Występowanie i leczenie pigmentacji w trakcie ciąży

Zawartość:

Ciąża – najważniejsza i ekscytujący czas w życiu każdej kobiety. Folk w ciąży charakteryzuje powiedzenie: rumieniec na policzkach, oczy – szczęście, ale w środku – małe życie. Ale nie zawsze oczekujący policzki macierzyste ozdobione rumieńcem. Często nie jest takie przykre zjawisko, jak pigmentacji skóry.

load...

Brązowe plamy w ciąży – jest to zjawisko przejściowe, a to charakter fizjologiczny. Po urodzeniu, kolor skóry, zwykle wyrównane.

Ale co, jeśli plamy na twarzy z kobietą, czuje się nieswojo? Rzeczywiście, zanim dostawa może być jeszcze daleko, ale chcę być zawsze piękne. Ta kwestia wymaga szczegółowego zbadania i leczenia tego problemu powinno być tylko po konsultacji z lekarzem.
Powrót do spisu treści

Przyczyny plam starczych

Brązowe plamy podczas ciąży są spowodowane przez wadliwe działanie hormonów w organizmie. Miejsca te są nazywane medycyna ostuda u kobiet w ciąży. W czasie ciąży organizm kobiety przygotowuje się intensywnie w czasie porodu i karmienia, powodując nadnercza aktywnie wytwarzają hormony progesteronu i estrogenu. Prowadzi to do zaburzeń układu pigmentu. Melanina jest odpowiedzialne za pigmentację skóry, to nie jest równomiernie rozłożona. W ten sposób skóra pojawiają się żółto-brązowe plamy.

Pojawienie ostuda mogą być w różnych stadiach ciąży, zwykle w drugim trymestrze ciąży. Manifestacja pigmentacji charakterystycznej dla młodych kobiet, które są podatne na pojawienie się piegów. Ostuda występuje zwykle w okresie sezonowego od marca do września, kiedy słońce jest najbardziej aktywna. Melanina pełni rolę ochrony skóry przed promieniowaniem ultrafioletowym. Pod działaniem słońca pigmentu melaniny jest produkowane szybciej. Zaciemnione obszary skóry wskazują na nadmiar melaniny i nierównomiernie rozmieszczone w dużych ilościach.

load...

Ale ten fakt nie przeszkadza przyszłe matki w słońcu. Wielu lekarzy doradza kobietom w ciąży, aby opalać się w cieniu, w okresie do 11 godzin, a po 17 godzinach. W tym czasie aktywność słoneczna maleje i może być w ciąży bez narażania zdrowia cieszyć łagodnego słońca.

Zmiany hormonalne – jest to jedna z przyczyn niedoskonałości skóry. Często plamy pojawiają się na skórze w wyniku braku witaminy B, C, pantotenowy i kwasu foliowego, żelaza, cynku, miedzi. Aby zapobiec niedobór witaminy, niezbędne jest, aby jeść więcej warzywa: szpinak, sałata, pietruszka, kapusta, – są ziarna zbóż. Chleb powinny być preferowane mąki wieloziarnistej.

Brązowe plamy pojawiają się w takich miejscach:

 • Kości policzkowe i czoło
 • Podbródek i nos
 • Policzki
 • Szyja
 • Dekolt
 • Z powrotem
 • Ramion, barku
 • Brzuch
 • Wargi i sutki

Kolor plamy zależy od koloru skóry kobiety w ciąży. Zapalniczki skóra, tym ciemniejszy będzie plama. W ciemnoskórych kobiet „Maska ciąży” zapali. Kobiety z ciemnej skóry są najbardziej podatne na przebarwienia.


Powrót do spisu treści

Zapobieganie i leczenie pigmentacji w czasie ciąży

Bardzo ważną rolę dla skóry odgrywa dieta. Jak wcześniej wspomniano, jedzenie powinna być bogata w witaminy, zwłaszcza kwas foliowy. Ciężkie żywność tłuszczowe mają niekorzystny wpływ na wątrobę, tym samym wywołując pojawienie ostuda. W czasie ciąży jest bardzo korzystne do przestrzegania diety mleka roślinnego. Pogląd, że przyszła mama powinna jeść za dwóch, to błąd! Nadmiar kalorii nie są dobre, z wyjątkiem dodatkowych kilogramów i obciążenia układu trawiennego. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do tych, którzy cierpią na choroby wątroby, śledziony i nerek.

Mięso zaleca się stosowanie niskiej zawartości tłuszczu i gotowane, i ryby mogą być sobą i nie ograniczają go. Słodycze, wędliny, słone pokarmy powinny być ograniczone do minimum. Dieta przyszłej matki musi zawierać zioła, warzywa i owoce, ponieważ zawierają one witaminy A i E, które są odpowiedzialne za piękno skóry. Jedzenie jest lepiej gotować w podwójnej kotła. Smażone jedzenie jest pożądane, aby wyeliminować z diety.

Ważnym czynnikiem wpływającym na zdrowie skóry i organizmu jako całości, jest świeże powietrze, rekreacji, ćwiczenia. Ze względu na siedzący tryb życia, z organizmu toksyny i szybciej będzie dobrą przemianę materii. Normalne krążenie krwi zapewnia zdrowy kolor skóry.

Traktowanie plam starczych w czasie ciąży jest stosowanie maski wykonane z naturalnych składników . Do tego doskonale nadaje się owoce i warzywa. Maski wybielające mogą być wykonane w domu na podstawie kapustą, cytryny, truskawki lub ogórka zmieszanego z jogurtem. Ta maska jest stosowana do obszaru problemowego w ciągu 15 minut, a następnie płukano w przegotowanej wodzie. Dobry rozjaśnia plamy maska z soku świeżego pietruszka, jeśli jest stosowany przez 10 minut. Maskuje efekt zwiększenia wlew mycia ziół: celandine, czarnego bzu, rumianku. Dla tonik wpływu na skórę wywary z ziół można zamrozić w zamrażarce w specjalnych formach. Wieczorem, po umyciu, kostkę lodu z nalewki należy pocierać skóry. Maski i leczenie mycie, pożądane jest, aby przeprowadzać w nocy, ponieważ w ciągu dnia, pod wpływem słońca, cała procedura wybielania będzie nieskuteczna.

Manifestacja ostuda można zmniejszyć, jeżeli pobyt jest krótszy niż słońce i ochrony przeciwsłonecznej. Cream „Ahromin” ma tekstury tłuszczowej i posiada zabezpieczenie przed promieniowaniem UV w ich skład. Dobry krem ​​jest „Skinoren”, wyrównuje koloryt skóry. On rozjaśnia tylko obszarów problemowych, a nie całą skórę. Jednak każde użycie kosmetyków jest dozwolone tylko po konsultacji z lekarzem!


Powrót do spisu treści

Zabiegi kosmetyczne w walce przeciwko plam pigmentowych

Jeśli po plamy starcze problemem dostawa nie powiedzie się, należy skonsultować się z kosmetyczki. Istnieje kilka nowoczesnych metod rozjaśniania skóry przy pomocy zabiegów kosmetycznych:

 • Pozbycie się plam z laserowy. Plamka lasera wpływa na strefę sam ostuda. Procedura ta jest również doskonale odmładza skórę.
 • Dostosowanie koloru przy użyciu skórki chemiczną. On jest powierzchowne i głębokie. Pierwszy typ jest oparty na obieranie kwasy owocowe. Procedura ta odłącza górną warstwę skóry. Po wykonaniu tych czynności nowa skóra jest wykonana z płaskiego koloru. Powierzchowne peelingi nie wymagają długotrwałej rehabilitacji.

Głębokie peelingi chemiczne – najbardziej skuteczne leczenie, ale także najbardziej traumatyczne. Pod wpływem kwasu salicylowego i trójchlorooctowy na twarzy tworzą skorupę. Rehabilitacja po zabiegu – 7-10 dni.

Procedury te są przeciwwskazane u kobiet w ciąży i karmiących.
Powrót do spisu treści

Alergie w ciąży

Podczas noszenia dziecka w ciele kobiety istnieje wiele rearanżacji i plamy starcze – nie jest jedynym problemem skóry. Niektóre kobiety w ciąży mają do czynienia z problemem alergii, która pojawia się czerwone plamy na ciele. Czerwone plamy – reakcja na niektórych środkach spożywczych, zwłaszcza takich jak owoce kawa, czekolada, owoce cytrusowe. I co ciekawe, ciała sprzed ciąży może łatwo odpowiedzieć na te produkty. Ale w czasie ciąży może powodować różne „niespodzianki”, w tym nieoczekiwanych alergii.

Czerwone plamy są nie tylko estetyczne w przyrodzie, ale może być mylące, powodując swędzenie. Alergia może być spowodowana nie tylko żywności. Aby zapobiec pojawieniu się czerwonych plam, nie powinny być wykluczone z diety tylko uczulających pokarmów, ale także analizować przedmioty codziennego użytku: nowe poduszki, odzież, umyć drugi proszek itp Po zidentyfikowaniu i usunięciu czynnika sprawczego alergii konieczne jest, aby udać się do dermatologa. Wykwalifikowani specjaliści pomogą rozwiązać problem. Jest to również dobre dla skóry balsamów z rumianku i dziedziczenia.

Brązowe plamy w ciąży nie powinny naprawdę niepokoić kobietę, ponieważ nie wyrządzić żadnej szkody ani jej, ani dziecka. Zrównoważona dieta bogata w witaminy, świeże powietrze i właściwego odpoczynku pomoże zmniejszyć manifestację ostuda. Leczenie pigmentacji łatwo przeprowadzić maski wykonane z naturalnych składników. Musimy pamiętać, że po skórze urodzeń znów stać się piękne i zdrowe! Tylko pozytywne nastawienie pomoże kobietom wszelkie zmiany w organizmie przyjąć spokojnie i szczęśliwie.

load...