Zabytki Brytanii: oto historia ożywa

Zawartość:

Wyspa jest dumą odciąć się od kontynentu kanałem La Manche i Pas-de-Calais, jest niewielkich rozmiarów. Ale nie za nic, że jest on nazywany „UK”: Historia wyspy jest pełen majestatu. Nie tylko to, co państwo może być w porównaniu z Wielką Brytanią na wpływ wywierany na rozwój cywilizacji europejskiej. Nie dziwi fakt, że Wielka Brytania i atrakcje znajdujące się tu zabytki historii i kultury postrzegają miliony turystów.

load...

Trudno jest pojąć ogrom. Aby dostać się do ducha Brytanii, tutaj żyć.

Ale nawet krótkie zwiedzanie w Wielkiej Brytanii daje ciekawi samotnie wiele niezapomnianych wrażeń. Najważniejsze – do wyboru długą listę ciekawych miejsc najbardziej atrakcyjnych i dobrze zaprojektowane trasy.

Powrót do spisu treści

Dumny Anglia, Londyn i inne miasta

Anglia – najważniejszym obszarem Wielkiej Brytanii. Oto stolica stanu: zatłoczonym Londynie, pierwsza z atrakcji Anglii. Turyści uwielbiają wędrować ulicami historycznej części miasta, gdzie każdy kamień oddycha starożytności. Kinga loch ponury Tower, wciąż pamięta jego koronowany więźniów. Idąc wzdłuż Tower Bridge, więc łatwo sobie wyobrazić historycznych wydarzeń znanych z lat szkolnych. W Pałacu Buckingham, a obecnie mieszka z rodziną królewską. Turyści mogą zobaczyć, jak chodzić w ogrodzie królewskich psów zastąpiony na strażników straży po dzielnych w słynnych kapeluszy bearskin. I usłyszeć imponującą wieżę Big Ben, Westminster Abbey chronione ściany, zabytkowe uderzeń zegara …

load...

Turyści chętnie odwiedzają nowe dzielnice Londynu – miasta, gdzie można zobaczyć prawdziwe arcydzieła nowoczesnej architektury.

Wykaz obejmuje również atrakcji Londynu:

  • Katedra Świętego Pawła;
  • Trafalgar Square;
  • Słynny diabelski młyn zwany London Eye;
  • Stadion Wembley.

Miłośnicy przyrody i zwierząt dostać dużo przyjemności z wizyty London Zoo, jeden z najlepszych na świecie. Godne uwagi są ogrody i parki w Londynie, przez wieki do perfekcji ręce mistrzów sztuki krajobrazu.

Na szczególną uwagę zasługują muzea Londynu. Jest to Galeria Narodowa i Muzeum Brytyjskie, Muzeum Sherlocka Holmesa na Baker Street i muzeum Madame Tussauds. Oferuje on ciekawą ekspozycja Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum kawa i herbata.

A amatorów zakupów na pewno zajrzeć do sklepu Harrods w którym, jak twierdził, londyńczycy mają prawie wszystko. O ile, oczywiście, pojawienie się turystów będzie spełniać surowe zasady tej wyjątkowej placówkach handlowych.

Poza Londynem warto zobaczyć Zamek Windsor z jego wspaniałych parków – letnia rezydencja rodziny królewskiej. W odległości półtorej godziny jazdy pociągiem, w pobliżu Salisbury, jest cicha grupa megalitów paleolitu – światowej sławy Stonehenge. Lincoln przyciąga uwagę turystów majestatyczna katedra gotycka, a to jest niemożliwe, aby uciec z morzem Brighton piękna Royal Marine Pavilion. Stratford Shakespeare Muzeum jest warte odwiedzenia, a na Oxford i Cambridge – kompleksów uniwersyteckich. W hrabstwie Nottinghamshire Nicea wędrować śladami najsłynniejszego lasu w Europie: Sherwood Forest. Jednak Atrakcje Anglia – to tylko część kulturowego i przyrodniczego bogactwa Brytanii.


Powrót do spisu treści

Szkocja, Walia, Irlandia Północna

W kraju jest dumnych górali i whisky ma dość surowy klimat. W Edynburgu, turyści chętnie odwiedzają Muzeum whisky, stare budynki uniwersytetu, królewskiej rezydencji Holyroodhouse, unosząc się nad miastem Zamek w Edynburgu. Katedra Glasgow zauważyć, gotycka katedra, Muzeum Transportu i luksusowy ogród botaniczny. Ale to zabytki w Wielkiej Brytanii zakończy.

W północno-wschodniej Walii, podróżni mogą podziwiać stare, aktualny i nadal żeglowną Pontcysyllte akwedukt. Na terenie Irlandii Północnej, aby odwiedzić wspaniały pomnik przyrody – Kamień gigantów drogowe zawarte w liście światowego dziedzictwa UNESCO. A jeśli pokonać przestrzeń wody do Orkady, można zbadać starożytną i tajemniczą Tomb of the Eagles, odkryte niedawno przez archeologów. Starożytne ludzie żyli w tej niegościnnej ziemi, modlił się do swoich bogów trudnych i przyniósł je do poświęcenia orłów. Takie wnioski dokonane przez naukowców na podstawie badań. I na wyspie Jersey działa wspaniałe zoo, założony przez znanego zoologa i pisarz Gerald Durrell. Zoo, która zawiera rzadkie i zagrożone gatunki zwierząt i ptaków, jest słusznie uważany za jeden z najbardziej ekscytujących atrakcji turystycznych Wielkiej Brytanii.

Wielka Brytania jest bogaty w pięknem zabytkowych zamków i pałaców, które tworzą większość jego atrakcji. Ale żeby je zobaczyć, zazwyczaj mają niewiele odbiegają od utartych szlaków turystycznych.

load...