Za pomocą suszarek do suszenia grzybów

Zawartość:

Grzyby suszone mają wysoką wartość odżywczą, bogaty aromat i smak, doskonale zachowują swoje właściwości użytkowe. Z suszarki elektryczne mogą być dobre źródło grzybów w zimie, spędzając trochę czasu.

load...

Aby otrzymać produkt wysokiej jakości, trzeba wiedzieć, jakie grzyby nadają się do suszenia, jak prawidłowo przygotować, suche, i, oczywiście, jak przechowywać.

Praktycznie wszystkie grzyby jadalne, mogą być suszone, lecz lepiej jest użyć do tego rodzaju rury:

  • Biały;
  • Osika;
  • Borowikami;
  • Borowikami;
  • Mokhovikov.

W postaci suchej, grzyby te mają bardzo wyraźny smak, co nie jest prawdą typów płyt. Lub grzyby Russula, pieczarki i kurkami, po wysuszeniu stają się lekkie gorycz, pozbyć się, że jest dość trudne. Bardzo dobry smak wysuszonych torbaczy gatunków, takich jak białe trufle i smardzami. Należy zauważyć, że po wysuszeniu grzyby znacznie schudnąć, więc wyjście jest nie większa niż 10% pierwotnej objętości.


Powrót do spisu treści

load...

Właściwe przygotowanie

Grzyby suszenia powinna być zawsze świeżo zebrane, bez żadnych tuneli i gnicie. Stary, wyschły z kapelusza lub pomarszczone grzyby do zbierania, a tym bardziej suche, nie robić. Również nie zaleca się umyć je przed suszeniem – będzie przedłużyć czas suszenia i pogorszyć smak gotowego produktu. Wystarczy, aby usunąć liście grzyby, pozostałości ziemi i innych zanieczyszczeń oraz uszkodzonych obszarów cięcia nożem. Na powierzchnię podczas cięcia nie ciemnieje, nóż musi być wykonana ze stali nierdzewnej.

Całkowicie wysuszono grzyby wyłącznie w powietrze, a do pieca suszarkach lub elektryczne muszą być cięty na małe płaskie kawałki. Na borowikami noga do suszenia nie jest wystarczająca, tak, że wycina się z kołnierzem; Y CEP osika grzyby i usuwać tylko dolna podnóżek suszy. Małe grzyby można pozostawić całe lub pokrojone na pół, a duże, pożądane jest podzielona wzdłuż na cztery lub pięć części, z których grubość nie powinna przekraczać 10 mm.


Powrót do spisu treści

Suszenie

Suszarki elektryczne – jest najlepszym rozwiązaniem dla zamówień na prezenty leśnych. Dzięki pomysłowej konstrukcji grzyby suszenia zajmuje niewiele czasu, wymaga stałej obecności i kontroli. Wprowadzenie wymaganej temperatury i czasu, można przejść na swojej działalności, podczas obsługi maszyn. Tak więc, każda kondygnacja elektryczne suszarki wypełnione plastrami pieczarek w jednej warstwie, wyprostować i wyrównać elementy. Odsłonić temperaturze 55 ° C, czas – 2 do 6 godzin.

Cieńsze płyty wycina się, tym mniej czasu jest potrzebne do suszenie grzybów w suszarkach elektryczne.  Aby przyspieszyć ten proces, można okresowo zmieniać miejsc paletowych. Należy pamiętać, że niewielka ilość cięcia schnie znacznie szybciej, więc jeśli włożysz w elektrycznych suszarek dwóch lub trzech palet, zamiast pięciu lub sześciu, należy sprawdzić gotowość w ciągu dwóch godzin, czy można zachować zawartość wilgoci.

Określić gotowość produktów leśnych nie jest trudne, jeśli kawałki kiedy pochylił lekko sprężysty, nie uszkodzony, wyglądają absolutnie suche, suszarki elektryczne mogą być wyłączone. Jeżeli płyta jest bardzo łatwo zginać i wyglądają trochę mokry, powinny one być nawet suszy. Zbyt prześwietlone grzyby są bardzo solidne, ciemniejsze, może rozpadać się na kawałki. Nie są one odpowiednie do gotowania, ale nadają się do wytwarzania grzyba proszku: sproszkowane wysuszone kawałki w młynku do kawy, dodać 10% soli kuchennej i dokładnie wymieszać. Uzyskaną mieszaninę wlać do naczynia szklanego i szczelnie zamknięty.

Powrót do spisu treści

Przepisy magazynowania

Wiadomym jest, że grzyby są łatwo pochłaniają zapachów, niewłaściwe przechowywanie może całkowicie zepsuć produkt. W ten sposób, po suszeniu przez grzyby do schłodzenia do temperatury pokojowej i wprowadzane do szklanych słoików lub pudełek z tektury. Pomieszczenie, w którym są one przechowywane muszą być suche i wentylowane niekoniecznie. Dopuszczalna wilgotność względna – 70%, tereny bardziej wilgotne są puste formy.

Zamiast kartonów można użyć do przechowywania i torby z gazy, powieszenie ich na półkach lub hakach na ścianie. Okresowo suszone grzyby trzeba uporządkować, rzucając zgniłe lub spleśniałe kawałki. Z reguły nie są one przechowywane dłużej niż rok, a następnie zredukowano smakowitość, zapach znika.

load...