Wysypka skórna: Przyczyny i leczenie

Zawartość:

Wysypki na skórze mogą być bardzo różne, ponieważ z przyczyn, które je wywołują. Nie uważa się za rzadkie i zwykle zaczerwienienie, wysypka krostkowa, płytki nazębnej i zapalenia, łuszczących się plam. Zazwyczaj jest to ślady ukąszenia owadów, objawów krostkowa, ale mogą być spowodowane przez inne czynniki, takie jak reakcje alergiczne na bodźce. Wysypki na skórze nie mogą być ignorowane, zwłaszcza jeśli nie przejdzie, jak stan pogarsza. Może to być zakaźną chorobą wirusową, które powinny być traktowane natychmiast.
Powrót do spisu treści

load...

Zaczerwienienie skóry

Czerwona wysypka, która nie wykracza długo i towarzyszy ciężkiej utraty masy ciała, drażliwość, złe samopoczucie i wysoką zmęczenia może stać się groźnym objawem pojawienia się raka. Jeżeli wysypka trwa długo, nie można wyleczyć, ale ogólny stan pogarsza, nie jest jasne, utrata masy ciała, to najlepiej skonsultować się z lekarzem.

Jeżeli wysypka w postaci małych pagórków różowawe kolorów, które pokrywają całe ciało, sprawa może być w manifestacji chorób zakaźnych. Najczęściej jest odra, szkarlatyna, różyczka.

Taka wysypka następuje ogólne złe samopoczucie, gorączka, zapalenie gardła lub migdałków, silny wzrost węzłów chłonnych.

Samoleczenie nie może być przeprowadzona, należy niezwłocznie skontaktować się ze specjalistą.

Swędząca wysypka, pęcherze

Najczęściej wysypka na skórze – tzw pokrzywka, czyli reakcja alergiczna na jakikolwiek bodziec. Wysypka może wystąpić w najbardziej nietypowym miejscu, często towarzyszy silny świąd, obrzęk moll. Przechodzi on dość szybko po kontakcie z alergenem jest zakończona.

load...

W ciężkich przypadkach może wystąpić wyciek z nosa, oprócz wysypki, zaburzenia jelita, gorączka. Na miejscu pojawia się wysypka obrzęk. W takiej sytuacji konieczne jest pilne zajęcie się do lekarza, który przeprowadzi niezbędne badania, leczenie odpowiednio.

Kontaktowe zapalenie skóry może być spowodowane przez ściernych, substancji żrących. Ten szampon, soki cytrusowe, detergenty, kosmetyki i wiele więcej. Takie impulsy podczas długiego kontaktu z pęcherzami powodować podrażnienia skóry, pokrzywka oraz innych zmian, które mogą przypominać wyprysk. Powodują one chropowatości skóry, jego silne zgrubienie, łuszczenie, pękanie, zmiany w pigmentacji.

Korzeń leczeniu wysypki konieczne całkowite usuwanie kontakt z alergenem, który jest przyczyną choroby. Skóra jest zalecane alkoholem mentol, mogą być wykorzystywane tace skrobiowe, które łagodzą swędzenie, zaczerwienienie zostaną usunięte. Dobrze kory dębu, na podstawie maści hydrokortyzonu.

Ukąszenia owadów

Małe zmiany są bardzo często wynikiem różnorodnych ukąszenia owadów krwiopijnych, takie jak komary, pcheł, komarów. Zazwyczaj pojawiają się mały czerwony w postaci pęcherzy, której centrum jest mały czerwony punkt – to ślad po ukąszeniu. Rumień charakteryzuje się silnym swędzeniem, zaczerwienienie, która następnie rozpada się, jest wzmocniony.

Czesanie te ukąszenia nie są zalecane, gdyż zaczynają krwawić, nie mogą być objawy zakażenia. Aby złagodzić swędzenie, można użyć amoniak. W celu ochrony przed ukąszeniami, można użyć bardzo różne środki, które są obecnie sprzedawane w dużych ilościach w aptekach.


Powrót do spisu treści

Co powoduje wysypkę na całym ciele?

Jeśli całe ciało wysypka pojawiła Bright czerwonawy kolor na podstawie – to znak, że jesteś chory ospa wietrzna jest chorobą zakaźną. Choroba objawia się bardzo szybko, konieczne jest, aby natychmiast zacząć leczyć. Wysypka szybko rozwija się pęcherze z mętnych treści. Po łamią są utworzone skorup. Często wysypka pozostawia wiele blizn.

Rumień w postaci grudek blisko siebie, to jest brodawek, z których wyróżnia się klarowną ciecz – to egzema, przewlekłą chorobą skóry. Po pierwsze skóra jest pokryta grzywny sferoidalnego różowawe wysypka wokół części staje się lekko spuchnięte. Następnie są małe pęcherzyki z zapalniczek, czesanie z nich jest lekki płyn. Nie możemy pozwolić na taką plątaninę, bo nie ma infekcji, ropa zaczyna gromadzić.

Wyprysk jest trudna do leczenia, w niektórych przypadkach działa niezależnie, ale może poruszać się w bardziej złożonej postaci, pojawiają się na skórze wilgotnych blaszek czerwonawe. Najczęściej choroba ta związana jest z alergiami pokarmowymi, ale w każdym przypadku konieczne jest, aby rozpocząć leczenie przez specjalistów. W czasie leczenia należy zrezygnować ubrania syntetycznych, środków spożywczych, które powodują reakcje alergiczne. Często wysypka może powodować stres.

Ropne wysypki

Na powierzchni skóry ropiejącej wysypki pojawiają się z różnych powodów, ale najczęściej jest brak higieny, nadmierne pocenie, uszkodzenia przez zarysowanie, obecność jakichkolwiek uszkodzeń krostkowa. Towarzyszy taki wysypka świąd, ból, wydzielina z ropą.

Zapalenie mieszków włosowych nazywa mieszków włosowych. Wytrącanie się w postaci małych pęcherzyków, które są podobne do rozmiaru ziarna prosa. Mają kolor żółtawy, otoczony zaczerwienionej skóry. Jest taka wysypka w skórze głowy, nóg, ramion, wokół nosa lub jamy ustnej. Czynnikiem wywołującym chorobę jest Staphylococcus aureus, wysypki na skórze pojawiają się zwykle ze złej higieny osobistej, czesanie. Zabieg jest bardzo prosty. Wystarczy smarować zanieczyszczoną powierzchnię antyseptyczny płyn, taki jak nadtlenek wodoru, nadmanganian potasu, rozwiązanie może być stosowane rozwiązanie furatsilina.

Wysypka nie zawsze jest dobrym edukacji, uszkodzenie może dotrzeć do mieszka włosowego, okolic. Jest to czyrak, że jest duży, bolesny ropień. Najczęściej sprowadza występować pod pachą, wokół szyi, pośladków, twarzy. Po pierwsze, nie jest żółtawy głowy, który łamie po dojrzeniu zaczyna ropa. Jeśli kilka czyraki, a następnie mogą być zbierane w dużym stopniu – Karbunkuł, które powinny być traktowane jedynie po konsultacji z lekarzem.

Squeeze czyraki nie powinien być obszar dotknięty jest zalecany do bandaż maścią Vishnevsky, wytrzyj je salicylowego alkoholu. Po starzeniu skóry jest przebita dezynfekcji ostre formy, po czym całość jest całkowicie wyświetlany ropą. Ranę traktowano alkoholem.


Powrót do spisu treści

Opryszczka i półpasiec

Opryszczka – jest dziś najczęściej infekcja wirusowa, która objawia się tylko w pewnych okolicznościach. Na przykład, na przeziębienie, na stres, po wystawieniu na działanie światła słonecznego. Przejawia się w postaci bąbelków wysypką, często na ustach, nosie, ale może być w dowolnym obszarze skóry, nawet na narządach płciowych.

Zewnętrznie, wysypka jest opuchnięte tablice czerwonawe z przezroczystych pęcherzyków, które stają się coraz bardziej. Jest swędzenie, silny ból w miejscu wysypki. Pęcherzyki w końcu stają się coraz bardziej, a ich zawartość stanie się mętny, wysychają i są pokryte skorupami. Opryszczka odchodzi, ale eliminacja można przyspieszyć stosując kremy z acyklowir, które są stosowane na obszarze zagrożonym.

Półpasiec wpływa nie tylko na skórę, ale także część układu nerwowego, w zwojach. Nie zaczyna się od wysypki, które pojawiają się w najmniejszym stopniu, a wysoka temperatura, silny, ostry ból w zagrożonym miejscu. Kilka dni po wystąpieniu choroby w zagrożonym obszarze powierzchni skóry pojawia pogrupowane wysypka małych czerwone plamy, które szybko zamieniają się w pęcherze. Takie pęcherzyki przyciemnić pokryte skorupą. Choroba rozwija się w ciągu około 5 dni, wysypka na leczenie odbywa się w ciągu około 14 dni.

Przebieg choroby może być różny, w rzadkich przypadkach, jest bardzo szybki, wysypka za pozostawia żadnych śladów. Ale są też bardzo poważne przypadki, w których nie przechodzą, bardzo silny ból w dotkniętych zwoju. Wysypka rozwija się w dużych obszarach dotkniętych powierzchni skóry zaczyna zanikać po liściach dużych blizn.

Kiedy taka choroba powinien skontaktować się z osobą, która przepisać leczenia w celu złagodzenia objawów i zapobiec ponownemu zakażeniu. Skóra musi obsługiwać stężonego roztworu nadmanganianu potasu lub zwykłym zelenkoj świąd zalecanego 2% alkoholu mentol. Jest bardzo skuteczny w leczeniu acyklowir.


Powrót do spisu treści

Wykwity w postaci blaszek łuszczących

Czerwona wysypka w postaci dużych płytek pokrytych łuskami – łuszczycy. Najczęściej dotyka powierzchni skóry łokci i kolan, głowy, okolicy narządów płciowych, pępka. Jeśli czas nie rozpocząć leczenie, tablice przekształcić grubych łusek, które mają kolor żółto-biały i srebrny. Po usunięciu, skóra jest punkt krwawienia.

Łuszczyca może mieć wpływ na powierzchnię i płytkę paznokcia. Po pierwsze, powierzchnia paznokci staje się nudny, to wali, przypominające naparstek wygląd. Jeśli takie formacje na skórze były widoczne, konieczne jest, aby skonsultować się z dermatologiem wymagane leczenie najwyższą ostrożność, to zależy od wieku pacjenta na wiele sposobów, złożoność choroby.

Treat wysypki mogą być bardzo skuteczne środki zaradcze ludowe, które są doskonałym dodatkiem. Szczególnie przydatne, takie infuzji:

  • Równych części pospolity, waleriany zwojów korzenia pokrzywy, nagietek, centaury, babki należy wymieszać (tylko w stanie suchym);
  • Po 5 pełnej łyżki gromadzenia należy wlać litr wrzącej wody, gotowanie przez minutę, zdjąć z ciepła;
  • Konieczne jest domagać 2-3 godziny, owiniętego pojemnika;
  • Otrzymany befungin infuzji w ilości 4 łyżki stołowe (w tym wlew brzoza grzyba).

Trzeba pić przez 30 minut przed posiłkiem 30-150 ml dawka zależy od wieku pacjenta.

Wysypki na skórze w postaci zaczerwienienia i krosty nie jest rzadkością dzisiaj, ale ich przyczyny są różne. Zaczynając od stosunkowo bezpiecznym podrażnienia, które mogą być spowodowane przez rośliny i kończąc nowotwór złośliwy skóry. Dlatego też, w przypadku niepokojącego wysypki należy natychmiast skonsultować się z dermatologiem, który przeprowadzi niezbędne badania i przepisać leczenia.

load...