Zabytki Irlandii – jeden z najbardziej tajemniczych miejsc na naszej planecie

Zawartość:

Irlandia – fascynujący kraj. W nim jest wielu ludzi z płonących rude włosy, nowoczesne nazwy rdzennej irlandzkiego używanych przedrostek oznaczające przewoźnika raz należącej do konkretnej starożytnej rasy, sierpień jest uważany za jesienne miesiące. W tym kraju, liczba ludności jest gorsze od psów, lokalnego parlamentu przyjęła dziś akty wydruki na papierze wykonane z cielęcej (Velenje), a kobiety raz w roku (29 lutego) złożyć ofertę do mężczyzn.

load...

Irlandia, której atrakcje związane są z prehistorycznej i średniowiecznej przeszłości, przyciąga tysiące miłośników przygody.

Prawie każdy okręg można znaleźć majestatycznych zamków Viking otoczone fosami, opactwa i klasztory są niemymi świadkami burzliwej historii Irlandii.
Powrót do spisu treści

Stolica wyspy Celtów i Druidów

Poznajemy ojczyzna elfów należy rozpocząć od wprowadzenia do jej kapitału. Według historyków, Dublin został zbudowany przez Wikingów około 1000 lat temu. Leży około Dublin Bay w dolinie rzeki Liffey. Miasto obfituje w przestronnych placów, zabytkowych rezydencji, geometrycznie regularnych rzędach gruzińskich budynków era, pięknych parków i ogrodów. O’Connell Street – głównej ulicy stolicy, jedna z najszerszych w Europie. Jego główną atrakcją jest uważany Pomnik światła. To jest pomnik stali 120 metrów, w kształcie igieł. Stoi w miejscu pomnika legendarnego admirała Nelsona, który w 1966 roku wysadzili IRA. Spire of Dublin stał się symbolem nowego tysiąclecia, a szczególnie dumny z mieszkańców tego kraju.

Dublin jest fascynującym miejscem Narodowe Muzeum krasnoludek – wspaniałych ludzi, stała się swego rodzaju symbolem Irlandii. Można zanurzyć się w świat oryginalnego folkloru w muzeum: szukać miejsca, które trzyma garnek złota, czuję się naprawdę mały człowiek, którzy sami nie znaleziono otoczony ogromnymi kawałkami mebli, nauczyć się ciekawe historie z życia krasnalami. Równie ekscytujące będzie wizyta w Narodowym Muzeum Morskim, który istnieje od 1941 roku.

load...

Zawiera 4000 książek o rozwoju żeglugi w Irlandii, na wystawie w łodzi wyświetlania obrazu, dostarczanie żywności do kraju w czasie II wojny światowej. Najpopularniejszym eksponatem wystawy – model „Sirius” statek po raz pierwszy przepłynął Atlantyk tuż pod parą.


Powrót do spisu treści

Główny kompleks Cathedral City

Największy irlandzki katedra znajduje się również w Dublinie. Nosi ona nazwę Świętego Patryka – patrona Szmaragdowej Wyspy. Pierwsza wzmianka o niej pojawia się w 1191. W katedrze można zobaczyć starożytne freski, na wpół zbutwiałe rycerze heraldyczne flagi, odbywają się tu rytuał przejścia, średniowieczne witraże i wiele atrybutów religijnych z różnych epok. W nawie głównej katedry pochowano jednego ze swoich dziekanów – słynny pisarz Jonathan Swift. Świątynia zorganizował wystawę składającą się z prac autora „Guliwer”, jego maska pośmiertna i kilka rzeczy osobistych.
Powrót do spisu treści

Cliffs of Moher: wizytówka wyspy

Majestatyczny i zdobycia irlandzka natura jest w stanie stopić serce każdego turysty. Wesoła łąki szmaragd, ponure skały, fascynujące głębokość morza i nieba, szare góry i meandrujące potoki – wygląda jak setki lat temu, gdy zwolennicy St. Patrick wzniesione na wzgórzu Celtic kamiennych krzyży i klasztorów zbudowanych .. Ci, którzy zostali zafascynowani Irlandii, powinni mieć pewność, aby przejść do County Clare, aby cieszyć się niesamowity widok – Klify Moher. To wizytówka wyspy zielonej Eirin jest grzbiet urwiska około 200 metrów wysokości, która jest myte przez zimnych wodach Atlantyku.

Szczyty 8 km przyciąga około miliona turystów rocznie – tyle, którzy chcą korzystać z pięknej scenerii, która otwiera frotte skał. W pogodne dni można zobaczyć je z zarysami dolinie w Connemara i Wysp Aran. To miejsce wygląda tak wspaniałe, że filmowcy z Hollywood Wybraliśmy go do lokalizacji kręcenia serii Harry Potter.


Powrót do spisu treści

Newgrange – Temple of the Sun

Najstarszy budynek na planecie, która jest starsza niż wielkich piramid w Egipcie i Stonehenge, położone 40 km od Dublina. Ta komora grobowa, umieszczona wewnątrz kopca 13,5 m wysokości, jest to 19-timetrovy korytarz. Wewnątrz komory pozostał rytualnego miskę w ścianach – zdobią rzeźby kamienne niszy. Ta religijna budynek nazywany Świątynią Słońca, w ciemnych głębinach jego teraz 5 000 lat urodzonych światła.

Sakramentu odbywa się w dniach przesilenia zimowego o świcie przez mały wlot w całkowitej ciemności wnika Newgrange promień słońca; on nieśmiało ślizga się wzdłuż wąskiego przejścia podziemnego, którego wysokość jest stopniowo wzrasta i osiąga Wieczerniku – kryptę, która ma kształt koniczyny. Przybiera na sile promień słońca przez 15-20 minut oświetla kamienny ołtarz. Zobacz ten magiczny spektakl nie może być wszystko, aby dostać się na liście szczęśliwców, trzeba wygrać w specjalnej loterii.
Powrót do spisu treści

Cahir Castle: najbardziej zdobycia twierdzy

Irlandczycy zamków – oddzielny obszar turystycznych pielgrzymek. Niektóre z nich znajdują się luksusowe hotele, inne obiekty są wciąż żywe spadkobierców słynnych starożytnych rodzin. W tych zabytków można zobaczyć na własne oczy wszystkie elementy architektury zamku – masywne wieże strażnicze, Krata blokujące bramę, zbrojowni, łukowate okna i stare mosty.

Największą jest budowa zamku Irlandia Cahir Castle w hrabstwie Tipperary South, zbudowany w 1142 roku przez króla Thomond. To tak, jakby zszedł z kart podręczników historii: Donjon lochu, sześć wież strażniczych na murach miejskich, schodząc do bram krat pozostających w murze twierdzy niewykorzystanej rdzenia. Elżbieta I nazwał ten sam zdobycia cytadeli.


Powrót do spisu treści

Dolina Wielkiego Króla

Dolina wielkich królów w Irlandii nazywa się Tara, długo niskie wzgórza w pobliżu rzeki Boyne (hrabstwo Meath). Według legendy celtyckiej, można znaleźć ślady Druidów. W dawnych czasach na „święto Tara” składał się z rytualnego małżeństwa Wysokiego Króla i jego ziemi. W centrum jest Tara Spadek kamieniu znany fakt, że wypowiedział wołanie Wysokiego Króla. Według historyków, legendarny kamień symbolizuje chaos, a jego krzyk – Proces zamawiania odporność chaos, który ucieleśnia królów.

Jeśli spojrzeć na obszarze z wysokości, można zobaczyć dwa łączące spirale glinianych murów obronnych, z których każdy składa się z 7 okrążeń. W środku skrzyżowania królewskiego pałacu, w którym centralne miejsce zajmowane Miód resztę. 4 dodatkowe pomieszczenia pałacu zostały skoncentrowane na 4 strony świata, uosobieniem całej Irlandii, a mianowicie jego 4 główne królestwa.

Jak widać uroki Irlandii jest nie tylko średniowieczne zabytki, ale również wiele niesamowitych miejsc, które tworzą dumę kraju. Należą do jezior i wąwozy, skały i wrzosowiska, kopce i wysp. Zabytki Irlandia – wiele wrażeń, zmieniając się na każdym kroku z jego krętych drogach.

load...