Wysypka u dziecka: jak pomóc przed przybyciem lekarza

Zawartość:

Niektórzy rodzice mają do czynienia z sytuacją, w której dziecko ma z tyłu pojawia się wysypka.

load...

Dziecko prawie zawsze narzeka, że ​​jego powrót swędzi źle. W każdym razie, z tych objawów należy skontaktować się z pediatrą, ale każdy rodzic powinien wiedzieć, co może być związane z wysypka na plecach dziecka i co to może oznaczać.

Choroby, które mogą towarzyszyć wysypka na plecach dziecka może być całkiem sporo. Ale jest lista najczęstszych chorób, które mają tendencję do przenoszenia go w dzieciństwie. Choroby te mogą być podzielone na kilka grup: choroby zakaźne; choroby skóry; reakcji alergicznych.

Ten artykuł pomoże Ci przynajmniej w przybliżeniu wstępną diagnozę (chociaż to jest – zadaniem lekarza), w celu ustalenia możliwych przyczyn wysypki i oceny ciężkości stanu dziecka. Ta wiedza może pomóc, z jednej strony, aby nie stracić czujności w przypadku poważnej choroby, a po drugie, nie podniósł alarmu wcześnie. Ale pamiętaj: nie samoleczenia dziecko i pamiętaj, aby połączyć się z lekarzem!


Powrót do spisu treści

Choroby skóry dziecka

Zaczynamy od najbardziej nieszkodliwy grupy chorób. Należą do nich potówka. Szczególnie podatne na choroby niemowląt. Objawy choroby są następujące: dla ciała dziecka (zwłaszcza na plecach, klatce piersiowej, szyi i innych miejscach, gdzie występują gruczoły potowe) produkują wyśmienite różowawy wysypka. Przyczyną choroby może być brak opieki nad dzieckiem, zbyt mocno pieluszki, przegrzanie.

load...

Radzenia sobie z wysypką ciepła może być na własną rękę. Przede wszystkim, trzeba mieć dobry dziecko umyć wodą z mydłem, zmiana bielizny i odzieży i upewnić się, że dziecko nie leży w mokrych pieluszek przez długi czas, nie pocić. Można użyć proszku dla niemowląt w miejscach, gdzie nie jest wysypka. Odtąd, trzeba przestrzegać kilku zasad: zrobić skóra dziecka oddychać, stosować kremy z nietłusty tekstury. Jeśli nagle pot dziecko, należy natychmiast przemyć je i zmienić: to pomoże zapobiec wystąpieniu kolczastego ciepła. Boi się tej choroby nie powinno być – nie jest zaraźliwa i zazwyczaj szybko mija.

Następnie choroba nie jest w pełni zastosowanie do chorób skóry, ale wielu rodziców boją to nie mniej – jest ukąszenia owadów. Często komary atakują dziecko w czasie roku, kiedy o nich coś innego lub nie sądzę, późną jesienią lub wczesną wiosną. Ugryzień na ciele dziecka przejawiają się w postaci plam z czerwonego lub różowego odcienia. Pojawiają się one w otwartych obszarach ciała, w tym na plecach, gdy dziecko śpi na boku. Przez siebie, komary nie są niebezpieczne, chyba że dziecko ma alergię na nich.

Ogólny nastrój i stan dziecka pozostaje ta sama: jest wesoły i aktywny. Ukąszenia towarzyszy niewielki świąd, który nie koliduje z dzieckiem. Jeśli dziecko ma ciężką reakcję alergiczną na ukąszenia, które towarzyszy ciężkiej zaczerwienienie, obrzęk i swędzenie, można dać dziecku lek przeciwhistaminowy (np suprastin) i leczyć się gryzie specjalne kremy (psilobalzam Fenistil-żelu).


Powrót do spisu treści

Reakcje alergiczne

Z powodu różnych czynników dziecka reakcji alergicznej może wystąpić, której towarzyszy wysypka. Niekorzystne środowisko, produkty, te same ukąszenia owadów, detergenty i inne produkty higieniczne, pościel i wypełniacze (pióro, dół), witaminy, leki – może być na coś uczulony. Wysypka alergiczna u dzieci – bardzo częstym zjawiskiem.

Reakcja alergiczna na skórze pojawia się czerwone plamy o nieregularnym kształcie, świąd. Miejsca takie jak Sting i występują bardzo szybko po ekspozycji na alergen. I plamy mogą pojawić się w dowolnym miejscu, ale często ich opadów obserwuje się na plecach. Wszystko to może towarzyszyć grypą żołądkową, świerzb, letarg, lub odwrotnie, podniecenia. Zwykle wysypka nie jest niebezpieczne same w sobie i szkodliwe dla zdrowia dziecka nie przyniesie, ale pod warunkiem, że zostaną wykryte i wyeliminowane alergenów. W przeciwnym razie, z powodu stanu dość łagodny może iść do naprawdę niebezpiecznej fazy: obrzęk tkanek miękkich (usta, oczy, szyja), uduszenie. To wymaga pilnej hospitalizacji dziecka.

Jeśli okaże się reakcji alergicznej u dziecka, nadać mu sorbentu (najprostsza – Węgiel aktywowany, smektyt, filtrum) oraz lek przeciwhistaminowy (np fenkarol, suprastin). Na skórze może powodować Fenistil żel i balsam. Jeśli to możliwe, ograniczyć kontakt dziecka z alergenem. I nie ciągnąć na wizytę do dermatologa, pediatry lub alergologa.


Powrót do spisu treści

Choroby zakaźne dzieci

Że choroby zakaźne są najbardziej niebezpieczne ze wszystkich trzech grup chorób związanych z wysypka u dzieci. Należą Ospa wietrzna, odra, różyczka i innych. Rozważyć bardziej szczegółowo każdy z tych dolegliwości.

  • Ospy wietrznej (ospa wietrzna)

Ospa przejawia się w postaci małych plamek, która po kilku godzinach w etapie ruchu fiolkach wypełnionych przezroczystej cieczy. Małe pęcherzyki znajdują się na plecach, klatce piersiowej, szyi, brzucha i kończyn. Kilka dni później pękną, tworzą skorupę. Leczenie polega na tym, że pęcherzyki rozerwanie smarowania zelenkoj lub nadmanganian potasu (roztwór nasycony kolor) do momentu skórki opadają. Zrywać nich nie może – muszą spaść siebie. Nie zostawiać śladów.

Ospa wietrzna jest bardzo zaraźliwa choroba zakaźna, więc kontakt z pacjentem zapewnia niemal 100%, co jest dziecko, które nie chorował na ospę wietrzną, zakaźną. Dobrą wiadomością jest to, że ospa wietrzna chory raz w życiu i to jest lepiej, jeśli jest to dziecko chorował w dzieciństwie: dorośli tolerować to niezwykle trudne, aż do śmierci.

  • Różyczka

W tej chorobie, wysypka pojawia się nie tylko na plecach, ale także w całym organizmie. Mimo że znajduje się z tyłu jest najbardziej wyraźny. Wysypka jest mała plamka światła różowego koloru, niemal tej samej wielkości, są wyrównane ze sobą. W ciągu 4 dni to zwykle mija bez śladu. Różyczka towarzyszyć wzrost w węzłach chłonnych potylicznym części i delikatnie objawów ostrej choroby układu oddechowego. Dzieci w wieku poniżej 1 roku zaleca się szczepienia przeciwko różyczce i specjalne traktowanie w przypadku nie jest przypisany do infekcji. Jednak należy zauważyć, że gdy wysypka podobna do odry różyczce, więc konieczna jest interwencja w celu zdiagnozowania chorób zakaźnych poprawnie.

  • Różyczka

Choroba ta znana jest również jako „nagły wykwit” lub „choroby” szósty. Jest towarzyszy wysoka gorączka, która trwa 4-5 dni, a ogólny stan zdrowia dziecka jest normalne. Wtedy temperatura spadnie i rozprzestrzenia się w całej wysypka ciała. Ma bladą kolor różowy. Raz pojawił się wysypka, dziecko nie jest zagrożeniem dla zarazić inne dzieci. W temperaturze dziecku podaje przeciwgorączkowe, tak wysypka mylone reakcji alergicznej na lek.

  • Vezikulopustulez

Choroba objawia się pryszcze wysypka krostkowa małe. Pojawiają się one głównie na plecach, a także wpływ i oczywiście główka dziecka. Pryshchiki wewnątrz wypełnione cieczą. Kiedy pękną, a następnie zainfekować obszary skóry, które są w pobliżu. Jest to błędne koło. Dlatego ważne jest, aby zapobiec zakażeniu średnie, kiedy bańka pęka, to natychmiast potraktowano zielonych farb lub nadmanganian potasu. Około wyprysków skóry można leczyć za pomocą alkoholu, aby zapobiec wtórnej infekcji. Gdy choroba dziecka nie może pływać.

Powrót do spisu treści

Niebezpiecznych chorób zakaźnych

Istnieją pewne schorzenia, które wymagają natychmiastowej interwencji lekarza, leczenie i przymusowej hospitalizacji dziecka.

  • Szkarlatyna

Szkarlatyna chory raz w życiu. Choroba jest bardzo zaraźliwa, więc jeśli wiesz, że dziecko jest otoczone przez kogoś chorego z szkarlatynę, uważaj na następne 7-10 dni – to przez ten czas jest choroba objawia. Zaczyna się bardzo wysoka temperatura, ból gardła, zapalenie migdałków. Język najpierw gęsto pokryte białym nalotem, wówczas staje się błyszcząca i czerwony. Wysypka pojawia się po kilku godzinach od początku choroby i znajduje się na plecach, nogi i fałdy w skórze jest zwykle bardziej gęsta. Wysypka małe, ma formę punktów. Przekazuje go przez półtora tygodnia, a następnie zacznie odklejać stóp i dłoni, skóra jest szorstka i sucha. Choroba ta jest uważana za poważny, ponieważ może dać powikłania w nerkach i sercu. Leczeni lekami z antybiotykami. Ponadto, hospitalizacja jest przypisany.

  • Odra

Pierwszym objawem odry – wysyp dużych rozmiarów i jasnych kolorach. Ona pojawia się kilka dni po dziecko jest zainfekowany. Początkowo na twarzy i szyi pojawia się wysypka, a po 2-3 dniach rozłożone na plecach i innych częściach ciała. Odra, którym towarzyszy wysoka gorączka, ostry kaszel, katar i zaczerwienienie w oczach rezyu często światłowstręt. Na początku choroby błony śluzowej policzka wysypka pojawia się podobny do kaszy manny.

Dopóki ciało dziecko ma wysypkę, to jest niebezpieczne dla innych. Zazwyczaj w dniu 4 wysypka mija, a ryzyko dla dziecka, a nie innych. Odra jest niebezpieczeństwo, oczywiście, nie tylko wysypka, a to może prowadzić do poważnych powikłań: zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli i odrze, w skrajnych przypadkach – rdzeniowych.

load...