magazynowe w nowej puli. Ale można ostrożnie zerwać liście, lub nawet kilka liści na szypułkach, trzymać je w torfie lub luźnego podłoża dla siewek i czekać.

load...

Ale będzie musiał długo czekać. Niektóre liście i korzeń kiełkować w ciągu półtora miesiąca, a druga przez rok i trzeba zrobić. Ale zazwyczaj proces ukorzenienia trwa bardzo, bardzo powoli, często pojawienie się nowych pędów naprawdę trzeba czekać sześć miesięcy do roku. Ale bądź cierpliwy – nie trzeba wykopać gleby i tygodniowy sprawdzić stan podziemnej części skrzydła, czy małe guzki z korzeniami pojawiła. To tylko spowolnić proces, jeśli nie zniszczyć sadzonki.

Tak gotowania nie jest zbyt głęboki zbiornik, w dolnej części odlewanej drenażowe (ekspandowana glinka, odłamków ceramiki lub pianki). Na wierzchu warstwy drenażowej wlewa gleby (torf jest odpowiednia, w mieszaninie torfu torf ziemi lub mieszaninie torfu z perlitu) i nawilżyć go. Wbita w ziemię pojedynczych liści lub liści z sadzonek i zostawić je na długo i szczęśliwie żyć, fastrygowanie sporadycznie. Jest możliwe, aby zbudować mini-teplichku i mogą rosnąć nowe rośliny z liśćmi, bez niepokrytej pojemnika z sadzonek.

Jak tylko pierwszych nowych pędów, podobnych do walcowania rolek, każda nowa tuleja muszą być przeniesione do osobnego pojemnika. W procesie wzrostu i rozwoju nowej uciec starych liści żółkną i gniją, a nowy pęd zacznie się rozciągać i dają coraz więcej nowych liści, zamienia się w dorosłego pełni kwitnienia. Ale znowu, trzeba pamiętać, to wszystko się stało będzie bardzo długo, ponieważ Zamioculcas odnosi się do wolno rosnących roślin wewnętrznych.

Rozmnażanie przez podział

Jeśli zdarzy ci się być dumnym z osobą dorosłą i duża kopia drzewa dolara, można podzielić ją na dwie, a nawet trzy-cztery nowe rośliny. Metoda ta, w przeciwieństwie do liści hodowlanych, daje gwarantowane szybką produkcję nowych roślin: podzieloną krzew do żądanej liczby sztuk – i gotowe! I niech Zamioculcas nowe instancje nie będzie tak bujne jak ich protoplasta, ale będą pełnoprawnymi dorosłych roślin.

Jak podzielić buszu Zamioculcas? Zrobić to lepiej na wiosnę. W ogóle, wiosną – najlepszy czas nie tylko na początku prac ogrodniczych, ale również na przeszczep, przeładunek, dzieląc osadzenie wewnątrz rośliny. Przy reprodukcji Zamioculcas podzielenie tuleja jest usuwany z naczynia, a uwolnione z bulw gleby. Najpierw spróbuj podzielić ula najbardziej delikatny sposób, po prostu odłączając ręce splątane korzenie. Jeśli ci się uda, kwiat jest znacznie łatwiejsze do przenoszenia podział. Jeśli korzenie są bardzo splątane, są one cięte nożem.

Ostrym nożem przeciąć bulwę sam na kilka części, z których każda musi być przechowywane co najmniej jeden punkt wzrostu – na „oko”. Najprostszym sposobem, aby delikatnie przeciąć bulwę w połowie, trzymając każdy z powstałych bulwy nadziemne części kwiatu. Jeśli chcesz poznać więcej nowych roślin, podzielić na cztery części kwiatu.

Każda część przeszczepu do nowej puli, którego średnica powinna być jedynie o kilka centymetrów większa niż średnica bulwy nowy krzew. Przed przesadzeniem suszenie plastrów oraz posypać na miejsce ich sproszkowany węgiel. Wybór garnka do nowego zakładu, nie bierz zbyt wąski lub głębokiej miski – szybciej korzenie nowa przeszczepione Zamioculcas rosną do ścianek garnka, tym szybciej i bardziej intensywne zacznie się rozwijać. Oczywiście, na cechy stopy tego gatunku.

Generalnie, po podziale hodowla Zamioculcas długich dostosowuje. Nawet jeśli kwiat nie jest chory i nie rzucają swoje liście, to jeszcze przez jakiś czas po prostu zastyga w rozwoju. Jest to normalne: najszybciej jak kwiat do radzenia sobie ze stresem, to zacznie dawać nowe pędy.

Nie zapominaj, że podział krzew Zamioculcas – nie jest to młodych roślin, ale tylko nowa instancja starego dorosłego krzewu. Dlatego trzeba dbać o to prawidłowo i nie przesadzają co roku, tak jak to jest w przypadku młodych krzewów. Pierwszy rozłam czas krzew lepiej nie nawozić, ale traktować je ostrożnie, unikając gwałtownych zmian temperatury w pomieszczeniu i chronić przed przeciągami.

W ogóle, reprodukcji Zamioculcas, z jednej strony, jest dość proste, ale ma swoje własne problemy. Powielanie liści lub liści sadzonek – bardzo długi proces, a podział buszu – procedura bolesne dla roślin. W pierwszym przypadku zranić swoje minimum Zamioculcas, ale będzie czekać bardzo długo, kiedy dorośnie nową instancję. W drugim przypadku, natychmiast otrzymasz kolejny już dojrzałą roślinę, ale ryzyko zniszczyć obie kopie. Ponieważ gdy nieudany przeszczep podzielony Zamioculcas może umrzeć.

Ale jak wiadomo, nic nie ryzykuje, że nie wygra. Więc wybrać metodę reprodukcji ten wspaniały kwiat wewnątrz i pomnożyć to piękno w Twoim domu nie tylko jakościowo, ale ilościowo. Powodzenia!

load...