Zaburzenia czynności jajników – powoduje ciało normalne

Nasz organizm może zmęczyć, by upaść i czuć się źle. Ciało kobiety jest tak skomplikowane w swoim bilansie, że każda, nawet najmniejsza zaburzenia mogą prowadzić do tragicznych konsekwencji. Niebezpieczny stan układu rozrodczego kobiety – dysfunkcja jajników często towarzyszy wszystkie nasze kobiety.

load...

Zgodnie z tą koncepcją oznacza wszelkie zakłócenia w normalnej pracy jajników. Zaburzenia równowagi hormonalnej system może powodować różne zaburzenia i problemy w prawidłowym funkcjonowaniu ciała, jak również daje impuls do powstawania dysfunkcji jajnika. To nie jest uważana za chorobę, to tylko awaria narządów i stanu granicznego, które mogą być poprzedzone wielu groźnych chorób.

Objawy zaburzeń jajnika

 • Naruszenie pracy jajników. To przede wszystkim zmiany w cyklu miesiączkowym. Zwiększenie normalnego okresu czasu (35 dni) i zmniejszenie całkowitych oraz często nieregularne miesiączki (cykl mniej niż 20 dni). Podczas gdy normalny cykl menstruacyjny trwa od 20 do 35 dni krwawienia od 3 do 7 dni. Wszelkie odchylenia od normy – znak dysfunkcji jajników.
 • Pojawienie krwawienia macicy. Podejrzewa się, że krwawienie jest możliwe, jeśli ciężkie miesiączki są bardziej niż tydzień. Normalnie, utraty krwi w tym okresie należy się 100-150 ml.
 • Brak miesiączki (miesiączka opóźniony o więcej niż sześć miesięcy). Powodem takiego długotrwałego braku miesiączki – wyraźne zaburzenia jajnika.
 • Poronienie lub zainstalowane niepłodność. Organizm nie może pozwolić jajowa dojrzewa w dysfunkcji jajników.
 • Obecność bólowych. Skurcze lub tępy ból w okolicy lędźwiowej lub w dolnej części brzucha. Gdy jest dysfunkcja jajników, objawy bólowe są czasami tak silny i ostry, że wychwytywanie cały brzuch.
 • Całkowita depresja organizmu przed początkiem miesiączki. Pojawienie się uprzednio nietypowej reakcji: płacz, drażliwość, lub vice versa, apatia i śpiączka.
 • Stałe osłabienie, zawroty głowy, niedokrwistość (niskie stężenie hemoglobiny we krwi), zmniejszenie apetytu – w jajnika objawów dysfunkcji również nie jest niczym niezwykłym.

Natura wprowadziła surowe zasady cyklu miesiączkowego oraz wszelkie odchylenia od średniej – wyraźnego powodu do natychmiastowej wizyty u lekarza. Dysfunkcja jajników – jest to poważny problem, z daleko idącymi konsekwencjami.

Co to doprowadzi?

 1. Zaburzenia czynności jajników można spowodować powstawania i rozwoju guzów złośliwych układu rozrodczego i piersi (raka).
 2. Ciąża pozamaciczna, bezpłodność, poronienia płodu.
 3. Mięśniaki macicy, choroby piersi, endometrioza – toczy się także konsekwencje dysfunkcji jajników.
 4. Ciężkie zaburzenia endokrynologiczne

Przyczyny jajnikach

Wszystkich przyczyn zaburzeń jajnika – różne czynniki, co prowadzi do nieprawidłowego hormonów układu rozrodczego, rażące naruszenie cyklu miesiączkowego.

 • Różne procesy zapalne w sobie jajników (jajnika) w macicy (zapalenie błony śluzowej macicy, szyjki macicy) i wypusty (zapalenie przydatków, zapalenie jajnika) może powodować zaburzenia jajników. Choroby te są wynikiem złej higieny genitaliów, hipotermii lub zimno.
 • Obecność cukrzycy, zaburzenia nadnercza i tarczycy. Dysfunkcja jajników może nastąpić w wyniku już zaburzenia równowagi hormonalnej organizmu.
 • Długotrwały stres, wyczerpanie nerwowe i przeciążenie.
 • Wiele poronienia i aborcji przyczyną zaburzenia jajnika. Podczas pierwszej ciąży szczególnie niebezpieczna aborcja. Nie jest to ostre i szorstkie funkcje obcięcia ciała, która jest dostosowana do ciąży. Jako zasada – pierwszy aborcji prowadzi do zaburzeń czynności jajnika i często niepłodności.
 • Nieprawidłowe ustawienie linii śrubowej w macicy. Instalacja wewnątrzmacicznym wymaga starannego badania przed i po rutynowych kontroli. W przeciwnym razie jest to bezpośrednia droga do dysfunkcji jajników.
 • Nagła zmiana klimatu z ogólnego osłabienia organizmu, uszkodzenia popromienne.
 • Stosowanie niektórych leków, jak działania uboczne, może powodować zaburzenia w układzie hormonalnym ciała.
 • Zaburzenia czynności jajników może być konsekwencją pewnych procesów zapalnych jajowodów lub sąsiednich organów.
 • Wrodzone anomalie jajnika.

load...

Badania przesiewowe i diagnostyka

Diagnostyka i leczenie zaburzeń jajnika był gynaecologist-endocrinologist. Gdy podejrzenia dotyczące tego procesu zostanie przydzielony USG nadnerczy, narządów miednicy i tarczycę.

W diagnostyce dysfunkcji jajników, weźmiesz plamę na florę i ewentualnej obecności infekcji seksualnych. Ponadto, można oddać do analizy krwi i moczu na zawartość hormonów. Trzymając czaszki rentgenowskie i tomografia komputerowa (przysadka mózgowa zostaną zbadane pod kątem obecności jego ewentualnej porażki). Dysfunkcja jajników jest diagnozowany za pomocą elektroencefalografii (badania mózgu w celu wykrycia ewentualnych zmian patologicznych) i histeroskopii (kawałki badawcze endometrium).

Daliśmy przegląd i schematu badania. Diagnozowania i badania kobiet na obecność zaburzenia czynności jajników jest ustalana indywidualnie i mogą się różnić w zależności od konkretnego przypadku.

Leczenie zaburzeń hormonalnych jajnika

Leczenie tej choroby może rozciągać ambulatoryjnie (w przypadku lekkich) i stacjonarne. Złożone środki do leczenia dysfunkcji jajników koncentruje się na następujących celach:

 1. Zatamować krwawienie.
 2. Terapia hormonalna.
 3. Jeśli takie leczenie zaburzeń czynności jajnika nie działa, to ten łyżeczkowanie macicy dla dokładniejszej analizy histologicznej.
 4. Leczenie infekcji (jeśli występuje).
 5. Odbudowa i wzmocnienie odporności.
 6. Fizyczne procedury terapeutyczne w leczeniu zaburzeń czynności jajników: akupunktury i indywidualnej korekcji z psychologiem.
 7. Zapobieganiem leczenia zaburzeń jajnika przechodzi pomocą progesteronu (cykl A przypisanego do 16 do 26 dni cyklu miesiączkowego).
 8. Powołany przez połączone hormonalnych preparatów antykoncepcyjnych dla normalizacji cyklu miesiączkowego. (Nigdy nie instalować wewnątrzmacicznego urządzenie z dysfunkcji jajników).

Wiele kobiet obawia się, czy możliwe jest, by mieć dzieci po zakończeniu leczenia. Oczywiście możliwe i konieczne. Po przebiegu leczenia i regeneracji cyklu miesiączkowego organizm jest gotowy wyobrazić. Zaburzenia jajnika mogą być skutecznie leczone. Przeciętnie organizm jest gotowy do ciąży przez okres sześciu miesięcy od pełnego przywrócenia regularnego cyklu miesiączkowego i owulacji.

load...