Zalecany zasilacz o zwiększenie stężenia cukru we krwi kobiet

Posiłki z odrobiną cukru we krwi kobiet ma kluczowe znaczenie w powstawaniu cukrzycy choroby. Stosowanie odpowiedniej diety jest głównym sposobem, aby uniknąć rozwoju cukrzycy. Poniższe zalecenia żywieniowe mogą być skutecznie wykorzystane przez każdego, kto dba o swoje zdrowie.

load...

Przyczyny wysoki poziom cukru we krwi

Poziom glukozy we krwi bardzo dokładnie reguluje szereg złożonych mechanizmów. Naruszenie tego ścisłej kontroli może mieć zarówno fizjologiczną (na przykład, hiperglikemię po posiłku) i podstawę (patologiczne cukrzycy lub innych chorób, które mają wpływ na poziom cukru we krwi). Niektóre zaburzenia mogą być przyczyną fizjologii i chorób. Typowym przykładem może być hiperglikemii u kobiet w ciąży, które mogą być miękkie i nieszkodliwe przyrodzie (jeśli jest kontrolowany) jest groźnym lub zaburzenie wymaga intensywnego leczenia.

Ogólnie można wyróżnić wśród różnych przyczyn hiperglikemii:

 • Niewłaściwa dieta;
 • Stres;
 • Zakażenie;
 • Niektóre leki;
 • Przewlekłą chorobą;
 • Ciąża.

load...

 

 

Wpływ pokarmu

Najczęstszą przyczyną podwyższonych poziomów glukozy we krwi jest konsumpcja żywności. Mechanizmy regulacji zawartości cukru w ​​organizmie pracy z pewnym opóźnieniem. U osób zdrowych, to skok jest krótki i nie przekraczać pewnych wartości. Jeśli jest zbyt ostry i trwa długo, jest uznawane za chorobę.

W związku z powyższymi badanie poziomu glukozy we krwi powinno być wykonywane na czczo, czyli w momencie, gdy pacjent nie ma nic do jedzenia przez 8 godzin przed badaniem. Następnie wyniki stężenia glukozy we krwi będzie dokładne. Warto też pamiętać, że nie jest konieczne, aby szybko zbyt długo przed zabiegiem. 08:00 – to najlepszy czas przerwy w żywności, a jej nadmierny wzrost może patologicznie niższy poziom glukozy we krwi i wpływa na jakość pracy.

Analiza poziomu glukozy we krwi mogą nie być wykonywane na czczo. Jednak pomiar ten nie pozwala rozpoznać wczesne stadia choroby i zazwyczaj wymaga potwierdzenia poprzez standardowe badanie cukru we krwi, z przerwą w konsumpcji żywności.

Skutki stresu

Wszystkie rodzaje napięcia nerwowego jest bardzo silnym czynnikiem, który zwiększa poziom glukozy we krwi. Ostatnio prowadzi do wydzielania hormonów, przede wszystkim adrenaliny i kortyzolu, które silnie pobudzają organizm do działania antagonistycznego wpływu hiperglikemii i insuliny.

Naprężenia mogą być wynikiem przewlekłego (m, E. Przedłużone psychiczne) i nagle stanie. Zaburzenie silny jest związany z wieloma chorobami, takimi jak zawał serca, udar mózgu. Kiedy te choroby są prowadzone intensywne działania przeciw hiperglikemii, w celu poprawy stanu pacjenta. Badania pokazują, że wysoki poziom cukru we krwi pogarsza wyniki leczenia w różnych sytuacjach awaryjnych, a jego kontrola ma wielkie znaczenie w terapii choroby.

Dieta na wysoki poziom cukru we krwi

Przez wiele lat, uważa się, że zalecenia dietetyczne dla osób, których cukru we krwi jest wyższy niż normalnie, nie jest zbyt różni się od odczytów dla zdrowych. Dieta każdy człowiek powinien być zrównoważony, zawierają wystarczającej ilości składników odżywczych i pozwalają utrzymać prawidłową wagę ciała. Osoby z wysokim poziomem cukru we krwi groźba choroby naczyń obserwowane. Ważne jest również, aby kontrolować zawartość tłuszczu i soli w konsumpcji żywności, ponieważ te elementy mogą prowadzić do rozwoju nadciśnienia tętniczego i miażdżycy.

Wszyscy chorzy na cukrzycę powinni przestrzegać diety cukrzycowej.

Jest to bardzo ważne ograniczenie w diecie tzw cukrów prostych, czyli słodkich pokarmów, ponieważ szybko podnieść poziom glukozy we krwi. Szybkich zmian stężenia cukru we krwi może pojawić się w spożyciu doustnych leków przeciwcukrzycowych i wstrzykiwania insuliny. Dlatego, aby uniknąć nieprzyjemnych skutków ubocznych, to zaleca się przyjmować węglowodany złożone, które mają łagodniejszy wpływ na glikemię.

Zalecana moc

Dieta dla osób z wysokim poziomem glukozy we krwi u pacjentów z cukrzycą i powinien charakteryzować się następującym składzie:

 1. Węglowodanów (głównie o niskim indeksie glikemicznym) – 40-50% wartości energii zużywanej na dzień.
 2. Włókno – 25-40 g / dzień.
 3. Zalecana tłuszczu – 30-35% wartości energetycznej zużytej na dzień:
 • Nasycone kwasy tłuszczowe – co najmniej 10%;
 • Jednonienasycone kwasy tłuszczowe – 10-15%;
 • Wielonienasycone tłuszcze – 6-10%.

 1. Cholesterol – mniej niż 300 mg / dl (w niektórych przypadkach aż do 200 mg / dl).
 2. Białko – 15-20% zużywanej wartości energetycznej na dzień. Białka, roślinne i zwierzęce tłuszcze powinny być obecne w stosunku 1: 1.
 3. Alkohol – jej zużycie nie jest zalecane, ale wolno 20 g / dzień dla kobiet i 30 g / dzień dla mężczyzn. Alkohol może spowodować ciężką hipoglikemię, ponieważ hamuje uwalnianie glukozy z wątroby. W niektórych przypadkach (choroba ciężka nerek, zapalenie trzustki), należy wypełnić abstynencji od alkoholu.
 4. Chlorek sodowy – 6,5 g / dzień (w niektórych przypadkach nawet mniejszą niż 4 g / dzień).

Należy zdawać sobie sprawę, że powyższe zalecenia są jedynie ogólny wzór w zależności od stanu pacjenta, współistniejących chorób i powikłań lekarz może zmienić skład diety jako terapii do indywidualnych potrzeb pacjenta mogą być lepiej dostosowane.

W sprawie kalorii w diecie zaleca się korektę wartości energii oraz potrzeby aktywności fizycznej pacjenta do utrzymania zdrowej wagi ciała (jeśli nie obserwuje się otyłość) lub w celu stopniowego zmniejszenia wagi. Dieta odchudzająca u chorych na cukrzycę może mieć charakter niskokaloryczna lub niskiej zawartości węglowodanów diety, co prowadzi do powolnego utraty kg (0.5-1 kg tygodniowo).

Indeks glikemiczny

Wiele diet i zaleceń dla poszczególnych chorób w oparciu o kontrolę indeksie glikemicznym. Liczba ta odnosi się jedynie do produktów zawierających węglowodany. To może być wysoki, średni lub niski, w zależności od stopnia, w jakim po spożyciu niektórych pokarmów podnosi poziom glukozy we krwi. W wyniku otrzymania produktów o wysokim indeksie glikemicznym poziom glukozy we krwi wzrasta gwałtownie, co pociąga za sobą zwolnienie dużych ilości insuliny. Część cukru stosowanego w komórkach, jako źródło energii i nadmiaru kolei do tłuszczu.

Odkładanie ostatni – jest to zjawisko niekorzystne dla osób, które mają nadwagę lub cukrzycę. W związku z tym, w oparciu o indeksie glikemicznym sterowania mocą zawiera produkty o niskim współczynniku (GI), m. E. 50. Czasami dopuszczalnej wartości do 55-65 produkty eliminowane są o wysokim współczynniku, m. E. Większy niż 70.

Przy wyborze żywności oparty na indeksie glikemicznym poprawnie, należy pamiętać, że ma ona zastosowanie jedynie do produktów zawierających węglowodany. Ale jedzenie spożywane jako białka i tłuszczów, które zmieniają wchłanianie węglowodanów i insuliny oraz glukozy może się zmieniać. Ponadto fakt, że dany produkt ma niski indeks glikemiczny, nie oznacza, że ​​można go jeść w nieograniczonych ilościach, ponieważ może zawierać dużą liczbę kalorii. Przykładem jest czekolada.

load...