Zamioculcas – przeszczep przez przepisy

Zawartość:

Zamioculcas – stosunkowo nowe zjawisko w krajowym ogrodnictwie pomieszczeniach. Ten obcy gość szybko stał się bardzo popularny, ale nie każdy jest nabierający właściciele tego kwiatu nie można zapisać roślinę nabytą. Chociaż uważa się, że Zamioculcas dość mało wymagające w utrzymaniu i pielęgnacji, zdarza się, że umrze zaraz po przeprowadzce ze sklepu do domu. Ale fakt, że roślina ta jest konieczna w celu skorygowania przeszczepu.

load...

Być może jest to prawo lub sadzonki przeszczepione Zamioculcas i niemożliwe jest dla początkujących. Dlatego proponujemy Ci nauczyć się zasad postępowania, po czym będzie można bez negatywnych konsekwencji dla rośliny, aby je przeszczepić, a jeśli to konieczne, usiąść. W skrócie, badanie Zamioculcas zasady przeszczepu dla udanej uprawy w pomieszczeniach.

Warunki udanych przeszczepów

Jeśli zastosujemy mały zestaw zaleceń, przeszczep Zamioculcas zawsze będą udane. Niech najpierw być jasne, te proste zasady, a następnie rozważyć sama procedura przeszczepu.

Dla skutecznego przesadzania rośliny potrzebują do:

  1. Zebrać gleby światła, które będzie dobra, żeby zarówno wody jak i powietrza.
  2. Aby zmniejszyć gęstość glebie, na przykład za pomocą glinki, co pozwoli go, aby usunąć.
  3. Na dnie doniczki koniecznie umieścić drenaż.
  4. Po przeniesieniu zakładu z jednego pojemnika do drugiego, konieczne jest, aby obsłużyć, a nie przesadza.
  5. Prowadzić regularną obsługę (przeszczepu) na wiosnę.
  6. Całkowicie chować się korzenie, aby nie były widoczne nad powierzchnią gleby.
  7. Koniecznie repot roślinę po zakupie.
  8. Wybierz odpowiednie dania, które nie powinny być zbyt małe lub duże.
  9. Przeszczepione młodych roślin rocznie, a dorośli co dwa do trzech lat.

load...

Wybór dań

W odniesieniu do większości przeszczepu i naczynia, w którym rośnie Zamioculcas, pokój kwiat dość kapryśna. Często nieprawidłowo zbierane pojemnik może prowadzić do śmierci rośliny i komplikują przeszczepu. Jest bardzo ważne, aby wybrać odpowiednią pojemność dla zakładu. Jednym z głównych błędów wybór jest zbyt duży lub bardzo wąski szklanych do kwiatka. Optymalny wariant wielkości garnka – Niska dań, nieco bardziej niż szerokość bulwy Zamioculcas. Dlaczego? Jeśli pula jest wąski i wysoki, podczas obchodzenia się z kwiatów będzie trudne do wyodrębnienia z niego. A nawet hodowcy twierdzą, że tak szybko, jak korzenie rosną do Zamioculcas listwy dania, kwiat zaczyna się intensywnie rozwijać.

Co do materiału, z którego wykonane naczynie kwiatowego Zamioculcas nie zaleca się rosnąć w naczyniu ceramicznym. Po pierwsze, kwiat może umrzeć w garnku na brak miejsca, a po drugie, podczas obchodzenia się z ekstraktu kwiat takich potraw jest prawie niemożliwe bez szkody dla rośliny. Garnek ceramiczny można podzielić tylko w dół, ale to nieuchronnie uszkodzić korzeni.

Tak więc, dla uprawy i późniejszego bezpiecznego przeszczepu Zamioculcas trzeba plastikowej doniczce, nie jest bardzo wysoka, a o średnicy nieco większy kwiat bulwy.

Procedura przeszczepu

Po Zamioculcas przeniósł się ze sklepu do domu, konieczne jest najpierw przeszczep. Tylko to powinno być wykonane nie wcześniej niż dwa do trzech tygodni okresu adaptacyjnego. Następnie młode rośliny są przesadzane co roku, a po czterech lub pięciu lat – mniej. Największym błędem podczas przesadzania Zamioculcas – wyzwolenie z korzeni z ziemi. Zwykle po takim barbarzyńskim oczyszczalnia długo chory i często umierają.

Aby prawidłowo przeszczepione Zamioculcas, powinien po prostu przejechać do nowej doniczki z bryłą ziemi. W tym celu, gleba powinna być lekko nawilżyć i obmyat puli ściany. Następnie garnek lekko nachylona i stukając w dno, ciągnąć kwiat z grudki ziemi. Przygotowane nowe puli powinna być nieco większą średnicę niż pierwszy. Na jego dnie trzeba wlać drenażu i delikatnie umieścić kwiat na ziemi wewnątrz garnka. Po tym, przestrzeń pomiędzy grudki ziemi i ścianach garnka wlewa nową pochvosmesi, ubijanie go palcami lub kijem. Zamioculcas przeszczepione muszą być podlewane ponownie wlać ziemi w doniczce i wypełnić ziemia opadła do poziomu starym glinianym śpiączki.

Jak siedzieć Zamioculcas

Seat pokój kwiat wystarczy w celu odtworzenia. Jeśli uważasz, że roślina ściśle w starej puli, a następnie po prostu trzeba przejść w bardziej przestronne potraw. Jak być może pamiętacie, uwolnienie Zamioculcas bulw z ziemi dla roślin przeszczepu toleruje bolesne. Dlatego siedzenie kwiat bez konieczności powielania nie powinno być.

Jednakże, jeśli zdecydujesz się pomnożyć swój Zamioculcas dzieląc krzew, spróbuj przeprowadzić procedurę najbardziej delikatny sposób. Zdjąć tuleję ze starej puli, tak jak w przypadku transplantacji i poluzować korzenie z ziemi. Teraz po prostu spróbować podzielić ula ręce na dwie lub trzy części, z tej samej liczby łodyg, starannie odcinania korzeni. Czy korzenie są silnie powiązane, tnie je za pomocą ostrego noża, rozciera się z alkoholem lub nadtlenek wodoru.

Udział mogą być same bulwy (ziemniaki). Dla guzków jest po prostu przeciąć na pół zaostrzony nóż i plastry pozostawić do wyschnięcia. Przekroje zostały następnie traktowane sproszkowanego węgla, a w pozycji siedzącej podzielony tuleję nowych doniczkach. Nie zapomnij o zasadzie, zgodnie z którą średnica garnka powinna tylko nieznacznie przekraczać wielkości bulwy. W przeciwnym razie rassazhenny krzew stałe „zatrzymany” w tym samym stanie i wielkości, który został przeszczepiony. I kolejny ważny punkt. Rassazhenny Zamioculcas nie podlewane co najmniej trzy dni. Top dressing nawóz jest przeprowadzana tylko jeden miesiąc po podziale w bawełnę.

Tutaj takie proste zasady transplantacji (albo raczej manipulacja) i osadzenie Zamioculcas krzaka. Bądź przygotowany na to, że ten kwiat jest bardzo wrażliwy na ruch w nowej puli, nawet jeśli gospodyni przeszczepić go przez wszystkich zasad. Ale jeśli tak, to zrobiliście wszystko dobrze, to chwilowy dyskomfort minie szybko, a Zamioculcas szybko powrócić do pierwotnego kształtu przez długi czas zachwyci bujną zielenią i eleganckie piękno. Powodzenia!

load...