Zabytki wielka Włochy

Zawartość:

Piękne Włochy – „żywa galeria”, piszą o nim dużo i sen. Kraj ten posiada ogromną ilość zabytków kultury i ruiny rzymskiej cywilizacji. Zapamiętuje każdy zakątek wielkich geniuszy Michelangelo da Vinci, Rafaela, Dante, Boccaccio … Dlatego we Włoszech, skoncentrowane ponad połowę wartości kulturowych w całej Europie. Oraz w celu odkrywania wszystkich atrakcji tego wspaniałego kraju, a za mało życia. Oczywiście opisać werbalnie oddzielną częścią kulturowego może być nieskończenie długa.

load...

Z kolei te wszystkie arcydzieła w żaden sposób gorsze od bogatej przyrody we Włoszech. Śnieżnobiałe stoki Alp, złote plaże wybrzeża Morza Śródziemnego i Adriatyku, parków krajobrazowych i rezerwatów, jak również wyraźne północnych jezior i południowe wulkany nie pozostawi obojętnym do kraju każdego turysty.


Powrót do spisu treści

Wieczne Atrakcje Rzym

Każde miasto we Włoszech – z pewnością wyjątkowy świat. To jest tylko jeden Rzym! Sercem Włoszech – miasto, do którego prowadzą wszystkie drogi. Estvestvenno, na myśl o pierwszych zabytków wydaje majestatyczny Koloseum (Amfiteatr Flawiuszów) – największy rzymski amfiteatr. Zbudowany około roku 80 pne. E. Zawierała sto siedemdziesiąt tysięcy ludzi z różnych klas społecznych ze względu na jego skomplikowanej konstrukcji. Niewątpliwie, w czasie amfiteatr był cud myśli architektonicznej i służył jako miejsce dla ludzi różnych imprez rozrywkowych, takich jak walki gladiatorów.

Tajemnicze ruiny Forum – obszar starożytnego Rzymu, gdy istniały Wspólnoty wydarzenia, targi miejskie, a nawet próby publiczne. Plac był największy rozmiar: 500 tys. M. I to jest zbudowany wzdłuż Drogi Świętego, który tworzy ceremonię religijną i wrócił do miasta żołnierzy. Raz na placu było miejsce dla Zgromadzenia Ludowego (Komitsium) oraz dla budynku, siedziba Senatu (Curia). Dzisiaj tylko układ jest na swoim miejscu Kuria dać turystom pomysł budowy.

load...

W centrum placu jest najmniej popularne miejsce – szczątki rozszczep Curtiusa. Teraz są one pokrywane z piecem, ale około 362 pne. E., zgodnie z legendą, nie powstał gigantyczny przepaść. Zaniepokojeni Rzymianie zwrócił się do wyroczni, który radził rzut w szczelinę wszystkie najcenniejsze mają. Ludzie nieśli i wyrzucił złoto i klejnoty, ale nic nie przyniosło rezultatów. Następnie, w otchłani rzucili żołnierza Curtiusa, ubrani w mundury i na koniach. Natychmiast rozszczep opóźnione i jasno obywatelom, że najbardziej kosztowne dla miasta – to one są.

O Świątynia Kastora i Polluksa i Saturn jest obecnie przypomina kolumnę. I Bazyliki Emilia, podawane do transakcji rynkowych i sporów, może powiedzieć tylko ruiny. Najlepszy ze wszystkich na Forum zachowany łuk triumfalny i Świątynia Westy, gdzie spalił ogień nieugaszony. Niedaleko świątyni Westy, pozostałości świątyni Boskiego Juliusza, które zostało spalone ciało Juliusza Cezara. Po uwagę turystów na Forum przyciągnęła pępek ziemi, gdzie według legendy, został dokonanego połączenia Romans z zaświatów, a Golden Mile, która rozpoczyna odliczanie od odległości Cesarstwa Rzymskiego.

Palatyn. Wykopaliska wskazują, że została ona zamieszkana od 10 wieku. BC Według legendy, na tym wzgórzu znaleziono braci wolf Romulus i Remus. To właśnie stąd zaczęły pojawiać Wielki Rzym. Najbardziej monumentalne prace na wzgórzu jest Pałac Flawiuszy. Tutaj można zobaczyć ruiny łaźni, źródło stadionu Domicjana, Farnese Gardens i bogactwo Palatyn Muzeum, który opowiada historię wzgórza i dostać się do cesarzy różnych momentach.

W północno-zachodniej części Palatynu wieże Capitol. Życie starożytnego Rzymu skupiał się tutaj. Na Kapitolu, Rzymianie odparli atak przez Galów, dzięki słynnej „święte” gęsi ze świątyni Junony. Tu wybito pieniądze i Augustus został zbudowany ołtarz pierworodnych Pana po nim rozdarł niebiosa powyżej. Na lewo od ołtarza, należy zwrócić uwagę na drewnianej Dzieciątka Jezus. Uważa się, że jest w stanie leczyć chorych. Jeżeli na wniosek jego usta były czerwone, oznacza to, że jest w stanie pomóc, musimy tylko wierzyć. W przeciwnym wypadku sprawa jest beznadziejna. Późniejsze greccy mnisi wybudowali klasztor tam, i umieścić kościół benedyktynów Santa Maria in Aracoeli, który szybko zyskał popularność. Od podnóża wzgórza do kościoła znajduje się strome schody. Na to trzeba iść na kolanach, aby wygrać na loterii.

Jako turysta, to jest niemożliwe, aby przejść obok wspaniałego Panteonu – świątyni bogów, w których spoczywają pierwsi władcy, królowie i włoski to skromny grób Rafaela. Budynek jest bardzo nietypowe ze względu na jego masywności i ogromny otwór w kopule. Zgodnie z nim w czasach starożytnych był ołtarz ofiarny. Istnieje legenda, że ​​oryginalne otwory w kopule nie było, i uderzył jego złych duchów usłyszeć pierwsze dźwięki Mszy. Dzisiaj, w Panteonie koronowany ukochanej i mityczne dziura tylko daje piękny efekt świetlny miejsca.

Inną atrakcją we Włoszech wierzą Plac Świętego Piotra – jest to jeden z największych i najbardziej znanych placów w Rzymie, choć oficjalnie jest to duża część terytorium Watykanu. Nazwany na cześć obszaru stojącego obok katedry św. Według legendy, w miejscu, gdzie obecnie katedra, został stracony przez apostoła Piotra. Pearl katedry – unikalne sanktuarium z przejścia prowadzącego do podziemnego grobu apostoła Piotra. Starożytna świątynia kiedyś uważany za największy na świecie, ale po 1990 roku tytuł ten był katedra miasto Jamusukro.

Oprócz wszystkich tych unikalnych miejsc w Rzymie, można chodzić wzdłuż Piazza Campo de Fiori znajduje się w ołtarzu Ojczyzny, fotografowane na tle fontanny Palazzo Venezia i Trevi, wspiąć się na Schody Hiszpańskie i zapach pomarańczy ogród na Awentynie. A jak nie odwiedzić Watykan z jego atrakcji!


Powrót do spisu treści

Romantyczna Wenecja

Słynne miasto na wodzie przyciąga turystów z całego świata. Piękne miasto położone na 118 wyspach połączonych ponad 400 mostami. Jakie romantyczne marzenia nie mają siedzieć w gondoli i przejdź do spełnienia swoich marzeń, kontemplując niezrównaną średniowieczną architekturę, wspaniałe pałace i katedry. Wycieczka po mieście będzie pamiętany przez długi czas! Trzeba tylko, aby zobaczyć magię w katedrze słońca San Marco! To historyczne i architektoniczne pomnik, być może, najbardziej odwiedzanych w Wenecji. Oferuje on unikatowy ołtarz malowane i złocone każdy może świątynię. W pobliżu katedry jest piękny na swój obszar o tej samej nazwie, która jest centrum i sercem miasta.

Wszyscy turyści chętnie świadkami jednego z najpiękniejszych i najbardziej niezwykłych budynków – Palazzo Ducale przez wieki służył jako siedziba rządu. Pałac jest bogaty w eleganckich, cennych obrazów i bez wątpienia zachwyci każdego odwiedzającego. Innym dziełem sztuki nazywa się Most Westchnień, który łączy Pałac Dożów, którego gospodarzem sporów i więzienie. Autor most jest słynny włoski architekt Antonio Conti. W imię mostu, można się domyślać, że westchnienia więźniów opuścił ostatni raz patrząc na pięknej Wenecji …

Powrót do spisu treści

Biznes i modne Milan

Stolicą mody – Mediolan – przede wszystkim przyciąga turystów istotnych wydarzeń, takich jak pokazy mody, wielkich wystawach, wydarzeniach kulturalnych … W tym mieście, powinno się odwiedzić dwa główne atrakcje: katedry i kościoła Santa Maria delle Grazie. Katedra po prostu przyciąga turystów z całego świata. Ogromna konstrukcja rzadkiego białego marmuru kandoliyskogo eleganckie iglice i mnóstwo posągów może pomieścić do 4 tysięcy osób! Duomo – drugi co do wielkości we Włoszech.

Budowa kościoła Santa Maria delle Grazie trwała około ćwierć wieku, a została ona zbudowana w XV wieku. Kościół jest uważany za najpiękniejszy kościół włoskiego renesansu. Przez ściany świątyni przylegających do klasztoru, w którym mieści się dzieła sztuki do dziś – „. Ostatniej Wieczerzy” fresk Leonarda da Vinci Praca ta, choć cierpiał wiele uzupełnień, ale wciąż robi potężny emocjonalną reakcję użytkowników. Należy zauważyć, że dostęp do tego dzieła nie jest bardzo łatwe. Konieczne jest wstępnie zarezerwować wizytę, która będzie trwać dłużej niż 15 minut.


Powrót do spisu treści

Stolica miłości – Werona

To miasto jest na równi z Wenecji mogą konkurować o statusie „najbardziej romantyczne w świecie.” To tutaj, według Szekspira, były dramatyczne wydarzenia smutnej historii Romea i Julii. Dziś, dom Julii – najbardziej atrakcyjnym miejscem dla turystów. Wszyscy miłośnicy w pośpiechu opuścić swoją główną uznanie na łuku przy wejściu do ogrodu i cieszyć się mały balkon z pseudo-Juliet, którzy teraz, a następnie przesyła całusy do kamery. Dziś dom jest muzeum, do którego można dojechać w kilka euro, a jeśli masz szczęście, zobaczyć wystawę czasową. W mieście znajduje się również grób młodego Juliet na dziedzińcu klasztoru na Via del Ponthierry.

Mimo romansu Werony znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Atrakcje w tej luksusowej miasta uważana za jedną z najpiękniejszych we Włoszech. Na przykład, w amfiteatrze w Weronie (Arena di Verona) epoki starożytnego Rzymu, który jednocześnie może pomieścić 30 000 widzów! Skala mógł być porównywany do rzymskiego Koloseum. Do tej pory, Arena di Verona – największy teatr operowy na świeżym powietrzu.

Choć w Weronie, nie możemy zwiedzić piękną katedrę, która posiada status głównego katedry katolickiej części miasta. W uzupełnieniu do wyrafinowanego wnętrza, jest on przechowywany wewnątrz bardzo cenne dzieła sztuki – ołtarz „Wniebowzięcia NMP”, co jest niezwykłe w tym, że Maryja nie patrzy na niebie i na ziemi, do zwykłych ludzi. Przechowywane również w pracach katedry sztuki o wielkiej wartości: „Pokłon Trzech Króli” i „Złożenie do grobu”. Zwiedzanie Madzanti kaplicy widać grób św Agaty.
Powrót do spisu treści

Inne atrakcje w Włoszech

Trudno sobie wyobrazić, Włochy bez kolorowej wieży w Pizie na polu Dreams. Wieża, nachylenie, które obecnie wynosi 3,54 stopni, jest pięć-metrowa dzwonnica z katolickiej katedry. Został zbudowany ponad 200 lat, więc gleba zwisa z czasem i sprawił, że kąt nachylenia więcej. Nawet jego zabytków oferuje ośrodek miasta Rimini. Oprócz parków rozrywki można odwiedzić głównych atrakcji Tempio Malatestiano kwadratowych Brioli z Clock Tower, Plaza del Arengo, Teatr Miejski.

Jest bardzo bogaty w zabytki Florencji. Renaissance jest tu w całej okazałości architektonicznych. Wizytówką miasta jest katedra Santa Maria del Fiore. Światowej sławy katedry przyniósł ogromny ośmioboczną kopułą. Powrót w Santa Maria del Fiore przechowywane dwa cenne obrazy – „Opłakiwanie” Michała Anioła i „Marii Magdaleny” Donatella. A z tarasu widokowego, który znajduje się w górnej części katedry, jest to możliwe do rozważenia innych atrakcji Florencji. Przyciąga turystów i unikatowy kościół Santa Croce, w którym mieści się ponad 300 grobów wielkich Florencji, takich jak Michelangelo i Galileusza. Bardzo dobrze znany punkt miasta – 84-metrowa dzwonnica Giotta i smukła wieża Signoria.

Po podziwialiśmy wartości Włochy nie może być dokładnie takie jak opisano w swoim artykule lub książce. I zobaczyć tylko główne atrakcje tego kraju, trzeba zobaczyć Włochy w całej okazałości i na własne oczy. Dlatego też „wielkie muzeum pod kopułą nieba”, bierze udział ogromna liczba gości!

load...