Wznowienie aktywności seksualnej po porodzie

Kiedy mogę zacząć uprawiać seks, można powiedzieć lekarzowi dopiero po dokładnym zbadaniu. Zniecierpliwiony mąż często zmuszone kobiety do współżycia seksualnego zbyt wcześnie, czasem nawet w 1 miesiącu po porodzie. Nie tylko jest to, że kobieta nie doświadczył w tym okresie pożądania seksualnego intymności, może ją zranić, przyczyną zapalenia narządów płciowych zakażeń. Dlatego do czasu zniknięcia z konsekwencji życia seksualnego pracy nie może odnowić.

load...

Ale trzeba przygotować się do niego. Po urodzeniu pochwy obejmujące penis nie jest tak mocno jak wcześniej. W związku z tym, począwszy od 10 dnia, zaleca się wykonywać ćwiczenia, które pomagają wzmocnić mięśnie jego ścian: 10-20 razy dziennie znacznie skompresować pochwy jakby chciał do zgryzienia orzech, a po pewnym czasie zwiotczenia mięśni. Nie wszystkie kobiety wiedzą, to ćwiczenie, albo nie wiedzą jak to zrobić. Podczas pierwszej kontroli po porodzie lekarz może wyjaśnić im, jak go zrealizować. Przy ręcznej kontroli, pyta kobietę do kompresji pochwy i określa siłę, z którą jest w stanie to zrobić. Ćwiczenia powinny być wykonywane codziennie, a raz w miesiącu, aby sprawdzić siłę ściskania palcami. Dwa palce są włożone do pochwy i jest ściśnięta. Poprzez ćwiczenia pochwy szybciej wraca do stanu normalnego.

Kobieta, która poświęcona wszystkim o siebie po urodzeniu noworodka, najpierw z trudem wznawianie pełny stosunek seksualny z mężem. Jest to nie tylko, że ma od pewnego czasu obniżonej odpowiedzi na stymulację seksualną. Podświadomie jej uwaga jest całkowicie skierowane do dziecka. Każdy jego ruch, biadolić czy płakać odciągnąć ją od męża. Ponadto dość często szew, nałożone po zerwaniu lub rozbiór krocza, dzięki czemu stosunek bolesne. Dlatego w przywróceniu normalnych stosunków seksualnych wiele zależy od męża – jego uwagi i uczucia. Normalne życie seksualne może wchodzić w drogę i strachu przed niechcianą ciążą. Radzimy przy pierwszej wizycie konsultacyjnej poprosić lekarza, aby wybrać środek antykoncepcyjny, że przyjdzie do was.

Uważa się, że kobieta nie jest w stanie stworzyć, o ile karmienia. Jest to jednak tylko częściowo prawdziwe, a wiele kobiet zapłacili za swoją wiarę w takiej reguły nie ma charakteru absolutnego. Niezawodnie chronią przed ciążą podczas karmienia piersią można stosować tylko środki antykoncepcyjne.

Po porodzie poprzedza owulację pierwszy okres i można wyobrazić sobie przed odzyskiem cyklu miesiączkowego. Dlatego też, po zmieszaniu i sztuczne karmienie niemal natychmiast po urodzeniu trzeba dbać o wyborze metody antykoncepcji.

load...

Ale tak długo, jak trwa okres zwrotu dla kobiety, małżonkowie lepiej jest zrezygnować z klasycznych stosunków seksualnych. Wynika to z faktu, że wewnątrz macicy po stronie tłocznej jest bardzo wrażliwe, a jego leczenie, występuje tylko w 6-8 tygodni po porodzie. W związku z tym, musi być chroniony od różnych kołków, w celu zapobiegania chorobom zakaźnym.

Jeśli zdecydujesz się na bezpieczniejsze stosowanie antykoncepcji w czasie karmienia piersią, to należy zwrócić uwagę, aby zobaczyć, czy mają one wpływ na produkcję mleka i nie być szkodliwe dla dziecka. Takie wymagania są spełnione metody barierowe antykoncepcji, spermietsidy ( „Pharmatex”), urządzenie wewnątrzmacicznego. Hormonalne środki antykoncepcyjne również niekorzystnie wpływać na produkcję mleka, a więc nie może być używany.

Aby wybrać najbardziej skuteczną metodę zabezpieczenia, należy skonsultować się z ginekologiem. Lekarz poinformuje Cię o wszystkich zaletach i wadach różnych metod antykoncepcji i może polecić najwłaściwszy (w tym przypadku lekarz musi brać pod uwagę takie czynniki, jak zdrowie i tolerancji określonych leków, liczba dzieci w rodzinie, sytuacji finansowej).

load...