Zaległości na kredyt – co to znaczy?

Obecnie kredyty są bardzo łatwo dostępne i popularne. Wiele osób korzysta z tej okazji, aby zrealizować swoje marzenia, co wymaga znacznych inwestycji. Dzisiaj kredyt można kupić niemal wszystko – samochód, mieszkanie, meble lub sprzęt AGD. Można „pożyczyć” pieniądze na wakacje lub na organizację ważnego wydarzenia – takie jak ślub lub rocznicę.

load...

Co do zasady, przed podjęciem ruch, osoba ocenia swoją „siłę”. I, zazwyczaj, że dochodzi do wniosku, że miesięczne płatności nie zmuszaj go do pracy. Ale każdy wie, co grozi niezapłacenie na kredyt?

Są chwile, kiedy plany nagle break – zwolnienie z pracy, nagła choroba, niespodziewane wydatki – więc nigdy nie wiadomo, co może się zdarzyć w życiu. I tu pojawia się następny okres płatności, i zrozumieć, że aby dokonać płatności na czas nie może. Cóż, po prostu nie!

Minimalne opóźnienie

Cóż, przede wszystkim nie panikuj. Jeżeli opóźnienie jest spowodowane „ważnych” powodów i nie swoje winy, a potem najprawdopodobniej wszelkie sankcje nie jesteś zagrożony.

Co jest uważane za takie powody? No, na przykład, hospitalizacji awaryjnego lub pilnego podróży służbowej. Większość banków starają się iść do spełnienia swoich klientów w takich sytuacjach. On rozumie, że każdy z nas – prawdziwych ludzi i każdy może mieć swoje własne problemy.

load...

Generalnie, opóźnienie w płatności za mniej niż pięć dni, zwykle nie ma „środki karne” nie towarzyszy. Jedyną rzeczą, jaką można go zmierzyć – odmowa wniosku o kolejnej pożyczki. Cóż, zapłacić grzywnę, oczywiście, jest to konieczne.

Późno kara płatność

Wszystko o swojej relacji z bankiem jasno określone w umowie pożyczki. Dlatego nie należy polegać na takich wymówek, jak „zapomniał”, „nic mi nie ostrzec”, „nie wiem”. Nie pomogą.

Kary za zwłokę kredytu może być określona ilość lub wyrażoną w podwyżek stóp procentowych – to wszystko zależy od umowy. Nauczyłeś go dobrze przed podpisaniem, prawda? W tym przypadku, dług wzrośnie w codziennej kwoty grzywny.

Jest jeszcze jedna rzecz, którą trzeba znać. Z reguły podczas dokonywania płatności, banki odpisania długu w określonej kolejności:

  • Kary za opóźnienia;
  • Opłata miesięczna;
  • Procentowych;
  • Długu.

Co to znaczy?

Załóżmy, że miesięczne płatności wynosi 6000 rubli. Po przekroczeniu przez kilka dni i nie określił wysokości grzywien, bank przyniósł zwykłą kwotę. Z pierwszym będzie odpisać kar. Załóżmy, że wyniósł 2000 rubli. Zatem w spłacie kredytu, że masz tylko 4000 rubli. I trzeba 6000!

Oznacza to, że nadal pozostał zaległy od kredytu. I zostanie on ponownie oceniać kary. System ten odpis jest bardzo opłacalne dla banków. Jeśli klient nie ma pieniędzy w całości, nierozliczone saldo będzie musiał zawierać część długu, który podlega grzywien. Ci więc przed spłacić dług trzeba skontaktować się z bankiem i dowiedzieć się o wielkości grzywien oraz całkowitą kwotę płatności.

Opóźnienia ponad 5-10 dni

Jest już za bardzo poważne wykroczenie. Bądź przygotowany na to, że pracownicy banku będą regularnie „dzwonienie” ty i przypomni wam zapłacić. Istnieje jednak inny sposób radzenia sobie z dłużnikami. Niektóre banki nie wykazują aktywność w okresie początkowym długu. Jednak, aby myśleć, że zapomnieliśmy o was – top frywolność!

Niektóre banki robią to nieświadomie – po prostu dlatego, że nie ma wystarczającej ilości personelu do pracy z nieostrożnego kredytobiorców. Ale są też inni. Ich zasada – „im dłużej dana osoba nie płaci, tym większa ilość dostajemy go wtedy.”

Z reguły po drugim opóźnienia w zapłacie oficerów pożyczki na scenie bardzo różnych urzędów – bezpieczeństwa ekonomicznego banku. Pracownicy dłużników usług wyjaśnić szczegółowo co dokładnie kłopoty czekają ich w przypadku niewypełnienia zobowiązań. Ton komunikatu, co do zasady, jest bardzo zróżnicowana. Nie zdziw się, jeśli urzędnik bankowy zacznie odwiedzić nie tylko ty, ale również swoich sąsiadów, rodziny i współpracowników. Zwykle te surowe metody, aby uzyskane wyniki – większość ludzi boi się zepsuć ich reputacji i znaleźć sposób, aby spłacić dług.

Biuro historii kredytowej

Nawiązywania stosunków z bankiem, należy pamiętać o innym momencie. Praktycznie każdy człowiek, przynajmniej raz w swoim życiu, którzy wzięli kredyt, likwidacji historii kredytowej. A fakt opóźnienia w zapłacie, bez wątpienia, będą odzwierciedlone w nim. Ponadto, w dłuższej zwłoki w banku będzie przeniesienie danych do Krajowego Biura historii kredytowej.

Niebezpieczeństwa złej historii kredytowej? Fakt, że w przyszłości nie będzie mógł skorzystać z tej usługi w dowolnym banku w kraju. Oni po prostu nie chcą zadzierać z opcjonalnym klienta. Nie mogą być również współ-kredytobiorca lub gwarant.

Odstąpienie od płatności kredytu

Jeśli wszystkie te środki nie mają pożądany efekt, wierzyciele dokonać ostatecznego ostrzeżenia – Wyślij list popytu. Po upływie 30 dni od daty wysłania, idą do sądu.

Powinieneś wiedzieć, że aby doprowadzić do tego niezwykle niekorzystne dla kredytobiorców. Sąd może zażądać sprzedaży swojego zabezpieczenia na aukcji. Udana cena ofertowa jest zwykle znacznie niższe niż to, co rzeczywiście można „wyskoczyć” z zabezpieczenia. Jeżeli zabezpieczenie nie jest, to może być zajęte na wszystkie swoje rzeczy. Jeżeli „zatrzymanie” nie ma nic, może zostać podjęta decyzja w sprawie przyznania określonej kwoty z pensji na spłatę kredytu.

Agencje inkasa

Nie ma innego systemu. Po jakimś czasie bank może „sprzedać” swoje długi wyspecjalizowane agencje inkasa. W tym przypadku, dług idzie do nowego wierzyciela i banku tylko odpisuje jej bilansu.

Cóż, to jest dokładnie to lepiej nie przyniesie! Po tym wszystkim, głównym celem agencje inkasa – zysk. A w wyborze metod, są one o wiele mniej skrupulatnie niż samych banków. Mieć pewność, że będą one znaleźć sposoby, aby zrujnować życie „w całości”.

Co zrobić, jeśli nie możesz spłacić kredytu na czas?

Po pierwsze, i co najważniejsze – nie starają się ukryć. Nie ignoruj ​​listów i rozmów telefonicznych pochodzących z banku. Proszę skontaktować się z doradcą bankowym, zgłosić swój problem i wywołać dokładną datę spłaty kredytu. Jeśli z jakiegoś powodu, dokonać płatności bezpośrednio, nie można – starają się zgodzić na odroczenie. Być może będzie można spotkać.

Czasami banki nawet nadrobić ludzi złowionych w trudnej sytuacji, harmonogram płatności indywidualnych. A jeśli jesteś gotów zapłacić bezpośrednio przynajmniej część długu, można próbować negocjować na które nie nakładają kary lub przynajmniej utrzymać je małe.

Wyjście jest zawsze tam! Po prostu trzeba podjąć działania i na pewno się uda.

load...