Ząb mądrości tnie, co robić

Zawartość:

Uważa się, że ząb mądrości jest cięty, u dorosłych. Ogólnie rzecz biorąc, tak jest. Jednak kształt tych zęby zaczynają się w dzieciństwie. Ale Osobliwością trzecich zębów trzonowych (aka ich dentystów) jest to, że nie mają poprzedników – zęby mleczne, które są znane utorowały drogę do erupcji. Jeśli te zęby były cięte, jak wszyscy inni, problemy prawdopodobnie nie ma.

load...

Podczas gdy dzieci też cierpią, kiedy ich ząbkowanie. Dziecko cierpi, bo nie może zrozumieć, dlaczego jest to tak bolesne. Ile nieprzespanych nocy trzeba trzymać moją matkę z dzieckiem łóżeczku! Płacze, bo jest chory, miał gorączkę, nie czuje się dobrze …

Jednak nie jest tak dużo o dzieciach, ale o dorosłych. Zdarza się również, że ząb mądrości rośnie jak normalny zęba, bez naruszania jego „mistrz”, a w pewnym momencie erupcji przez dziąsło może zostać zawieszone. Następnie ząb jest, mówiąc w przenośni, znowu wychodzi z hibernacji, czyli ząb mądrości jest cięty i ból. Chory jest czasami boli otworzyć usta. Bardzo często, gdy ząb jest cięty, istnieją objawy, takie jak obrzęk, gorączka.

Dlaczego tak się dzieje? Istnieje kilka punktów widzenia na ten problem. Według niektórych naukowców, utrudniony wzrost i nieprawidłowe położenie zębów mądrości są związane z faktem, że we współczesnych ludzi, w przeciwieństwie do swoich przodków, szczęka nieznacznie zmniejszone. Innymi słowy, jest taka sama liczba zębów i łuków zębowych górnej i dolnej szczęki są mniejsze.

A ponieważ zęby mądrości są ostatnimi cięcie, nie jest łatwo dostać się do miejsca, mogą tylko wtedy, gdy nie ma miejsca. Jeśli jednak obraz jest inny, zaczynają mutować: możliwość cięcia pod kątem, naciśnij na sąsiednich zębów, tym samym niszcząc je, pozostają pod dziąsłem lub nawet w kości szczęki. Ile razy dentystów miał podcięte gumę aby feralnego ząb.

load...

Co zrobić, jeśli jesteś zaniepokojony zęba mądrości?

Jak już wspomniano powyżej, erupcji zębów mądrości towarzyszy niekiedy miejscowego stanu zapalnego i bólu. W zasadzie, jest to logiczne. Jeśli wszystko rozwija się normalnie, a to nie jest szczególnie trudne, a nie wzrost temperatury, to jest całkiem możliwe, aby zarządzać leki przeciwbólowe i płukania jamy ustnej z ciepłego roztworu sody i soli.

A co, gdy sytuacja uległa pogorszeniu? Mimo wszystko, jeśli zęby są cięte i nie może wydostać się na wolność, guma powyżej okładziny zęba może znacznie zapalny, powodując gorączkę, chorego człowieka, nawet tylko otworzyć usta. Co więcej, taki stan jest niebezpieczny zapalenie otaczającej tkanki, aż do kości, i jest to bardzo poważne zagrożenie dla zdrowia.

Co zrobić, jeśli nie po prostu boli gdzie należy wyciąć ząb i ból szczęki wszyscy torturowani i temperatura? Oczywiście, należy skonsultować się ze stomatologiem. W ogóle, to najlepiej zrobić to w czasie, gdy proces nie poszedł tak daleko.

„Usuń jeden nie może być usunięty” – gdzie postawić przecinek?

Te notorycznie trzecie zęby trzonowe są ostatnie cięcie, nawet jeśli były one w stanie mniej lub bardziej płynnie wyjść z dziąseł, zazwyczaj w czasie, jest nadal zaczynają być niewygodne.

Były one trudne do opieki ze względu na jej konkretnej lokalizacji. Ile pojawiają się problemy nawet ze zwykłymi higieny zębów czyszczenia. A kiedy przechodzi pewien czas, gdy trzecie zęby trzonowe i zęby, które są obok nich, tworząc płytkę nazębną, bakterie zaczynają się mnożyć, a następnie rozwija się próchnica. Dentysta w tej sytuacji jest niezwykle trudne do uszczelniania ubytków w zębach mądrości, jak podejście do nich jest utrudniony.

Problemy pojawiają się w przypadku, gdy ząb nie został wycięty całkowicie – jakaś część pozostawała pod dziąsłem. Kiedy w rodzaju „kieszeni” pomiędzy zębów i dziąseł zaczynają gromadzić się resztki pokarmu otaczających tkanek zarazić i stan zapalny, to boli do gryzienia, istnieje obrzęk, zapach, może mieć gorączkę.

Powstaje pytanie: co zrobić, gdy sytuacja jest niemal spod kontroli? bitowych wersjach i często ząb musi być usunięty. W przeciwnym razie może cierpieć sąsiednich zdrowych zębów. To nie warto takie ryzyko w celu ratowania zębów mądrości, które nie odgrywają decydującą rolę.

Większość stomatologów uważają, że jedyną właściwą drogą wyjścia, w niektórych przypadkach – usunięcie. Ponadto, jeśli istnieją problemy, to najlepiej, aby pozbyć się zębów mądrości jak najszybciej. To nie jest tak dużo, aby pozbyć się cierpienia ludzkiego (choć jest to ważne), lecz możliwego rozwoju powikłań. Tak więc, po 35 latach, ryzyko powikłań zwiększa się znacząco. Oraz u pacjentów w wieku powyżej 50 lat często ząb mądrości kiełkuje w studzienkach wyrostka ścianie, przy czym usunięcie zęba skomplikowanej podwyższone traumatyczne.

Oczywiście, właściwy lekarz zdecyduje się na usunięcie tylko wtedy, gdy zostało przeprowadzone poważne badania jamy ustnej, promieni rentgenowskich. Czasami trzeba zrobić tomografię komputerową w celu określenia lokalizacji żuchwy naczyniową wiązki. Takie podejście minimalizuje ryzyko ewentualnych powikłań.


Jakie są konsekwencje usunięcia zębów mądrości?

Należy zauważyć, że przy odpowiednim podejściu do usuwania zębów trzonowych trzecich, wszystko jest dokładnie tak, jak w usuwaniu jakichkolwiek ząb boli, nie jest obrzęk, może nawet mieć gorączkę. Ale wszystkie te nieprzyjemne objawy mijają szybko, jeśli nie ma żadnych komplikacji.

Jednym z najczęstszych powikłań jest tzw syndrom „suchych” odwiertów. Innymi słowy, jest brak skrzepu krwi. Jest to bardzo ważny proces, ponieważ chroni zakażenie rany skrzepu i pomaga leczyć. W przeciwnym razie stan zapalny rany, gorączka, a proces gojenia jest skomplikowana. Czasami jest to z winy pacjenta na to zbyt starannie płucze usta. Należy to zrobić koniecznie, ale bez fanatyzmu.

Wiele problemów, jeśli istnieją bardziej poważne powikłania uszkodzić nerw żuchwowy, powodując drętwienie jamy ustnej; krwawienia, który trwa dłużej niż jeden dzień; traumatyczne sąsiednich zębów, itd.

Proces gojenia

Pacjenci często pytają, jak długo to trwa, aby przywrócić normalny stan jamy ustnej. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, okres rekonwalescencji potrwa zaledwie kilka dni. W celu złagodzenia stanu i łagodzenia nieprzyjemnych objawów, lekarz przepisze leki przeciwbólowe, a gdy zajdzie taka potrzeba, nawet antybiotyki. Czasami temperatura wzrośnie, ale z reguły szybko wraca do normy.

W tym okresie należy ograniczyć wysiłek fizyczny, przestrzegać diety – jest miękki pokarm,. Na drugi dzień po usunięciu jest zwykle przepisywany płukania (może to być roztwór soli fizjologicznej lub jakieś specjalne środki te, które są sprzedawane w aptece. Jeśli palisz, to pierwszy dzień, nie próbować. Do pielęgnacji jamy ustnej jest taka sama jak zawsze tylko podczas szczotkowania zębów, postaraj się nie zranić studni.

Wnioski podsumowanie

  • Jeśli chodzi o ból w strefie zęba mądrości, to boli po naciśnięciu na drugiej stronie szczęki, gdzie się znajduje, nie jest obrzęk i gorączka, jest prawdopodobne, że nie ma ząbkowanie zęby trzonowe.
  • Zęby mądrości nie powinny zostać usunięte w przypadkach, w których biorą prawidłowej pozycji, nie ma zakłóceń i są całkowicie zdrowe.
  • Zęby mądrości powinna być zachowana nawet w przegranej przez próchnicę, czy jest możliwe, aby w pełni je leczyć. Bardzo często podejście do tych zębów jest trudne.
  • Zęby mądrości czasami odgrywają ważną rolę w protetyce – oni pełnić funkcję konkretnego wsparcia.
  • W celu utrzymania zębów w dobrym stanie, należy regularnie odwiedzać dentystę, monitorować stan jamy ustnej i do czasu wyeliminowania problemów.

load...