Wywiadów pracy: trzeba wiedzieć?

Zawartość:

Z sytuacją w obliczu znalezieniu nowej pracy, prawdopodobnie każda osoba w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Dlaczego nie mieliśmy tylko znosić: kryzysy finansowe, krach na giełdzie, reform politycznych – wszystko to ten czy inny sposób wpływa na pracę. Zgodnie z tym, integralną częścią naszego życia staje się rozmowa o pracę – to swego rodzaju mini-test, czy jesteś dobrym rozwiązaniem dla pozycji jesteś zainteresowany, czy nie.

load...

Najważniejszą rzeczą, którą należy zrobić – jest zrobić dobre wrażenie na wywiad. To zależy od przyszłego zatrudnienia. Dlatego bardzo ważne jest, aby pokazać zainteresowanie tą pracą i myśleć z wyprzedzeniem, co może być przydatne dla organizacji.

Metody wywiadów

Istnieje wiele sposobów organizowania wywiadu. HR Menedżer wybiera ten, który jest najbardziej odpowiedni do zamierzonego celu. Na takiej decyzji, przede wszystkim wpływa na charakter stanowiska: jak to jest odpowiedzialny, jakie cechy powinien mieć odpowiedniego kandydata, etc … W związku z tym następujące an_0 wywiadu:

 • Wywiad kompetencję;
 • Testowanie;
 • Wywiad stres;
 • Rozmowa grupowa;

Wywiad kompetencyjny

Jednym z najczęstszych wariantów rozmowie o pracę. Jest to logiczne, ponieważ w takim spotkaniu był testowany swoją wiedzę i umiejętności, a nie związane z prezydentem lub przekonań religijnych (choć zdarza się czasami, ale na szczęście rzadko). Rekruter ocenia jak wyraził te cechy, które są niezbędne do efektywnej pracy na stanowiskach negocjacyjnych. Wstępnie skompilowana lista kompetencji i zadań z wybranych pytań mających na celu ich sprawdzenia. Podstawowym założeniem jest to, że informacje na temat zachowania piłkę i obecnej można wnioskować o tym, jak dana osoba jest pracownikiem. I widać, że nie jest bez powodu.

load...

Zazwyczaj podczas wywiadu, którego celem jest sprawdzenie kompetencji, omawia rzeczywiste sytuacje, które ludzie napotykają w przeszłości. Z reguły taka rozmowa zaczyna się od dyskusji o jeden lub więcej z kluczowych osiągnięć wnioskodawcy w poprzedniej pracy. Jest prawdopodobne, że w trakcie rozmowy unosić kilka kompetencji, ponieważ potrzebne do osiągnięcia sukcesu. Ponadto, rekruter zwraca się do wnioskodawcy o podanie przykładów, w których inne podobne sytuacje, pokazał ważne dla przyszłej pracy wiedzy i umiejętności. Należy jednak zauważyć, że taki system jest zwykle używany podczas rozmowy z kandydatami, już przeszły wstępną selekcję.

Metoda przypadek – jest również mile widziane i aktywnie wykorzystywane przez rekruterów podczas wywiadu. Tutaj, dla oceny kompetencji Pracy stosowany konkretny problematycznej sytuacji, decyzja, która ma do zaoferowania przez ograniczony czas. Są zawsze blisko pracowników lub nawet wziąć od faktycznego praktyce. W ogólnym przypadku można podzielić na kilka grup:

 • Odkrywania wartości i poglądy wnioskodawcy;
 • Kontroli koniecznych do umieszczenia wiedzy i umiejętności;
 • Pokazując indywidualnych zachowań i cech osobowych;

Teraz metoda przypadków jest aktywnie wykorzystywana podczas sprawdzania kandydatów na wszelkich wolnych miejsc: prawnik, księgowy, kierownik sprzedaży, marketingu, kierownik napravleiya, psychologa itp … W każdym razie, najważniejsze – jest zaproponowanie konkretnych działań, a nie je wyjaśnić i opisać w szczegółach. Twoje pomysły powinny być konstruktywne i skuteczne, to ten krok jest zdałeś genialnie!

Testowanie

Testy są powszechnie stosowane w prowadzeniu wszelkiego rodzaju imprez kwalifikacyjnych i wywiady. Zgadzam się, to jest bardzo wygodne dla pracodawcy: test wydaje się wnioskodawcy, wynik wyglądał i postanowił kwestię przydatności zawodowej. Biedny kandydatem do obaw, doświadczeń i dociera w każdy sposób, aby oszukać test! To brzmi śmiesznie, ale to się naprawdę dzieje. Dlatego ważne jest nie przepracowany w rozwiązywaniu wartości testowe: z jednej strony, że nie będzie zbędne, nie robić głupich błędów, az drugiej strony, technika składa się z doświadczonych psychologów i mieć w nich tkwi kompleksową skalę, co jest prawie niemożliwe, aby oszukać. Więc staram się być fair w stosunku do maksimum w odpowiedzi na pytania.

W celu przygotowania się do procedury testowej, warto wiedzieć, jakie są techniki:

 1. Na celu ocenę zdolności

  Najpowszechniej stosowany sposób określić poziom inteligencji, koncentracji uwagi i pamięci. Przygotuj się do nich, można użyć specjalnych korzyści – są sprzedawane w każdej księgarni. Pamięć i uwaga może być przeszkoleni, na przykład, pisząc listę zakupów, ale tylko pamiętać go

 2. Mającego na celu całościowe opis typu osobowości i

  Testy są pełne pytań dotyczących życia i zwyczajów, odpowiedzi na które pozwalają, aby niektóre wnioski o Tobie. Jak już powiedzieliśmy, nie staramy się wyciągnąć obraz idealnego pracownika – dobra HR-manager natychmiast złapać na kłamstwie. Bądź szczery, ale nie nadmiernie podkreślać swoje wady.

 3. Na celu ocenę poziomu wymaganego dla umiejętności i

  W zależności od zadania, które mają do zaoferowania testy dla sprzedawców, specjalistów IT, księgowych, prawników i innych specjałów. By dobrze przechodzić takie testy, wystarczy dobre zrozumienie tematu. To jak normalnego egzaminu, a przecież wiesz, jak przygotować się do tego!

Podczas testu nie jest konieczne, aby „oszukać” sami – z jednego testu w żadnym wypadku nie zależy od losu, a nawet przyszłych karier. Traktować je jako normalnej pracy: Weź głęboki wdech i wydech, uspokój się – i wykonać wszystkie zadania. Zapraszam do testowania w celu wyjaśnienia szczegółów, które pozostają niejasne dla Ciebie, ale nie przeszkadza pytania ankietera w procesie testowania. I pamiętaj, że tylko ci, którzy nie są dość zwykle badanie chwasty się niezdolny do służby, a także z bardziej lub mniej odpowiedni kandydaci będą rozmawiać dalej.

Jednym z testów jest rzutowe wywiad odmiany. Różni się on od zwykłego tym, że zamiast swojego rysunku dyskutować z ludźmi rekruter w ogóle lub jakiegokolwiek charakteru. Ten typ wywiadu opiera się na tym, co psychologowie projekcję połączeń, a mianowicie skłonność przypisywać innym swoje myśli, uczucia, cechy i inne elementy wewnętrznego świata człowieka. Przykłady obejmują następujące pytania: „Co motywuje ludzi do efektywnej pracy”, „Dlaczego ludzie chcą zrobić karierę?”, Etc. … Konkretnie tutaj szacuje sferę motywacyjną kandydata. Rozumiesz, to lepiej, aby odpowiedzieć na te pytania w sposób pozytywny.

Rekrutujący czasami zastosować technikę testów projekcyjnych. Zazwyczaj jest to malownicze lub pół-rysunek technik, które dana osoba musi opisać, opowiedzieć lub pochodzą z ich interpretacją. W tym przypadku, być przygotowane do takiego testu jest znacznie trudniejsza, ponieważ interpretacja subtelności są znane jedynie fachowcom, i zapamiętać wszystkie z nich po prostu nie może sobie pozwolić. W związku z tym, w tej sytuacji, po prostu trzeba być uczciwym i mieć nadzieję, że jesteś naprawdę pasuje na to stanowisko.

Stres – wywiad

Prawdopodobnie słyszeliście, że w niektórych przypadkach, rekrutujący się zachowywać absolutnie poprawnie: przekleństwa, wyzwiska, są późno i robić inne paskudne rzeczy. Ale to nie z braku edukacji! Najprawdopodobniej jest to dobrze przemyślane posunięcie – tzw wywiad stres. Menadżer zadań na pracowników w takim spotkaniu – aby spróbować doprowadzić kandydata o siebie i zobaczyć, jak będzie zachowywać. Po tym wszystkim, tylko w ten sposób można naprawdę sprawdzić stres, a nie wierzyć w słowa napisane w podsumowaniu.

Jakie an_0 są wykorzystywane przez rekruterów, aby zanurzyć się w stresujących kandydatów na stanowisko?

 • Psychologiczny davlenieK jest on traktowany jak jakiś hałas na komfortowy interakcji i zachowań rekrutację. Na przykład, stały hałas za oknem jest dość stanie doprowadzić osobę słuchając go przez godzinę, do białości. Lub ciepło i wilgoć, które po prostu nie może być. Rozmowa może być opóźniony, tak że zaczyna się poważnie zdenerwować. No i, oczywiście, chamstwa, arogancji i chamstwa ankietera – wszystko to przyczynia się do powstania negatywnej atmosfery psychicznej.
 • „Krzyż Badanie” rekrutująca może najpierw zadać pytania na temat życia rodzinnego, a potem nagle i niespodziewanie przejść do omówienia planów pracy. I po prostu trudno przejść z jednego do drugiego! Ponadto rozmowa naprawdę zaczyna przypominać przesłuchanie, bo rekruter przesłuchuje Ci najdrobniejsze szczegóły i zwracać uwagę na wszelkie nieścisłości, i to jest bardzo nieprzyjemne.
 • „Dobry i zły glina” już stał się klasykiem, ale wciąż jest to skuteczna metoda psychologicznego nacisku na ludzi. Wywiad dwa rekruter spędzają ze sobą: jeden jest bardzo przyjazny i prawidłowo, a drugi jest stale „dokuczanie” i „Stalking” dla Ciebie. A pierwsza niekoniecznie koncentruje się na co drugim „lepiej nie złości.”

Należy zrozumieć, dlaczego HR-menedżerów aktywnie korzysta wywiad stres. Przede wszystkim, jest to niezbędne do rekrutacji na stanowiska związane z trwającym emocjonalnego i psychologicznego stresu: menedżerów sprzedaży, dyrektorów marketingu, etc. … Na tym spotkaniu, kandydat ujawnia się za prawdziwe, i można zobaczyć, jak to jest w rzeczywistości, a nie w słowach, zachowywać się w sytuacjach stresowych. Ponadto wywiad stres pokazuje takie wielkie umiejętności konkurencyjnej jako zdolność szybkiego myślenia, alokacji uwagi, podejmowania decyzji i reagowania na konflikt.

Jednak musi to być odróżniane od banalnych chamstwa i agresji wywiad z rekruter i pracodawcy. Po tej rozmowie stres ankieter musi przeprosić i wyjaśnić sytuację do ciebie, bo inaczej będziesz miał złe przeczucia, a zmienisz zdanie lub zrobić, aby dostać pracę w firmie, lub wstępnie skonfigurować się do agresji wobec przywództwa. W przypadku braku wyjaśnienia, można zadać sobie to pytanie i myśleć o przyszłych perspektyw zatrudnienia, jeśli nie mógł mu dać jasną odpowiedź.

Wywiad grupowy

Nie natychmiast zatrzasnąć drzwi, gdy przyjdziesz na rozmowę i byli w towarzystwie tych samych kandydatów. To niekoniecznie oznacza oszukiwania, a pracodawca preferuje zaoszczędzić czas i zasoby ludzkie w doborze personelu, optymalizacji procesu. Ponadto wywiad grupa jest zawsze postrzegany jako osoba zachowuje się w zespole, które podejmowane są decyzje i jak on może się kontrolować.

Istnieje kilka scenariuszy, w której odbywała się masowy wywiad:

 1. SamoprezentatsiyaKazhdomu kandydat jest oferowana możliwość mówienia i przez pięć minut, aby mówić o sobie. Zadanie przed nim nie jest łatwe, ponieważ w ciągu tych kilku minut, wnioskodawca musi pozytywnie wyróżniać i przekonać kierownik wynajmu jest mu zatrudnić. Często ten wywiad zaprosić głowy kierunkach, bo to oni w przyszłości będą musieli pracować z tymi, którzy przechodzą procedurę selekcji.
 2. Okrągły charakterystyczny stolOsnovnaya – w procesie interakcji między menedżera HR i są kandydatami do omówienia firmę. Ankieter mówi o firmie, krótko opisuje położenie i pyta kandydatów na pytania dotyczące ich motywacji i poziomu szkolenia.
 3. Pracownicy firm igraMenedzher stwarza sytuację, w której kandydaci „są zawarte w roli” robotników i wykazać w jaki sposób radzą sobie z potencjalnymi obowiązków służbowych. Szczególnie dobrze działa ze wszystkimi rodzajami sprzedawców: połowa grupy są kupujący, pół – personel, a show zaczyna! Który po prostu niesamowite rzeczy nie oferują do sprzedaży konkurentów – to naprawdę gdzie fantazja działa do maksimum. Oczywiście, najlepszym z nich jest zatrudniony.

W wywiadzie grupowym ma swoje zalety i wady. Minus jest czas trwania rozmowy i ograniczona ilość uwagi na menedżerowi. Istnieje możliwość, że może on po prostu wychodzą ci. Ale gorzej, gdy kandydat pojawia się pewność, że nie patrzył, i relaksuje, że, oczywiście, wchodzi w widoku rekrutację.

Z drugiej strony, w tym formacie można wykazać dobre umiejętności pracy zespołowej, szybką orientację w zakresie informacji i kreatywności. To nie jest konieczne wcześniejsze skonfigurowanie się do porażki, bo nie wiem, jakie są kryteria wyboru konkretnego menedżera. Po pierwsze, można przyjść szok, ale to minie, i to jest bardzo ważne, aby pokazać swoją osobowość i umiejętności.

Należy wziąć pod uwagę fakt, że w większości przypadków pracodawca prowadzi się zazwyczaj w formacie wywiad rozmowy i debaty zagadnień będących przedmiotem wspólnego zainteresowania z niewielkimi plamami stres, keysovogo i innych metod. Głównie rekrutację kandydatów do sprawdzenia uczciwości i otwartości, więc nie wahaj się poinformować wywiadzie, że jesteś zmartwiony lub zezwolić niepowodzeń w przeszłości (nie zapominając jednak, powiedz nam, jak radzić sobie z nimi).

Głównym instrumentem tego wywiadu są pytania, które mogą obejmować szeroki zakres informacji o sobie: gdzie pracowali, dlaczego zamknąć, jak relacje na poprzednim miejscu, jakie są główne mocne i słabe strony, które widzisz siebie za pięć lat, etc. … Odpowiedź je uczciwie, ale skupiając się na profesjonalizm. I nie zapomnij sprawdzić ze szczegółami ankietera o pozycjach dyskusyjnych – Może to nie to, co chcesz?

Urządzenie do pracy – jest to ważny etap w życiu każdej osoby dorosłej. Znajdziesz tytuł i rzeczy, które naprawdę do swoich potrzeb. W porównaniu z tym, upływ każdej rozmowie – o wiele mniej istotny problem. Ale może pomóc Ci zdecydować, aby dobrze przygotować się do spotkania z potencjalnym pracodawcą.

load...