Zaburzenia układu nerwowego: Objawy i przyczyny

Jednym z najbardziej powszechnych wyrażenia – „komórki nerwowe nie regeneruje”. I stało się znikąd – układ nerwowy odgrywa ważną, jeśli nie kluczową rolę w funkcjonowaniu organizmu. Ten system nerwowy jest odpowiedzialny za pracę wszystkich narządów i układów, od bicia serca, a kończąc na wzrost włosów i paznokci. Oczywiście rola wszystkich innych narządach wewnętrznych nie można lekceważyć. Ale nie zapominajcie, że własne nie ciało nie będzie działać. Ten system nerwowy rodzaj łącznikowego oraz przekazuje impulsy do mózgu.

load...

Ale, niestety, i układu nerwowego pod wpływem jakichkolwiek niekorzystnych czynników może nie działać. Lekarze często napotykają wyzwanie jako zaburzenia nerwowe. Z powyższego wynika, że ​​łatwo się domyślić, że układ nerwowy w sposób nieunikniony pociąga za sobą wadliwe działanie wszystkich innych organów wewnętrznych. Co więcej, te choroby mogą być bardzo różne.

Te dni, życie nie jest zmęczony niespodzianek – zarówno przyjemne i niezbyt często. W skrócie, „znudzony” układu nerwowego nie jest konieczne – permanentny stres, różne stres, syndrom chronicznego zmęczenia. Wiele osób skarży się na „rozbitych nerwów”.

I jako logiczne przedłużenie – reklamacje bezprzyczynowemu niepokój, drażliwość, zmniejszenie zdolności do pracy, ból o nieznanej postaci, nerwicy, a czasem nawet załamania nerwowego. To, co zostanie omówione w dzisiejszej rozmowie. Dowiadujemy się, zaburzenia nerwowe, które są najbardziej powszechne. I, oczywiście, jak radzić sobie z nimi. Gotowy?

Nerwice. Mit czy rzeczywistość?

Według statystyk, neurolog, wiodącą pozycję wśród wszystkich zaburzeń układu nerwowego zajmują różne nerwice. Lekarze określenie nerwicę jako zaburzenia neuropsychiatryczne, który bezpośrednio wiąże się z zaburzeniami układu nerwowego. Istnieje kilka typów zaburzeń. Pomimo faktu, że wspólne cechy są podobne, przedstawione są w różny sposób. Dlatego lekarze są trzy główne typy:

load...
 • Neurastenia

Neurastenii – ogólny depresja układu nerwowego. Powodem takich naruszeń mogą długotrwałego stresu lub urazu. Zaburzenie to objawia się w większości przypadków zwiększona pobudliwość nerwowo – drażliwość, a czasem nawet większą agresywność, silne zmęczenie, bezsenność, tachykardia, utrata lub przyrost masy ciała.

Warunek ten jest bardzo często pozostawione bez odpowiedniej uwagi. Po tym wszystkim, jeśli pozwać takie znaki można znaleźć w dobrym połowa populacji. W niektórych przypadkach, naruszenie odbywa się samodzielnie, bez ingerencji z zewnątrz. Jednakże nadzieję, nie jest konieczne – i ewentualnie progresji choroby. Oraz komplikacje mogą być najbardziej nieprzewidywalny.

 • Obsesje

Innym powszechnym rodzajem nerwicy – to zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne. Ta forma neurastenii we wszystkich przypadkach poprzedzone długim depresji. Chory stale prowadzi żadnej niepokojące myśli lub strach. Ale w każdym przypadku jest to niedopuszczalne należy mylić z delirium – o obsesji, w przeciwieństwie do delirium, człowiek zdaje sobie sprawę, że wszystkie lęki i obawy są absurdalne i bezpodstawne. I stałe napięcie tylko pogarsza sytuację, pogorszenie stanu chorego.

Nawiasem mówiąc, dobrze znana fobia publiczne są nie więcej niż stan nachalne. Dlatego wielkie pytanie, komu należy się spieszyć, jeśli masz jedno albo drugie fobię – psycholog i neurolog jest. I zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne i są złe nawyki takie jak paznokci skubać, na przykład. Oczywiście, niektóre elementy łagodnym zaburzeniem obsesyjno-kompulsywne może również wystąpić u osoby zdrowej, ale zwrócić uwagę na nich nadal stoi.

 • Histeria

Ten rodzaj nerwicy jest bardzo specyficzny. Zachowanie chorego impulsu – jest egocentryczny, bardzo sugestię. Przy monitorowaniu takich pacjentów, lekarze bardzo szybko zauważy, że głównym celem człowieka – gry dla publiczności. Udając się do omdlenia lub rzucać furia – ulubione rzeczy. Wcześniej takie zachowanie zostało uznane oznaką złego wychowania, ale lekarze udowodnili, że są wiarygodne dowody poważnych problemów z układem nerwowym.

Warunek ten może towarzyszyć wydarzenia, takie jak utrata apetytu, nudności i wymioty, zaburzenia zmiany masy, zakłócenia normalnego funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego. I nawet nieracjonalne na pierwszy rzut oka, gorączka, choć nieznacznie – 37,3 – 37,5 stopni.

Vasoneurosis

Mówiąc o problemach z układem nerwowym, nie wspominając o takich pospolitych chorób jak dystonia naczyniowego. Taka diagnoza jest obecny w około połowy wszystkich ludzi. Dlaczego tylko pół? Tak, ponieważ druga połowa nie jest badany przez lekarza. Humor, oczywiście, czarny. Ale lekarze mówią, że to żart, nie jest dalekie od prawdy.

Vegetovascular Distanov – nie jest niczym innym, jak zaburzenia układu nerwowego. Naruszenie takie charakteryzują się różnymi objawami, które zostaną omówione poniżej. Z prawej strony autonomicznego układu nerwowego, w zależności od stałości środowiska wewnętrznego. To ona kontroluje takie czynniki jak:

 • Temperatura ciała
 • Tętno
 • Ciśnienie tętnicze
 • Metabolizm

I tak z tego powodu roślinny Distanov przejawia objawów związanych z szeregu różnych chorób serca, – zaburzeń neurologicznych, psychicznych. Bardzo często, w celu zdiagnozowania choroby, lekarze muszą spędzić dużo czasu, aby zakończyć badanie. Tak, nadszedł czas, aby rozmawiać o najważniejszych objawów dystonii naczyniowych:

 • Naruszenie układu krążenia

Jedna osoba może narzekać systematycznych wahania ciśnienia krwi w dużych, jak iw mniejszych strontu. Często cierpi rytmu serca – tachykardia, bradykardia, oznaczony ból w sercu.

 • Niewydolność oddechowa

Ponadto, osoba może świętować ataki astmy, ściskanie w klatce piersiowej, duszność, lub odwrotnie – duszność. Wszystkie te objawy mogą być wyrażone wystarczająco mocno, zwłaszcza przy wykonywaniu. Ale jeśli ćwiczysz, te objawy mogą się nasilać.

 • Niepowodzenia w przewodzie pokarmowym

Naruszenie przewodu pokarmowego może przejawiać nudności, wymioty, całkowity brak apetytu. Ponadto, często wzdęcia, odbijanie, zgaga.

 • Naruszenie rozkład temperatur

Czasami osoba mówi bezmyślne dreszcze uczucie lub odwrotnie, zwiększone pocenie się. Najmniejszy stres tacy ludzie mogą doprowadzić do znacznego wzrostu temperatury ciała. I oczywiście to często zimne, z powodu skurczu naczyń.

 • Aparat przedsionkowy

Jednym z najczęstszych skarg jest skarga na częste zawroty głowy, aw skrajnych przypadkach nawet omdlenia.

 • Sfera emocjonalna

Często lekarze mają skarg i stan sfery emocjonalnej. Osoba może mieć różne fobie, lęk, utrata snu, drażliwość, płaczliwość.

 • Skóra

Do skóry u osób cierpiących na dystonię naczyniowego zmiany patologiczne są również możliwe. Skóra staje się blady odcień, a przy najmniejszym stresem emocjonalnym pojawiają się czerwone plamy.

Przyczyny zaburzeń układu nerwowego

Okazało się, że głównymi sprawcami różnych nerwic są wszystkie rodzaje stresu. Jednakże w przypadkach, powoduje poważne problemy i, oczywiście, bardziej wydajny. Z reguły, ciężkie uszkodzenia układu nerwowego powodują różne czynniki, które wpływają na strukturę i funkcję komórek nerwowych.

 • Niedotlenienie

Jednym z najczęstszych przyczyn takiego naruszenia funkcjonowanie komórek nerwowych – jest niedotlenienie. Wiesz, że komórki mózgu zużywają do 20% tlenu do organizmu? Liczne badania wykazały, że po zaledwie 6 sekund po tlenu do mózgu przestaje działać, nastąpi utrata przytomności. I zaledwie 15 sekund później naprawiono usterkę w aktywności mózgu.

Ale nie tylko wpływa na komórki mózgu, ale i inne komórki układu nerwowego. I zwrócić uwagę – powodując szkody nie tylko do ostrego niedotlenienia, ale także przewlekłe. Więc nie zapomnij o konieczności regularnie wietrzyć pomieszczenie, a spacer na ulicy. I to właśnie ci ludzie, a najczęściej zaniedbywane. W sumie piętnaście minut spacerem jest w stanie znacznie poprawić zdrowie człowieka. Normalizuje sen, apetyt, nerwowość zniknie.

 • Zmiany temperatury ciała

Zmiana temperatury ciała wpływa również na układ nerwowy nie jest najlepszym sposobem. Na przykład, jeżeli osoba jest przechowywany przez długi czas temperatura jest wyższa niż 39 stopni, szybkość przemiany wzrasta znacząco. Komórki nerwowe są bardzo podekscytowani, a następnie rozpocząć zahamował, wyczerpywanie się zasobów energetycznych.

W tym przypadku, jeśli jest to ogólnie hipotermia, szybkość reakcji gwałtownie spada w neuronach. W konsekwencji, cała praca układu nerwowego jest w dużym stopniu opóźniony. Stopień uszkodzenia, oczywiście, zależy od rozległości zmian w temperaturze ciała, a co ważniejsze, do czasu efekty temperatury na organizm.

 • Substancje toksyczne

Innym bardzo częstym czynnikiem jest negatywny wpływ na organizm z tych lub innych substancji toksycznych. Lekarze nawet przydzielić osobną grupę trucizn, które są wysoce selektywne, wpływając na komórki układu nerwowego. Te trucizny są nazywane neurotroficzny.

 • Inne czynniki agresywne

Czasami negatywny wpływ na układ nerwowy mają czynniki fizyczne, takie jak prąd elektryczny, systematyczne wibracje, pola elektromagnetyczne.

 • Zaburzenia metaboliczne w organizmie

Wystarczy niebezpieczne dla systemu nerwowego i różne zaburzenia metaboliczne. I to najczęściej wpływa na centralny dział. Na przykład, hipoglikemia jest bardzo niebezpieczny dla mózgu. Nie wiadomo, że prawie cały tlen zużyty w mózgu, jest niezbędna do utlenienia glukozy? Z pewnością każdy wie, że wystarczy jeść czekolady poprawia wydajność. I ze względu na wysoką zawartość glukozy.

A co się stanie, jeśli gwałtowny spadek poziomu glukozy we krwi? Zgadza się rozpocząć dramatyczne rozerwanie komórek mózgowych, aż stracił przytomność. Ale w tym przypadku, jeśli istnieje niedobór glukozy na kontynuowanie długo, nie może być nieodwracalne uszkodzenie kory mózgowej.

I w tym przypadku normalnej ludzkiej krwi jest zakłócony równowagi jonów wodorowych i elektrolitów może spowodować uszkodzenie obwodowych komórek układu nerwowego. To samo dzieje się z niedoborem w organizmie witamin z grupy B B. Przy okazji warto zwrócić szczególną uwagę na pięknej połowy ludzkości. Po tym wszystkim, kobiety są bardzo często nadużywane najbardziej rygorystyczne diety, przynosząc się do wyczerpania.

I niewiele osób myśli o tym, co to wszystko może znaczyć dla organizmu. Oczywiście, konsekwencje mogą dać im znać o sobie nie jest chwilowa. Ale opóźniony wpływ mało prawdopodobne, aby zadowolić chorą kobietę. Pamiętaj, aby pamiętać, że dieta powinna być delikatna, a najlepiej – dopasowane przy pomocy dietetyka. W przeciwnym razie, cena piękna może być wygórowane vysokoy.a

Często do naruszenia funkcjonowania układu nerwowego może powodować wiele chorób, w taki czy inny sposób związany z gruczołów wydzielania wewnętrznego. Dlatego najczęściej badane przez neurologa idzie w parze z badania przez lekarza – endokrynologa. Znamiennym przykładem takich przypadkach są osoby cierpiące na cukrzycę. Jak pokazują statystyki medycznych, około 80% pacjentów ma pewne formy choroby układu nerwowego.

 • Czynnik dziedziczny

W pewnych przypadkach pewne zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego mogą być wynikiem skłonności genetycznych. Mogą być przypadki, niedorozwój żadnej części układu nerwowego lub naruszenie procesów przemiany materii w komórkach układu nerwowego. Najbardziej uderzającym przykładem tego zjawiska jest fenyloketonuria. U ludzi, u pacjenta wymianę fenyloalaniny. W wyniku tej choroby w organizmie człowieka gromadzą duże ilości toksyn, gdzie wpływa na komórki układu nerwowego.

 • Różnych nowotworów

Obecność w organizmie różnych nowotworów, zarówno łagodnych i złośliwych, również mogą wywołać zakłócenia układu nerwowego. Dzieje się tak z kilku szczególnych przypadkach. Po pierwsze, nowotwór może wywierać nacisk na danym centrum nerwu, co zakłóca jego działanie. Drugi guz może prowadzić do zaniku komórek układu nerwowego, co powoduje ich od pracy. I wreszcie, po trzecie, do tego stopnia, że ​​guz będzie rosnąć na wielkość będzie zmniejszenie normalnego dostarczania krwi w mózgu. W konsekwencji – ryzyko niedokrwienia. I w końcu prosty podział może spowodować udar.

 • Procesy zapalne układu nerwowego

Z zapaleniem jest odporny i układ nerwowy człowieka. I rodzaj zaburzeń układu nerwowego, w zależności od tego, gdzie jest zlokalizowana zapalny. Jeśli procesu zapalnego zaangażowanych w produkcję opon mózgowych, zaburzenia normalnego płynu mózgowo-rdzeniowego i jego późniejszego wycofania. Jako nieuniknioną konsekwencją – zakłócony mózgowego przepływu krwi, zwiększone ciśnienie śródczaszkowe.

Nie powie, jak traktować konkretny podział – jest to bardzo skomplikowany proces. Dlatego chory kiedy pierwsze podejrzenia jakichkolwiek problemów z układem nerwowym powinny być jak najszybciej szukać pomocy u neurologa. W żadnym wypadku nie pozwól proces ma swój bieg. Każdy, nawet najprostszy podział zasługuje na uwagę. W przeciwnym razie, konsekwencje mogą być bardzo nieprzewidywalny dla całego organizmu.

load...