Zabawki szydełka: Rękodzieło w domu

Zawartość:

Dzianie ręcznie jako haczyk i szprychy – jeden z najstarszych rzemiosł robótek. Wraz z nim wystarczająco szybko, można tworzyć wyrafinowane wyłączną rzecz, czy to sweter, sukienka, kapelusz lub płaszcz. Kobieta, która jest właścicielem tej umiejętności zawsze będzie w stanie ubrać swoich bliskich w pięknej i jasnych ciepłych ubrań lub ozdobić każdego stroju umiejętne tkania koronek.

load...

Teraz świat mody preferuje wyroby z dzianiny, wełny, wełny i przędzy syntetycznej. Sprawy związane z nim postępować wzór wyglądają bardzo reprezentacyjny i stylowy. Rzemiosła może również przyczynić się do unikalnej konstrukcji wystroju domu: szydełkowych zasłony, poszewki na poduszki, serwetki i rzeczy wyglądają bardzo oryginalnie. Zdolność do szydełka i dziewiarskich czasami pomaga młodym matkom, które mogą nie tylko bez znacznego kosztu ubierać swoje dzieci w ekskluzywnym wysokiej jakości materiału, ale także na drutach im ciekawy, bardzo zabawa zabawki. Jednak dość pracochłonne dziania jest całkiem możliwe, aby zastąpić produkcję wyrobów na maszynach dziewiarskich, która dziś stała się powszechna.

Dzianiny przemysłowe istnieje duże zapotrzebowanie, ponieważ mają jakość nie jest dużo gorsza od tych produktów związanych ręcznie. Jednak coś takiego jest nadal dostępny w dość dużych ilościach, podczas gdy dziewiarskich pozwala stworzyć wyjątkową rzecz, zupełnie inny od tych, które już istnieją. Dzianiny mają jedną cechę: są prawie zawsze odpowiadają trendami mody. A to wiązało się z dziesięć lat temu, dziś jest to nadal aktualne. Dlatego, stare czasopisma dziewiarskie mogą być stosowane zawsze, bez względu na style, które są prezentowane, a wzorców struktury.

Uczenie się, jak robić na drutach, w razie potrzeby, każda kobieta. Lekcje włóczkę pozwalają na opanowanie tej nauki jest dość szybka i dobra. Szkoła szydełka daje możliwość nauczenia się, jak tworzyć piękne koronkowe produkty, które mogą upiększyć i wygląd ich właściciela i domu. Innym znaczącym plus umiejętność drutach i dziewiarskich i szydełka – nie okazja zły zarobki. Takie rzeczy są wyceniane dość wysoko, i którzy chcą je kupić jest zawsze dużo. W rezultacie, umiejętne Knitter nie tylko znacznie zaoszczędzić budżet rodzinny, tworząc ubrania z własnych rąk, ale także je wyolbrzymiać, wykonujących pracę na zamówienie. Krótko mówiąc, zdolność do drutach – to duży plus dla kobiety, i nauczyć się tego rzemiosła wartości każdego z nas.

Zabawka z rękami w dawnych czasach i dziś

Zabawki przyszedł do stosowania u ludzi przez długi czas. Jest teraz na półkach są szerokie z różnych zabaw dla dzieci, począwszy od bloków plastiku, gumy kulki, miękkich małych zwierząt, a kończąc na prawdziwych arcydzieł w postaci miniaturowych kolei, małych egzemplarzy samochodów i tym podobne. Aby kupić zabawkę dla dziecka – nie ma problemu, najważniejsze, że miał pieniądze. Jednak w czasach starożytnych, rozrywkę dzieciom niż oni: ojcowie robili drewna sopelki, rzeźbione postacie bajkowe, moms zrobić ptaszki z gliny. W toku były dostępne materiały: miękki kamień, kły mamuta, skóra i tak dalej.

load...

Na terenie osiedla drevnepolskih – Kolomna, Kijów, Nowogród i Warszawę – archeolodzy zabawki zostały znalezione, które sięgają X-XV wieku. Główne postacie tych czasach były konie, niedźwiedzie, króliki, oraz innych zwierząt. Także to jest bardzo popularny motyw wojskowy: dzieci dał postacie jeźdźców, wojskowych i innych. Szczególną cechą sztuki ludowej czasu, można uznać, że dysponuje prawdziwymi bohaterami – Zabawki prototypy – nie kopiowane. Masters tylko podkreślić ich najbardziej charakterystycznych cech.

Wraz z upływem czasu i rozwojem cywilizacji naturalnie zmieniło i zbliża się do sztuki ludowej. Stopniowo ulepszonych metod produkcji zabawek dla dzieci, były coraz to nowe materiały, jak również lokalne tradycje ewoluowały. W Rosji, rzemieślnicy często zwrócił się do przędzy i słomy lnianej. Stałe produkty z drewna, kości, gliny i kamienia z czasem stracił swoje znaczenie, ponieważ, po pierwsze, te zabawki dziecko może łatwo zranić, a po drugie, nie powodują one duże zainteresowanie dzieci. Obecnie produkty te są prawdopodobnie pamiątek.

Współczesne kobiety są coraz bardziej zaczęli zwracać się do sztuki ludowej, otworzyła wiele klubów dla miłośników rękodzieła, gdzie można nauczyć się szyć, haftować, robić biżuterię własnymi rękami. Jednym z nowych fangled trendów – szydełkowe zabawki. Opanowanie ich technologia produkcji nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Posiadać to – nie jest to problem, najważniejsze – mieć chęć i, oczywiście, kupić niezbędne materiały.

Proces tworzenia zabawek jest bardzo ciekawe, a więc tych, którzy po raz pierwszy zdecydowaliśmy się po prostu spróbować zrobić jeden lub dwa produkty, a następnie tak zaangażowany, że stają się one prawdziwym pro w tym biznesie. Ponadto takie niewinne hobby może stać się twoje dodatkowe zarobki, bo dziś rzeczy wykonane własnymi rękami – czy to biżuteria, szale, szaliki, swetry, pocztówek i innych gałęzi ręcznie Maida – są bardzo popularne. Dziania maszyn, są różne: od prostego do bardziej złożonych, na igłach lub haka. Zazwyczaj, do produkcji małych zabawek używany prosty sposób na drutach – bez prętów lub sc, na przykład, przednią powierzchnię. Najtrudniej jest to, aby nadać pożądany kształt tworzenia, a także w odpowiednim wykończeniu.

Pierś needlewoman: materiały do ​​produkcji zabawek

To naturalne, że ci, którzy nigdy nie podniósł druty lub hak, myślę, że aby zabawka z ich rąk jest niezwykle trudne. Ale to nie jest – po prostu trzeba nauczyć się teorii i śmiało przejść do praktyki. Od pierwszej chwili, produkt może nie działać, ale to nie powód, aby być zdenerwowany, ponieważ, jak wiadomo, „praca cierpliwość i ciężka …”. Nie tylko, że takie rzeczy mają szczególny urok, ciepło, osadzony w prywatnym tworzenia rękodzieła – są one również bardzo przydatne dla dzieci. Powierzchnia przyłożenia dzianiny zabawki przyczynić się do rozwoju umiejętności motorycznych w tartej, może być używany, aby uczyć dziecko rozróżniać kolory, kształty i rozmiary obiektów. Ponadto, zawsze można po prostu spędzać wieczorów rodzinnych, wystawiając lalkowe.

Niedźwiedź, królik, albo, na przykład, bohater bajki, szydełkowane lub szprychy – wielki dar dla bliskiego przyjaciela lub znajomego. Systemy świadczeń producenci zabawek, istnieje wiele, istnieje mnóstwo do wyboru. A jeśli jesteś uzależniony w robótek, nie zaszkodzi odwiedzić warsztat lub brać udział w kursach specjalistycznych. Pozwoli to poprawić swoje umiejętności w przyszłości do tworzenia bardziej skomplikowanych i niepowtarzalnych rzeczy. Teraz kilka porad początkującym igły kobiety dotyczących niezbędnych materiałów:

  • W tym przypadku nie można zrobić bez igieł. Pochodzą one w różnych rozmiarach, które są numerowane, zaczynając i kończąc №1 №12. Liczba wskazuje grubości igieł – wyższe, tym odpowiednio szerszy igły. Należy jednak pamiętać, że grubość pomiędzy dwoma sąsiednimi pokoi jest taki sam, ale o różnych długościach. W przypadku korzystania z grubej tkaniny do zabawek, a następnie uruchomić cienka igła będzie niewygodne.
  • Do wytwarzania miękkich produktów – poduszki lub małych zwierząt – odpowiedni jako sztucznego futra z długim i krótkim meszku na bazie dzianiny. Silk, płynące tkaniny powinny być wykorzystywane do szycia sukienek i innych elementów garderoby. Czasem mistrzowie połączyć kilka technik, na przykład, dzianiny tułowia i małych części – ramion, nóg, głowy, dziób – jest wykonana z innego materiału. W tym przypadku idealny jest odczuwalny, ponieważ nie spadają, a cięte krawędzie nie powinny być przetwarzane.
  • Tkaniny wełniane są idealne do dekoracji zabawek. Z nich może sprawić, że włosy, ogon, szyć im części hotelów: usta, oczy i nos. W tym samym celu niektóre używają LUREX czesankowa szycia lub kolorowy jedwab. Takie wątki mogą być wykończone ubrania zverushek – kurtka, czapka, ubranie, fartuch – lub inne drobne przedmioty.
  • Co do farszu, tutaj zaleca się używać wata, pianka, dopełnienie poliestru lub sintepuh. Lepiej, oczywiście, wolą materiałów syntetycznych, ponieważ są lżejsze, bardziej obszerny, nie łamią się i nie tworzą grudek. Oraz w celu rama przyszłych zabawki, odpowiedni drut miedziany grubość 2-2,5 mm.
  • Nie zapomnij o jasne akcesoria – koraliki, plecionki, przyciski, futra, koronki, dżetów i tak dalej – przez które Twoja zabawka staną się bardziej wyraziste i ciekawe. Takie materiały dać kompletności produktu i ostatecznie tworzą obraz, nadając jej osobowość.

Obecnie bardzo popularne są amigurumi – urocze miniaturowe zabawki w postaci zabawnych zwierząt. Ich charakterystyczne cechy to duża głowa, zabawny łapy, ogony i szerokie ciemne oczy. Bardzo często, te upominki wykonane w formie bibelotów, przypięty do plecaka, powiesić na telefon komórkowy, są one ozdobione doniczki i najodważniejsi dołączyć je do pól z kapelusza. Szydełka amigurumi przyszedł do nas z Japonii, pierwotnie były to prototypy bohaterów tam bajki. Jednak dzisiaj wielu z nich obraz zwierzęcia, stylizowane człowieka, a nawet martwego przedmiotu, ze złożeniem autora obdarzonego duszą – na przykład, są niezwykle popularne zabawki w postaci „tort” z zabawnym małym twarzy. A wszystko to można przypisać, więc eksperyment.

load...